Razno

Poruka
19.736
Pozdrav

Zamislila sam ovu temu kao neki vid „Svaštare“ , ali ne u smislu bespotrebne fioke na ovom PDF-u, naprotiv.

Često želimo čuti mišljenje o nečemu tj prodiskutovati i sagledati nešto iz drugog ugla, ali nije zgodno za sve otvarati temu (ima ih mnogo).
Dakle, ovde bismo mogli postaviti neko pitanje ili razmišljanje, a prema volji i potrebi bi se već neko uključio (tad ko se doseti može navesti i link do neke teme koja se bavi time)

Ako moderatori ocene potrebnim (nakon nekog vremena), ne smeta mi, naravno, da temu zatvore ili obrišu.
ili promenite naziv ako ne odgovara.. :)

Red je da ja i počnem nekim primerom:

Odrasla osoba - namćor. Kad bismo hteli da pomognemo toj osobi - na šta bismo se najviše ili PRVO trebali fokusirati?
 
Recimo da prvo treba sagledati (a biti realan) koliko je uopšte prostora za to da se ta osoba promeni. Ima ljudi koji su prirodno namćori i takvi su i biće celog života. Ima onih kojima to ide sa godinama a ima i onih koji su takvi... sticajem okolnosti, recimo. Otišli sa živcima, takoreći.
I treba izdvojiti neke pozitivne osobine te osobe i njih forsirati. Treba biti strpljiv i tolerantan. Na primer...
 
Ne mislim da su ljudi prirodno namćori , ali da su ih okolnosti takvim napravile - to da. Možda imaju neke predispozicije.
Slažem se za strpljivost i tolerantnost - jer to i moramo, ako su NAŠI :D , tj deo našeg najbližeg okruženja ili porodice
Takođe, "star se konj ne uči jahati" - to se ovde može primeniti
Znači, ostaje mladost i donekle zrelo doba - kao polje delovanja.
Primetila sam da je okruženje namćora često i samo takvo - namćorasto. Nema tračka vitalne, optimistične , pozitivne energije za koju bi se čovek i mogao uhvatiti.

Hvala, Walken
 
Ne mislim da su ljudi prirodno namćori , ali da su ih okolnosti takvim napravile - to da. Možda imaju neke predispozicije.
Slažem se za strpljivost i tolerantnost - jer to i moramo, ako su NAŠI :D , tj deo našeg najbližeg okruženja ili porodice
Takođe, "star se konj ne uči jahati" - to se ovde može primeniti
Znači, ostaje mladost i donekle zrelo doba - kao polje delovanja.
Primetila sam da je okruženje namćora često i samo takvo - namćorasto. Nema tračka vitalne, optimistične , pozitivne energije za koju bi se čovek i mogao uhvatiti.

Hvala, Walken
Naprotiv,mislim da se nacor radja a okolnosti samo to izbacuju na povrsinu.Znam ljudi koji su u jako negativnom okruzenju,i nisu takvi,jednostavno nemaju tu i takvu crtu.
Dajem sebe za primer,na poslu i sve u vezi posla mogu za sebe da kasem da sam namcor,jednostavno posao je takav da ako nisi takav,popnu ti se na glavu.A ja nemam nesto ni zivaca ni snage da se sa svakim preganjam.
Primer-kolega odlazi na odmor,i kaze meni,zao mi ovih,a ti nemoj mnogo da ih plasis :D (on me zna i privatno,i zna me u sasvim drugom svetlu).
A van posla sam i strpljiv u granicama normale,pomoci cu svakom ako mislim da treba...itd,sve ono sto su me kao malog ucili da treba da radi jedan normalan covek.A i ja osecam da teko treba,pored toga sto mi je dosta usadjeno vaspitanjem.
Ali svejedno,namcore ne trpim,ne u smislu da ih izbegavam ako su meni bliski ljudi,nego sa svakim covekom postoji pristup koji ce da ga smiri,samo treba znati sta kod koga pali.
 
Ne mislim da su ljudi prirodno namćori , ali da su ih okolnosti takvim napravile - to da. Možda imaju neke predispozicije.
Slažem se za strpljivost i tolerantnost - jer to i moramo, ako su NAŠI :D , tj deo našeg najbližeg okruženja ili porodice
Takođe, "star se konj ne uči jahati" - to se ovde može primeniti
Znači, ostaje mladost i donekle zrelo doba - kao polje delovanja.
Primetila sam da je okruženje namćora često i samo takvo - namćorasto. Nema tračka vitalne, optimistične , pozitivne energije za koju bi se čovek i mogao uhvatiti.

