Rat u Ukrajini (12)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    115
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja znam šta sam pisao biće zanimljivo kada prodje ovaj belaj ako ikada prodje da sumiramo utiske.:D
Bojim se da će Rusi unakazati Ukrajinu na kraju daleko grdje i gore nego sam očekivao iskreno.Sve moje crne slutnje se polako bude.Ova zima će biti strava i užas za Ukrajinu ali i šire.
Pa dobro, ali da ipak damo Ukrajini bar neke teoretske šanse?
 
Ja znam šta sam pisao biće zanimljivo kada prodje ovaj belaj ako ikada prodje da sumiramo utiske.:D
Bojim se da će Rusi unakazati Ukrajinu na kraju daleko grdje i gore nego sam očekivao iskreno.Sve moje crne slutnje se polako bude.Ova zima će biti strava i užas za Ukrajinu ali i šire.

Pa realno mogu da se potpuno povuku, sačekaju par dana i šta? Da krenu u opšte uništavanje. Koliko je to razumna odluka?
 
U ovom momentu nisam bas toliko siguran. Najave ukrajinskih zvanicnika o demilitarizaciji Rusije nisu samo trollanje. Cilj zapada je da onemoguci Rusiju da u slejdecih 50 godina ponovi slicna sranja kao sto je ova "SVO". Povlacenje Rusije iz Ukrajine i placanje reparacija nece biti dovoljno. Zato je potreno malo vise. E sad koji je plan, to ne znam.
plaćanje reparacija?..u kojem vi svijetu živite....ukrajinci su sproveli šest valova mobilizacije rusi niti jedan...ja bih ukrajincima preporučio pregovores rusijom jer nasljednik putina ih neće zvati braćom...po mojoj prognozi ako se ovo izmakne kontroli ukrajinci kao narod kao ime će prestati postojati...
 
Оно што је мени интересантно, ни трунке нервозе у војном и политичком врху?
Нешто се кува?
Pa dobro treba biti realan, ne očekujem da Šojgu izadje i javno histeriše i kuka.Ovaj sukob postaje sve ozbiljniji i opasniji za globalni mir.Navijači sa ove teme, mislim na obe strane od strasti i pjene na usta ne vide dalje od nosa.Koji će haos nastati ako EU bude morala struju posudjivati Ukrajini preko zime a ni oni nemaju dovoljno.U regiji jedina BIH ima višak struje kakav paradoks.:eek:
 
Nikakve euforije nema u zapadnim, a kamoli americkim medijima, ali nikakve...Niti je ovo prva vest, niti omalovazavaju Ruse... Nazivaju ovo povlacenjem, ostavljaju Ukrajini da izvestava...Tu se vidi da nije bilo niti ima ikakve "histerije" tamo kao sto se ovde prikazuje i da su mediji dosta prizemniji, nisu euforicni... Nema tamo onoga sto je osnova nasih stavova, a to su bombasticne vesti i najave, ilizije, mrnja prema razvijenijima, podvale i lazne vesti, zelja za propasti savremenog sveta, balkan info bolesti, ludi analiticari itd...
 
Pa dobro treba biti realan, ne očekujem da Šojgu izadje i javno histeriše i kuka.Ovaj sukob postaje sve ozbiljniji i opasniji za globalni mir.Navijači sa ove teme, mislim na obe strane od strasti i pjene na usta ne vide dalje od nosa.Koji će haos nastati ako EU bude morala struju posudjivati Ukrajini preko zime a ni oni nemaju dovoljno.U regiji jedina BIH ima višak struje kakav paradoks.:eek:
:rotf:
Plus drva kao u priči.
Čudni su putevi gospodnji.
 
plaćanje reparacija?..u kojem vi svijetu živite....ukrajinci su sproveli šest valova mobilizacije rusi niti jedan...ja bih ukrajincima preporučio pregovores rusijom jer nasljednik putina ih neće zvati braćom...po mojoj prognozi ako se ovo izmakne kontroli ukrajinci kao narod kao ime će prestati postojati...
Nista od tog druze. Ocito je da Rusija nema ekonomskih, vojnih i demografskih kapaciteta za tako nesto. To je i djeci jasno.

