Quantcast

Razočarenje ili ne,na ultrazvuku,jer nije bio sin/ćerka?

radyu5

Veoma poznat
Poruka
10.996
Ja ne bih mogla da abortiram moje dete,ako na to mislite.Rodila bih nju/njega i želela bih to dete živo.Osećajno sam biće i kada bi mi doktor tokom trudnoće rekao da će dete da se rodi sa nekim problemom,ne verujem da ne bih nastavila trudnoću,teže bi mi bilo da mi dete bude mrtvo.Ali i ovako bi ono ako bi imalo problema,prolazilo ko zna šta.Tako da ono što se odluči,verujem da nije dobro.Ovamo nemate dete,ovamo dobijete.Znam da je vazno da beba bude i zdrava i ziva,ali majka ili otac uvek nešto odredjeno žele da dobiju.
Tebi je kuća 100% puna pasa i mačaka.

gost 411056

Aktivan član
Poruka
1.775
bilo nam je vazno samo da je zdravo dete i hvala bogu tako je i bilo

nemoj temu da ogradjujes samo na pol
na instagramu naletim na sliku deteta sa mikrocefalusom
roditeljima su na uz u toku trudnice doktori ustanovili ostecenje i nepravilan razvoj fetusa i saopstili su im da ce dete da bude rodjeno sa velikim ostecenjem i da ce zivotni vek da mu bude vrlo ogranicen..dali su prognozu od umiranja posle rodjenja do najvise par meseci zivota
njihova odluka je bila da nastave sa trudnocom i da mu daju sansu da zivi
beba se rodila samo sa licem, bez dela lobanje u kojoj je smesten mozak
pregledom je ustanovljeno da mu je formirano samo 20% mozdane mase
roditelji ga vole i on sada ima tri godine
primetili su da se kod njega sada razvija i neka motorika koja mu omogucava da hvata stvari koje mu se dodaju
moji prijatelji su bili u istoj situaciji i prosli su tantalove muke dok nisu presekli i odlucili da prekinu trudnocu u sestom mesecu
to su teske odluke
kakva bi bila vasa
Pol nije imao nikakvog znacaja a sto se tice UZ strepila sam samo zbog zdravstvenog stanja djeteta.
Meni je prvi UZ radjen u 20 nedelji.
Danas, zavisno od uslova u kojim se zivi, kazu moguc je carski porod i odrzavanje zivota bebe na neonatalnom odjelu vec od 20 nedelje trudnoce, tad nije bilo.
Da je bila neka losa vjest, oslonila bih se na ljekarsku prognozu i zavisinosti od i stepena invalidnosti djeteta odlucila.
Ispravna odluka ne postoji i kakvu god odluku da covjek tad donese, sumnjace dok je ziv.

georgejune

Starosedelac
Poruka
164.722
Zdravo svima,
pitanje za majke i očeve,
kada ste otišli na ultrazvuk radi saznanja šta nosite,da li je došlo do “razočarenja”?
Da li ste željno isčekivali da dobijete ćerku/sina,pa su Vam na ultrazvuku rekli da Vam žena nosi suprotno od onoga što ste želeli.Pretpostavljam da ima dosta ljudi koji žele da imaju dete odredjenog pola,ali mnogi dobiju iz nekog sledećeg puta dete željenog pola ili ne dobiju,postoje ljudi koji imaju samo ćerke ili ljudi koji imaju samo sinove,a hteli su ovi samo sa ćerkama sina,a ovi što imaju sinove,hteli su ćerku.Mozda ne svi,ali ima ljudi koji su hteli odredjeno.
Pa ja bih zensko i iznerviro bih se da je mamin sincic, jer su svi do jednog njanjavci razmazeni

електрика

Zaslužan član
Poruka
110.107
У породилишту сам се својевремено сретала са примерцима женског рода које су биле искрено разочаране рођењем још једног сина.

А била је и једна која је замало умрла услед високог притиска и претећег можданог удара што је није спречило да зановета што је добила ћерку.
Иначе, њен муж је био одушевљен и истински срећан. Сваког дана цвеће, поклони...

Modernamira5

Domaćin
Poruka
4.211
Moj brat je posle 2 sina normalno nisanio cerku,pa posle nje opet dobio treceg sina
Ja sam bila da kažem" zbunjena". Ne razočarana. Bila sam ubeđena da imam devojčice, skroz jedan osećaj i misli, cvetići, mašnice, čipkice, a onda, ŠOK na ultrazvuku kažu oba muška :eek: pa, iskreno rečeno, nije mi bilo dobro :)
ne znam zašto u vecini
Moj brat je posle 2 sina normalno nisanio cerku,pa posle nje opet dobio treceg sina
Ne razumem,Vaš brat ima troje dece?Tri sina?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.