Hvala, Walken

Slažem se. "Namćorstvo" se sigurno veoma teško "leči". Čak i bez obzira da li se radi o mlađoj ili starijoj osobi i da li je stečeno vremenom ili je osoba takva "fabrički". Mada, kao što kažeš, lakše je kada je osoba mlađa ili fizički zdravija.
 
u čemu treba da joj pomognemo uopšte tj pomaže nam se u čemu, mada uglavnom nismo baš ni sa samim sobom dogovoreni

Pa, i to je tačno - da li pomagati nekom ko to ne želi?
Ali, recimo...zamisli namćora i njegovo zadovoljstvo i sad zamisli da se "odnamćori" i to zadovoljstvo.
Ta razlika je vredna pokušaja. Moje mišljenje, naravno.
 
Pozdrav


Odrasla osoba - namćor. Kad bismo hteli da pomognemo toj osobi - na šta bismo se najviše ili PRVO trebali fokusirati?

Poceti od toga sta je namcor i od sebe, da li smo mi namcori.

Da li je namcor samo onaj koji se ne smeje? Ili je namcor onaj koji se smeje drugome?
Mozda je namcor samo onaj koga nista drugo ne zanima nego licni fokus?
 
Mislim da je namcor covek kojem sve smeta,nalazi mane,sitnicav je...namrgodjen uz sve to stalno.

dobra definicija

- - - - - - - - - -

Poceti od toga sta je namcor i od sebe, da li smo mi namcori.

Da li je namcor samo onaj koji se ne smeje? Ili je namcor onaj koji se smeje drugome?
Mozda je namcor samo onaj koga nista drugo ne zanima nego licni fokus?

naravno, uvek početi od sebe

- - - - - - - - - -

Inače, nije ova tema samo za namćore
I nisam zamislila da samo ja postavljam pitanja... :rumenko:
 
dobra definicija

- - - - - - - - - -



naravno, uvek početi od sebe

- - - - - - - - - -

Inače, nije ova tema samo za namćore
I nisam zamislila da samo ja postavljam pitanja... :rumenko:

Ako je namćoru želja da bude namćor, nemoj se uplitati u njegovu slobodnu volju. :)
Ti se fokusiraj na nešto drugo. I kloni se namćora.
 
Pa, i to je tačno - da li pomagati nekom ko to ne želi?
Ali, recimo...zamisli namćora i njegovo zadovoljstvo i sad zamisli da se "odnamćori" i to zadovoljstvo.
Ta razlika je vredna pokušaja. Moje mišljenje, naravno.

daj mu pare to će mu pomoći, svi vole pare

- - - - - - - - - -

a ako hoćeš da se družiš pa pokušavaj al namćori se ne daju, pogtovo ako nastupaš sa pozicije "jao kako si dobar pomoći ću ti"
čak više hoće ako pokažeš stav i karakter :think:???

-- sad ide balašević pesma namćor :P --
 
Ako je namćoru želja da bude namćor, nemoj se uplitati u njegovu slobodnu volju. :)
Ti se fokusiraj na nešto drugo. I kloni se namćora.

Za pocetak na to da li uopste zeli da mu se pomogne..

da, već nekoliko puta smo to ponovili - ako neće - ne pokušavati
Ali, naravno da NEĆE, pa to je jasno :)

- - - - - - - - - -


Da li je namcor samo onaj koji se ne smeje? - Može da bude, ali ne mora da znači.
Ili je namcor onaj koji se smeje drugome? Ako si mislio PODSMEVA -to je još gore od "običnog" namćora
Mozda je namcor samo onaj koga nista drugo ne zanima nego licni fokus - Odgovor kao pod 1

- - - - - - - - - -

daj mu pare to će mu pomoći, svi vole pare

- - - - - - - - - -

a ako hoćeš da se družiš pa pokušavaj al namćori se ne daju, pogtovo ako nastupaš sa pozicije "jao kako si dobar pomoći ću ti"
čak više hoće ako pokažeš stav i karakter :think:???

