Raskol / Egocentrizam

bangg

Ističe se
Poruka
2.208
Ljubi bliznjeg svoaga, kao samog sebe.

Oni koji misle da su "pametniji",da su drugi "glupi" , da su samo oni u "pravu"... Kojima ovo zvuci kao spanska sela, potrudite se braco da razumete.
Ili cemo razumeti ili cemo nestati.

Niko nije savrsen to bi ja precrtao i rekao Svi smo mi posebni
Ali Bog-ljubav je spas ovog raskola / egocentricnosti.

Decko iznosi svoje misljenje i ja ga podrzavam.



S verom u Boga sve je moguce. Cuda su tu oko nas,desavaju se svake sekunde,samo ne zelimo priznati sebi, tu jednostavnos.
Brze,vise,bolje vodi u krajnost , ne u vecnost, dve razlicite stvari.
A krajnost je sve bliza i bliza... Svi to vidimo i okrecemo glavu.

:sanke::sanke::sanke: Prvo moramo verovati u sebe,ostalo ce slediti samo... ;)
 
Ljubi bliznjeg svoaga, kao samog sebe.

Oni koji misle da su "pametniji",da su drugi "glupi" , da su samo oni u "pravu"... Kojima ovo zvuci kao spanska sela, potrudite se braco da razumete.
Ili cemo razumeti ili cemo nestati.

Niko nije savrsen to bi ja precrtao i rekao Svi smo mi posebni
Ali Bog-ljubav je spas ovog raskola / egocentricnosti.

Decko iznosi svoje misljenje i ja ga podrzavam.



S verom u Boga sve je moguce. Cuda su tu oko nas,desavaju se svake sekunde,samo ne zelimo priznati sebi, tu jednostavnos.
Brze,vise,bolje vodi u krajnost , ne u vecnost, dve razlicite stvari.
A krajnost je sve bliza i bliza... Svi to vidimo i okrecemo glavu.

:sanke::sanke::sanke: Prvo moramo verovati u sebe,ostalo ce slediti samo... ;)

Али ако епископ отпадне од правог вероисповедања онда нема пуноће благодати Светог Духа.Односно он је напустио епископа и поверени му народ.А и они који неће да прекину литургијску заједницу са њим мислим ту првенствено на епископе они постају заједничари у отпадији.Раскол од јеретика није раскол већ спасоносно одвајање.
Дечко сувише користи изразе који су већини света неразумљиви.:zroll:
 
Али ако епископ отпадне од правог вероисповедања онда нема пуноће благодати Светог Духа.Односно он је напустио епископа и поверени му народ.А и они који неће да прекину литургијску заједницу са њим мислим ту првенствено на епископе они постају заједничари у отпадији.Раскол од јеретика није раскол већ спасоносно одвајање.
Дечко сувише користи изразе који су већини света неразумљиви.:zroll:

Znaci da taj Episkop nije bio iskren. Prvenstveno prema sebi , pa i prema ostalima.Svoju egocentricnost je skrivao pod okriljem vere.I trazio samo licnu korist.Ali to ne znaci da su svi takvi.
Reci, koji izrazi su nerazumljivi ,pa da ih pokusamo shvatiti :)
 
Ovako bi ja sebi predstavio raskol/egocentricnost

2010-11-02-1288702648.jpg

Ova slika meni zraci najsjajnijom svetloscu koju ja videh u svetu.Ovo je svetlost svesti.
Mi tezimo Hristu. Ali se ponasamo kao ovi udovi, uglavnom. Mrak u pozadini nije tama, vec ono sto mi zamisljamo svetloscu sada, u svojoj glavi.
Nasa svest,koja vodi u krajnost.Odaljavanje jednih od drugih...

Hriscanin nema neprijatelje.On okrece i drugi obraz.Bori se ljubavlju protiv mrznje. :)


Ps:ratovi se moraju voditi samo u nasim umovima,i nigde drugde.

z:poz:
 
Poslednja izmena:
Pricajmo o raskolu/egocentricnosti,brate.

