Разлика између преносивог и непреносивог компјурера

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.816
Између лап-топа и овог гломазног великог што нам заузима простор на столу. У чему је суштинска разлика? Који имају јаче компоненте? и подпитање.. има ли лап топ вентилатор да бруји као код ових великих.. Имам жељу да купим лап топ да не будем присиљен увек бити на истом месту у кући.
 
Kompjuter ti je jaci od laptopa...da ti objasnim ovo.. Za 30 000 kupis kompjuter (kuciste mislim) i ono ti radi posao (igras igrice, gledas klipove na yt i tako to)... Za tih 30 000 dinara mozes da kupis i lap top al sa njim tesko da ces moci da pustis 2 klipa na youtube-u sa 360p... Seckace ti stalno...
Tako da je kompjuter jaci od lap top-a...
Lap top ima ventilator (ili vise njih) al ne bruji... Uglavnom je namestena opcija(tako je kod mene) da ti jedno vreme ne radi ventilator uopste i onda se samo odjednom upali (na oko 10-tak sekundi) i onda se ugasi...
Sve zavisi od toga dal se pregreva (na cemu ga drzis sto, krevet, u krilu)...
Imas neku ideju kakav bi kupio lap top ? Gejmerski ili standardni ? koliko si $ spreman da izdvojis za njega? Koja bi mu bila namena?
To te sve pitam zato sto mozemo da ti preporucimo neki ako nam lepo odgovoris na ova pitanja :ok:
 
Kompjuter ti je jaci od laptopa...da ti objasnim ovo.. Za 30 000 kupis kompjuter (kuciste mislim) i ono ti radi posao (igras igrice, gledas klipove na yt i tako to)... Za tih 30 000 dinara mozes da kupis i lap top al sa njim tesko da ces moci da pustis 2 klipa na youtube-u sa 360p... Seckace ti stalno...
Tako da je kompjuter jaci od lap top-a...
Lap top ima ventilator (ili vise njih) al ne bruji... Uglavnom je namestena opcija(tako je kod mene) da ti jedno vreme ne radi ventilator uopste i onda se samo odjednom upali (na oko 10-tak sekundi) i onda se ugasi...
Sve zavisi od toga dal se pregreva (na cemu ga drzis sto, krevet, u krilu)...
Imas neku ideju kakav bi kupio lap top ? Gejmerski ili standardni ? koliko si $ spreman da izdvojis za njega? Koja bi mu bila namena?
To te sve pitam zato sto mozemo da ti preporucimo neki ako nam lepo odgovoris na ova pitanja :ok:

Kažem ja svako danas sve zna...
 
Primera radi kad ste se ufatli za youtube 360bps, 480 ili 720... može da "secka" i na najbržem kompjuteru ili laptopu
ako imate slabu internet konekciju sa sve rezidentnim prograima koji proveravaju svoj update i skidaju po potrebi
Svaki od ovih programa uzurpira internet resurse

Youtube ti neće seckati ako Windows ne provera svoje updateove, antivirus ne ide na automatsko ažuriranje, opet ako imaš najnoviju verziju adobe flash-a možeš sebi olakšati život...

I najbrži kompjuter usporiš sa najagresivnijom grupom programa
pa onda virusi...

sve dok se ne nauči urednost u korišćenju sistema
Bolje pitati dal staviti Windows (zbog igrica) ili Linux (mada može da se koristi emulator Wine)

nema razlike, bitna je konfiguracija.

:bravo:

a onda šta je nagurano na kompjuter od softvera...
 
Poslednja izmena od moderatora:
nema razlike, bitna je konfiguracija.
Ok slazem se da je konfiguracija bitna (tu si u pravu) al je kompjuter generalno bolji...
Neces valjda na lap topu da radis u 3d max-u 12 sati? Bez obzira na jacinu lap top konfiguracije lap top ce prokuvati (ako nema adekvatno hladjenje -msm na postolje)...
Kompjuter ima bolju grafiku... Bolji je za igrice (gameplay)... Neces valjda na lap topu koji si platio 70 000 (npr :) ) da igras crysis na hight podesavanjima... Na kompu za te pare mozes...
Sve u svemu ja sam rekao da je kompjuter bolji zato sto je jeftiniji...
 
Ok slazem se da je konfiguracija bitna (tu si u pravu) al je kompjuter generalno bolji...
Neces valjda na lap topu da radis u 3d max-u 12 sati? Bez obzira na jacinu lap top konfiguracije lap top ce prokuvati (ako nema adekvatno hladjenje -msm na postolje)...
Kompjuter ima bolju grafiku... Bolji je za igrice (gameplay)... Neces valjda na lap topu koji si platio 70 000 (npr :) ) da igras crysis na hight podesavanjima... Na kompu za te pare mozes...
Sve u svemu ja sam rekao da je kompjuter bolji zato sto je jeftiniji...

Ti samo misliš na igrice....računari, laptopi se koriste i za druge stvari...ljudi pare zarađuju i sa jednim i sa drugim a ti samo o igricama....
 
Између лап-топа и овог гломазног великог што нам заузима простор на столу. У чему је суштинска разлика? Који имају јаче компоненте? и подпитање.. има ли лап топ вентилатор да бруји као код ових великих.. Имам жељу да купим лап топ да не будем присиљен увек бити на истом месту у кући.

Najbitnija prednost laptopa je prenosivost i dimenzije, sve ostalo ide u prilog desktopu.
Desktop ima jace i jeftinije komponente.
Laptop ima ventilator, ali manje se cuje nego klasicni desktop.

Ako ne igras igrice i ne radis nesto previse zahtevno, onda je laptop dobro resenje. Naravno mozes kupiti laptop za te stvari, ali ces dati para kao za dva desktopa, ako ne i vise.
 
