Religija i musko/zenski odnosi

Gospođo očigledno ste promašili PDF ovo nije Psihologija nego Religija te bih vas zamolio da se držite teme.
OZBILJAN SAM :hvala:

Gospodine, primljeno k znanju.

Otkako moderišem 2 pdf, ja sam podvojena ličnost. :mrgreen:

Mada... ček, ček ... Psihologija nema veze s religijom, i obrnuto?
Šta je predmet psihologije, a čime se bavi religija? :)
 
Poslednja izmena:
Gospodine, primljeno k znanju.

Otkako moderišem 2 pdf, ja sam podvojena ličnost. :mrgreen:

Mada... ček, ček ... Psihologija nema veze s religijom, i obrnuto?
Šta je u predmet psihologije, a čime se bavi religija? :)

Gospođo hteli ste ozbiljan dijalog na ovoj temi. Bio sam JAKO ozbiljan,tako da nisam raspoložen za logičke igre. Postoji PDF Psihologija i PDF Religija, kad bude samo jedan zajednički psihološko-religiozni PDF onda možemo raspravljati o ovom.:hvala:
 
Hriscanstvo zamera svako prepustanje strasti, hedonizam bilo koje vrste.
Ali dobro,ako se pokajete posle,sve je u redu :)

Da, najbitnije je pokajati se :D

Sada mi je pao kamen sa srca, znači mogu biti hedonista do kraja svoga života i na kraju se samo pokajem i sve je ok :D

Znači molitva treba da ide otprilike ovako :

"Oče naš koji jesi na nebesima,
oprosti mi sve grehe koje sam počinio do dana današnjeg,
sve grehe koje imam nameru da počinim od dana današnjeg
kao i sve grehe koje ću počiniti u danima predstojećim,
a za koje još ne znam. Amin. "

Univerzalna molitva protiv svih grehova :D
 
prevara je i kad pogledas sa zeljom.znachi jer je telesno

e sad svi grese,problem je kad telesno sprechava da se dodje do istine-ljubavi

u ljubavi je telesno podredjeno duhovnom,jer je dublja povezanost izmedju ljudi

e sad ono muchenje sto kaze anta,mozes da muchis nekog i kad mu ne das:lol::lol:

valjda svako zna kad mu je nesto na shtetu,a kad nije

problem je sto kad si chist,lako mozes da zavrsih prljaviji nego pre:neutral:

tako nekako :think::neutral:
 
Gospođo hteli ste ozbiljan dijalog na ovoj temi. Bio sam JAKO ozbiljan,tako da nisam raspoložen za logičke igre. Postoji PDF Psihologija i PDF Religija, kad bude samo jedan zajednički psihološko-religiozni PDF onda možemo raspravljati o ovom.:hvala:

E sad sam i ja vrlo ozbiljna, antoniusss. :)
Nije reč ni o kakvoj logičkoj igri.
Seksualnost je predmet izučavanja biologije, a ako ćemo biti precizni, onda i ovo: seksologija je autonomna nauka i klasifikuje se u 4 osnovne oblasti:
1. bioseksologija (seksualna fizilologija, endokrinologija i neurologija)
2. genitalna potreba (nagon)
3. erotologija
4. seksualna psihologija

Kako zamišljaš da bilo ko ovde objasni svoj stav bez upliva psihologije?
Samo citiranje Biblije - bez diskusije - nije suština ove teme.
 
Da, najbitnije je pokajati se :D

Sada mi je pao kamen sa srca, znači mogu biti hedonista do kraja svoga života i na kraju se samo pokajem i sve je ok :D
:D

Upravo tako. To je Biblijska istina i izvorno evanđeosko učenje. Dovoljno je da se pokaješ bukvalno 5 min.pred smrt. Samo imaš jedan problem. Treba da se ISKRENO pokaješ, sa VEROM da prizoveš Isusa i biće ti oprošteno. (naravno trebaš tačno znati i datum i sat smrti, da ti ne stigne neočekivano).:bye:
 
E sad sam i ja vrlo ozbiljna, antoniusss. :)
Nije reč ni o kakvoj logičkoj igri.
Seksualnost je predmet izučavanja biologije, a ako ćemo biti precizni, onda i ovo: seksologija je autonomna nauka i klasifikuje se u 4 osnovne oblasti:
1. bioseksologija (seksualna fizilologija, endokrinologija i neurologija)
2. genitalna potreba (nagon)
3. erotologija
4. seksualna psihologija

Kako zamišljaš da bilo ko ovde objasni svoj stav bez upliva psihologije?
Samo citiranje Biblije - bez diskusije - nije suština ove teme.

