Quantcast

Razlozi zbog kojih ne treba imati decu

Metronomy

Poznat
Poruka
8.828
Ne mozes ti da shvatis,ako je roditelj vredan,kulturni to ne znaci da je ulagao u decu.
Kad general moze da odrzi disciplinu modju 100 vojnika,kako ne moze roditelj? Ne mogu zato sto koriste neznu metodu...
vredan i kulturan roditelj je primer svojoj deci i to mu je jedini nacin vaspitanja.....
General...moze da vaspitava samo svog adjutanta ( koji je vec vaspitan i vaspitac svoje dece ), ali svoju decu ne moze, pa nije primer o vaspitavanju....a ti bi verovatno vojnickog vaspitavanja dece, gde bi morao prvo vojnicki da vaspitas zenu ili da ona sama pristane da bude vojnicka zena....

Dodola

Poznat
Poruka
9.380
Ti stvarno mislis ako si starija da si pametnija? Nije bitno da li neko ima iskustva sa decom,bitna je volja...
Ahahaha pa naravno da je bitno da imaš iskustva sa decom da bi mogao da savetuješ druge u vezi dece, šta lupaš ti.
Teorija je jedno, praksa nešto sasvim drugo.
Uostalom, kad budeš imao svoje dete biće ti jasnije šta pričam.
Setićeš se mojih reči eh jednom kad me ne bude bilo

Ozbiljno, kad budeš imao svoje, sve teorije koje sad razvijaš će pasti u vodu. Radiće samo instinkt.

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
vredan i kulturan roditelj je primer svojoj deci i to mu je jedini nacin vaspitanja.....
General...moze da vaspitava samo svog adjutanta ( koji je vec vaspitan i vaspitac svoje dece ), ali svoju decu ne moze, pa nije primer o vaspitavanju....a ti bi verovatno vojnickog vaspitavanja dece, gde bi morao prvo vojnicki da vaspitas zenu ili da ona sama pristane da bude vojnicka zena....
Zasto mi treba zena da bih ja vaspitao svoju decu? Ja cu da vaspitam decu,onda slobodno moze otici do Pariza.

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
Ahahaha pa naravno da je bitno da imaš iskustva sa decom da bi mogao da savetuješ druge u vezi dece, šta lupaš ti.
Teorija je jedno, praksa nešto sasvim drugo.
Uostalom, kad budeš imao svoje dete biće ti jasnije šta pričam.
Setićeš se mojih reči eh jednom kad me ne bude bilo

Ozbiljno, kad budeš imao svoje, sve teorije koje sad razvijaš će pasti u vodu. Radiće samo instinkt.
Moje teorije su tako usavrsene,mojim teorijama bi covek lagano mogao da zivi 120 godina.

Metronomy

Poznat
Poruka
8.828
Zasto mi treba zena da bih ja vaspitao svoju decu? Ja cu da vaspitam decu,onda slobodno moze otici do Pariza.
Zato sto je deo vaspitavanja dece i interakcija izmedju majke i oca, kao i majke i drugih ljudi, ali i prema njima....kompletan zivot deteta je skup iskustava koje roditelj moze da mu da, jer u suprotnom ce uzimati najvidljivije primere drugih porodica ili iz media.

momcilo95

Poznat
Moderator
Poruka
9.615
Sto je paradoks, ljudi koji ne zele decu mozda bi bas i trebali da ih imaju, jer njihova nezelja da ih imaju u dosta slucajeva odraz je njihove samosvesti. Sa druge strane, oni koji ih samo stancaju, mozda bas i ne bi trebalo to da rade, al djavola, oni uglavnom naprave devetoro od kojih bar sedmoro budu mentoli. Dobro, jeste generalizacija, al ono, razmisljam naglas...

Poslednja izmena:

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
Sto je paradoks, ljudi koji ne zele decu mozda bi bas i trebali da ih imaju, jer njihova nezelja da ih imaju u dosta slucajeva odraz je njihove samosvesti. Sa druge strane, oni koji ih samo stancaju, mozda bas i ne bi trebalo to da rade, al djavola, oni uglavnom naprave devetoro od kojih bar sedmoro budu mentoli. Dobro, jeste generalizacija, al ono, razmisljam naglas...
Imas ti decu?

Metronomy

Poznat
Poruka
8.828
Sto je paradoks, ljudi koji ne zele decu mozda bi bas i trebalo da ih imaju, jer njihova nezelja da ih imaju u dosta slucajeva odraz je njihove samosvesti. Sa druge strane, oni koji ih samo stancaju, mozda bas i ne bi trebalo to da rade, al djavola, oni uglavnom naprave devetoro od kojih bar sedmoro budu mentoli. Dobro, jeste generalizacija, al ono, razmisljam naglas...
Oni koji to isticu verovatno podsvesno zele decu, ali nalaze objektivne razloge koji ih sprecavaju, mada je cesce strah od veze iz koje bi se rodila deca. Sto potvrdjuje tvoj paradoks. Medjutim, najverovatniji razlog je da im jos nije vreme, a mozda nikad nece ni biti, pa i ne treba da imaju decu, a ni vezu.
Pored ovoga postoje iracionalni razlozi koji diktiraju i odnose i potrebu, najcesci je nespremnost zene, koji je obicno iz konformistickih razloga, pa je to cela grupa razloga da neko nema decu i svakako su opravdani....

