Razočarenje ili ne,na ultrazvuku,jer nije bio sin/ćerka?

Modernamira5

Domaćin
Poruka
4.342
Zdravo svima,
pitanje za majke i očeve,
kada ste otišli na ultrazvuk radi saznanja šta nosite,da li je došlo do “razočarenja”?
Da li ste željno isčekivali da dobijete ćerku/sina,pa su Vam na ultrazvuku rekli da Vam žena nosi suprotno od onoga što ste želeli.Pretpostavljam da ima dosta ljudi koji žele da imaju dete odredjenog pola,ali mnogi dobiju iz nekog sledećeg puta dete željenog pola ili ne dobiju,postoje ljudi koji imaju samo ćerke ili ljudi koji imaju samo sinove,a hteli su ovi samo sa ćerkama sina,a ovi što imaju sinove,hteli su ćerku.Mozda ne svi,ali ima ljudi koji su hteli odredjeno.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
bilo nam je vazno samo da je zdravo dete i hvala bogu tako je i bilo

nemoj temu da ogradjujes samo na pol
na instagramu naletim na sliku deteta sa mikrocefalusom
roditeljima su na uz u toku trudnice doktori ustanovili ostecenje i nepravilan razvoj fetusa i saopstili su im da ce dete da bude rodjeno sa velikim ostecenjem i da ce zivotni vek da mu bude vrlo ogranicen..dali su prognozu od umiranja posle rodjenja do najvise par meseci zivota
njihova odluka je bila da nastave sa trudnocom i da mu daju sansu da zivi
beba se rodila samo sa licem, bez dela lobanje u kojoj je smesten mozak
pregledom je ustanovljeno da mu je formirano samo 20% mozdane mase
roditelji ga vole i on sada ima tri godine
primetili su da se kod njega sada razvija i neka motorika koja mu omogucava da hvata stvari koje mu se dodaju
moji prijatelji su bili u istoj situaciji i prosli su tantalove muke dok nisu presekli i odlucili da prekinu trudnocu u sestom mesecu
to su teske odluke
kakva bi bila vasa
 
  • Tužan
Reactions: DUH
bilo nam je vazno samo da je zdravo dete i hvala bogu tako je i bilo

nemoj temu da ogradjujes samo na pol
na instagramu naletim na sliku deteta sa mikrocefalusom
roditeljima su na uz u toku trudnice doktori ustanovili ostecenje i nepravilan razvoj fetusa i saopstili su im da ce dete da bude rodjeno sa velikim ostecenjem i da ce zivotni vek da mu bude vrlo ogranicen..dali su prognozu od umiranja posle rodjenja do najvise par meseci zivota
njihova odluka je bila da nastave sa trudnocom i da mu daju sansu da zivi
beba se rodila samo sa licem, bez dela lobanje u kojoj je smesten mozak
pregledom je ustanovljeno da mu je formirano samo 20% mozdane mase
roditelji ga vole i on sada ima tri godine
primetili su da se kod njega sada razvija i neka motorika koja mu omogucava da hvata stvari koje mu se dodaju
moji prijatelji su bili u istoj situaciji i prosli su tantalove muke dok nisu presekli i odlucili da prekinu trudnocu u sestom mesecu
to su teske odluke
kakva bi bila vasa
Ja ne bih mogla da abortiram moje dete,ako na to mislite.Rodila bih nju/njega i želela bih to dete živo.Osećajno sam biće i kada bi mi doktor tokom trudnoće rekao da će dete da se rodi sa nekim problemom,ne verujem da ne bih nastavila trudnoću,teže bi mi bilo da mi dete bude mrtvo.Ali i ovako bi ono ako bi imalo problema,prolazilo ko zna šta.Tako da ono što se odluči,verujem da nije dobro.Ovamo nemate dete,ovamo dobijete.Znam da je vazno da beba bude i zdrava i ziva,ali majka ili otac uvek nešto odredjeno žele da dobiju.
 
Zdravo svima,
pitanje za majke i očeve,
kada ste otišli na ultrazvuk radi saznanja šta nosite,da li je došlo do “razočarenja”?
Da li ste željno isčekivali da dobijete ćerku/sina,pa su Vam na ultrazvuku rekli da Vam žena nosi suprotno od onoga što ste želeli.Pretpostavljam da ima dosta ljudi koji žele da imaju dete odredjenog pola,ali mnogi dobiju iz nekog sledećeg puta dete željenog pola ili ne dobiju,postoje ljudi koji imaju samo ćerke ili ljudi koji imaju samo sinove,a hteli su ovi samo sa ćerkama sina,a ovi što imaju sinove,hteli su ćerku.Mozda ne svi,ali ima ljudi koji su hteli odredjeno.
Nije nam to bilo bitno i nismo se potresali zbog toga, a nemoj ni ti. Uglavnom smo hteli da znamo zbog nabavke stvari za dete.
 
Nije nam to bilo bitno i nismo se potresali zbog toga, a nemoj ni ti. Uglavnom smo hteli da znamo zbog nabavke stvari za dete.
Postoje mladici koji bi hteli odredjeni pol,pa se razocaraju ako ne bude dete tog pola.Ja uvek takvima kažem,da su oni ti koji prave dete,a žena radja ono što je muškarac napravio.
 
Postoje mladici koji bi hteli odredjeni pol,pa se razocaraju ako ne bude dete tog pola.Ja uvek takvima kažem,da su oni ti koji prave dete,a žena radja ono što je muškarac napravio.
On pravi, i od njega se genetski determiniše pol. Ima mnogo faktora, ali jako malo se sa strane žene. Po nekim istraživanjima ako momak/muž ima mnogo braće i njegov otac isto. On će velikom šansom napraviti muško
 
Postoje mladici koji bi hteli odredjeni pol,pa se razocaraju ako ne bude dete tog pola.Ja uvek takvima kažem,da su oni ti koji prave dete,a žena radja ono što je muškarac napravio.
T o su za mene debili,koji misle da su zene krive sto je rodila cerku,a ne sina,a nije hteo da se edukuje da vise utice muskarac na pol deteta,nego zena.
 

Back
Top