regresija - ko o cemu...baba o...

da ostvarim sta putem hipnoze? regresiju?
koliko znam moze i bez toga...
cijena je negdje oko 60 evra tako da ne znam sta si se nalozio na tu pricu o ciframa...

meni je zanimljiva cijela ta ideja
ne ocekujem nista...spektakularno, ako to uopce i uradim...a svakako
ne ocekujem neko...prosvjetljenje...instant rjesenja...brojeve za izvlacenje lota 1845e ...:lol:

Može i bez hipnoze, naravno. Nijesam se naložio na cijenu pretpostavljao sam da je 50-80 E
i eto. Da bih to obavio, jednom nedjeljno trebalo bi mi tačno 240e za mjesec, a pensija mi je 3-4e veća.
Pošto je to za tebe sića, aj' se uortačimo i da pare ostanu u kući. ;)
Iznajmi mi garsonjeru pa ću ti ja biti terapeut besplatno, jednom nedjeljno. Još ako si iz bgd-a imaš i bonus sransu. Odavno nijesam bio a tako bih rado proveo jedno 6 mjeseci u voljenom gradu s tim da mi nađeš još jednog klijenta jer sa mojom pensijom ne bih imao ni za hranu. ;)
 
Pa i to je vrsta hipnoze ;) Hipnotichko stanje je takodje stanje pred san :D Sugestije su isto kao kod hipnoze ... stim shto se sugerishe da se secash svega ...

onda je svaki oblik...meditacije...autohipnoza? :lol:

ne znam kako to kod tebe funkcionira, al ja sebe svjesno uvedem u tu...
fazu koja mi omogucava da brze zaspim...ili se "navijem" da se probudim u odredjeno vrijeme...
radim to od kad sam bila klinka, potpuno spontano, tek sam kasnije citala o tome...
 
Može i bez hipnoze, naravno. Nijesam se naložio na cijenu pretpostavljao sam da je 50-80 E
i eto. Da bih to obavio, jednom nedjeljno trebalo bi mi tačno 240e za mjesec, a pensija mi je 3-4e veća.
Pošto je to za tebe sića, aj' se uortačimo i da pare ostanu u kući. ;)
Iznajmi mi garsonjeru pa ću ti ja biti terapeut besplatno, jednom nedjeljno. Još ako si iz bgd-a imaš i bonus sransu. Odavno nijesam bio a tako bih rado proveo jedno 6 mjeseci u voljenom gradu s tim da mi nađeš još jednog klijenta jer sa mojom pensijom ne bih imao ni za hranu. ;)

o cemu ti uopce pricas?
ja, za pocetak, nemam namjeru ici na neku...seriju tretmana vec me zanima
kako citava stvar izgleda...iz prve ruke...

ovo ostalo...otvori fino privatnu "ordinaciju", digni web sajt... pa vidi
sta i kako...mozda si uvecas prihode pa prestanes bit ovako opterecen istima...:confused:
 
onda je svaki oblik...meditacije...autohipnoza? :lol:

ne znam kako to kod tebe funkcionira, al ja sebe svjesno uvedem u tu...
fazu koja mi omogucava da brze zaspim...ili se "navijem" da se probudim u odredjeno vrijeme...
radim to od kad sam bila klinka, potpuno spontano, tek sam kasnije citala o tome...

To je vrsta autosugestije kad sebi sugerishesh da cesh se probuditi u tachno vreme ... I ja to stalno radim :D ;)
 
o cemu ti uopce pricas?
ja, za pocetak, nemam namjeru ici na neku...seriju tretmana vec me zanima
kako citava stvar izgleda...iz prve ruke...

ovo ostalo...otvori fino privatnu "ordinaciju", digni web sajt... pa vidi
sta i kako...mozda si uvecas prihode pa prestanes bit ovako opterecen istima...:confused:

Ju, ju vragane.
Ja mislio prava vragolasta vragana, shvatiće šalu a ona zdravo za gotovo što mi se ne čini baš zdravo.
E sad ti ozbiljno preporučujem da odeš kod nekog terapeuta i njega pitaš ovo što si nas.
Prvo za to bi ti trebalo bar 30 min (da ti se potanko objasni šta je i kao) a ja baš i nemam toliko znanja a ni volje da i ovo što znam pišem na dvije tri šlajfne.
Probaj eventualno kod tužnog patka, on nije lijen za duge postove. ;)
 
