Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?


  • Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
O tome je i Hitler sanjao nakon što su mu Englezi odbili sve i jedan zahtjev za sklapanjem saveza ili pakta o nenapadanju - da ce London gorjeti, da ce to biti događaj epskih razmjera, da ce se pjevati pjesme o tom danu kad V-rakete uzlete i unište engleske gradove... Na kraju se sve izjalovilo i eto ti engleskih bombardera iznad Drezdena... Ne igrajte se ljudi sa Englezima, to govorim iz najbolje namjere.
Misle da je savez zapadnjaka isto sto i BRIKS i ODKB. Nemacka je u Hitlerovo vreme bila daleko jaca od VB pa ispusila.
 
Meni deluje da se situacija u Ukrajini polako sve vise komplikuje i postaje sve opasnije i moze stvarno da eskalira, ako se ubrzo ne smiri ko zna sta nas ocekuje, ako nateraju Rusiju da krene u neselektivno bombardovanje i dalje unistavanje vitalnih objekata to ce biti katastrofa, da bi nesto naudili Rusiji rizikuju da ostanu bez icega.

Po prvi put me uhvatio neki strah sta ce da bude, mislim da su Zapad i Ukrajina u corsokaku i zato su verovatno spremni na sve i na svakakve provokacije, deluje mi i da je Rusija jos u nekom kao lako cemo modu, mislim da mozda polako moraju da udju u jos neki veci stepen ratnog stanja, iskreno cudim se koliko se jos suzdrzavaju, neverovatno je da se jedna toliko jaka vojno i jos i nuklearna sila kao Rusija tako vojno politicki ekonomski napada i provocira rizikujuci eskalaciju rata, normalan covek koji razumno razmislja to ne moze da shvati i razume, cak i kao neku salu ne da se to sada realno desava.

Ludaci na Zapadu se igraju rata i sudbinom celog sveta i svih nas ljudi.
Izostavio si moskovske ludake.
 
Kako god izgledala po zvaničnim podacima u nju staju dve tvoje Australije.
Аустралија/Површина
7.688.000 km²
Русија/Површина
17.100.000 km²
Znam ne brini ali ti si stavio kartu gde vizuelno teritorije imaju stvarnu razmeru samo na polutari a juznije i severnije izgledaju vece takva je svaka karta. Knjigu u sake pa ces manje d.kati na velicinu Rusije.
 
Nije nikakva senzacija unisten tenk iz sovjetske ere posto ih ima na desetine tisuca, a nitko pa ni Rusi taj tenk ne vide kao neko Wunderwaffe koje ce ciniti cuda na frontu, njegova cijena nije visoka, njegovo unistenje ni za jedan medij nije interesantno.
S druge strane Abrams je u zapadnim medijima predstavljan kao Wunderwaffe (od americkih generala najvise) koji ce promijeniti situaciju na bojistu.
Njegova cijena je oko 10 milijuna dolara, i nema medija koji nije prenio vijest o unistavanju najboljih zapadnih tenkova jeftinim ruskim FPV dronovima, a ima i video zapis ruskog T-72 koji prvim hicem unistava jedan Abrams.
Auuuu jebte nemoj rec kad i gdje :sad2:
 

Pala Kyslivka, Robotine pred padom i time bi se vratila situacija na jugu od pre Nato ofanzive iz 23-ce.

Ukratko Rusi napreduju svuda, a Nato nigde.

U videu je i popis 23 mesta ukljucujuci i Avdejevku koje su Rusi oslobodili od januara do sad.

Ima i poredjenje sa nato ofanzivom 23-ce kada su natovci uspeli da zauzmu 14 sela u toj ofanzivi. A sada su ih sve izgubili.
 
Knjigu u sake i nauci nesto iz geografije u knjigama pise da da je Rusija mnogo manja nego sto izgleda na karti.

Da, mala je, malecka čak. Samo 20 miliona kvadratnih kilometara.
Možda bi i ti trebao malo logiku da uključiš? Naravno, ako je poseduješ. Po ovome što ovde lupneš, ne bi se reklo da te takvo što krasi. Makar u upoređivanju po veličini. Mali, srednji, golemi, ogromni... Možda bi te ona šiptarska deca mogla naučiti? Znaš, ono malji dete, na primer?
 

Despicable Me Lol GIF
 

Pala Kyslivka, Robotine pred padom i time bi se vratila situacija na jugu od pre Nato ofanzive iz 23-ce.

Ukratko Rusi napreduju svuda, a Nato nigde.

U videu je i popis 23 mesta ukljucujuci i Avdejevku koje su Rusi oslobodili od januara do sad.

Ima i poredjenje sa nato ofanzivom 23-ce kada su natovci uspeli da zauzmu 14 sela u toj ofanzivi. A sada su ih sve izgubili.
Јесте, ал тад су Руси гинули на буљуке. Као и сад. Познато је да Рус увек гине у омјеру 1:15, без обзира дал се бранио или нападао. Потврдио брегами.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top