Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize (3)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ствар је озбиљна и сложена,најозбиљнија од рушења руског авиона од стране Турске авијације.
Могла се десити и грешка јер је постало превише густо у малом ваздушном простору, мада сумњам да је грешка.
Поставља се питање одакле било коме идеја да се уопште гађа Латакија,било шта близу руске војне базе.
Неко покушава да игра руски рулет а није рус...зашто?!
 
Slicno je u Donbasu pa ipak opstaje. Ovo je poraz Damaska i Moskve. Sirija i zvanicno ostaje bez dijela teritorije i energenata a Rusija ne uspijeva da ostvari ranije ozvucene ciljeve (ocuvanje teritorijalnog integriteta Sirije i unjstenje terorosta).
Sada ce Turci pripojiti Al Nusru svojim proksijima i stvoriti armiju dzihadista od oko 90 hiljada vojnika sa sve oklopnom tehnikom, artiljerijom i vazdusnom podrskom. Sa druge strane Ameri rade slicno sa Kurdima. Asadu nije nimalo svijetla buducnost. Jedina sansa mu je da se Turci i Kurdi opletu, ali to nije reLno dok su god Ameri tu.

Ооооооо!!!

Наведи ми пример у историји где је башибозлук постао толико дисциплинован, да се може неко подупрети на њега..
 
Rat u Bosni je bio propala stvar kad je JNA napustila rat. Pustili su teroriste da vrsljaju i ubijaju.
Ovo nije propala stvar. Ali oni hoce da zastite narod, sto uopste nije bitno. Taj narod nije bitno zastiti. Upravo suprotno treba uraditi, treba ih sve pobiti. A to je i JNA trebala uraditi. Kome nije doslo iz guzice u glavu do sad, nek ih bog veseli.
Pustis hrvatski terorizam pa se dogodi BiH, pa pustis to, pa se dogodi Albanski terorizam, pa peti oktobar, pa evo ce sad i cenogorski. Nema kraja. Terorizmu se ne smije dati zivota.

Опет питам: Зашто си поставио слику Кемала Ататурка, а пропагираш геноцид, па и над Турцима?

То је само да боље разумем твоје речи.
 
Mape ciljeva vazdušnih napada u prvoj polovini septembra
DnEj5k4UcAA2ouX.jpg:large


Zna li neko kako se prave ovakve mape?
 
I naravno priča sa svim detaljima je već tu.

требало би да су и авиони и радари опремљени системом за препознавање , чудно да то није радило .
У ваздуху може бити 20 твојих и 2 туђа авиона и ракеташи врло прецизно знају који је њихов а који туђ .
 
Свакако чудна ситуација,ако је пријатељска ватра Руси су се прописно обрукали.
Ако није онда је већ ситуација крајње озбиљна,мада је озбиљна самом чињеницом да су се усудили гађати уопште било шта у Латакији.
 
Klasicno ruski.

pP6mJRL.jpg


zpmAK5b.jpg



Uskoro ide :

"Primecen je americki lovac u blizini sirijske obale"

"Teroristi u Latakiji su dobili protiv vazdusno oruzje od Sorosa"

"Avion nika nije ni postojao"

Itd..

.

Не видим како ове две вести искључују једна другу.

Срећа је за цео свет да ту постоји једна разумна страна.

Злочин бомбардовања Сирије остаје злочин и овај догађај га само увећава.

.
 
.

Сакривајући се иза руског авиона, израелски пилоти су га довели у зону дејства ПВО Сирије

Ил-20 који има много већи одраз на радарском екрану од Ф-16 оборен је ракетом С-200...

.

Како год ово више нема смисла, Русија ако мисли озбиљно да контролише ваздушни простор мора успоставити no-fly зону изнад Сирије.Тачка.
 
.

Саопштење руског Министарства одбране

https://tvzvezda.ru/news/forces/content/201809181028-9v0o.htm


Сакривајући се иза руског авиона, израелски пилоти су га довели у зону дејства ПВО Сирије

Ил-20 који има много већи одраз на радарском екрану од Ф-16 оборен је ракетом С-200

Немогуће је да израелска средства вођења авијације и пилоти Ф-16 са висине 5 км нису видели руски авион који је слетао. Напротив, свесно су ишли на провокацију.

О планираној операцији Израел није обавестио команду руских снага у Сирији. Упозорење је упућено путем "вруће линије" минут пре напада чиме је онемогућено да се руски авион доведе у безбедну зону.

Израелску провокацију сматрамо актом непријатељства. Као резултат неодговорног дејства израелске војске погинуло је 15 припадника руских оружаних снага. Ово апсолутно одудара од духа руско-израелског партнерства. Задржавамо право на одговор...

.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top