Ali i hipoteticki, da ima takav potencijal, odaziv bi bio nikakav. Ko ce iz Moskve da gine za neke imaginarne ciljeve koje je Putin zacrtao? Ako budu vrsili nasilnu mobilizaciju tu bi samo moglo doci do oruzanih pobuna.
 
Ne bih se složio, ovo je ogroman prostor koji ne možemo ni pojmiti.Znaš i sam koliki prostor je branila VRS sa nekih cc 210 hiljada vojnika sve sa cc 4000 dobrovoljaca iz Grčke, Ukrajine, Rusije,Rumunije i Srbije pa je jedva krpila pojedine dijelove fronta uz stalni deficit svježe snage.Ovo ne rešavaju hiljade novih dobrovoljaca već stotine hiljada.Živi bili pa vidjeli.
Nema potrebe zauzimati taj prostor. Rusija ima stotine hiljada vojnika ako misliš da ih toliko treba za bilo šta.

No da vidimo šta će drugari da požele pa možda im se i ostvari. :D
 
Pa šta misliš? Hajde da prvo vidimo kakvo su to iznenađenje najavili Čečeni.
1663008960335.png
 
plaćanje reparacija?..u kojem vi svijetu živite....ukrajinci su sproveli šest valova mobilizacije rusi niti jedan...ja bih ukrajincima preporučio pregovores rusijom jer nasljednik putina ih neće zvati braćom...po mojoj prognozi ako se ovo izmakne kontroli ukrajinci kao narod kao ime će prestati postojati...
zive u svetu bajki kao i ostatak nato guzije :cepanje:
 
Nikakve euforije nema u zapadnim, a kamoli americkim medijima, ali nikakve...Niti je ovo prva vest, niti omalovazavaju Ruse... Nazivaju ovo povlacenjem, ostavljaju Ukrajini da izvestava...Tu se vidi da nije bilo niti ima ikakve "histerije" tamo kao sto se ovde prikazuje i da su mediji dosta prizemniji, nisu euforicni... Nema tamo onoga sto je osnova nasih stavova, a to su bombasticne vesti i najave, ilizije, mrnja prema razvijenijima, podvale i lazne vesti, zelja za propasti savremenog sveta, balkan info bolesti, ludi analiticari itd...
Meno je to dosta zanimljivo,od unistavanja elektrana i trafostanica su se tamo ucutali,poneka vest i to je to.
 
Očigledno je a i zdrava logika kaže da što duže traje sukob u prednosti je ona strana koja se brani i čiju teritoriju napada druga država..tako je od vajkada bilo..nijedan osvajač i agresor se nije večito zadržao nigde tako su imperije propadale ..hitler,u avganistanu...tako će biti i ovde moral raste braniocima a opada osvajačima...rusi su jedino mogli blickrigom da pobede da uđu u kijev i uhapse zelenskog to bi imalo psihološki momenat i na ukrajince i na zapad ovako su uprskali stvar putina jedino može da izvadi da baci atomsku bombu propao je totalno
glupost. prosipaš gluposti...jel to namjerno radiš...putin je vrlo vrlo pametan čovjek koji ovaj sukob ne promatra kao nogometnu utakmicu...on jepragmatik i u hodu mjenja prioritete i odluke...u biti politički gledano on je priznao granice DNR i LNR kao države i neće dozvoliti njihovu okupaciju..to u biti više nije ukrajina kao što u očima britanaca kosovo nije srbija...zaporoška i kherskonska oblast mu je potrebna zbog krima i komunikacije mariupol krim...i to je to...izuzev donbasa on nema namjeru da širi svoje operacije na područja koja ne pokazuju otpor zelenskom prepušta ih njihovoj gorkoj sudbini života čovjeka 18 vijeka...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top