Razlozi zbog kojih ne treba imati decu

Mislim da imati jedno dete deluje pomalo sebično, osim ukoliko nije moguće drugo dete iz napr. zdravstvenih ili drugih opravdanih razloga(tipa loša materijalna situacija, bračne razmirice i netrpeljivost supružnika... )Svako može i valjda treba da ima onoliko dece koliko želi, ali po meni ta opcija sa jednim detetom je najgora.To dete posle roditelja nema nikog bližnjeg, pa čak i kad sutra zasnuje svoju porodicu.

Ne kažem da je pravilo, ali koliko sam se na krv i nož svađa nagledala međ "najbližima", braćom i sestrama, ne osećam ni najmanjeg žaljenja jer sam jedinica.
 
Mislim da imati jedno dete deluje pomalo sebično, osim ukoliko nije moguće drugo dete iz napr. zdravstvenih ili drugih opravdanih razloga(tipa loša materijalna situacija, bračne razmirice i netrpeljivost supružnika... )Svako može i valjda treba da ima onoliko dece koliko želi, ali po meni ta opcija sa jednim detetom je najgora.To dete posle roditelja nema nikog bližnjeg, pa čak i kad sutra zasnuje svoju porodicu.

Себично? У односу на кога?
 
Mogu samo sa svog stajalista govoriti.

Nisam bas previse inteligentan, a i nemam samopouzdanja za takvu vrstu odgovornosti. Plus, neizvjesnost danasnjeg svijeta, posao izgubis za cas, kako da prehranjujem.
Sta ako bude hendikepirano dijete, i to je lutrija, a rizik je veci jer sam stariji.
Jos kad vidis u sta djecs danas odrastaju, little assholese, ne da mi se.
 
Mogu samo sa svog stajalista govoriti.

Nisam bas previse inteligentan, a i nemam samopouzdanja za takvu vrstu odgovornosti. Plus, neizvjesnost danasnjeg svijeta, posao izgubis za cas, kako da prehranjujem.
Sta ako bude hendikepirano dijete, i to je lutrija, a rizik je veci jer sam stariji.
Jos kad vidis u sta djecs danas odrastaju, little assholese, ne da mi se.
I šta sada.
 
Mislim da je ovo odličan primer zbog čega ne treba pisati blogove, obrazlagati svoje lične razloge, zbog čega treba čovek nekad da prećuti... Jer nikada ne možemo toliko pametnih stvari da kažemo koliko glupih možemo da prećutimo.

Neće više dece, ok, ali ovaj uloženi napor da se se proračuna koliki je minimalan broj dece potreban da se ima da se zadovolji forma a da se ništa ne promeni, da se čovek ni sa čim ne obaveže, pokazuje koliko je loš ovaj ego trip.

Ako te nigde nije pomaklo i izmenilo, ako je jedina potreba koja se javlja sa jednim detetom da se odbrani svoj lični prostor, onda ni to jedno nije trebalo da se rađa.
Jako loš teks, nadam se fejk.
 
Poslednja izmena:

Back
Top