Kompjuter ti je jaci od laptopa...da ti objasnim ovo.. Za 30 000 kupis kompjuter (kuciste mislim) i ono ti radi posao (igras igrice, gledas klipove na yt i tako to)... Za tih 30 000 dinara mozes da kupis i lap top al sa njim tesko da ces moci da pustis 2 klipa na youtube-u sa 360p... Seckace ti stalno...
Tako da je kompjuter jaci od lap top-a...
Lap top ima ventilator (ili vise njih) al ne bruji... Uglavnom je namestena opcija(tako je kod mene) da ti jedno vreme ne radi ventilator uopste i onda se samo odjednom upali (na oko 10-tak sekundi) i onda se ugasi...
Sve zavisi od toga dal se pregreva (na cemu ga drzis sto, krevet, u krilu)...
Imas neku ideju kakav bi kupio lap top ? Gejmerski ili standardni ? koliko si $ spreman da izdvojis za njega? Koja bi mu bila namena?
To te sve pitam zato sto mozemo da ti preporucimo neki ako nam lepo odgovoris na ova pitanja :ok:

Ne ozbiljno, jel ovo bila sala?! Kakve veze ima konfiguracija sa ucitavanjem sadrzaja sa interneta, to prosto zavisi od brzine internet konekcije, jedino sto se tice HD rezolucije, za pustanje tih videa, potreban je i odgovarajuci monitor...

Dakle "drinjaca ", tebe interesuje laptop...

Sto se toga tice tu nema sta mnogo da se kaze, jednostavno, kakav god da uzmes, nov ili polovan, uvek ces moci da ga poneses sa sobom, za razliku od kucnog... Moci ces da pustis film, muziku, dokumente, internet, sve ti je omoguceno...

Samo je pitanje kakav racunar je tebi potreban, da li ti treba jaci racunar koji ce moci da pokrene novije igrice ili ti prosto treba racunar za svakodnevnu upotrebu?!
 
Ok slazem se da je konfiguracija bitna (tu si u pravu) al je kompjuter generalno bolji...
Neces valjda na lap topu da radis u 3d max-u 12 sati? Bez obzira na jacinu lap top konfiguracije lap top ce prokuvati (ako nema adekvatno hladjenje -msm na postolje)...
Kompjuter ima bolju grafiku... Bolji je za igrice (gameplay)... Neces valjda na lap topu koji si platio 70 000 (npr :) ) da igras crysis na hight podesavanjima... Na kompu za te pare mozes...
Sve u svemu ja sam rekao da je kompjuter bolji zato sto je jeftiniji...
Ja ne igram igrice, a neki put radim po 8 sati na laptopu video montazu i da, imam postolje sa dodatnim hladjenjem i milina. :)
 
Kompjuter ti je jaci od laptopa...da ti objasnim ovo.. Za 30 000 kupis kompjuter (kuciste mislim) i ono ti radi posao (igras igrice, gledas klipove na yt i tako to)... Za tih 30 000 dinara mozes da kupis i lap top al sa njim tesko da ces moci da pustis 2 klipa na youtube-u sa 360p... Seckace ti stalno...
Tako da je kompjuter jaci od lap top-a...

Pre bih rekao da je skuplji. Ako imas istu konfiguraciju na desktopu i laptopu nema nikakve razlike osim u ceni, sto se rada na njemu tice.
 
Primera radi kad ste se ufatli za youtube 360bps, 480 ili 720... može da "secka" i na najbržem kompjuteru ili laptopu
ako imate slabu internet konekciju sa sve rezidentnim prograima koji proveravaju svoj update i skidaju po potrebi
Svaki od ovih programa uzurpira internet resurse

Youtube ti neće seckati ako Windows ne provera svoje updateove, antivirus ne ide na automatsko ažuriranje, opet ako imaš najnoviju verziju adobe flash-a možeš sebi olakšati život...

I najbrži kompjuter usporiš sa najagresivnijom grupom programa
pa onda virusi...

sve dok se ne nauči urednost u korišćenju sistema
Bolje pitati dal staviti Windows (zbog igrica) ili Linux (mada može da se koristi emulator Wine)



.
Nisam mislio na to da ce seckati klip... Mozes da pustis klipove da se ucitaju do kraja i onda odjednom pustis 2 klipa u isto vreme... Ako je lap top slab onda dolazi do seckanja...
Na to sam mislio :)
 
Између лап-топа и овог гломазног великог што нам заузима простор на столу. У чему је суштинска разлика? Који имају јаче компоненте? и подпитање.. има ли лап топ вентилатор да бруји као код ових великих.. Имам жељу да купим лап топ да не будем присиљен увек бити на истом месту у кући.

Ebiga, možeš valjda da odeš u WC a da ne nosiš kompjuter.
Druga stvar je ako ne možeš, ali u tom slučaju ne bih kupovao laptop, nego bih posetio ustanovu za lečenje bolesti zavisnosti.
Ima jedna u Jadranskoj Lešnici.

257279_per_f.jpg
 
Poslednja izmena:
Već se iz samog pitanja vidi da nisi previše stručan u oblasti kompjutera.
Za nas, nestručnjake koji se ne igramo, ako se internet koristi za elektronsku poštu i slično, sasvim je dovoljno uzeti bilo koji kompjuter - svaki će nam završiti posao. Pošto za te poslove može poslužiti i najlošiji lap-top mislim da je to najbolje rešenje.
Uostalom, imao sam stoni računar ali sam ga dao sinu a sada imam lap-top koji je u trenutku kupovine bio najjeftiniji na tržištu. (Presario CQ56) Završava mi sve a naravno, zauzima veoma malo mesta.
Prema tome, mislim da ti je lap-top, i to najjeftiniji, najbolje rešenje.
 

Back
Top