Ju, ju vragane.
Ja mislio prava vragolasta vragana, shvatiće šalu a ona zdravo za gotovo što mi se ne čini baš zdravo.
E sad ti ozbiljno preporučujem da odeš kod nekog terapeuta i njega pitaš ovo što si nas.
Prvo za to bi ti trebalo bar 30 min (da ti se potanko objasni šta je i kao) a ja baš i nemam toliko znanja a ni volje da i ovo što znam pišem na dvije tri šlajfne.
Probaj eventualno kod tužnog patka, on nije lijen za duge postove. ;)

to sta si ti...mislio, a sta si, navodno, shvatio...nebitno...
kao i vecina onog sto si ovdje napisao;
iskreno, svodi se na...operetsko prenemaganje...i gnjavljenje...
hvala. :roll:
 
to sta si ti...mislio, a sta si, navodno, shvatio...nebitno...
kao i vecina onog sto si ovdje napisao;
iskreno, svodi se na...operetsko prenemaganje...i gnjavljenje...
hvala. :roll:

yu, yu vraže mali. pa što onda razgovaraš sa mnom ako je to takovo kako kažeš, da ja
navodno shvatam, operetski se prenemažem i gnjavim, govorim nebitne stvari i to većinu onoga što napisah.
Onda ti to najbolje uradi po principu uradi sama ili autoregrediraj autosugeriraj i autoanaliziraj, autorko. Pa operi ali onako operetski sama svoj mozak. i to komplet pranje i podmazivanje;) zrelo je.
nema na čemu ;)
 
yu, yu vraže mali. pa što onda razgovaraš sa mnom ako je to takovo kako kažeš, da ja
navodno shvatam, operetski se prenemažem i gnjavim, govorim nebitne stvari i to većinu onoga što napisah.
Onda ti to najbolje uradi po principu uradi sama ili autoregrediraj autosugeriraj i autoanaliziraj, autorko. Pa operi ali onako operetski sama svoj mozak. i to komplet pranje i podmazivanje;) zrelo je.
nema na čemu ;)

jbte, jel ti vazda vako smaras il samo moja tema ima tu...nicim zasluzenu...srecu...? :roll:
ako ti je...sta god...smijesno, dosadno...pa prosetaj covjece...velika je ovo bara...
 
Vragana,
Vragana,
Čini mi se da je u životu dosta toga po sistemu "Uzmi me kajaćeš se, ne uzmi me kajaćeš se."

Ipak hteo bih reći nešto prizemnije. Kada sam pre dvadeset i nekoliko godina istraživao po duhovnoj strani života u Americi je bilo jedva nekoliko regresoterapeuta. Da ih je bilo bliže mom mestu u Canadi sigurno je da bih i to oprobao.

Moja saznanja su mi obelodanila da ima ne jedan ili nekoliko života pre ovog već nekoliko stotina hiljada. U svakom narednom se nadogradjujemo otklanjajući ranije pogrešne odluke, strahove i zebnje.

Jedno je sigurno a to je da ima nekoliko nedavnih, a kod nekog od nas i po koji davniji život, koji i te kako utiču na naš današnji život. Upravo, razlog naših posebnih afiniteta, strahova ili odbojnosti prema odredjenim stvarima i dogadjajima ili ljudima leži u ranijim iskustvima. Najčešće naše neslaganje sa roditeljima ili težak odnos sa btraćom ili sestrama ili sa bračnim partnerom ili decom ima korene u prošlim životima.

Kroz mnoge živote mnogo toga smo naudili drugima što je na kraju ispadalo da smo samo sebi stzavljali teret na plećima. Hoću reći da i čin regresoterapije nije tako kako ga mnogi sa strahom i podozrenjem opisuju. Moja supruga je sličnom metodom zavirivala u neke prošle živote.

