Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    69
Rusi gube diviziju na ukrajinski bataljun.

20240525_134345.png
20240525_134343.png
 
Prihvatljivo je da izgine 20 miliona Rusa da osvoje Harkiv? Ako ne, zašto ne? Ginu i napreduju.
Živiš u iluziji da im to neće doći na naplatu unutar same Rusoje, a onda će biti "jao si ga meni"
Ukri ne ginu ..Ukrajina demografski ne može podneti 1mil mrtvih Rusa jer će broj sa njihove strane onda biti nekoliko puta veći..Vidis i sam da sad već imaju problema sa ljudima a Rusi tek krenuli da ratuju kako treba ..
 
Све иде како треба осим што ми се чини да је генерал Попов ту као жртва интрига (Шојгу, Герасивом), а не по слову закона, за сада. Човек са имовинским стањем просечног грађанина Руске Федерације.

Да њега пусте а туванског мајмуна ухапсе и све ће бити као бомбона.


:ok:

Nisam pratio detalje, ali tesko mi je da poverujem da je neko tog ranga tek tako uhapsen. U svakom slucaju, nadam se da ce istraga pokazati pravo stanje.

Kao sto sam napisao, treba da hapse i izdajnike, i lopove, i nesposobne. Mislim da je jedan od uhapsenih, inace Cecen, general koji je rukovodio rejonom Ugljedara gde je mnogo vojnika poginulo u bezuspesnim pokusajima da oslobode taj grad. O tome je dosta pricao Deki Snajper, a bilo je pomena i ovde na temi - da je mnogo vojnika stradalo kod Ugljedara zbog lose komande, ali nije pominjano ime. Sada imamo ime, i smenjen je (ne znam da li je i uhapsen).

U svakom slucaju cistke su dobre jer se sklanjaju lose jabuke a ostali imaju primer sta ce ih snaci ako zlouptrebljavaju poziciju.

Ja bih samo prema ovakvim prestupnicima u ovakvim trenucima (ozbiljan rat svetskog znacaja) bio mnogo suroviji - zna se na sta mislim, i to po prilicnoj skracenoj proceduri, uz oduzimanje SVE imovine.
 
Rusija je imala neke zalihe od Sovjeta, al sada izgleda da sve ide iz fabrike direktno na front od artiljerije i oklopa.

U stvarnom manjku je Ukrajina. Mnogo vecem. Jer Rusija moze srusiti fabriku u Ukrajini, a Ukrajina ne moze ruske iza Urala. Sem toga, pocetni kapaciteti iz februara 2022 su bili znatno u korist Rusije.

Seti se da je Tramp blokirao pomoc 8 meseci.

Ukrajina nema suhoj 35. Ni tupoljeva. Ni kalibre. Ni Kindzale. Ni s400. I tako dalje.

Rat je od pocetka bio takav da je veliki siledzija napao komsiju
Ok,slazem se u nacelu,ali ti i tvoji istomisljenici ovde imate kontradiktornosti,mada mi delujes realnije.
Rezime,kinzali svi obarani,30 suhoja za kratko vreme,pola s400 unisteno,tenkova vec 3 godine za jos 3 dana,Rusi ginu u talasima jer koriste taktiku lopatanja.

Ginu i jedni i drugi tu nema dileme,ukrajini nepremostiv problem prave fab bombe,oni na krimu izrokaju neke aerodrome,radare,avione i sta se desava?

Apsolutno nista,sam zelenski je izjavio da Rusija mesecno 3000 fab bombi baca po frontu,znas ti sta je to eksploziva i koja razornost?Ukrajinci salju 1000 dronova,stice se utisak da ukrajina ima 3 miliona vojnika,a rusija 3 miliona tenkova.

Rakete nemaju odavno...
60-100 iskandera dnevno,zavisno od pomeranja ukrajinske vojske na terenu
 
Ok,slazem se u nacelu,ali ti i tvoji istomisljenici ovde imate kontradiktornosti,mada mi delujes realnije.
Rezime,kinzali svi obarani,30 suhoja za kratko vreme,pola s400 unisteno,tenkova vec 3 godine za jos 3 dana,Rusi ginu u talasima jer koriste taktiku lopatanja.

Ginu i jedni i drugi tu nema dileme,ukrajini nepremostiv problem prave fab bombe,oni na krimu izrokaju neke aerodrome,radare,avione i sta se desava?

Apsolutno nista,sam zelenski je izjavio da Rusija mesecno 3000 fab bombi baca po frontu,znas ti sta je to eksploziva i koja razornost?Ukrajinci salju 1000 dronova,stice se utisak da ukrajina ima 3 miliona vojnika,a rusija 3 miliona tenkova.

Rakete nemaju odavno...
60-100 iskandera dnevno,zavisno od pomeranja ukrajinske vojske na terenu
Previše čitaš B92 koji svaki dan objavi pad Vovčanska i ništa im nije čudno.
Hrane vas rusofile da ne klonete duhom.
 
Subota, 25.05.2024. u 07:58

Stoltenberg: Ukrajincima treba dozvoliti upotrebu NATO oružja za mete unutar Rusije​


677z381_677z381_1-Stoltenberg.jpg

https://www.politika.rs/sr/clanak/6...ti-upotrebu-NATO-oruzja-za-mete-unutar-Rusije
--------------------------------
Kako ja vidim , rešili da bude WWIII
Дотични би видљиво офарбао и војничке СМБ гаће са свих страна када би се нашао у близини ватрене линије, али овако за сада некажњено прети. Многима од нас су још у памети војсковође са свих страна у Другом рату, који су га директно искусили.
 

Back
Top