GDE OVDE PIŠE RELIGIJA?:think:
 
Upravo tako. To je Biblijska istina i izvorno evanđeosko učenje. Dovoljno je da se pokaješ bukvalno 5 min.pred smrt. Samo imaš jedan problem. Treba da se ISKRENO pokaješ, sa VEROM da prizoveš Isusa i biće ti oprošteno. (naravno trebaš tačno znati i datum i sat smrti, da ti ne stigne neočekivano).:bye:

Mogu ja Isusa uvek sa verom prizvati, ali po čemu će se znati da li sam se ja iskreno pokajao ili ne i šta će biti ako se iskreno i pokajem, ali mi je do te žene sa kojom sam sagrešio stalo više nego do samoga Boga i Raja nebeskoga, i nemam namer da presatnem da "grešim" sa njom, bez obzira na Boga i kaznu ?

Zar je ljubav tolika prema ženi koja meni toliko znači greh ?
 
Mogu ja Isusa uvek sa verom prizvati, ali po čemu će se znati da li sam se ja iskreno pokajao ili ne i šta će biti ako se iskreno i pokajem, ali mi je do te žene sa kojom sam sagrešio stalo više nego do samoga Boga i Raja nebeskoga, i nemam namer da presatnem da "grešim" sa njom, bez obzira na Boga i kaznu ?

Zar je ljubav tolika prema ženi koja meni toliko znači greh ?

:klap:Ne može biti greh.
 
Mogu ja Isusa uvek sa verom prizvati, ali po čemu će se znati da li sam se ja iskreno pokajao ili ne i šta će biti ako se iskreno i pokajem, ali mi je do te žene sa kojom sam sagrešio stalo više nego do samoga Boga i Raja nebeskoga, i nemam namer da presatnem da "grešim" sa njom, bez obzira na Boga i kaznu ?

Zar je ljubav tolika prema ženi koja meni toliko znači greh ?

Pavle izražava na drugom mestu, u Poslanici Korinćanima: “Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos, a muž je glava ženi, a Bog je glava Hristu”

Znaci prvo mesto Bog,pa svi ostali :)
 
Mogu ja Isusa uvek sa verom prizvati, ali po čemu će se znati da li sam se ja iskreno pokajao ili ne i šta će biti ako se iskreno i pokajem, ali mi je do te žene sa kojom sam sagrešio stalo više nego do samoga Boga i Raja nebeskoga, i nemam namer da presatnem da "grešim" sa njom, bez obzira na Boga i kaznu ?

Zar je ljubav tolika prema ženi koja meni toliko znači greh ?

pa kako velika ljubav,a greh:confused::lol::lol::lol:
 
Mogu ja Isusa uvek sa verom prizvati, ali po čemu će se znati da li sam se ja iskreno pokajao ili ne i šta će biti ako se iskreno i pokajem, ali mi je do te žene sa kojom sam sagrešio stalo više nego do samoga Boga i Raja nebeskoga, i nemam namer da presatnem da "grešim" sa njom, bez obzira na Boga i kaznu ?

Zar je ljubav tolika prema ženi koja meni toliko znači greh ?

Promašena poenta. Nikakva ljubav ne može biti greh,jer je Bog ljubav,ako imaš puno ljubavi imaš i puno Duha Svetog u sebi. Kontaš? A kako će znati da li je pokajanje iskreno,pa tako što je on BOG i sve zna.:cool:
 
Pavle izražava na drugom mestu, u Poslanici Korinćanima: “Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos, a muž je glava ženi, a Bog je glava Hristu”

Znaci prvo mesto Bog,pa svi ostali :)

Svaka čast Bogu, ali ja sa Bogom ne spavam , već sa ženom sa kojom "sagreših" i koja mi toliko znači da se pokajati radi svoje ljubavi prema njoj nikada neću.

Po tome sam grešnik, pakao znači ?

Ako jesam, u čemu je greh moj, u ljubavi iskrenoj ?
 
Promašena poenta. Nikakva ljubav ne može biti greh,jer je Bog ljubav,ako imaš puno ljubavi imaš i puno Duha Svetog u sebi. Kontaš? A kako će znati da li je pokajanje iskreno,pa tako što je on BOG i sve zna.:cool:

Znači ovako, oženjen sam jednom ženom koju volim, ali sagreših sa drugom ženom koju isto tako volim i ona mene i neću da se pokajem zbog toga, iako sam sagrešio bludno,
prekršena jedna od deset Božijih zapovedi, i biće mi oprošteno jer je Bog ljubav, pa samim tim nikakvog greha ni nema ?
Ili ga ipak ima jer prekrših jednu od deset Božijih zapovedi ?
 

Back
Top