Radnici Goše počeli štrajk glađu, izvršitelji u fabrici

Не разумем сасвим шта им значе ти "штрајкови" у фабрици која већ питање од кад не ради.

"Нема посла, затварамо фабрику." "Е па ја онда штрајкујем!"
Тако су им рекли, да је таква процедура; људи само раде онако како су их учили, играју по правилима...
 
Pa kad ne primaš platu ti si primoran na glad
Kako to da objasniš strancu - počeli štrajk gladju jer ne primaju platu mesecima?

Ja s oproštenjem ne mem da prevedm ni na engleski ni na ruski da je Srbija pogasila svoje banke i da je valutu vezala za evro
a da političari serendaju o ekonomskom napretku sa ovakvom postavkom?

Reakcije su uglavnom - izbečene oči i neverica da li sam dobro preveo pa ponavljamo reč po reč i smisao sintakse
pa ad opet dodjemo na isto samo kažu: "au ibeote, pa kako to?"

VJEROVALI SMO SAVETIMA NAPREDNIJIH DRŽAVAMA, MISLILI SMO DA NAM KANE POMOĆ
demokracka usranka


naravno da bezočno lažu smrdljivci lopovski kad se stiglo do ovih rezultata
500 godina pod Turcima pa smo funkcionisali i napredovali
dete kada ne primiš platu mesec dana onda se napusti fabrika a ne ostaje i radi se mesecima za dž pogotovu ne kod privatnika
kada ga tako napusti radna snaga onda to i privatnik oseti jer se to pročuje i ne dolaze ljudi kod njega da rade jer ih ne plaća
svako ko je tako radioza dž. je za mene umobolna budaletina i zaslužio je ono šta mu se desilo
 
Неко неразумевање је свакако на ствари.
Потпуно сам сагласан са овом констатацијом.
Штрајкују против газде који је отишао пре пар година, и нико не зна где је; фирма је приватна, а они од државе, на челу које је лик који никакве везе са том приватизацијом није имао- да им помогне; овај поштује закон, који су донели неки други, и неће да се меша у ту фртутму; ти радници стварно не знају "где ударају".
како би ти ово решио?
 
како би ти ово решио?

Затворио фабрику због неизмирених дуговања. Запленио имовину, продао и поделио приходе од продаје кредиторима - неизмиреним партнерима, запосленима, држави - јер боље је и пар пенија на фунту дуга него ништа.

Пожелео честитим радницима више среће у одабиру послодавца следећи пут.
 
Затворио фабрику због неизмирених дуговања. Запленио имовину, продао и поделио приходе од продаје кредиторима - неизмиреним партнерима, запосленима, држави - јер боље је и пар пенија на фунту дуга него ништа.
Мислиш да ће се десити овај сценарио?
Ја лично- не видим други, осим ако Месија не нађе опет неке Кинезе да купе и Гошу...:think:
 
Потпуно сам сагласан са овом констатацијом.
Штрајкују против газде који је отишао пре пар година, и нико не зна где је; фирма је приватна, а они од државе, на челу које је лик који никакве везе са том приватизацијом није имао- да им помогне; овај поштује закон, који су донели неки други, и неће да се меша у ту фртутму; ти радници стварно не знају "где ударају".
како би ти ово решио?

Tako je. DS je isključivi krivac za propadanje u prethodnih 5 godina. SNS i vučić nemaju nikakve veze sa tim. Čak im je zabranjeno da menjaju zakone ili da donose nove....wait
 
dete kada ne primiš platu mesec dana onda se napusti fabrika a ne ostaje i radi se mesecima za dž pogotovu ne kod privatnika
kada ga tako napusti radna snaga onda to i privatnik oseti jer se to pročuje i ne dolaze ljudi kod njega da rade jer ih ne plaća
svako ko je tako radioza dž. je za mene umobolna budaletina i zaslužio je ono šta mu se desilo

I mesec dana je mnogo sedeti tamo gde se plata ne prima.Pretpostavljam da su većina upoznati sa primanjima pre nego li uđu u tu firmu gde se ne prima plata.Šta traže tamo?
 
Tako je. DS je isključivi krivac za propadanje u prethodnih 5 godina. SNS i vučić nemaju nikakve veze sa tim. Čak im je zabranjeno da menjaju zakone ili da donose nove....wait
СНС је исто што и ДС, можда верзија 2.0; раде исте ствари, само безобзирније и ефикасније.
Иста вна...
 

Back
Top