RAT U LIBIJI

Da li podržavate Gadafija?


  • Ukupno glasova
    458
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZNAJU TO RUSI ODLICNO .... INACE , IDE REPKA ZA POZNAVANJE PRAVE PRIRODE OVIH SUKOBA ..

BTW . Ливия номер 2

1. На сторону йеменской оппозиции переметнулась часть армии

http://lenta.ru/news/2011/03/21/yemen/

2. U Pakistanu pocinje ,,revolucija ,, ..

Jasno je da Gadafi nije cilj , pa cak ni libijska nafta - o tome sam vec pisao .. Cilj je haotizacija citavog regiona ... Koga interesuje neka se raspita o planu Bzezinskog ,, Druga (poslednja- moj dodatak ) sansa ,, i planu Kondelize Rajs ,,Veliki Bliski istok ,, ..

A Gadafija su mogli ,, maknuti ,, i snajperom - na kraju krajeva ... zar ne ??

Напиши нам ти у кратким цртама о плану Бжежинског. :)
 
Има Русија неколико савезника, али нема ни једног пријатеља осим можда Јерменије. Што неко рече Русија има само два права пријатеља, армију и флоту.
А Кина није ривал Русији, они имају заједничког непријатеља и то је оно што их веже. А наводно ривалство је више западна пропаганда.

nisam bas siguran za kinu, s obzirom da ameri polako zauzimaju sve sto se moze na bliskom istoku sem irana za sad, kinezima ce ostati predaleka afrika koja je ionako pod napadom ovih dana i znas sta jos?
sibir
 
vidi, veto ih nista ne bi kosta, sem pocetnog loseg PR-a u zapadnom svetu koji energetski zavisi od rusije, sa druge strane znas i sam da imperija ide dole i da ovo sa libijom je odredjeno da propadne kao i svi njihovi projektu u iraku, afganistanu i uskoro na balkanu. debakl za debaklom im sledi i na duze staze rusi bi se pokazali da su bili u pravu.
ne mogu oni samo da se bave svojim granicama vise, valjda su to prerasli, uspeli su da zaustave nato sirenje oko svojih granica ali sta dalje?
nikakav rat sa zapadom se ne bi desio ukoliko bi udarili veto, ma ni pod razno, chak ni diplomatski sukob, znas i sam da americku trupe zavise od rusije u afganistanu i to dobro.
znas i da ameri napadaju slabasne zemlje, rusima koji su se oslobodili duga nista ne mogu, ama bas nista.

vreme im je rusima, da pokazu ko su najazad na svetskoj sceni, imali su idealnu priliku da to urade bez mnogo truda, samo da podignu ruku sad i izdvoje se.

pokazali su se slabim, nepouzdanim i podmuklim.
mislis da se gadafi nije uzdao u ruski veto posle one pompezne izjave putina op zapadnim intervencijama?

zayebali su ga i zayebace i druge, zasejali su seme nepoverenja

Generalno Gadafi se uzdao u kineski veto, tako je barem izjavljivao neki libijski zvaničnik ne znam tačno koji. Ne mislim da bi se rat dogodio u slučaju veta ali jedan vid zaoštravanje odnosa da. Znaš i sam kako bi onda krenula zapadna mašinerija i njihove bestudne laži, eto kako je Rusija protiv zaštite civila , bla, bla. Nije to baš sve tako jednostavmo. Sada posle ovih žestokih napada na Libiju bi bilo pravo vreme da se pokrenu i Rusi i Kinezi, da krenu sa reči na dela, to bi imalo dobar efekat.
 
Напиши нам ти у кратким цртама о плану Бжежинског. :)

SOFIJA , ZNAS DA TEBI NISTA NE BIH MOGAO ODBITI BEZ VALJANOG RAZLOGA .. OVOG PUTA JE RAZLOG STO MI OPADOSE PRSTI - ZNAS DA PISEM NA DVA FORUMA .... I POMALO NA TRECEM ...

P.S. SIGURNO IMA NEGDE NA GUGLU ...

PS. PS. PRAVI CILJ JE HAOTIZACIJA REGIONA .. I SIRE .. UOCI CETVRTE FAZE KRIZE - HIPERINFLACIONOG UDARA ...
 
