Recimo, ne zelim porodicu!

Da,lična sloboda je važna...Ni ja ne dozvoljavam mnogo uplitanja...Predlog može,uvek ću saslušati,ali da mi neko drvi...Svako ima svoj život i svoje vreme koje nije isto kao vreme mojih roditelja ili baka i deka...Prvo da živiš kao čovek posle da malo iskuliraš sačekaš pa onda ako si za to vreme zezanja našao nekog ko ti je ostao,super,ako nisi,naćićeš već,možda sada i pametnije nego ranije jer imaš iskustvo:)
 
Ja to jesam,a ti da l hoćeš da veruješ ili nećeš:rotf:Razgovori se uvek događaju i najgore je kad komunikacija o bilo kom pitanju ne postoji...Postoji i nešto što se zove iskustva drugih ljudi koje poznaješ,nije sve što ljudi pišu ovde lično ''Iz dubine duše,srca'':cool:
 
Svet nije prenaseljen? Koliko nas ima? Koliko stetimo ovoj planeti? Koliko ima gladnih? Pocinjemo li da kuburimo i sa vodom? Unistavamo li sopstveno staniste? Mada to nije tema ovde...

Da je daleko bolja organizacija celog sveta, onda ne bi bio problem taj "višak" ljudi... problem je što šačica ljudi diktira smer u kome će ići ceo svet, a nema u vidu potrebe svih, već samo svoje sopstvene. Ali to je već druga tema...
A to oko uništavanja staništa i sl... to bi se dešavalo da nas je i mnogo manje. Problem je što glavni upravnici društva nemaju baš razvijenu svest o tome šta jeste bitno u životu, već imaju ideju vodijlu "posle nas - potop".
 
ne znam u cemu je stavr, apsolutno ne obracam paznju ni na kakve drustvene kriterijume i ocekivanja u tom smislu, mislim zasto po deffaultu imati porodicu, brak, i po cemu je svakome garantovano to (uspesno; a tek inace koja je svrha)... uopste ne razmišljam o tom modelu fax-posao-porodica-rad-unuci... ko zna bre sta ce da bude sutra... ps. slutim da ima brdo kvazi neo liberala kojima je sve i svaciji izbor satro okej a zapravo misle da je njihov model str8 i druge sazaljevaju... wtf... :roll:
 
Pa to i ja kazem.
Ateisti su preuzeli vrednosti raznih religija, pre svega hriscanstva, ali zbog njihovog stava o veri, o Bogu oni ne mogu da stanu iza vrednosti koje se nazivaju hriscanske, islamske ili kako god, nego ih nazivaju univerzalnim. Ja kao vernik nemam problem da pravim imenom nazovem te vrednosti. U tome je sustina.

Ne ubi, ne cini preljubu, ne svedoci lazno, ne pozeli tudje, postuj oca i majku, pomozi drugima, voli bliznjeg svog,......
su samo neke od hriscanskih vrednosti

Iste su nam vrednosti samo ih drugacije nazivamo. I nema razloga da se oko toga prepiremo. Zovi ih kako hoces.
Vidis da ipak ateisti veruju u hriscanske vrednosti.
Neka budu unuverzalne. Ako je tako nekom laske da ih zove.
e, ne mogu ni da pročitam do kraja topic, moram da odgovorim na ovo
nije bre društvo preuzelo vrednosti od religija, nego religije od društva
ja kao agnostik imam problem da to nazovem hrišćanskim vrednostima umesto društvenim i za mene je to pravo ime i najšira odrednica, sve ostale su uže
a sad da nastavim..
 
iako podržavam porodicu,i na pojedinim temama sam pisala da je nezamjenjiva ljubav koju osjećamo prema djeci, nisam za to pošto poto, nego samo ako porodica sve članove te porodice čini srećnim i bogatim

Dakle, činiti ono što nas čini srećnim...inače je besmislen život.
 
e, ne mogu ni da pročitam do kraja topic, moram da odgovorim na ovo
nije bre društvo preuzelo vrednosti od religija, nego religije od društva
ja kao agnostik imam problem da to nazovem hrišćanskim vrednostima umesto društvenim i za mene je to pravo ime i najšira odrednica, sve ostale su uže
a sad da nastavim..

Znaci nisu univerzalne, kako je koleginica tvrdila.
Vrednosti su drustvene. Zapamticu to. :ok:

Nije bitno kako ih nazivamo (hriscanske, univerzalne, drustvene), bitno je da ih se pridrzavamo.
 
Znaci nisu univerzalne, kako je koleginica tvrdila.
Vrednosti su drustvene. Zapamticu to. :ok:

Nije bitno kako ih nazivamo (hriscanske, univerzalne, drustvene), bitno je da ih se pridrzavamo.

И хришћанске вредности су друштвене, и универзалне вредности су друштвене....па нису ваљда од природе дате, мајку му, него их је друштво установило!!!! :rtfm:

Чини ми се да теби та терминологија није баш најјаснија....:confused:
 
Ja to jesam,a ti da l hoćeš da veruješ ili nećeš:rotf:Razgovori se uvek događaju i najgore je kad komunikacija o bilo kom pitanju ne postoji...Postoji i nešto što se zove iskustva drugih ljudi koje poznaješ,nije sve što ljudi pišu ovde lično ''Iz dubine duše,srca'':cool:
vidim da nije,
cim krenes da zapitkujes detaljnije, otkrijes izmisljene djelove :cool:

elem, goxy, nisi se izjasnio... kakav je vas stav po pitanju
planiranja porodice i umnozavanja za koju godinu?

