Rat u Ukrajini (12)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    115
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Откуд ти знаш план?
Дај да га и ми знамо? Изнеси га?
"Sve ide po planu" je samo uteha za ljude koji gube.
1663007779791.png
 
Russian and Ukrainian teachers who taught the Russian program were captured in the Kharkiv region. They face up to 15 years in prison - Deputy Prime Minister of Ukraine

I. Vereshchuk said that Russian citizens who came on a business trip fell under the article “Violation of the laws and customs of war” (up to 12 years), and Ukrainian citizens who agreed to teach according to the standards of the Russian Federation will be convicted of collaborationism (up to 15 years). Vereshchuk argues that Russian teachers will not be treated as prisoners for the exchange.

@Masno

Колатерал...
sve će biti jasno nakon što se utvrdi revizija ruskih planova i s time utvrde novi naziv i pravci djelovanja...ja osobno očekujem proglašenje ukrajinske vlade terorističkom što znači likvidacija svih dužnosnika u administraciji zelenskog po obrascu cionista...
 
ршпи

А овде их је већ 18.

Не стварно, људи који мисле да једна корумпирана, неорганизована и мафијашка држава попут Русије може победити у освајачком рату против бројније и боље мотивисане војске која има подршку целог Западног света су ми стварно несхватљиви. Да ли они стварно живе у блаженом незнању или се праве луди?
Zasto ono prave :eek:
 
Замишљам да дође 150к Кимових војника, пола би из дезертирало првог дана. Смрдљиви Донбас би им изгледао као Калифорнија.

Čijom pobedom?
Kadirovom pobjedom. Sad kad Rusija još malo oslabi, će se vidjeti što Kadirov i njegova ekipa misli o Rusiji i gdje će Rusi imati novo žarište.
 
Ja znam šta sam pisao biće zanimljivo kada prodje ovaj belaj ako ikada prodje da sumiramo utiske.:D
Bojim se da će Rusi unakazati Ukrajinu na kraju daleko grdje i gore nego sam očekivao iskreno.Sve moje crne slutnje se polako bude.Ova zima će biti strava i užas za Ukrajinu ali i šire.
bude li oštra zima neće biti ugodno ni njima ni sponzorima...ja hvala bogu drva imam...
 
Očigledno je a i zdrava logika kaže da što duže traje sukob u prednosti je ona strana koja se brani i čiju teritoriju napada druga država..tako je od vajkada bilo..nijedan osvajač i agresor se nije večito zadržao nigde tako su imperije propadale ..hitler,u avganistanu...tako će biti i ovde moral raste braniocima a opada osvajačima...rusi su jedino mogli blickrigom da pobede da uđu u kijev i uhapse zelenskog to bi imalo psihološki momenat i na ukrajince i na zapad ovako su uprskali stvar putina jedino može da izvadi da baci atomsku bombu propao je totalno
 
Ja znam šta sam pisao biće zanimljivo kada prodje ovaj belaj ako ikada prodje da sumiramo utiske.:D
Bojim se da će Rusi unakazati Ukrajinu na kraju daleko grdje i gore nego sam očekivao iskreno.Sve moje crne slutnje se polako bude.Ova zima će biti strava i užas za Ukrajinu ali i šire.
Esklacija sukoba očito bude.
Bojim se da to neće biti jedino žarište.
Pali se vatrica na sve strane.
 
Zapadne zemlje ce sve vise podrzavati Rusiju, to je tacno, ali u tom smislu da ce joj sacuvati granice, nece dozvoliti Ukrajincima da ih totalno ponize i nece dozvolti da Rusija kao drzava nestane...
U ovom momentu nisam bas toliko siguran. Najave ukrajinskih zvanicnika o demilitarizaciji Rusije nisu samo trollanje. Cilj zapada je da onemoguci Rusiju da u sljejdecih 50 godina ponovi slicna sranja kao sto je ova "SVO" na prostoru istocne Evrope. Povlacenje Rusije iz Ukrajine i placanje reparacija nece biti dovoljno. Zato je potrebno malo vise. E sad koji je plan, to ne znam.
 
nije ovo jednoznačan sukob koji se svodi na topovsku paljbu...da pretpostavimo da ukrajina izvrši etničko čiščenje i porazi rusiju ona pitanje svog opstanka neće rješiti več samo vojno odložiti a ekonomski će opet biti ovisna o ruskim energentima i njenom tržištu..
 
Mislim da će zima najteže pasti ovim ruskim snagama na jugu i jugozapadu Ukrajine koje su odsječene od logistike. Posebno ako Ukrajinci srokaju Kerčki most. A mogli bi s obzirom da su Ameri najavili slanje raketa dugog dometa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top