Ратне и ретке фотографије пуне поноса од 1991. до 1999. године

Глумац Александар Стојковић Пикси, и сам учесник операције "Коридор 92", дао је велики допринос у реализацији истоименог документарно-играноф филма.


139676565_1294170934290438_6655240110684240550_o.jpg
 
ХЕЈ ШУМАДИНАЦ

Моју бригаду одмах на почетку рата упутише у Босански Брод. Усташе праве невиђена злодела на тим просторима. А ми желимо да се јако осветимо усташама и да нас запамте заувек. И наша бригада у пуном саставу пређе у Босну и упути се за Дервенту и Босански Брод. У Дервенти беше већ велики број избеглица. Ту нас је сачекала тенковска чета из Бања Луке. Заједно смо кренули према Броду. Јака смо сила јеб... вам мајку мислим ја Живадин Грујић из Раље. Околна Српска села сва су спаљена. У Сијековцу нас дочекаше усташе са тенковима и артиљеријом. Два дана и две ноћи трајала је епска битка против хорди зла. Други дан пред вече почеше усташе да беже а ми за њима. Заробисмо их доста. Још два дана чистили смо Босански Брод од усташа све док нису порушили мост преко Саве. У обиласку по граду наиђем на уплаканог дечака Младена. Обоје родитеља су му убиле усташе и сам је. Поведем ја њега са собом. Био је у нашем логору. Обећао сам себи да ћу га предати у Београд. Чуо је да ме зову Шумадинац па ме један дан упита "Шумадинац каква је Србија и Шумадија. Стално сам терао оца да ме одведе да их видим. Био ми је обећао али ето није ми се дало". Видећеш Младене. Лепа је моја Шумадија. Тако нешто нема где друго да видиш. Орна и плодна. А ми Шумадинци волимо више од свега слободу и правду и одувек се зато боримо мој мали друже.
ПС. Повешће Живадин Младена за Београд и сместити у Дом. Завршиће Младен за електромонтера и запослити у дистрибуцији. Кад год има времена оде код свог доброг Шумадинца Живадина. Видео је Младен сву лепоту и дивоту Србије и Шумадије и доброту њених људи.
Бог да нам поживи Младена.
 

Prilozi

  • 175787983_516259166038182_868991305424267944_n.jpg
    175787983_516259166038182_868991305424267944_n.jpg
    39,1 KB · Pregleda: 6
У Клечкој је се десио масакр, масовно убиство 22 цивила српске националности током јула 1998. Њих је ОВК киднаповала, стрељала а потом спалила. То је био један од најтежих злочина које је починила ОВК пре и током рата на КиМ. Припадници албанске терористичке ОВК су у току 1997. и 1998. киднаповали цивиле и припаднике југословенске војске и српске полиције. У периоду од 17. до 22. јула 1998. припадници ОВК су, током напада на село Ораховац, киднаповали и заробили 43 цивила српске националности, које су са још око стотину других заробљених из околних места одвели према Малишеву, а касније у Клечку, где је била једна од база ОВК. Директно одговорним, осим Љимаја, сматра се и 11 припадника 121. ОВК бригаде коју је Љимај предводио, од којих би један могао бити потенцијални сведок: Бесим Шурдај.
175383463_217607166789451_826774660731612641_n.jpg
 
У Клечкој је се десио масакр, масовно убиство 22 цивила српске националности током јула 1998. Њих је ОВК киднаповала, стрељала а потом спалила. То је био један од најтежих злочина које је починила ОВК пре и током рата на КиМ. Припадници албанске терористичке ОВК су у току 1997. и 1998. киднаповали цивиле и припаднике југословенске војске и српске полиције. У периоду од 17. до 22. јула 1998. припадници ОВК су, током напада на село Ораховац, киднаповали и заробили 43 цивила српске националности, које су са још око стотину других заробљених из околних места одвели према Малишеву, а касније у Клечку, где је била једна од база ОВК. Директно одговорним, осим Љимаја, сматра се и 11 припадника 121. ОВК бригаде коју је Љимај предводио, од којих би један могао бити потенцијални сведок: Бесим Шурдај.
Pogledajte prilog 908426
koliko su šiptari zločinci, toliko su zločinci i srpske glavešine...srpske glavešine i srpske bezbedonosne službe...MOSAD, preventivno likvidira potencijalne teroriste
 
Danas je na bežanijskom groblju u Beogradu sahranjen Milorad Pelemiš,hrabar i neustrašiv borac koji je ušao i u pesmu...biće najviše upamcen kao komandant desetog diverzantskog odreda VRS. Neka mu je večna slava i hvala za sve što je uradio za srpski narod!

Pogledajte prilog 913035
Интересантно никада није оптужен за Сребреницу од стране трибунала у Хагу.
 
Nije ni mogao biti optuzen kada je bio povredjen u udesu. Negde oko Vlasenice kretali su se u oklopnom vozilu holandskog bataljona cini mi se,kada je na njih naleteo sleper i prikolicom ih odgurao u neki potok. Tada je Miso koji je vozio bio povredjen i prebacen u bolnicu u Šekoviće a jedan njegov borac,Koljevrat Dragan je poginuo posto je on bio gore na kupoli...Mišo je bio odličan i častan borac koji je i u pesmu ušao :)
 
Nije ni mogao biti optuzen kada je bio povredjen u udesu. Negde oko Vlasenice kretali su se u oklopnom vozilu holandskog bataljona cini mi se,kada je na njih naleteo sleper i prikolicom ih odgurao u neki potok. Tada je Miso koji je vozio bio povredjen i prebacen u bolnicu u Šekoviće a jedan njegov borac,Koljevrat Dragan je poginuo posto je on bio gore na kupoli...Mišo je bio odličan i častan borac koji je i u pesmu ušao :)
Тако је наравно.
Да није писао нешто о догађајима по ослобођењу Сребренице?
 
Gde su joj dimije, mantil i marama ako je Albanka? Ova zena nosi boscu sto nikako nije deo albanske narodne nosnje.
Fotografija je prevara kao i nabijanje na kolac Djordja Martinovica. Srpska propaganda :roll:
nismo se razumeli, samo napominjem kakva je propaganda bila protiv Srba...a naša diplomatija nije radila svoj posao
 

Back
Top