-- sad ide balašević pesma namćor :P --

Uvek "ubodeš" nekom istinom - kad spominješ pare - priznajem i sama: kad sam dekintirana, postajem strašan namćor
I smeta mi što sam takva, ali džaba, oraspoloži me samo novčani priliv.:)

- - - - - - - - - -

Od ovolike priče o namćorima - zanamćorićemo se (ovaj glagol ne postoji, ja mislim, te ne želim nikog zbuniti).
Nadam se da neko drugi ima neku drugu dilemu.
 
A, pa ne ide to tek tako "aj sada neko drugi." prvo odgovori...koji je zakljucak kada podjes od sebe?

Dakle, jesi li ti namcor po svojim kriterijumima?
 
Pozdrav

Zamislila sam ovu temu kao neki vid „Svaštare“ , ali ne u smislu bespotrebne fioke na ovom PDF-u, naprotiv.

Često želimo čuti mišljenje o nečemu tj prodiskutovati i sagledati nešto iz drugog ugla, ali nije zgodno za sve otvarati temu (ima ih mnogo).
Dakle, ovde bismo mogli postaviti neko pitanje ili razmišljanje, a prema volji i potrebi bi se već neko uključio (tad ko se doseti može navesti i link do neke teme koja se bavi time)

Ako moderatori ocene potrebnim (nakon nekog vremena), ne smeta mi, naravno, da temu zatvore ili obrišu.
ili promenite naziv ako ne odgovara.. :)

Red je da ja i počnem nekim primerom:

Odrasla osoba - namćor. Kad bismo hteli da pomognemo toj osobi - na šta bismo se najviše ili PRVO trebali fokusirati?
Treba se fokusirati na činjenice...Da možeš da menjaš boju kose, frizure, kilažu...Zašto onda ne bi mogla i neku osobinu koju ne voliš kod sebe?
 
Procitala sam samo uvodni post....
....ako neko zarko zeli da pomogne nekome ko pomoc odbija, taj treba da poradii prvenstveno na sebi....

:D
Pa ne želimo baš žarko, i dobro raspoznajemo slučajeve gde ne vredi ("Lakše metar u gu...u nego milimetar u glavu").
Ali, šta je sa onim čarobnim fensi rečima na slovo E kao što su empatija, EQ i slično?

- - - - - - - - - -

A, pa ne ide to tek tako "aj sada neko drugi." prvo odgovori...koji je zakljucak kada podjes od sebe?

Dakle, jesi li ti namcor po svojim kriterijumima?

Ne vidim baš direktnu vezu, ali ajde.
Ne, nisam, ni po svojim ni po tuđim.

- - - - - - - - - -

Treba se fokusirati na činjenice...Da možeš da menjaš boju kose, frizure, kilažu...Zašto onda ne bi mogla i neku osobinu koju ne voliš kod sebe?

Pričamo generalno? Nisam shvatila na koga misliš - kad si napisala "kod sebe" .
 
s kolegama na poslu treba možda empatirati da te vole pa da vam bude lepo i da ti ne prave problem :think:
meni do sad to recimo nije uspelo???
ne znam možda si već ok s tim namćorom
 
Sa stanovišta psihologije i okolnosti u kojima živimo, koje tri knjige biste preporučili da pročitaju mladi, u periodu između 14 i 18 godina?
Dakle, nešto što bi im bilo baš od koristi
 
:D
Pa ne želimo baš žarko, i dobro raspoznajemo slučajeve gde ne vredi ("Lakše metar u gu...u nego milimetar u glavu").
Ali, šta je sa onim čarobnim fensi rečima na slovo E kao što su empatija, EQ i slično?

Ako imamo sposobnost da razumemo tudje dozivljaje, ne znaci i da umemo, mozemo i moramo da pomognemo...
Uostalom, mozda osoba nije namcor po opredeljenju...
 
Sa stanovišta psihologije i okolnosti u kojima živimo, koje tri knjige biste preporučili da pročitaju mladi, u periodu između 14 i 18 godina?
Dakle, nešto što bi im bilo baš od koristi
Bilo bi dobro da procitaju bilo koje tri knjige,a da nije napisala neka pevaljka .
Na zalost ogromna vecina njih u tom uzrastu nisu procitali ni bukvar.
Zaista ne bih mogao da smislim sta bih im prporucio a da oni mogu da svare.
 

Back
Top