Moje osnovno misljenje da ako ti verujes i imas u sebi milos boziju , cinis dobro dobrom se i nadaj .Netreba da te se tice sta rade tamo neki svestenici i vladike koji su odavno zaboravili osnove svog ucenja.
Raskol je toliko nebitna stvar za jednog vernika .Niti ces ti otici u pakao zbog toga, niti oni u raj .
Vazi se samo ono sta si radio za zivota jesi li bio pravi hriscanin ili samo clan vereke zajednice ..
Ponovicu po ko zna koji put .Hriscanstvo tj pravoslavlje nije klub u koji se uclanis da bi bio spaen .Mozes i patrijah pravoslavni da budes nista ne znaci ,pred tvorcem se gledaju samo dela.Hriscanstvo je uputstvo kako steci duhovni mir i kojim putem poci.
 
Не може се овако причати, архаично, апстрактно, неконкретно кад се прича о конкретном проблему. Сваки проблем има своје последице, али има и узрок. Један од узрока може бити и егоцентризам кад се прича о расколу(који фактички постоји), али онда говорник треба да напусти празну причу на нивоу политичара који говори демагогију и не каже ништа.

Ако је узрок раскола егоцентризам, онда мора да се каже чији егоцентризам, јер егоцентризам није природна појава невезана за конкретне људе. Ко нема храбрости да каже потпунои отворено оно што мисли , боље је да ћути.
Међутим, из последњих пар минута, јасно је на кога он мисли да је егоцентричан.

Свакако да ја никада нисма за раскол. Али, нисам ни за ћутање и глуму лажног мира и саборности. У Цркви се води РАТ и то онај најжешћи - духовни, јер су вуци упали у овчијој кожи. Ко ово није у стању да разузме, онда не треба да се бави овом темом. А, ко је разуме и добронамеран је, онда је дужан да јасно укаже на вучји карактер унутар Цркве свакога ко га има и да се недвосмислено и без увијања определи по том питању. Неутралан се бити не може, јер између нема.

Ја не знам ко је говорник на снимку, али ако је оваква нова генерација теолога, онда је раскол прави благослов, јер је показатељ да нису сви духовно мртви у сатанистичкој екуменској обмани.
 
Не може се овако причати, архаично, апстрактно, неконкретно кад се прича о конкретном проблему. Сваки проблем има своје последице, али има и узрок. Један од узрока може бити и егоцентризам кад се прича о расколу(који фактички постоји), али онда говорник треба да напусти празну причу на нивоу политичара који говори демагогију и не каже ништа.

Ако је узрок раскола егоцентризам, онда мора да се каже чији егоцентризам, јер егоцентризам није природна појава невезана за конкретне људе. Ко нема храбрости да каже потпунои отворено оно што мисли , боље је да ћути.
Међутим, из последњих пар минута, јасно је на кога он мисли да је егоцентричан.

Свакако да ја никада нисма за раскол. Али, нисам ни за ћутање и глуму лажног мира и саборности. У Цркви се води РАТ и то онај најжешћи - духовни, јер су вуци упали у овчијој кожи. Ко ово није у стању да разузме, онда не треба да се бави овом темом. А, ко је разуме и добронамеран је, онда је дужан да јасно укаже на вучји карактер унутар Цркве свакога ко га има и да се недвосмислено и без увијања определи по том питању. Неутралан се бити не може, јер између нема.

Ја не знам ко је говорник на снимку, али ако је оваква нова генерација теолога, онда је раскол прави благослов, јер је показатељ да нису сви духовно мртви у сатанистичкој екуменској обмани.

A zasto da kaze na koga misli, bolje je uopsteno pricati. Jer ko smo mi da sudimo brate mili,zar ne ?
I mene cini sretnim ovakvo razmisljanje ,govori mi da mozda postoji nada,da mladi pojedinci mozda mogu uciniti vise...
 
Poslednja izmena:
Moje osnovno misljenje da ako ti verujes i imas u sebi milos boziju , cinis dobro dobrom se i nadaj .Netreba da te se tice sta rade tamo neki svestenici i vladike koji su odavno zaboravili osnove svog ucenja.
Raskol je toliko nebitna stvar za jednog vernika .Niti ces ti otici u pakao zbog toga, niti oni u raj .
Vazi se samo ono sta si radio za zivota jesi li bio pravi hriscanin ili samo clan vereke zajednice ..
Ponovicu po ko zna koji put .Hriscanstvo tj pravoslavlje nije klub u koji se uclanis da bi bio spaen .Mozes i patrijah pravoslavni da budes nista ne znaci ,pred tvorcem se gledaju samo dela.Hriscanstvo je uputstvo kako steci duhovni mir i kojim putem poci.

