Cije vesti pratite?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.139
Paris CNN —

Hugo Travers may not think of himself as a journalist, but he could be the most popular one in France.


Travers, 26, is the founder and face of HugoDecrypte, a French media start-up that delivers news aimed primarily at young audiences. What began eight years ago as a university student’s YouTube channel now boasts 14 million followers across its social media accounts, 200 million monthly views on TikTok and another 35 million on YouTube.


HugoDecrypte’s Instagram account has more followers than Le Monde, the French daily widely considered the country’s newspaper of record, as well as BFMTV and France24, arguably the two most popular 24-hour news networks in France. And its daily news update is the most downloaded podcast in the country, according to media monitor ACPM.


“What’s very special is the fact that I really started as a YouTuber and I consider myself really as a YouTuber,” Travers told CNN in an interview last month.
1710585999586.png



Cije vesti pratite
Ovaj mladi covek vodi youtube kanal koji ima vise pratilaca aktivnih nego sva druga stampa na zapadu..

Evo sta su jucerasnje vesti u vezi Makrona i Ukrajine

 
Ne pratim nikakve politicke vesti vec 2 godine, jer ne mogu vise da slusam te potpune budale.

Pratim samo americke sportske vesti, sa tim sto su i oni budale, ali imaju dosta dobrih podkasta.

Znaci neke varijante budala sa ESPN-a i FOX Sports-a, plus neke zanimljive ljude sa podkasta.
 
Od domaćih NSPM, N1 i Talas. Mada Talas nisu vesti već kolumne. Ponekad i B92, ali ređe.

Od stranih sledeće - ovi youtube kanali
1) Od Trampovaca - Tim Pool, Styxhexenhammer
2) Od Demokrata - David Pakman
3) Od američkih levičara - Kyle Kulinski
4) Takođe čitam sajt ISW instituta za ratne analize
 
Svi politicari uzimaju kintu, ali sada ako Tramp pobedi pa Amerika krene da zavrce slavinu, morace Francuska da prebaci one svoje poljoprivredne budzete u vojne.

To lako moze da se uradi, jer je francuski seljak najzasticeniji uvaljeni seljak na planeti Zemlji.
 
Svi politicari uzimaju kintu, ali sada ako Tramp pobedi pa Amerika krene da zavrce slavinu, morace Francuska da prebaci one svoje poljoprivredne budzete u vojne.

To lako moze da se uradi, jer je francuski seljak najzasticeniji uvaljeni seljak na planeti Zemlji.
NATO mora da krene u rat jer čini se da Ukrajinci sami ne mogu dugoročno. Ove godine kažu da se sve lomi.
Rusi neće stati dok ne osvoje celu Ukrajinu.
 
NATO mora da krene u rat jer čini se da Ukrajinci sami ne mogu dugoročno. Ove godine kažu da se sve lomi.
Rusi neće stati dok ne osvoje celu Ukrajinu.
Da Putin moze, on bi napao i London, naravno.

Makar mi koji zivimo u Istocnoj Evropi znamo kako takvi tipovi razmisljaju.

Srecom pa rat nije samo juris na sela, nego moras i da odrzavas te linije logistikom.

Ruska logistika je tu negde na nivou ruske ekonomije. Kada padne cena nafte, onda im zafale carape.
 
Takoreci ne pratim vesti, ni domace ni strane, ni leve, ni desne, ni severne ni juzne. Jos pre skoro cetvrt veka, na drugom kontinentu (dakle nevezano za ove lokalne), sam se sudario sa cinjenicom da su vesti uvek iz neke (propagandne) perspektive. I da su uvek obojene onim sto njihovi vlasnici, osnivaci, urednici zagovaraju. Ove lokalne ne znam ni kako da nazovem, oni su nekako u poslu programiranja malih mozgova.

Mozda je nekad postojalo novinarstvo i istrazivacko novinarstvo, mozda je nekad novinarska profesija imala neku etiku da objavi neku 'istinu', ali sve to odavno vec ne postoji, sa moje tacke gledista, barem cetvrt veka.

Vesti su za mene postale kao i svaki drugi zanr - vise zabava (entertainment, show, cirkus, senzacija..) nego vesti.
 

Back
Top