Права жена и мушкарац

Brkaš jednakost (nismoooo jednaki naravno)
I ravnopravnost

Do ravnopravnosti se dolazi jednakošću.

A pošto toga nema, ne može ni da se očekuje ravnopravnost.

Npr, imaš žena koje se bune što teniseri zarađuju mnoooogo više, a onda izađe jedna Serena Vilijams i izjavi kako je muški tenis potpuno drugi sport, igra se brže, serviraju jače itd. Tako da ravnopravnost u smislu da imaju pravo da igraju tenis da, ali da su plaćeni isto...

Što se teme tiče, toliko ljudi različitih ima da je potpuno suludo tražiti jedan stav šta je prava žena ili muškarac. Nekome je prava natetovirana, nekome je prava žena u kuhinji, nekome u odelu. Meni su ženstvene prave žene, pošto se u sali bijem sa muškarcima, najmanje što želim je da me sačeka bratina i izgrli kad dođem kući.
 
Do ravnopravnosti se dolazi jednakošću.

A pošto toga nema, ne može ni da se očekuje ravnopravnost.

Npr, imaš žena koje se bune što teniseri zarađuju mnoooogo više, a onda izađe jedna Serena Vilijams i izjavi kako je muški tenis potpuno drugi sport, igra se brže, serviraju jače itd. Tako da ravnopravnost u smislu da imaju pravo da igraju tenis da, ali da su plaćeni isto...

Što se teme tiče, toliko ljudi različitih ima da je potpuno suludo tražiti jedan stav šta je prava žena ili muškarac. Nekome je prava natetovirana, nekome je prava žena u kuhinji, nekome u odelu. Meni su ženstvene prave žene, pošto se u sali bijem sa muškarcima, najmanje što želim je da me sačeka bratina i izgrli kad dođem kući.
Daaa, e to su lude žene haha
Nismo jadnaki, i tu se ne može očekivati ravnopravnost.
Ako sav svijet rado gleda muški tenis, onda ne mogu očekivati da budu jednako plaćene. 😁
 
Do ravnopravnosti se dolazi jednakošću.

A pošto toga nema, ne može ni da se očekuje ravnopravnost.

Npr, imaš žena koje se bune što teniseri zarađuju mnoooogo više, a onda izađe jedna Serena Vilijams i izjavi kako je muški tenis potpuno drugi sport, igra se brže, serviraju jače itd. Tako da ravnopravnost u smislu da imaju pravo da igraju tenis da, ali da su plaćeni isto...

Što se teme tiče, toliko ljudi različitih ima da je potpuno suludo tražiti jedan stav šta je prava žena ili muškarac. Nekome je prava natetovirana, nekome je prava žena u kuhinji, nekome u odelu. Meni su ženstvene prave žene, pošto se u sali bijem sa muškarcima, najmanje što želim je da me sačeka bratina i izgrli kad dođem kući.

У Норвешкој фудбалери плаћају посебан порез одакле се финансира промовисање женског фудбала, а све са објашњењем како ето жене немају исте зараде као мушке колеге.
 
У Норвешкој фудбалери плаћају посебан порез одакле се финансира промовисање женског фудбала, а све са објашњењем како ето жене немају исте зараде као мушке колеге.

Ravnopravnost je uvek bila i finansiranja i podržavana od strane muškaraca, samo što kad to kažeš čuješ odmah pucketanje lomače.
 
Ja ne očekujem da budem jednako plaćena kao moj muški kolega, ako ja lošije radim.
Jeste to lijepo, ali samo ima smisla ako jednako radimo.
A ako radim bolje, onda ja trebam više biti plaćena.

Ali činjenica je da neke žene danas mnogo rade, bolej su i manje su plaćene, nažalost. Zato se i ganja ravnopravnost.
 

Back
Top