recepti za nase bebe (do godinu dana)

pa da,moguce da ne voli krompir, tikvice su dosta neutralne, verovatno je i pored njih uspeo da ga oseti :) mis mali.... nama drugi dan sljive, mi cemo jos brasno od prosa, pa malo da kombinujemo sta smo probali do sada, i onda o sedmog povrce.... nova avantura, jedva cekam :)
taman imamo formiranu vocnu uzinu...skoro, i dalje sisa,bekad pre, nekad posle....
saly, kolko sara sisa preko dana....
ja sam zadovoljna trenutno, lepi siki i dalje,nuje smanjio, bar ja ne osetim....

- - - - - - - - - -

ni ja nisam stavlhala masnocu jer mi bilo bzvz u voce, pocecu s maslinovim u povrce.... maslac ce pricekati uvodjenje mlecnih proizvoda....
 
pa da,moguce da ne voli krompir, tikvice su dosta neutralne, verovatno je i pored njih uspeo da ga oseti :) mis mali.... nama drugi dan sljive, mi cemo jos brasno od prosa, pa malo da kombinujemo sta smo probali do sada, i onda o sedmog povrce.... nova avantura, jedva cekam :)
taman imamo formiranu vocnu uzinu...skoro, i dalje sisa,bekad pre, nekad posle....
saly, kolko sara sisa preko dana....
ja sam zadovoljna trenutno, lepi siki i dalje,nuje smanjio, bar ja ne osetim....

- - - - - - - - - -

ni ja nisam stavlhala masnocu jer mi bilo bzvz u voce, pocecu s maslinovim u povrce.... maslac ce pricekati uvodjenje mlecnih proizvoda....

Ma ja uopste ne osetim da je smanjila...cesto sisa i nakon obroka, ako ne odmah onda za sat vremena...cak je dodala i nocne obroke..ranije mi spavala celu noc, sad sisa bar 2 put tokom noci..
 
mi trenutno vrtimo neke kombinacije koje smo probali, voli kruska-banana, kruska-mango, ma voli sve, pojede po 200 grama min... sto je super a opet mi i krivo jer se plasim da ako tako dobro prihvati i rucak koji nam sledi za koji dan, manje ce sikiti, i sad se ja tako borim sa sobom :)
 
V. se svidja kuvana breskva u svim kombinacijama
tikvicu danas treci dan,prva dva dana ponjupa sve,a danas povratio.... nasisao se pre toga, a ne zna da odbije.... guta, samo guta.... kontam da se pretovario....
povratio, smejao se, opet mu dala siku posle.....
po kas. mas. ulja sam pocela dodavati od kad rucka povrce tj za sad samo tikvicu....
 
kada ste uvele drugi obrok?
mi jos uvek samo jedan imamo, uvela sam i celer, sada vise ne znam sta od povrca da uvodim, prelsa sam na voce
i jos nesto, kada uvedete drugi obrok, onda popodne dajete samo isprobane namirnice?

Ja sam drugi uvela sa punih 7 meseci, i da, uglavnom pre podne uvodim tj dajem nove a popodne vrtim stare, mada sad sam vec pocela i popodne da dam novu nekad..
Posto se uglavnom drzim toga da pre podne dajem zitarice i voce a popodne povrce i meso..
 
Ja sam drugi uvela sa punih 7 meseci, i da, uglavnom pre podne uvodim tj dajem nove a popodne vrtim stare, mada sad sam vec pocela i popodne da dam novu nekad..
Posto se uglavnom drzim toga da pre podne dajem zitarice i voce a popodne povrce i meso..

e pa zbog toga i pitam
mi u petak idemo na kontrolu, bas cu da pitam dr sta dalje da mu dajem i kada da mu uvedem meso..
 
ja sam sa sedam punih pocekla u vreme rucka da dajem povrce

probao i brokoli, bas mu se svidja
i danas cu mu krompir, sargarepicu bebi i broko0li skuvati pa ispasirati, i dodati kasicicu mas. ulja
redovno dodajem u rucak
a on bas sve lepio jede
munchkin rucni mlin je pravi pogodak bio
odlican je za pasiranje hrane
 
kako se meni svidja keleraba, koliko je kasica ukusnija, on je odlepio bio, ja uzeh jednu kasicicu, on se rasplako sto nisam njemu dala i plakao kad je cinija bila prazna haha i izmedju dve kasicice vice onako nestrpljivo i nasmeje se kako vidi da ima jos, show.....
kasica danasnja : pola tikvice, tri parcica kelerabe, cvet i po brokolija, (tacnije jedan cvet i jedan manji) jedno 4-5 bebi sargarepica, dve kasicice 7 corna, i oko dve kasike vode od kuvanja povrca jer zitarice upiju tecnost , plus kasicica mas. ulja...
i morah mu dati da cucne na minut jer je hteo jos....
 
sali, gde si nabavljala curetinu za saru?
ja gledala na kalenicu, ima samo jedna zena ali ja pojma nemam da li je kvalitetn,a tj 100% je koncetratt itd...

htela sam da pitam tetku, posto uzgaja sebi, da uzgaja i nama, da kupim curku/dve, kako vec ide i da uzmem od nje, ali sada je kasno, to planiram za neki sledeci put

- - - - - - - - - -

e bokice, znas ono sto si pisala da se tacno oseca razlika u hranjenju od setsog meseca, tj da se kod vas osetila, e isto slucaj bio kod djure, znaci kako je napunio 6 meseci jede sve tako lepo i slatko i kolicinski dobro, bas primetno, vise se ni neigra toliko, tacno vidis razliku
i prestala sam da mu pasiram, sada mu samo meljam viljuskom, mada kada budem uvela meso moracu da ga pasiram
 
Taro, ja sam joj kupila na mlecnom delu pijace, kod mene, u 44 bloku..baba neka prodaje, to je sve domace, mislim tu po tezgama, mali proizvodjaci..e sad niko ne moze da mi garantuje sta je ta curka jela, ali sigurno mi je bolje da uzmem tu nego u mesari ili negde gde ih gaje na veliko..rekla sam da je za bebu, i jos sam je napala sa pitanjima, da li je to sigurno meso i jel domace, i tako dalje :lol:

Ne verujem da je baba trpala hormona curki u hranu...bas je izgledalo lepo i sveze meso, tako da valjda je ok..Sara ga maklja samo tako, obozava, vise nego voce..

- - - - - - - - - -

Ja njoj blendam hranu i dalje..tikvicu jedino ne, to mogu i viljuskom, ali ostalo ipak izblendam jer ovako ostane komadic, bojim se da se ne zagrcne..
 

Back
Top