Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize (4)

Што пре договор са Трампом, али не пре него што се Идлиб претвори у ботаничку башту и зоолошки врт, бар на неко време, док се изврши ратификација, дезинфекција и дезинсекција, па идемо даље. Ко год од нас је пратио прављење правог новог светског поретка у Сирији од 2014. па на даље, више нигде не жури. Само полако, али темељно.
 
21march_Syria_war_map.jpg

 
Нешто размишљам, гледам, сумира...
Знам, можда је ОФ, али данас баш ништа више није ОФ!
Морам да прокоменратишем, а уједно и свим посетиоцима ове теме поставим питање.

Како оно неко рече "навукли су нам лудачку кошуљу", а нисмо баш луди, али та кошуља може бити увод у то лудило.

Треба се отимати здравим разумом.

Тачно, ово је пробни балон за разне ствари које могу да се "иза завесе" протуре док си у "кошуљи", а колико видим има дешавања.

Амери су рекли да ће у тој здруженој НАТО вежби учествовати максимално 20 до 22.000 њихових војника, чему онда тиха инвазија Европе с' њихове стране. Како другачије назвати?

-база "Рамштајн" као дистрибутивни центар има стандардно до 40.000 војника, а тренутно је нагурано, по неким гласинама 60.000, а по неким чак 70.000 војника и технике.

- "Авијано" је нафилован са 30.000 + техника, ових дана је све стизало преко луке у Трсту

- "Дарби", база у Тоскани...веома битан логистички центар амера је нафилован са преко 22.000 војника и технике.

- За Напуљ нисам нашао податак, у вези цифри, али евидентно је попуњавање

- прочитао сам да се углављују и у Швајцарску (мени лично одвратну Земљу са све људима), а та иста Швајцарска је вриштала:
"Приступање Швајцарске у НАТО био би прекид неутралности Швајцарске "

Шта Америка жели са овим потезом?

Да ли тихо поробљава Европу...мада је то све њихова колонија.

Можда чекају одумирање људи у тим земљама, а "упражњена места" да попуне "финим" емигрантима.

И оно сулудо, то ми пада на памет. Да ли можда од тих емиграната дрилом желе да створе војску, месо које могу да пошаљу на било кога, а ко је непослушан...и Наравно на Русију, али то би био крај Европе.

Нисам "болестан", само сагледавам ствари из неке друге перспективе.

Експеримент је дефинитивно у току.

Погледаћемо у "реторту" за два до три месеца.
 
Колико сам упућен та "вежба" је прекинута због епидемије, и престали су са довлачењем трупа у Европу. Теорија да је ово покушај "дубоке државе" да изазове сукобе већих размера са Русијом и да их је Трамп опет заебо ми је некако ближа.
 
Нема толико, а број се крије.
По количини технике и тих 8 хеликоптера на хелиодрому...може да се нагађа.
Али да се вратимо оној мојој "болесној" констатацији.
ima vise opcija, mislim da neki eventualni pohod na Rusiju, nije jedna od njih - samoubistvo se moze izvrsiti i na mnogo prostiji nacin...mozda postoji projekcija o velikoj nastupajucoj recesiji u liberalno-kapitalistickom bloku, pa bi gomilanje vojske bio nacin odrzavanja reda u buducem haosu....
 
Нешто размишљам, гледам, сумира...
Знам, можда је ОФ, али данас баш ништа више није ОФ!
Морам да прокоменратишем, а уједно и свим посетиоцима ове теме поставим питање.

Како оно неко рече "навукли су нам лудачку кошуљу", а нисмо баш луди, али та кошуља може бити увод у то лудило.

Треба се отимати здравим разумом.

Тачно, ово је пробни балон за разне ствари које могу да се "иза завесе" протуре док си у "кошуљи", а колико видим има дешавања.

Амери су рекли да ће у тој здруженој НАТО вежби учествовати максимално 20 до 22.000 њихових војника, чему онда тиха инвазија Европе с' њихове стране. Како другачије назвати?

-база "Рамштајн" као дистрибутивни центар има стандардно до 40.000 војника, а тренутно је нагурано, по неким гласинама 60.000, а по неким чак 70.000 војника и технике.

- "Авијано" је нафилован са 30.000 + техника, ових дана је све стизало преко луке у Трсту

- "Дарби", база у Тоскани...веома битан логистички центар амера је нафилован са преко 22.000 војника и технике.

- За Напуљ нисам нашао податак, у вези цифри, али евидентно је попуњавање

- прочитао сам да се углављују и у Швајцарску (мени лично одвратну Земљу са све људима), а та иста Швајцарска је вриштала:
"Приступање Швајцарске у НАТО био би прекид неутралности Швајцарске "

Шта Америка жели са овим потезом?

Да ли тихо поробљава Европу...мада је то све њихова колонија.

Можда чекају одумирање људи у тим земљама, а "упражњена места" да попуне "финим" емигрантима.

И оно сулудо, то ми пада на памет. Да ли можда од тих емиграната дрилом желе да створе војску, месо које могу да пошаљу на било кога, а ко је непослушан...и Наравно на Русију, али то би био крај Европе.

Нисам "болестан", само сагледавам ствари из неке друге перспективе.

Експеримент је дефинитивно у току.

Погледаћемо у "реторту" за два до три месеца.

Ja sam nesto ranije naisao na klip - ne znam sad ko je bio gost i koja emisija/medijum je bio u pitanju, da je to regularna vojna vezba, da je bila najavljena jos pre par godina, i da je cilj da se proveri sposobnost NATO-a da brzo transportuje velika kolicina vojnika sa zapada na istok. Naravno, jasan je cilj, problem je bio sto je prethodna vojna vezba istog tipa bila potpuni promasaj - mislim da se svi secamo onih smesnih videoa sa fejlovima NATO-a.

