Raskol / Egocentrizam

Највиша јерархија у Цркви је епископ. У преводу са грчког (епископос) буквално значи "надзиратељ, надгледник" над стадом. Епископ је призван да пажљиво надгледа православност вере своје пастве. Он је првенствено чувар чистоте вере. Епископа бира Бог кроз избор у Цркви Својој и даје му дар Духа Светога: Бог Отац излива (на епископа) од силе Своје – од владалачког Духа Који је кроз љубљеног Сина Његовог Исуса Христа дарован светим Апостолима када су оснивали Цркву – да напаса свето стадо и беспрекорно чува првосвештенство, да приноси дарове св. Цркве и, благодаћу Духа који га је удостојио првосвештенства, да има власт отпуштати грехе и давати наслеђе..." (Св. Иполит Римски, Апостолско Предање, III). На тај начин управо епископ представља јерарха Божијега и управо кроз њега Бог Отац даје дарове Духа Светога – дарове свештенства и служења – "отачком наслеђу" (клирос), тј. нижим степенима клира: презвитерима и ђаконима. Овај "за клир заједнички и сличан дух" клирици имају право само да примају, али не и да га дају. Дакле, све Тајне у Цркви савршава само епископ, или лично или преко презвитера.

http://serbiantrueorthodox.blogspot.com/2009/03/1.html

Дакле ту се донекле слажем са Угрином са видео клипа.Али има и следеће што ћете видети у следећој поруци.

Poslednja izmena:
Ипак, епископи су понекад падали у јерес. Како су верни поступали у том случају? Црква, која заједно са јерархијом чува веру, зна да "јеретици нису садница Очева" (Тралијанцима, XI), него су "зли паразитски изданци, који рађају смртоносни плод, којега чим неко окуси одмах умире". Ако су чланови Цркве били дужни да прекину свако општење са јеретиком да не би умрли заједно са њима, онда тим пре ово треба да учине ако је јеретик – епископ. Правило апостола Павла да се јеретика после првог и другог саветовања треба клонити (Тит. 3,10), примењује се једнако на све. Православни не треба да се оскврњују општењем са јеретицима, него то општење треба да избегавају "као змијски отров, који не повређује тело, него помрачује дубину душе" (св. Григорије Богослов).

http://serbiantrueorthodox.blogspot.com/2009/03/1.html

Е сад да ли је млађани теоретичар спреман да прекине општење са кривовернима или се боји губитка добре зараде као екуменистилки свештеник?Па ће тако у не доглед да понавља млаке и безличнбе приче са БФа?

Poslednja izmena:
Шта би тајац?Чим видите да неки ИПХришћанин се појави одма га бојкотујете?:think::rtfm::ceka:

Нека их, нека ћуте, то им је паметније, мање ће им сујета пострадати од разобличавања.

Тужно је какве прелеснике и умишљене ''свештенике'' избацује БФ машинерија, овај несрећник је заиста достојан оплакивања и жаљења, због духовне смрти у којој заједничари, са својим сличномишљеницима.

Нека их, нека ћуте, то им је паметније, мање ће им сујета пострадати од разобличавања.

Тужно је какве прелеснике и умишљене ''свештенике'' избацује БФ машинерија, овај несрећник је заиста достојан оплакивања и жаљења, због духовне смрти у којој заједничари, са својим сличномишљеницима.

А жалосни су и они који се примају на те његове приче.Па онда уобразе да ће нешто велико да ураде у свом животу ,ако упишу и заврше БФ.

ali one negativne, što se guraju preko reda

Ето теби позитивне (само да није хив) баба-дежуртног спрдача, још само да научите где се ред налази и ето вас скупа у истом мисленом свињцу.

Има да буде гурка за интелектуалне помије, навика и пракса су чудо.