No rekao bih sledeće: Ne radi se tu ni o kakvoj sugestiji niti o demonima već o nečem drugom. Tom metodom će doći do otkrivanja najčešće onih života kada su drugi pogrešili prema nama ali ne i onda kada smo mi lično bili uzrok težih dogadjaja i dela.
Naš senzor uma neće dozvoliti zavirivanje u takve živote niti dozvoljava a da toga regresoterapeuti nisu svesni.
Ostaje pitanje da li postoji druga efikasnija i potpuno pozitivna metoda?
Odgovor je pozitivan.
Postoji metoda uz pomoć koje sam zavirivao u izvestan broj prošlih života a tametoda je uz pomoć snova koja je sasvim prirodna. To je redovan način kako mi u ECKANKAR-u sagledavamo svoje ranije greške i polako korigujemo ono što treba korigovati.
Tu postoji jedna prepreka a to je da pre nego osoba dovoljno duhovno ojača da se može nositi sa sagledavanjem ranijih bolnih iskustava neće joj se dozvoliti da u njih zaviruje.
Ko onda o tome vodi računa da naš duhovni razvitak teče ispravno i bezbolno? To je sveprisutni duhovni učitelj.
No, vratimo se tvom pitanju i odgovoru.
Ti donosiš odluku i ti se nosiš sa saznanjima. Život je tvoj i ako donosiš odluke iz avanturizma onda ih stopiraj a ako ih donosiš iz tvoje velike unutarnje potrebe onda probaj prvo pročitati izvestan broj priča onih koji su već prošli takva iskustva.
Sledbenici ECKANKAR-a iznose svoja takva iskustva u Eckankar Journalu a ima ih i u knjigama od Harolda Klempa. Ipak ovo su sagledavanja prošlih života u toku snova ili metodom Duša Putovanmja pod nadzorom ECK Mastera - duhovnih lidera najvišeg nivoa.

Dodao bih i to da je aktivan duhopvni razvitak, zavirivanje u prošle živote i putovanje višim svetovima rezervisano za malo hrabrije - odvažnije - osobe.
 
e, Luise...nista ja to ne odbacujem u potpunosti...mada mi u startu zvuci prilicno...klimavo (mislim na prosle zivote...reinkarnaciju..bukvalno...)
samo, ne odbacujem ni npr ovo...kao ni razne druge...mogucnosti...

http://en.wikipedia.org/wiki/Meme
http://www.newdawnmagazine.com/Article/Memetics.html

sto se regresije tice; citala jesam...kao rezultat prije par godina sam odustala
i odlucila...sacekati
(inace, ako mogu...odluke donosim tako...dopustim si period...inkubacije...pa onda...polako...)

sad, opet, vec neko vrijeme razmisljam o tome...

stvarno, ne ocekujem sad tu neko prosvjetljenje/instant rjesenje,
ali negdje kapiram da sam sad stalozenija i sposobnija....
razumjeti i prihvatiti sebe...onakvu kava jesam...u potpunosti...
regresija mi se cini kao zanimljiv...moguci put ka..tome...sebi...

sto se tamnog vilajeta tice; po meni...tu je...naravoucenije u necem drugom;
nije ni bitno, odaberes pa to nosis...
 