Dokle brate da okrecemo glavu,da cutimo? Zar ne vidimo kuda vodi raskol ?Zar ne treba siriti Hriscanstvo ? Zar treba ostaviti covecanstvo u tami, da nestane sa lica zemlje i povede sve neduzne sa sobom-celu prirodu?
Sta ako spasiti sebe znaci spasiti sve ?
sta ako spaiti sve znaci spasiti i sebe ?
ali sta ako, spasiti sebe znaci ne spasiti nikoga ?
 
Sv Vladika Nikolaj je rekao ako hoces da promenis svet, promeni sebe .Menjajuci sebe menjas i svet oko sebe .Neces ti obratiti jeretike ,ni progonom ,ni osudama ni napadima na njih ,vec samo tako sto ces ti postati sveti.SV Ava Justin je rekao jednoj baki kad se pozalila da joj deca ne mare za Boga i pitala kako da ih natera da budu bolji ljudi .Rekao je tako sto ce njihova baka da bude bolja .
Ono sto se radi u hriscanstvu je postidelo naseg tvorca,andjeli placu za nama .Tebi je problem raskol medju crkvama a crkva se od Boga raskolila mi bi da verujemo u ljude umesto u Boga ...
Dokle da okrecemo glavu pitas pa nemoj da okrecemo ajde kazemo ono sto se precutkuje ...Ali to nesme da se zamera sa svestenstvom.Ovakva kakva je crkva bolje i da nestane nista svet nebi izgubio..
 
Znaci da taj Episkop nije bio iskren. Prvenstveno prema sebi , pa i prema ostalima.Svoju egocentricnost je skrivao pod okriljem vere.I trazio samo licnu korist.Ali to ne znaci da su svi takvi.
Reci, koji izrazi su nerazumljivi ,pa da ih pokusamo shvatiti :)

Мени су сви помињани изрази јасни,јер сам студирао БФ.Али ја не сматрам да ова прича треба да иде у току неке научне теорије већ актуелног стања у догађањима.Не свиђа ми се његова уопштеност мислим на овог дечка који је причао.Нит је врућ нити хладан.Типично за кривоверне екуменисте.
 
Poslednja izmena:
Objasni mi molim te ?

Pojedinci misle da je dovoljno da se ide stalno u crkvu ,da se precescuju ,slave slavu ,idu na liturgije i ponavljaju molitve i bice sve u redu, to nije nista ako imas u sebi mrznju ili radis naopako.Ako raj ne steknes u sebi na zemlji neces ni na nebu.Da bi dosao do cilja moras da odaberes put ,dzabe ici lepim i asfaltnim putom ako on vodi u pogresnom smeru, pravoslavlje je uputstvo kako ici i kojim putem.Pred Bogom ne postoje ni nacije ni religije ni narodi ni cinovi ni kraljevi ni vladike samo ljudi ispred kojih svedoce njihova dela.....
 
Sv Vladika Nikolaj je rekao ako hoces da promenis svet, promeni sebe .Menjajuci sebe menjas i svet oko sebe .Neces ti obratiti jeretike ,ni progonom ,ni osudama ni napadima na njih ,vec samo tako sto ces ti postati sveti.SV Ava Justin je rekao jednoj baki kad se pozalila da joj deca ne mare za Boga i pitala kako da ih natera da budu bolji ljudi .Rekao je tako sto ce njihova baka da bude bolja .
Ono sto se radi u hriscanstvu je postidelo naseg tvorca,andjeli placu za nama .Tebi je problem raskol medju crkvama a crkva se od Boga raskolila mi bi da verujemo u ljude umesto u Boga ...
Dokle da okrecemo glavu pitas pa nemoj da okrecemo ajde kazemo ono sto se precutkuje ...Ali to nesme da se zamera sa svestenstvom.Ovakva kakva je crkva bolje i da nestane nista svet nebi izgubio..

То није црква екуменисти имају само одежде као и србо кипријановци.
 

Back
Top