Quantcast

Razlozi zbog kojih ne treba imati decu

Soradze

Domaćin
Poruka
4.913
Meni je u Srbiji sasvim odlicno,malo se radi,puno se odmara,sto ja mislim i da jeste poenta zivota. Koliko cu preziveti to vec znam,oko 100 godina.Zdravlje prvenstveno zavisi od nas,ja zdravo zivim aktivnost,zdrava harana,pozitivno mislim i hvala Bogu nemam nikakvih problema.Mislim postoji mogucnost da mi padne klavir na glavu...Dobar posao nikad nisam ni trazio,rad u firmi je ropstvo,tacnije od roba postajes jos veci rob,to se u demokratiji naziva unapredjenje...Naucis nesto da radis,ja nisam ucio u skoli kako nesto da radim,ja sam placao pravog majstora da me uci kako se nesto radi i tako sam skidao od njega neke fore,ubrzo sam postao samostalan...Putovanje oko sveta ipak ne. Ne volim promene,za mene nema lepsi lokaliteta nego u Srbiji.Ne volim lokalitete gde su ljudi umesali svoje ruke...Samo pogledaj kanjon Uvac,kanjon Tare,Kablar,vodopadi Sopotnice,Djavolja Varos,Sar-planina,a samo malo izvan gracine ima Rikavacko jezero,Bjela voda,kanjon Morace,Romanija,Jahorina...Po meni nema lepsi lokaliteta... Ja nikad ne bi isao na Exit,Gucu,Zrce...Mi pricamo o tom inostranstvu kao da je to nesto divno,jeste divno ali za idiote...
A ovo sve mozete da prozivite sa svojim detetom,koje i treba voditi na pametne stvari,a ne kao sto si ti pomenula bioskop. Ne znas ti kakav je osecaj imati svoje dete,steta.
To je razlika izmedju tebe i mene,ja ne zavisim od drzave,ne zavisim od brze hrane ili prodavnice,ne zavisim od bolnice (jer pokusavam sto biti aktiviniji i zdavije se hraniti,sto i ucim decu),ne radim trecinu vremena na poslu,radim kad ja hocu,odmaram kad ja hocu,nisu mi zanimljivi lokaliteti izvan Srbije,a na kraju najvaznije: provodim vreme sa voljenim osobam. Prijatelja mozes kupiti parama,a da li mozes pravog prijatelja? Naravno da ne... Ako imas pravog prijatelja,moze vam i na livadi biti super.
Pises bajke, ili trolujes, a?

Mita Komita

Domaćin
Poruka
4.865
Vidis ti imas susret sa ljudima koji imaju osobine kao sto si gore naveo. Ti koliko sam shvatio zelis da kazes kako zbog deteta ne mozes da uzivas u zivotu?
Muskarci su uvek bili umesani u vaspitanje deteta,sad nisam ja tebi kriv sto tvoj otac mozda nije...
Dete nije nikakva robija,nego je dar koji se stvara izmedju dve voljene osobe.
Jesi ti zahvalan svojim roditeljima? Verovatno jesi,da li bi zeleo da tvoje dete nekad bude zahvalno kao sto si ti bio svojim roditeljima?
Да, имам сусрет са таквим људима. Не кажем да бих и ја тако, него разумем зашто неко није спреман или способан. За такве је боље и да немају децу јер са траљавим или никаквим одгојем испадају проблематична деца.