Poslednja izmena:
nisam bas siguran za kinu, s obzirom da ameri polako zauzimaju sve sto se moze na bliskom istoku sem irana za sad, kinezima ce ostati predaleka afrika koja je ionako pod napadom ovih dana i znas sta jos?
sibir

poznajuci i ruse i kineze i njihovu politiku pre ce doci do integracije kine i rusije u jednu drzhavu nego do nekakvog fiktivnog rata kineza i rusa zbog sibira

a za afriku je zhurka tek pochela a tamo i kad neko dobije negde - ne traje dugo, nishta nije sigurno. tamo malo - malo pa neki puch i rokanje

shto se tiche azije - ista pricha. ameri drzhe silne trupe i u afganistanu i u iraku, a ne gadjaju ih tamo cvecem vec bombama. samo su u turskoj sigurni i to je veoma upadljivo
 
Poslednja izmena:
Не верујем да ће Русија заштити Иран из три разлога, прво нит јој је род нит Помози Бог, друго Русија је сувише слаба да би помогла било коме, а треће, Русија би имала огромни интерес ако би Америка заглибила у још један рат, Иран је лијепа земља, пуна високих планина и Амери би се ту провели као боси по трњу. Цена нафте би отишла у небеса а Америка би била војно и економски стравично исцрпљена тим ратом. Америка у рату са Ираном не би могла да рачуна на много својих савезника међу којим су Турска, Немачка и Италија.


Zato smtrama da je bolje Iranu da prekine sa nukleranim programom i da dozvoli Americi da sa njom radi.Mislim da bi rat bio uzaludan i time bi se rusio jedan lijepi Iran koji ne bi mogao izdrzati Americko bombardiranje.Ako Rusija smatra da joj Iran nije rod to je zaista tako ali time se Amerikanci pribliziju Rusiji i time je svrsatvaju u zemlje koje nisu super sile.
 
ZNAJU TO RUSI ODLICNO .... INACE , IDE REPKA ZA POZNAVANJE PRAVE PRIRODE OVIH SUKOBA ..

BTW . Ливия номер 2

1. На сторону йеменской оппозиции переметнулась часть армии

http://lenta.ru/news/2011/03/21/yemen/

2. U Pakistanu pocinje ,,revolucija ,, ..

Jasno je da Gadafi nije cilj , pa cak ni libijska nafta - o tome sam vec pisao .. Cilj je haotizacija citavog regiona ... Koga interesuje neka se raspita o planu Bzezinskog ,, Druga (poslednja- moj dodatak ) sansa ,, i planu Kondelize Rajs ,,Veliki Bliski istok ,, ..

A Gadafija su mogli ,, maknuti ,, i snajperom - na kraju krajeva ... zar ne ??

Da, sve mi je veoma dobro poznato, čuvena najuticajnija spoljnopolitičke organizacija u Americi, Savet za spoljnu politiku, sa predvodnikom Bžežinskim.
 
SOFIJA , ZNAS DA TEBI NISTA NE BIH MOGAO ODBITI BEZ VALJANOG RAZLOGA .. OVOG PUTA JE RAZLOG STO MI OPADOSE PRSTI - ZNAS DA PISEM NA DVA FORUMA .... I POMALO NA TRECEM ...

P.S. SIGURNO IMA NEGDE NA GUGLU ...

PS. PS. PRAVI CILJ JE HAOTIZACIJA REGIONA .. I SIRE .. UOCI CETVRTE FAZE KRIZE - HIPERINFLACIONOG UDARA ...

Тај Бжежински има iq 10000, још само да је на добре ствари усмерен био би други Тесла.
 
vidi, veto ih nista ne bi kosta, sem pocetnog loseg PR-a u zapadnom svetu koji energetski zavisi od rusije, sa druge strane znas i sam da imperija ide dole i da ovo sa libijom je odredjeno da propadne kao i svi njihovi projektu u iraku, afganistanu i uskoro na balkanu. debakl za debaklom im sledi i na duze staze rusi bi se pokazali da su bili u pravu.
ne mogu oni samo da se bave svojim granicama vise, valjda su to prerasli, uspeli su da zaustave nato sirenje oko svojih granica ali sta dalje?
nikakav rat sa zapadom se ne bi desio ukoliko bi udarili veto, ma ni pod razno, chak ni diplomatski sukob, znas i sam da americku trupe zavise od rusije u afganistanu i to dobro.
znas i da ameri napadaju slabasne zemlje, rusima koji su se oslobodili duga nista ne mogu, ama bas nista.

vreme im je rusima, da pokazu ko su najazad na svetskoj sceni, imali su idealnu priliku da to urade bez mnogo truda, samo da podignu ruku sad i izdvoje se.

pokazali su se slabim, nepouzdanim i podmuklim.
mislis da se gadafi nije uzdao u ruski veto posle one pompezne izjave putina op zapadnim intervencijama?

zayebali su ga i zayebace i druge, zasejali su seme nepoverenja

Добра сарадња са Америком је Русима далеко важнији интерес. Добиће безвизни режим са САД. Међутим можда је Русија хтела и да усагласи свој став са преосталих 5 чланица које су биле против интервенције.

