REČNIK BEOGRADSKOG ŽARGONA

LJUBAVNO PISMO JEDNOG BEOGRADJANINA

Ćao ribo,
Kevemi do malopre sam sovio na gajbi.Nešto sam smoren, noćas sam blejao po žurajama i najstrašnije su me gušile neke sponzoruše, jedva sam ih otkačio.Umalo da prsnem, baš žuljaju i idu na ganglije.
Sad evo sedim ćiku, cirkam fuka i slušam mjuz sa kompa.Laganica, opušteno.Ti dobro znaš da nisam dileja i da te gotivim do jaja, zato hoću da ti napišem koliko sam srećan što smo u tandemu.E, opasno si meso i kad krenem na tresku nemam nikakav osećaj, nemogu da pronađem ni jednu barku.Ćaleta mi ruke mi se tresu jer stalno mislim na tebe.Riknuću **** te.Pre neki dan umalo da starujem drota, srećom snimio sam mu lajke i zapalio na vreme.
Moraću da pređem na valu, nekako je mirnije.Ovako razbucan ću završiti u cezeu.
Pričao sam šveci o tebi dok smo furali po gradu da mi kupi gilje koje si ti snimila i rekla da su prva liga za mene.I ona te gotivi.Kaže da je pravo vreme da te marnemo i štekujemo ovde kod nas na gajbu.Nisam siguran da je to ok ideja jer su matorci nešto prolupali i osećala bi se kao da si u mardelju.Ipak, snimiću situaciju i pustiti žvaku da ih provalim kako razmiljaju.Mojne da si ****, tiću, uradiću ih ja.
Sad kuntaš garant.
*******, oladi malo.Furaš bre 200 na sat.Prsnućeš, a ja ću onda da bacim kašiku.Otkači smora s vrata i kuliraj.Probaj kao gistro da ga slučajno zavališ u labrnju...pa zapali do Verice.Ona je ok, neće da peva.Ortak je do koske.Ako napravimo čvrstu šemu stisnuću je da nam bude kuma.Samo još da joj nabavim utoku da gruva, **** te...da ne isprangija ganci pred crkvom?Vidi, imam danas zakazanu ferku sa onim ljaksom na Kaleniću, opet će da me uradi za čvarke, a ***. nešto moram da klopam.Ma nek duva, nije važno moram i ja negde da padnem.***** lovu, bitno je da si mi ti zauzela čuku i napravila opštu frku u glavi.Ko racija.
Idem sad, da ugrejem onu kanturinu od lako, pa palim.Ti zvrcni kad ustaneš, da odvalimo žvaku.
Limtevo
 
dz, dzej, vuspra, ili sprava - dzoint
prska mi ka*a - bas me briga
prskok - isto to ali skraceno
baciti peglu - povracati
cunak - crnac
ledilo - nesto gotivno :)
nisam ti ja veverica - naivan
dodji juce
mislim, podji od sebe ( u principu nema neko precizno znacenje, ali je cesto koristimo, kada neko nesto pametuje)
sto ima kantu - dupe
preparirao sam se - odvalio sam se
prepariranje - odvaljivanje
dzamija, rupa - akademija
rupa - takodje naziv za fliperanu na kalisu
koska - ispala
plasena roba - kradena roba
poplasena - ukradena
totalni rebus - nista mi nije jasno
 
dz, dzej, vuspra, ili sprava - dzoint
prska mi ka*a - bas me briga
prskok - isto to ali skraceno
baciti peglu - povracati
cunak - crnac
ledilo - nesto gotivno :)
nisam ti ja veverica - naivan
dodji juce
mislim, podji od sebe ( u principu nema neko precizno znacenje, ali je cesto koristimo, kada neko nesto pametuje)
sto ima kantu - dupe
preparirao sam se - odvalio sam se
prepariranje - odvaljivanje
dzamija, rupa - akademija
rupa - takodje naziv za fliperanu na kalisu
koska - ispala
plasena roba - kradena roba
poplasena - ukradena
totalni rebus - nista mi nije jasno


Brate ovo ti je do dž.
 

Back
Top