Soradze

Domaćin
Poruka
4.913
Gospodja Megan Hansen je ziteljka zapadnih, bogatih zemalja, situiranija vise nego sto mozemo da zamislimo, zena koja je vaspitavana da razmislja i da donosi odluke. Da bi se zena ostvarila u ulozi majke, ne mora da ima sestoro dece... dovoljno je i jedno, pa da se ukapira sva obaveza i lepota roditeljstva... Dopada mi se sto se Megan nije odrekla sebe zarad dece jedno drugom do uveta, vec uveliko planira svojoj cerki, ali i muzu i sebi bogat i raznovrstan zivot, skolovanje cerke na skupim koledzima, putovanja po svetu, vaspitavanje deteta po visokim standardima...
To je svet! To je ono sto cemo mi postici ako nas bude bilo za 200 godina, ako nase cukun unuke budu zelele da radjaju, ako budu finansijski dobrostojeci, ako...ako... ako sve to bude uopste i vazno tada...
Nas pileci mozak i oci uprte sa dna septicke jame ne mogu lako da razumeju svu blagodat zivota koji zivi g-dja Hansen, samim tim ni njenu odluku da ne zeli da rodi drugo dete...
U nasoj sredini se deca radjaju i onda kada roditelji nisu zaposleni, pa svi zive od socijalne pomoci, u bedi, ali svi srecni jer spavaju po cetvoro u krevetu. u neokrecenoj sobi, u kuci bez kupatila, u iznosenoj odeci dobijenoj od drugih...
Mislim jos mnogo toga, ali necu vise da pisem...

Mita Komita

Domaćin
Poruka
4.865
Gospodja Megan Hansen je ziteljka zapadnih, bogatih zemalja, situiranija vise nego sto mozemo da zamislimo, zena koja je vaspitavana da razmislja i da donosi odluke. Da bi se zena ostvarila u ulozi majke, ne mora da ima sestoro dece... dovoljno je i jedno, pa da se ukapira sva obaveza i lepota roditeljstva... Dopada mi se sto se Megan nije odrekla sebe zarad dece jedno drugom do uveta, vec uveliko planira svojoj cerki, ali i muzu i sebi bogat i raznovrstan zivot, skolovanje cerke na skupim koledzima, putovanja po svetu, vaspitavanje deteta po visokim standardima...
To je svet! To je ono sto cemo mi postici ako nas bude bilo za 200 godina, ako nase cukun unuke budu zelele da radjaju, ako budu finansijski dobrostojeci, ako...ako... ako sve to bude uopste i vazno tada...
Nas pileci mozak i oci uprte sa dna septicke jame ne mogu lako da razumeju svu blagodat zivota koji zivi g-dja Hansen, samim tim ni njenu odluku da ne zeli da rodi drugo dete...
U nasoj sredini se deca radjaju i onda kada roditelji nisu zaposleni, pa svi zive od socijalne pomoci, u bedi, ali svi srecni jer spavaju po cetvoro u krevetu. u neokrecenoj sobi, u kuci bez kupatila, u iznosenoj odeci dobijenoj od drugih...
Да. Што се друштво више развија, боље рећи свест о свету око себе, то се смисао живота полако помера од једноставне репродукције и преживљавања ка активном живљењу.

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
Ja ne znam ni jednu njenu pametnu odluku...

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
poznajem ljude. radni,vredni kulturni a deca nemaju radnu naviku niti naviku da se javljaju na ulici...
zapravo mozda znam po koje dete koje je ajd normalno. resto razmazeno i glupavo.
dok su roditelji ljudi na mestu.

smrdi ovde jako :sad2:
Ne mozes ti da shvatis,ako je roditelj vredan,kulturni to ne znaci da je ulagao u decu.
Kad general moze da odrzi disciplinu modju 100 vojnika,kako ne moze roditelj? Ne mogu zato sto koriste neznu metodu...

Dodola

Veoma poznat
Poruka
13.654
Ti zelis da kazes kako je danas teze vaspitati decu,nego pre?
Ne.
Kažem da kad sam ja moju decu učila prva slova nisam imala priliku da slušam razne davide kako tvrde da pogrešno radim.
A da, pritom ti davidi se kriju iza nika na jebbenoj krstarici i sami sebe lažu kako imaju već troje vojnički disciplinovane dece, a u rl nisu ni dete iz familije pripazili na deset minuta a kamoli vaspitavali.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.