Ти ми ниси јасан, све време помињеш Русију као да не знаш да је она тек 10. најјача економија на свету. Ово је више била мечлопта за Кину која се могла тим чином промовисати да је постала светска суперсила.
 
ceo zapad sad na gomili ne moze da skupi 300.000 vojnika

a rusiju nije uspeo da okupira ni hitler sa 3 miliona vojnika tako da amerikanci i NATO nacisti sa svojim brojem mogu samo o tome da sanjaju

Не заборави да је Русија изгубила Украјину и доста још земаља, али је добила Кину. Међутим сама Русија је лак плен за НАТО, да није нуклеарног арсенала и можда Кине.
 
Razorena Gadafijeva rezidencija...

127248_libija06-foto-afp_f.jpg
 
Zato smtrama da je bolje Iranu da prekine sa nukleranim programom i da dozvoli Americi da sa njom radi.Mislim da bi rat bio uzaludan i time bi se rusio jedan lijepi Iran koji ne bi mogao izdrzati Americko bombardiranje.Ako Rusija smatra da joj Iran nije rod to je zaista tako ali time se Amerikanci pribliziju Rusiji i time je svrsatvaju u zemlje koje nisu super sile.

Niste Vi glupi, Gosn. Trol... znate dobro da Saudijci poseduju 7% UKUPNE ekonomije Sjedinjenih Drzava i da je ta dvojaka sprega glavni razlog njihove vestacke zavisnosti od blisko/srednje-istocne nafte, kao i cinjenice da moraju da balansiraju fanatike u Izraelu i susjednim arapskim zemljama... zato cete Vi, pretpostavljam, jednoga dana tvrditi da je USA jedna slatka zemlja
 
nisam bas siguran za kinu, s obzirom da ameri polako zauzimaju sve sto se moze na bliskom istoku sem irana za sad, kinezima ce ostati predaleka afrika koja je ionako pod napadom ovih dana i znas sta jos?
sibir

Евентуални међусобни сукоб Кине и Русије би уништио и једне и друге и профитирала би само Америка. Зато не верујем у тај ривалитет, у наредних 10 година очекуј масовну производњу кинеске авијације и морнарице укључујући носаче авиона.
 
16:05 Večeras konsultacije Saveta bezbednosti o Libiji
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija održaće večeras konsultacije iza zatvorenih vrata o Libiji, saopštile su diplomate, uoči rastućih kritika zbog vazdušnih udara usmerenih protiv libijskog lidera Muamera el Gadafija. Rasprava je sazvana na zahtev Kine, koja ovog meseca predsedava Savetu bezbednosti, zbog pisma koje je stiglo iz Libije i zahteva Rusije, rekao je neimenovani diplomata, a prenela agencija Rojters. Gadafi je kazao da Savet bezbednosti ima odgovornost da okonča, kako kaže, agresiju na Libiju, dok zapadni avioni nastavljaju udare na tu zemlju, na osnovu rezolucije 1973 , koja je usvojena u četvrtak. Premijer Rusije Vladimir Putin rekao je danas da je rezolucija "manjkava i pogrešna" i da podseća na sredjovekovni poziv na krstaške ratove. Kina i Rusija nisu, međutim, uložile veto, već su prilikom glasanja bile uzdržane.
 
شرف بلد جميل والصديقة التي تريد فقط أن تعيش في سلام ورخاء.أنا المتواضع وصادقة الصربية تقديم الدعم الكامل للالعقيد القذافي ونواياه للدفاع عن
 
AMERIKA NUDI RUSIJI ... :think: ... ULAZAK U WW 3 ... :lol:

GEJTS U POSETI RUSIJI .. POZVAO RUSIJU DA UCESTVUJE U VOJNIM INTERVENCIJAMA ... :eek:

Пентагон призывает РФ подумать об участии в международных коалициях

11:41 21/03/2011

С.-ПЕТЕРБУРГ, 21 мар - РИА Новости.

Министр обороны США Роберт Гейтс призывает Россию подумать о возможном участии в международных коалициях.
sm15.gif


"Я призываю вас и ваше руководство подумать, в какой форме российские военные могли бы действовать в рамках международных коалиций"

, - сказал Гейтс, выступая в понедельник в Петербурге перед слушателями Военно-морской академии имени адмирала Кузнецова.

Начало визита главы Пентагона в РФ совпало с военной операцией западных стран в Ливии в связи с чем американские СМИ не исключают, что Гейтс будет обсуждать позицию США по Ливии с российскими партнерами.

Кроме того, Гейтс выразил надежду, что Россия и США смогут достигнуть понимания по системе ПРО в Европе.

"У России до сих пор имеются сомнения (относительно этой системы). Тем не менее, обе стороны намерены преодолеть эти трудности", - добавил Гейтс.

Как ожидается, во вторник 22 марта Гейтс встретится со своим российским коллегой Анатолием Сердюковым, который и пригласил его в Россию, и с президентом РФ Дмитрием Медведевым.