Poslednja izmena:
Na kratko bih rekao nešto o umu kojeg se inače dotiču oni koji pokušavaju razviti teoriju "Meme" iako sam samo letimice pogledao linkove.
Čovekov um je deo jedinstvenog univerzalnog uma. I ono što Meme istraživači otkrivaju je da se naročito veliki obožavaoci izuzetno popularnih jedinki (IDOLA bilo u sportu, muzici, religiji...) znaju zanesenjački ili fanatički identifikovati sa njima i nastoje ih oponašati i naravno razvijati sličnosti...(Ovo će možda biti razumljivije ako navedemo eksperiment da kada je osobama pod hipnozom rečeno da im se cigaretom dodiruje koža ista bi na tom mestu pokazala znakove opečenosti iako su umesto cigaretom bili dodirnuti samo prstom. Svakako, ovo može samo donekle nagovestiti šta to može činiti um i zašto je Isus govorio svojim sledbenicima da "Ako snažno veruju da će moći pomerati planine.")
Jedan bliži slučaj tebi je da se prva beogradska glumica slovenačkog porekla toliko identifikovala sa likom žene koju je glumila da je kod sebe čak razvila istu bolest od koje je i preminula. No, to nije jedan i jedinstven slučaj jer ih ima bezbroj u svetu...
Hoću reći da je um izuzetno moćna "mašina" i treba umeti staviti ga pod vlastitom kontrolom te praktikovati samo nepristrasnu ljubav.
Um je upravo takav kakvim jeste da bi naterao Dušu (ono što mi jesmo suštinski) da se razvija do onog nivoa kada će ga ona uspeti nadjačati svojim znanjem, umećem, vičnošću, mudrošću a to je zapravo i svrha duhovnog razvitka odnosno, zato i postojimo u ovim nižim svetovima.
Sa svakim novim razdobljen nauka će otkrivati nove načine manifestacije "umnih" karakteristika ali uvek u osnovi sa starim principima i nikada neće biti u mogućnosti da shvati suštinu kao što neće moći da otkrije koliko se različitih umetničkih predmeta može napraviti od gline.
Teorija Meme će se još razvijati a onda će opet pasti u zaborav jer će izbijati nove teorije...
Ostaje pitanje: Ko zaista može pomoći čoveku da nadraste sve svoje smetnje, slabosti, sumnje, strahove...te da se razvije u biće sa puno pouzdanja, razumevanja, mudrosti, znanja...?
Odgovor ovde neću nametati.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Na kratko bih rekao nešto o umu kojeg se inače dotiču oni koji pokušavaju razviti teoriju "Meme" iako sam samo letimice pogledao linkove.
Čovekov um je deo jedinstvenog univerzalnog uma. I ono što Meme istraživači otkrivaju je da se naročito veliki obožavaoci izuzetno popularnih jedinki (IDOLA bilo u sportu, muzici, religiji...) znaju zanesenjački ili fanatički identifikovati sa njima i nastoje ih oponašati i naravno razvijati sličnosti...(Ovo će možda biti razumljivije ako navedemo eksperiment da kada je osobama pod hipnozom rečeno da im se cigaretom dodiruje koža ista bi na tom mestu pokazala znakove opečenosti iako su umesto cigaretom bili dodirnuti samo prstom. Svakako, ovo može samo donekle nagovestiti šta to može činiti um i zašto je Isus govorio svojim sledbenicima da "Ako snažno veruju da će moći pomerati planine.")
Jedan bliži slučaj tebi je da se prva beogradska glumica slovenačkog porekla toliko identifikovala sa likom žene koju je glumila da je kod sebe čak razvila istu bolest od koje je i preminula. No, to nije jedan i jedinstven slučaj jer ih ima bezbroj u svetu...
Hoću reći da je um izuzetno moćna "mašina" i treba umeti staviti ga pod vlastitom kontrolom te praktikovati samo nepristrasnu ljubav.
Um je upravo takav kakvim jeste da bi naterao Dušu (ono što mi jesmo suštinski) da se razvija do onog nivoa kada će ga ona uspeti nadjačati svojim znanjem, umećem, vičnošću, mudrošću a to je zapravo i svrha duhovnog razvitka odnosno, zato i postojimo u ovim nižim svetovima.
Sa svakim novim razdobljen nauka će otkrivati nove načine manifestacije "umnih" karakteristika ali uvek u osnovi sa starim principima i nikada neće biti u mogućnosti da shvati suštinu kao što neće moći da otkrije koliko se različitih umetničkih predmeta može napraviti od gline.
Teorija Meme će se još razvijati a onda će opet pasti u zaborav jer će izbijati nove teorije...
Ostaje pitanje: Ko zaista može pomoći čoveku da nadraste sve svoje smetnje, slabosti, sumnje, strahove...te da se razvije u biće sa puno pouzdanja, razumevanja, mudrosti, znanja...?
Odgovor ovde neću nametati.
Pozdrav.

paaa....bas i ne...to jest, da, ali to je tek...tracak...banalizacija....
nije u pitanju identifikacija s nekim/necim vec je u pitanju nacin na koji ljudsko bice/drustvo prihvaca i obradjuje informacije...znaci, sama njegova struktura...
mozda bi, donekle, pasao i termin koji je jedan nas dragi profesor cesto koristi "kulturni diskurs"...kazem donekle jer

