Rat u Ukrajini (29)

Kada će pasti Avdejevka?


  • Ukupno glasova
    52
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rusi su tek luda kuća...ubijaju Ukrajince kao da im nisu najbliža braća....ako nisu mogli da izvedu prevrat uz obostrano minimalne žrtve za nedelju dana nisu trebali ni da počinju rat....nego naseli na geopolitičku zamku zapada da se troše na Ukrajincima..da su bili pametni jeftinije bi im bilo da su na vreme upumpali pare u Ukrajinu da bude proruska uz dozvolu Ukrajincima da uđu u EU ali ne u NATO

Јеси ли ти јуче рођен?
 
Ovo je tolika laž da bi i barun Munchausen ostao posramljen, a Zalužni je najobičnija proruska pichka
Sada nadjem, bez hebem ti, 30, 40 članaka izašlih ovo ljeto, što od indexa, što od jutarnjeg/Tabaka, što od bbc-ja, što od cnn-a, u kojima tvrde da je Surovkinova linija probijena
Izlazili članci o proboju na dnevnoj bazi i sada, kad su mej, pici, frtajla, đura, potejto i ekipa napuhali luftiće i opskrbili se faktorm 30 da ih štiti od jarkog krimskog sunca, ova proruska pichketina od Zalužnog našla širiti defetizam
Mene izostavi, nisam se radovao mrtvim Rusima ni davao bilo kakve prognoze.
 
Za “vek vekova”? A pre toga je bila nekakva “idila”? Ukri su još od vremena Mazepe i švedskog kralja Karla XII pod uticajem svoje polonizovane “više klase” neprekidno rovarili protiv Rusa i Rusije. Još je Petar Veliki morao da preduzima korake, a Katarina Druga je bila prinuđena da ukine svaku autonomiju Ukrima jer su neprestano trčali u zagrljaj svojim poljskim ugnjetačima. Tu gde katolička crkva jednom pusti pipke više nema mirnog rešenja: Ukri su skoro svi bili unijati u nekoliko perioda, i onaj deo Ukrajine gde poljski katolici nisu mogli da nametnu uniju - kozaci iz z Luganska i savremenog Donbasa su pružili odlučan otpor unijaćenju, i taj deo je ostao ruski, ostali su pretopljeni u “Ukrajince”.
Nisu hteli da budu Rusi kao i sada.
 
Bili su u autu, ozbiljnom autu posle raspada SSSR. Da si se malo više raspitao, znao bi da im je vosjka bila isto u raspadu. Na sreću, to zapad nije iskoristio kad je mogao, ali su probali preko Ukrajine i njenih nacista i sličnih fašista da utiču na Rusiju. Sad je to druga priča, ruska vojska je veoma jaka i oslobađaju teriotrije sa većinskim ruskim stanovništvom. Sami mislim da se neće na tome zadržati, već idu na kapitulaciju Ukrajine.

Nije Zapad mogao da iskoristi stanje raspada SSSR da zgrabi Ukrajinu.

Godina je 1991. Istok Evrope budi se iz komunistickog kosmara. Cak ni Austrija ni Svedska nisu u EU, a EU je jos uvek EEZ. NATO je i dalje u hladnoratovskim granisama.

Nisu znali sta ce sa Poljskom a kamoli sa Ukrajinom.

A drugo, SSSR se raspao najvise bas na insistiranje Jeljcina jer on je imao velike probleme u Rusiji i nije hteo da se bakce sa ostalima. Ipak formirali su ZND gde su ostali u Uniji koja nije bila bas ni labava. Ukrajina je dobila nezavisnost, a zadrzala sve poslove sa Rusijom.

To je bilo OK Ukrajincima jer su znali da nema ni teorije da udju u EU i NATO.

A najvaznije je to sto je Clinton vodio politiku inkluzije Rusije u Zapadni sistem. Neki krajnji cilj Zapada je bio zapravo ulazak i same Rusije u NATO.
 
Jako lepo je celu priču obradio Zbignjev Bžežinski u knjizi "Velika šahovska tabla" . Maltene pola knjige se bavi Ukrajinom i njenom ključnom vrednosti za Rusiju. Ukratko: bez Ukrajine je Rusija regionalna sila koja ne može da računa na bitniju ulogu u savremenom svetu. Knjiga napisana 1997 detaljno opisuje zašto Rusija neće nikad pustiti Ukrajinu iz svoje orbite.
Znajući sve to čudi insistiranje Ukrajine na distanciranju od Rusije, umesto da prvo srede svoju državu, pa postave politiku kooperacije i sa Rusijom i sa zapadom.
 
206613_untitled-1_s.jpg
 
Američki zvaničnici apelovali na Kongres da odobri budžet od 11,8 milijardi dolara podrške Ukrajini


Rat u Ukrajini vodi se 623 dana. Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski se zahvalio Holandiji i premijeru Marku Ruteu na isporuci 15 borbenih aviona F-16, a pozvao je i bivšeg predsednika SAD donalda Trampa da poseti Kijev što je Tramp odbio. Vodeći američki zvaničnici apelovali su juče na Kongres da odobri budžet od 11,8 milijardi dolara podrške Ukrajini, kao deo sveobuhvatnog paketa Bele kuće.

Ključni događaji:

-Zelenski: Hvala Holandiji i premijeru Ruteu na isporuci aviona F-16
- Rusija se i zvanično povukla iz CFE, taj potez najavili i iz NATO
-Zelenski predlaže da se zabrana izvoza ukrajinskog gasa nastavi u 2024. godini
-Ukrajina jača odbranu dok se priprema za zimske napade
 
Jako lepo je celu priču obradio Zbignjev Bžežinski u knjizi "Velika šahovska tabla" . Maltene pola knjige se bavi Ukrajinom i njenom ključnom vrednosti za Rusiju. Ukratko: bez Ukrajine je Rusija regionalna sila koja ne može da računa na bitniju ulogu u savremenom svetu. Knjiga napisana 1997 detaljno opisuje zašto Rusija neće nikad pustiti Ukrajinu iz svoje orbite.
Znajući sve to čudi insistiranje Ukrajine na distanciranju od Rusije, umesto da prvo srede svoju državu, pa postave politiku kooperacije i sa Rusijom i sa zapadom.

Rusija je ostala bez Ukrajine ovim ratom, ukrajinski svekoliki potencijal je za Rusiju izgubljen, i ekonomski i politički i demografski, ostat će im prazan teritorij i neprijateljski raspoloženo preostalo stanovništvo, razjebali potencijalnog saveznika od 40 milijuna ljudi, bravo za šahiste u Kremlju :klap:
 
Године 2019, млади Зеленски, пијан од моћи и надуван кокаином, хвалио се спремношћу да нападне Донбас
„Од данас имамо војну државу. Ући ћемо у рат. Наша војска је спремна. Ратоваћемо на Донбасу.Огромна већина људи у Донбасу су етнички Руси и гласали су за прикључење Русији".
Шта је намеравао да уради са њима?Још један затвор на отвореном какав је Израел урадио за Палестинце у Гази?
Поступци комичара који је постао председник довели су до овог рата.
Због њега је погинуло више од пола милиона Украјинаца.
Зеленски је злочинац
 
Зеленски је злочинац, исто као и Хитлер, НАТО згадија и осатли фашисти и нацисти ...Сви су исти - звери које је потребно истребити да би људска цивилизација живела у миру, срећи и изобиљу ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top