Pojedinci misle da je dovoljno da se ide stalno u crkvu ,da se precescuju ,slave slavu ,idu na liturgije i ponavljaju molitve i bice sve u redu, to nije nista ako imas u sebi mrznju ili radis naopako.Ako raj ne steknes u sebi na zemlji neces ni na nebu.Da bi dosao do cilja moras da odaberes put ,dzabe ici lepim i asfaltnim putom ako on vodi u pogresnom smeru, pravoslavlje je uputstvo kako ici i kojim putem.Pred Bogom ne postoje ni nacije ni religije ni narodi ni cinovi ni kraljevi ni vladike samo ljudi ispred kojih svedoce njihova dela.....

Brate :) Sve je to ok, razumem te. Ali da apostoli nisu krenuli da sire Hriscanstvo ,sve bi se okoncalo vrlo brzo. Tako ,nama Pavle donese na ove prostore Hristove reci- put kojim trebamo ici.
O istoriji samo ovoliko, uciteljica zivota,hmm... a svi stalno padamo na popravnom. Udaramo svojim glavama stalno o jedne te iste "zidove".
"Nas" narod je bio ovde i kada je Pavle hodao zemljom , kasnija mesanja, onih koji su dolazili , menjanje imena naroda , imena drzava... Pa sve smo to iskusili na svojoj kozi i sami , zar ne?
To je normalno.Ja se osecam u dusi kao "duga", i crn i crven i beo...
Osecam se Srbinom jer znam da su moji to bili jos od seoba pod Arsenijem...
Ali to nista nije bitno.
Pred Bogom postoje samo deca njegova,koja ga se odricu(ogromnom vecinom), darom slobodne volje.
Sete se pri kraju da poveruju.
Ali da se vratimo na glavniji smisao :)
Dela koja su cinili apostoli ,a u nasem slucaju Pavle su u proslom vremenu ,malo drugacijem al opet nekako istom.
Nauka je sada uznapredovala previse , dok je um na istom nivou kao i pre 2000 godina , pa i duze.
Tada su hodali, jahali na svojim magarcima , da bi delali.
Ali pogledaj malo na ovaj nacin:
Nekada je Jerusalim bio ceo svet,sada je ceo svet Jerusalim.

Mozemo i mi delati, pa zasto ne i preko net-a ? Moramo nastaviti da sirimo istinu sada jos vise nego ikada pre.
A zasto? Pa u "mraku" smo, Vera u sumnji ,Ekonomija na kolenima,Moral 1. Stalno padamo na ispitima vremena, odlazimo u krajnost, ne u vecnost.
Znaci da sigurno ne radimo nesto kako treba. Ne sledimo put koji nam je dat
Malo slediti put je : dali je casa do pola prazna ili puna...
Mudrovati...Sto vidimo kuda vodi. I potajno u sebi stalno ,nesvesno (To nesvesno je ustvari prava svest) prizeljkujemo kraj sveta. Znajuci da ne radimo kako treba.
Ogromna je razlika izmedju krajnosti i vecnosti. Pa tako i izmedju "Nesvesti" i "svesti".Izmedju mudraca i mudarca...

Сад је цео свет Нови Вавилон.

Sve se uci brate. Pa cak i vera,u sebe,Boga... Plamen nece goreti ako se ne potpaljuje stalno.

Ali Egocentrizam je mozda vrsta bolesti,ludila koja vodi u neminovnu krajnost.

Pogledaj brate sta se desava po svetu, evo evropska unija-puca po svim savovima,ali odredjene licnosti na celu namerno guraju dalje i ako znaju da se srlja u propast-diktira im se , mozda. I mi zelimo tamo ici,hmm...Nisam pripadnik ni jedne stranke. Grcka,Irska ,portugal... Ko je sledeci a para nema ?
Sve pare(proklete) otisle na daleki istok.
Jer je kad se ovi otvorise,hmm... smisleno mozda... Svaki "pametni" milioner,milijarder ,radi jos vise "prokletstva" prigrlio sansu za jos vecom zaradom.
Dugovanja u stotinama triliona ,pa da li je to moguce, o da jeste izgleda... Samo sto oni navikose svoj narod na bedu... I ne potrazuju, mozda cekaju pravi trenutak, i bang...Sve puca...