:mrgreen:
 
И хришћанске вредности су друштвене, и универзалне вредности су друштвене....па нису ваљда од природе дате, мајку му, него их је друштво установило!!!! :rtfm:

Чини ми се да теби та терминологија није баш најјаснија....:confused:

``И хришћанске вредности су друштвене``
Naravno nece biti marsovske vrednosti.
Istinu zboris. Naravno da jesu. Zasto tolika potreba negacije hriscanskih vrednosti ?
Ja za razliku od ateista nemam problem da ih nazovem pravim imenom.
Zaboravljas jednu cinjenicu, zivimo u hriscanskoj evropi.
Postoji jedna dobra stvar u svemu ovom, niko od vas ne govori da su hriscanske vrednosti lose, naprotiv generalno ih prihvatate, ali samo in nazivate drugim imenom, zbog sopstvenog ateizma. Ne smeta mi, zovite ih kako hocete.
To me podseca na Crnogorce i Bosnjake koji su se odjednom setili da imaju svoje jezike.
Sto manja nacija to veci komleksi. Amerikanci nemaju problem da svoj jezik zovu engleskim.

nevezano za ovo
Pojedinci vuku drustvo napred, a drustvo njih nazad. Drustvo nije izmislio sijalicu nego Edison. ;)

Ali to nije tema, necemo da spamujemo temu.
 
Poslednja izmena:
btw, evropa nije hriscanska.... hriscanstvo je uvezeno sa istoka :) od jednog egzoticnog osunchanog naroda

:confused: :roll:
NIsam rekao da je ``izvor`` hriscanstva,
Osim Turske i Albanije sve ostale drzave su sa vecinskim hriscanskim stanovnistvom. Popis stanovnistva te demantuje.
Ali to nije btino, u evropi se postuju prava ljudi bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost. ....... ili bi bar tako trebalo da bude. :)
 
Људи треба да живе како је њима лепо, а да не угрожавају неког другог.

Немати децу није лоше за оне који тако желе, ко хоће децу он их штанцује, ко воли нек ради шта хоће.

Дебилно је правити стереотипе.
 
Prvo da se ogradim, ne kazem da ja ne zelim porodicu. Zelim, ali ne jos, sa 20 godina nisam spremna da se skrasim iako jako zelim decu jednoga dana, a lekari me upozoravaju da sto pre probam, jer postoji velika verovatnoca da necu moci da imam decu, ili da ce to tesko ici, a sa svakom narednom godinom ta verovatnoca se povecava...ipak, ja ne zelim jos uvek. Zelim da proputujem svet, zelim da probam svasta, da se izmotavam, radim kao crnac, a onda sve pare trosim na sitne uzitke...zelim da jos par godina zivim zivot koji se ne moze ziveti kada imate decu...
E sad, postoje ljudi koji zele da im ceo zivot bude takav.
Smatrate li to za nesto lose?
Ovde se kroz mnoge teme provlace neki postovi koji kuju porodicu u zvezde, i osudjuju bilo koji drugi nacin razmisljanja, drugaciju filozofiju zivota...
Cemu tolika fama? Zar nije najidealnije da svako radi ono sto ga cini srecnim? Mnogo idealnije od tog ,,najodrzivijeg koncepta kroz celu istoriju-porodice" koje mnogi prihvataju kao jedino ispravno. I onda kao posledicu imamo gomilu propalih brakova. Moje misljenje je da barem 50% tih propalih brakova otpada bas na ljude koje su drustvene norme i to sto je stvaranje porodice jedino drustveno prihvatljivo ponasanje i gurnuli u brak. A onda imamo i odrzavanje brakova na silu opet zbog odrzavanja tog ,,jedinog odrzivog koncepta kroz celu istoriju" ...buah
I da ne zaboravim one...znate koji je to tip ljudi, necu nikako da ih nazovem...oni sto kukaju na sve strane kako nam zapad planski urusava porodicu, daje ,,pogresne" vrednosti mladima itd...:zcepanje:
Ko je taj ko ima pravo da kaze sta je pogresno a sta ispravno?
Nije li za svakog coveka ispravno bas ono sto ga cini srecnim sta god drugi mislili o tome?
:confused:

Slazem se sa tobom....razmisljamo isto o nekim stvarima.....
Ma boli te... sta ko misli i govori ako zelis da ludujes-luduj, ako zelis porodicu-stvaraj je.......sta drugo....covek ima pravo izbora,izaberi ono sto TI zelis i sto TEBE cini srecnom....xexexee a ima vremena sve ce doci.....z:lol:
 
Nisam čitala sve postove, samo par na prvoj strani.
Porodica...
Imam porodicu, imam muža i bebu od 9 meseci. I volim ih više od svega na svetu. Imam i matičnu porodicu. Mamu, tatu, brata ( i on ima porodicu ). Uvek sam od svoje matične porodice imala svu moguću ljubav i podršku. Nikada nisam sumnjala u njihovu ljubav, uvek sam im tu ljubav uzvraćala i davala još više ljubavi i podrške.
Uvek su mama i tata bili tu. I sada su, i biće dok su živi, čvrsto u to verujem. Isto važi i za brata. I ja ću zauvek biti tu za njih. I za moju osnovanu porodicu, život bih za njih dala!!!
Rekoh - za mamu i tatu... a majku i oca nikada upoznala nisam. Niti ću. Imam mamu i tatu, iako nemam njihove gene.
Nije porodica za svakoga, nisu deca za svakoga... Majka i otac treba da znaju da budu mama i tata, baš onakvi kakve ja imam.
 

Back
Top