Problem je sto su istocnoevropske novo-NATO clanice dobijale konstantno pomoc u lovi da unaprede infrastrukturu (kasarne, puteve, zeleznicku mresu itd) potrebana NATO-a da bi, 2014 ili 2015. kada je bila ta prethodna vezba, shvatili da putevi ne mogu da podnesu NATO tehniku, zeleznica nije cak uskladjena sa sirinama koloseka, mostovi preniski za tesku NATO tehniku itd. Drugim recima, NATO je 2014/5., kada je bila ta vezba, DA JE BIO PRAVI RAT sa Rusijom mogao da se slika - Rusi bi pregazili pola Evrope dok ovi ne bi mogli ni da se dovuku do tamo.

Zato je planirana ova vezba. Naravno, ima tu jedan problem - broj vojnika koji sme da ucestvuje je limitiran nekim sporazumima, mislim da je u pitanju 20000 vojnika - ne znam tacno gde, da li u granicnim zemljama ka Rusiji, ili ukupno ili sta vec, ali problem je sto sporazum ne pominje TEHNIKU. Pa je gost pomenute emisije objasnio da tih dozvoljenih 20000 NATO vojnika moze regularno da vezba bilzu ruskih granica ali mora da se povuce recimo za 1 ili 3 meseca, ALI TEHNIKA MOZE DA OSTANE POSTO NIJE POMENUTA SPORAZUMOM. I tako NATO moze da regularno nakoka brdo tehnike, kao zbog vezbe, i ostavi je u tim kasarnama i gde vec, dok samo povuce vojnike, i za godinu-dve, zlu te trebalo, ako krene rat, sva potrebna tehnika je tamo i ceka, samo se transportuju vojnici, sto je mnogo manji problem.

Eto, ja toliko znam. Korona virus je sad novi faktor koji, slazem se, komplikuje dodatno stvar.
 
Ja sam nesto ranije naisao na klip - ne znam sad ko je bio gost i koja emisija/medijum je bio u pitanju, da je to regularna vojna vezba, da je bila najavljena jos pre par godina, i da je cilj da se proveri sposobnost NATO-a da brzo transportuje velika kolicina vojnika sa zapada na istok. Naravno, jasan je cilj, problem je bio sto je prethodna vojna vezba istog tipa bila potpuni promasaj - mislim da se svi secamo onih smesnih videoa sa fejlovima NATO-a.

Problem je sto su istocnoevropske novo-NATO clanice dobijale konstantno pomoc u lovi da unaprede infrastrukturu (kasarne, puteve, zeleznicku mresu itd) potrebana NATO-a da bi, 2014 ili 2015. kada je bila ta prethodna vezba, shvatili da putevi ne mogu da podnesu NATO tehniku, zeleznica nije cak uskladjena sa sirinama koloseka, mostovi preniski za tesku NATO tehniku itd. Drugim recima, NATO je 2014/5., kada je bila ta vezba, DA JE BIO PRAVI RAT sa Rusijom mogao da se slika - Rusi bi pregazili pola Evrope dok ovi ne bi mogli ni da se dovuku do tamo.

Zato je planirana ova vezba. Naravno, ima tu jedan problem - broj vojnika koji sme da ucestvuje je limitiran nekim sporazumima, mislim da je u pitanju 20000 vojnika - ne znam tacno gde, da li u granicnim zemljama ka Rusiji, ili ukupno ili sta vec, ali problem je sto sporazum ne pominje TEHNIKU. Pa je gost pomenute emisije objasnio da tih dozvoljenih 20000 NATO vojnika moze regularno da vezba bilzu ruskih granica ali mora da se povuce recimo za 1 ili 3 meseca, ALI TEHNIKA MOZE DA OSTANE POSTO NIJE POMENUTA SPORAZUMOM. I tako NATO moze da regularno nakoka brdo tehnike, kao zbog vezbe, i ostavi je u tim kasarnama i gde vec, dok samo povuce vojnike, i za godinu-dve, zlu te trebalo, ako krene rat, sva potrebna tehnika je tamo i ceka, samo se transportuju vojnici, sto je mnogo manji problem.

Eto, ja toliko znam. Korona virus je sad novi faktor koji, slazem se, komplikuje dodatno stvar.
Glupost da je neusklađena željeznica, putevi i slično, problem je bio u birokraciji koja mora u svakoj državi odobriti prolazak strane vojske i sl. Zadatak je od tada bio pojednostavljene i ukidanje tih procedurama, definiranje i unapređivanje baza za prihvat nato vojske i tehnike.
U Hrvatskoj su zadnjih godina dani veliki novci za to nauštrb drugih vojarni.
Sada se trebalo provjeriti dokle se stiglo.
Rusi su uzeti za primjer jer posto su jedna država, mogu velikom brzinom premještati vojsku bez administracije koja ih koči.
Poznata je ona slika iz Njemačke gdje vlakovi sa tenkovima stoje jer čekaju neki papir.
 
Да, Русија управо то и ради. Константно "меша шпил" на својој територији.
Очи кобаца су биле упрте у маневре на Криму...на нешто мањем тесту одбране Москве, али тешко су нахватали сва та кретања.
Уосталом, још пре четири кодине су армирали појас према Пољској, а сада се само долива.
"Дифендер" је иритантан, али они су спремни за било који сценарио...па чак и "путуј Европо".
Исто тако је и север армиран.
 

Back
Top