Moramo vratiti narodu veru, pod hitno. Moramo smanjiti standarde pod hitno, svi zajedno -pogotovo bogati, jer im uskoro pare nece vredeti ni vc papira, pa bolje da ih iskoriste za zajednicku korist sto pre. samo da se osveste.

Evo gde mi zelimo ici:

Stim da mi se ne svidja ona ruska pesma na kraju videa, podseca me na ono nase : Da komsiji crkne krava ,ccc , a ni oni nisu daleko od sveka ovoga ,svakome ce zakucati na vrata,kada krene...
Recite mi da nisam u pravu ,molim vas ?

Sta nam je ciniti,hmm...
1,Povratiti veru naroda u Boga i crkvu. Istinom , ne licnim interesima, vec interesima svih.Svi smo posebni i tako treba biti ali jedinstvo moramo naci u Bogu .
2.Reci istinu koja nadolazi sve brze i brze. ( sniziti standarde, ako u Etiopiji dete moze biti zadovoljno sa koricom hleba danas ,mozemo i mi sa malo vise od toga)
3.Ekonomiju graditi sopstvenim naporima i parama(prokletim)
4.Podici moral
I to je za pocetak dovoljno.To je prvi mic,korak,do trcanja.Jer smo zaboravili hodati i sve mora iz pocetka. ali ovaj put pametno,mora pametno. Nikako revolucijama i slicno jer to je zatvoren krug,sizifov posao.Zatim sledi tacka 5.
5.Reformisati jezik koji mora biti nedvosmislen.Nikako metafora na metaforu...
Ovako ljudi stvaraju razlicitu sliku oko jednog istog objekta, u svojim umovima.Tada dolazi do rasprava, jer svako je zamislio objekat malo drugacije. Raspravljaju se oko objekta (reci),svadjaju se(kao mala deca),zele jedan drugoa udariti, pa i ubiti,ratovi nastaju... Iz takvih razloga koji se ne mogu ni nazvati razlogom.
Sto manje reci, a vise pogleda i osecanja.
Nebo je plavo. To je suvisno reci,previse. Nebo ne cini palvo, a ni plavo nebo, Nebo je striktan pojam , ostalo je osecanje u nama,posebnima. Tako se dobija pravi smisao i zadrzava posebnost. To je mozda cak i put ka govoru mislima i pogledima.
Recicete ovaj lupa previse...
Ali moram to izreci , pa da cujem vasa misljenja ?

Poslednja izmena:
Истинити Православни Хришћани,а СИПЦ значи Српска Истински Православна Црква.

To znaci ,za pocetak - Konacno jedinstvo Boga-crkve i naroda kod nas, a kasnije i sveta celog, samo ako bi vreme dozvolilo I Bog otac nas.
A to se sve moze izvesti mudroscu, nikako nasiljem, nikako nasiljem

Laku noc braco moja.

Poslednja izmena:
Ljubi bliznjeg svoaga, kao samog sebe.

Oni koji misle da su "pametniji",da su drugi "glupi" , da su samo oni u "pravu"... Kojima ovo zvuci kao spanska sela, potrudite se braco da razumete.
Ili cemo razumeti ili cemo nestati.

Niko nije savrsen to bi ja precrtao i rekao Svi smo mi posebni
Ali Bog-ljubav je spas ovog raskola / egocentricnosti.

Decko iznosi svoje misljenje i ja ga podrzavam.

S verom u Boga sve je moguce. Cuda su tu oko nas,desavaju se svake sekunde,samo ne zelimo priznati sebi, tu jednostavnos.
Brze,vise,bolje vodi u krajnost , ne u vecnost, dve razlicite stvari.
A krajnost je sve bliza i bliza... Svi to vidimo i okrecemo glavu.