momcilo95

Poznat
Moderator
Poruka
9.615
Oni koji to isticu verovatno podsvesno zele decu, ali nalaze objektivne razloge koji ih sprecavaju, mada je cesce strah od veze iz koje bi se rodila deca. Sto potvrdjuje tvoj paradoks. Medjutim, najverovatniji razlog je da im jos nije vreme, a mozda nikad nece ni biti, pa i ne treba da imaju decu, a ni vezu.
Pored ovoga postoje iracionalni razlozi koji diktiraju i odnose i potrebu, najcesci je nespremnost zene, koji je obicno iz konformistickih razloga, pa je to cela grupa razloga da neko nema decu i svakako su opravdani....
Pa ono, ne bih rekao da su to neki konformisticki razlozi. Ranije su zene bukvalno bile trudne od 16e pa na dalje, ranije radjale itd, jer se citava njihova aktivnost uglavnom i svodila na odgoj dece i poslusnost muzu. Danas nije tako, pa se samim tim i one kasnije odlucuju za decu ili se neke i ne odluce sto je skroz ok, samo sto se njima to vise zamera nego muskarcima, sto je opet posledica gledanja na stvari iz muske perpsketive. Jednostavno kao sto se neki muskarac posveti ceo zivot recimo karijeri i to mu niko ne zameri niti ga kritikuje (Tesla), tako i danas postoji vise zena koje se na taj korak odlucuju, a i ako se odluce za roditeljstvo, uglavnom to ne bude pre nego sto zavrse faks, zaposle se itd, sto je recimo do 26,7 godine..

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.730
Da mi je da mogu da se vratim u to vreme,kada su moje cere bile male i slatke.Uspavljivanje uz pesmu i ljuljanje i ustajanje,ako zaplacu u snu,pa to ne sme roditelju da bude tesko da umiri svoje dete i da ga uspava ponovo.Doduse,sada imam cetvoro unucadi,pa me oni podsecaju na te dane.deca su nesto najlepse sto covek moze da zazeli.Nikakvo bogastvo ni blago ne mogu zameniti,ljubav prema deci,ili detetu.

Metronomy

Poznat
Poruka
8.828
Pa ono, ne bih rekao da su to neki konformisticki razlozi. Ranije su zene bukvalno bile trudne od 16e pa na dalje, ranije radjale itd, jer se citava njihova aktivnost uglavnom i svodila na odgoj dece i poslusnost muzu. Danas nije tako, pa se samim tim i one kasnije odlucuju za decu ili se neke i ne odluce sto je skroz ok, samo sto se njima to vise zamera nego muskarcima, sto je opet posledica gledanja na stvari iz muske perpsketive. Jednostavno kao sto se neki muskarac posveti ceo zivot recimo karijeri i to mu niko ne zameri niti ga kritikuje (Tesla), tako i danas postoji vise zena koje se na taj korak odlucuju, a i ako se odluce za roditeljstvo, uglavnom to ne bude pre nego sto zavrse faks, zaposle se itd, sto je recimo do 26,7 godine..
Mozda je tebi teze da povezes par recenica zajedno, pa si konformizam zena izdvojio od objekta, jer se u tekstu govori o konkretnoj zeni u vezi, ali kao pojavi koja ima svoje pristalice i kao nesinhronizovanost muske zelje za decom i spremnosti zene, te jedne, ne svih zena. Iako se govori generalno, decu radja samo ta jedna koju je neko izabrao, pa je sinhronizacija bitna. Pogotovo sto je veliki problem da zena pocne da zeli dete sa nekim, kao osnovni uslov da zatrudni.

Tallulah

Aktivan član
Poruka
1.148
Odosmo na vaspitanje dece, mada se u tekstu koliko se secam ona uopste ne bavi samim vaspitanjem koje je vecini nas u glavi pretpostavljam kada mislimo na to.
U svakom slucaju, ja nisam tako sigurna kako ce moje dete da ispadne, ali sam sigurna da cu dati sve od sebe da izraste u postenog, sposobnog i srecnog coveka.
Na tom putu nismo sami, uza sira porodica vrtic skola srednja pa i divna slatka deca u tom okruzenju ali sa roditeljima kojih se brat bratu ponekad uzasavamo, odnosno njihovog nacina zivota, razmisljanja, kucnog vaspitanja. Ali to je zivot.
Ne mislim ni da sam ja stopostotno ispravna, stavise imam neke osobine koje ne zelim da prenesem na dete, ali sam barem svesna svojih nedostataka, za razliku od mnogih.
Za vaspitanje deteta pre svega trebaju ljubav i jaka volja, stabilan kurs i celicni zivci. To je moje skromno misljenje.
Radim sta hocu i sta mislim da je najbolje za moje dete iako se cesto borim zbog toga sa okolinom. Bilo tako sto okrecem dete od semafora jer svi prelaze na crveno a mali je da ga ucim zasto je to tako pa preko borbi prvo oko dojenja, a zatim spavanja, prohodavanja, ishrane, recnika, i apsolutno svega moguceg i nemoguceg za sta neko pomisli da je pametniji od tebe i pozvan da se mesa, sto je sve neka druga tema doduse.