Гейтс и Сердюков обсудят результаты деятельности рабочих групп, созданных по итогам встречи в Вашингтоне в сентябре прошлого года. Кроме того, на предстоящих переговорах будут обсуждаться проблемы противоракетной обороны и ряд актуальных вопросов региональной безопасности, в частности, ситуация в Афганистане.

http://rian.ru/defense_safety/20110321/356202339.html

ODGOVOR PUTINA :

U OVOJ GODINI PROIZVODNJA STRATESKIH I TAKTICKIH NUKLEARNIH PROJEKTILA POVECACE SE ZA 40 % ...
sm15.gif


"Воткинский завод", выпускающий тактические ракеты для комплексов "Искандер-М", стратегические ракеты "Тополь-М", "Булава", намерен в текущем году на 40% увеличить объем производства продукции.....
:mrgreen:

KAD BOLJE RAZMISLIM , OVO I JESTE NAJBOLJA FORMA UCESCA RUSIJE U TIM ..... KOALICIOONIM AKTIVNOSTIMA AMERIKE .. I RAZNORAZNIM HUMANITARNIM AKCIJAMA .. SIROM PLANETE .. :think:
 
Poslednja izmena:
Sada posle ovih žestokih napada na Libiju bi bilo pravo vreme da se pokrenu i Rusi i Kinezi, da krenu sa reči na dela, to bi imalo dobar efekat.

Ако мислиш на војну акцију, ни Руси ни Кинези за сада још не могу ништа значајно да ураде. Можда би евентуално за Исток било добро да некако униште Јужну Кореју, то је једино реално.
 
Не заборави да је Русија изгубила Украјину и доста још земаља, али је добила Кину. Међутим сама Русија је лак плен за НАТО, да није нуклеарног арсенала и можда Кине.
Koliko ja znam u Ukrajini se promenila vlast a prirodno je da oni budu saveznik Rusije. Ovo drugo je bezveze što si napisao, da nema ovoga da nema onog, oni bi mogli ali eto ne mogu jer oni imaju to i to.... :lol:
 
Da nije te sake divljaka po satorima koji su nekad davno nagazili na naftu, a onda dobili nezavisnost, US bi busila i nalazila naftu po Oklahomi i Aljasci i ostavili bi ceo svet na jebenom MIRU, a ti kozojebci bi se i dalje klali medjusobno ili bi ih Izrael i Indija tukli po glavi ako probaju da prave sranje nekom drugom. Stetocine.

DA, MOJA PORUKA JESTE RASISTICKA ALI ME ZIVO ZABOLE. ZBOG ARAPA SVI MI EKONOMSKI ISPASTAMO I IMAMO DZAMAHIRIJE PO BALKANU I EVROPI.
 
Ако мислиш на војну акцију, ни Руси ни Кинези за сада још не могу ништа значајно да ураде. Можда би евентуално за Исток било добро да некако униште Јужну Кореју, то је једино реално.
Ne mislim na vojnu akciju, nego na ozbiljnu diplomatsku i političku akciju zaustavljanja napada na Libiju.
 
Zato smtrama da je bolje Iranu da prekine sa nukleranim programom i da dozvoli Americi da sa njom radi.Mislim da bi rat bio uzaludan i time bi se rusio jedan lijepi Iran koji ne bi mogao izdrzati Americko bombardiranje.Ako Rusija smatra da joj Iran nije rod to je zaista tako ali time se Amerikanci pribliziju Rusiji i time je svrsatvaju u zemlje koje nisu super sile.

Нажалост у праву си, иначе Иран је мени најдража од свих муслиманских држава. Они су веома образовани и за прилике Блиског Истока прилично културни. Њихови омладинци су углавном међу првих 10 на светским олимпијадама из математике и информатике. Иран би требао бити пример свим муслиманима.
 
16:05 Večeras konsultacije Saveta bezbednosti o Libiji
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija održaće večeras konsultacije iza zatvorenih vrata o Libiji, saopštile su diplomate, uoči rastućih kritika zbog vazdušnih udara usmerenih protiv libijskog lidera Muamera el Gadafija. Rasprava je sazvana na zahtev Kine, koja ovog meseca predsedava Savetu bezbednosti, zbog pisma koje je stiglo iz Libije i zahteva Rusije, rekao je neimenovani diplomata, a prenela agencija Rojters. Gadafi je kazao da Savet bezbednosti ima odgovornost da okonča, kako kaže, agresiju na Libiju, dok zapadni avioni nastavljaju udare na tu zemlju, na osnovu rezolucije 1973 , koja je usvojena u četvrtak. Premijer Rusije Vladimir Putin rekao je danas da je rezolucija "manjkava i pogrešna" i da podseća na sredjovekovni poziv na krstaške ratove. Kina i Rusija nisu, međutim, uložile veto, već su prilikom glasanja bile uzdržane.

Na ovako nešto sam mislio Vojislave. Brzi ko da si znao kada da postaviš vest..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top