:sanke::sanke::sanke: Prvo moramo verovati u sebe,ostalo ce slediti samo... ;)

Gle ti, molim te, u njega vjencana alka na lijevoj ruci i gle drugog prstena na kaziprstu! Pa tek onako balerine odnjegovani nokti...pa vrti ko da na onoj stvari sjedi i uziva i zabusava govorom o ras..ko..ko..ko..lu! Boze sacuvaj! :zskace:

Ovom junosi treba dati vode da se napije preko masica, pa ga hitno odvesti nekoj babi na Homolje da mu salije stravu.
:histericna:

Poslednja izmena:
Gle ti, molim te, u njega vjencana alka na lijevoj ruci i gle drugog prstena na kaziprstu! Pa tek onako balerine odnjegovani nokti...pa vrti ko da na onoj stvari sjedi i uziva i zabusava govorom o ras..ko..ko..ko..lu! Boze sacuvaj! :zskace:

Ovom junosi treba dati vode da se napije preko masica, pa ga hitno odvesti nekoj babi na Homolje da mu salije stravu.
:histericna:

Mozda sam pogresno poceo temu,mozda i ne.
Da bi znali da se razumemo , moramo "videti" jedni druge. Razumem, to izgleda nemoguce , ali i to se moze nauciti,jer sve se u zivotu uci i uci se stalno...

Sada su nam predrasude "vazduh" koji disemo. "Sumnje" su nam hrana koju jedemo.

Casa nije ni do pola puna niti prazna. Casa je uvek puna. I tu sumnje nema.
To je put koji nam je Isus predocio...

Pogledajte ovaj spot braco mila , mozda nam bude jasnije: Oslobodimo svoj um.

z:poz: S istinskom verom u Boga sve je moguce. Cudo smo mi sami i cudo je sve oko nas.

Mozda sam pogresno poceo temu,mozda i ne.
Da bi znali da se razumemo , moramo "videti" jedni druge. Razumem, to izgleda nemoguce , ali i to se moze nauciti,jer sve se u zivotu uci i uci se stalno...

Sada su nam predrasude "vazduh" koji disemo. "Sumnje" su nam hrana koju jedemo.

Casa nije ni do pola puna niti prazna. Casa je uvek puna. I tu sumnje nema.
To je put koji nam je Isus predocio...

Pogledajte ovaj spot braco mila , mozda nam bude jasnije: Oslobodimo svoj um.

z:poz: S istinskom verom u Boga sve je moguce. Cudo smo mi sami i cudo je sve oko nas.
Извини,али овај спот нема везе са истинском вером у Бога ни слободним умом и пун је блудних подстицаја.А што се тиче слободе истинска слобода је слобода у Христу и Његовој Светој Истински Православној Цркви.Слобода од страсти уз дејство благодати Светог Духа и лични труд.

Imamo misao sada,
ta misao se izgovori-postane rec,
rec odlazi u secanje,
secanja blede,
rec izgovorena nekome
rec prerasta u pricu...
drugacije se malo shvata
od komarca pravimo mag...
prolazi vreme...
zivoti nasi...
price postaju mitovi...
mitovi nam danas deluju smesno
ali vreme nosi to breme.

Ne sudimo decku,jer ko smo mi da sudimo ?Treba imati hrabrosti,duse... pa reci sve to. Malo se zaveze jezik, pa sta, svima nam se zaveze ponekad,Opet ponavljam -vidimo trn u oku drugog a balvan u svom ne, to nisu moje reci , znate cije su.
Pokusajmo gledati druge bez sumnji i predrasuda, samo pokusajmo i oseticemo taj mir u svojoj dusi, umu i telu.
Jer svako nas moze necemu nauciti,ako znamo da slusamo. Ako ga vidimo. Kao sto otac Ugrin kaze -ne objektom , ne egocentricno vec kao bliznjeg svoga.
To je istinsko Hriscanstvo braco moja mila.

Back