"MEME: (pron. `meem') A contagious information pattern that replicates by parasitically infecting human minds and altering their behavior, causing them to propagate the pattern. (Term coined by Dawkins, by analogy with "gene".) Individual slogans, catch-phrases, melodies, icons, inventions, and fashions are typical memes. An idea or information pattern is not a meme until it causes someone to replicate it, to repeat it to someone else. All transmitted knowledge is memetic. "

MEME-COMPLEX: A set of mutually-assisting memes which have co-evolved a symbiotic relationship. Religious and political dogmas, social movements, artistic styles, traditions and customs, chain letters, paradigms, languages, etc. are meme-complexes. Also called an m-plex, or scheme (Hofstadter). Types of co-memes commonly found in a scheme are called the: bait; hook; threat; and vaccime. A successful scheme commonly has certain attributes: wide scope (a paradigm that explains much); opportunity for the carriers to participate and contribute; conviction of its self-evident truth (carries Authority); offers order and a sense of place, helping to stave off the dread of meaninglessness. (Wheelis, quoted by Hofstadter.)

http://www.aleph.se/Trans/Cultural/Memetics/meme_lex.html
http://www.aleph.se/Trans/Cultural/Memetics/#THEORY

no, dobro, udaljismo se od teme...ili nismo...
jer ja, bilo da stvari posmatram sluzeci se ovim ili npr. tvojim setom alata (ideji
o proslim zivotima...) svejedno nazirem potencijalnu korist od regresije...;)
 
Izraziti sam protivnik ne samo regresije i progresije nego i hipnoze u celini.
Gledao sam davno i neke emisije gde su, navodno, te tehnike uspele da
pomognu ali vise verujem svojoj intuiciji nego televiziji:)
Naprotiv, na mnoge prirodne reakcije na traumu danas gledam pozitivnije, ma kako
spolja to jadno izgledalo. Uzmimo primer prirodne regresije. Sama po sebi ona ima
blagotvorna dejstva mada coveka priblizava nekim opasnim stanjima.
To mozes da shvatis preko sledece analogije
Kada vojskovodja vidi da ce izgubiti bitku, sasvim prirodno i razumljivo je da naredi
povlacenje. To je blagotvorni efekt regresije jer stedi rtesurse i daje vreme da se snage
preraspodele. Ali time se stvara opasnost da se vojska raspadne i pretvori u rulju
kradljivaca jaja, pilica i ostale vece ili manje zivine.
 
pretpostavljam da formiramo neke obrasce ponasanja kroz zivot...uglavnom, jos u najranijoj dobi
vjerujem i da na nas citav zivot...nadogradjuju...grade...znakovi kraj puta...
znam da cesto svjesno/nesvjesno potiskujemo ocigledne stvari iz ovog ili onog razloga...
znam da nismo bas u stanju...zaviriti ispod vlastite haube tek tako...

znam da me vutra odvela na vrlo zanimljiva mjesta u vlastitom umu, ali i da mi ta vrsta...kljuca vise nije tako...privlacna...

ovo..zvuci zanimljivo, cak i kad odstanimo to njesra sa...reinkarnacijom...bla bla...

tako da...niti znam sta tocno...otprilike ocekujem
tj. ne znam sta mogu...dobiti/izgubiti...

na kraju krajeva...da znam da li bih otvarala temu? :lol:

И ја бих да лупнем нешто на ову тему, иако сам текстове на енглеском само делимично разумела.

Лепо си ово приметила. Нисмо у стању тек тако завирити ''испод сопствене хаубе'' и ја бих рекла да за то постоји добар разлог.
'Хоћу сад и хоћу све'' је још једна од замки нашег ума који вечито некуд јури.
Само га посматрај шта ради. Не мораш никаквим начинима да се враћаш уназад, буди ту сада и посматрај.

Помоћ са стране је пожељна само у смислу савета или подршке да истрајеш у намери.
Уплитање ствара још већу пометњу и не води ка циљу.
Јер, ако сам добро разумела, твој циљ није да задовољиш радозналост.
 

Back
Top