Putin - Mesic

?????


  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Dikan:
Командант француског покрета отпора, генерал Шарл Де Гол, одликовао је генерала Дражу Михаиловића Ратним крстом. Уз овај орден он је издао и похвалну наредбу, која је 2. фебруара 1943. године прочитана свим француским јединицама:
„Армијски генерал Драгољуб Д. Михаиловић, легендарни јунак, симбол најчистијег родољубља и највиших југословенских војничких врлина, није престао водити борбу на окупираном националном тлу. Уз помоћ родољуба, он без сустајања не да мира окупаторској војсци, тако припремајући онај коначан јуриш који ће довести до ослобођења његове отаџбине и целог света, раме уз раме с онима који никад нису сматрали да се једна велика земља може да покори суровом завојевачу.“


Поред одликовања које је Дража Михајловић добио током Балканских и Првог светског рата, 1948. год. амерички председних Хари Труман постхумно га је одликовао орденом Легије части због учествовања у операцији спасавања америчких пилота оборених изнад Југославије.


Е то су права одликовања, добијена за заслуге у Другом светском рату.
Додељена током рата и непосредно после.
А не ова која се данас деле зарад дневнополитичких интереса људима који нису ни били рођени тада.

Велики Ђенерал Дража је непосредни учесник рата, херој који се борио против нацизма и комунизма
и на крају положио и свој живот у тој херојској борби.

Нека ти је слава Ђенерале

Znači, odlikovanja iz NATO zemalja su prava, a ruska su lažna. Lepo.
nezavisna Backa:
Ljudi rekao sam vec politika!a sto se tice knjige pokusacu da je vratim ali je istina to sto sam ZA SVESTENIKE napisao!CAK PISE DA SU MNOGI BEZALI I U SRBIJU!!!
Negde davno sam čitao da su neki zaista proganjani zbog protivljenja zločinima, ali nikako svi.
 
filatelista:
Mislim da je taj orden nešto najgore što se dogodilo ovim lizačima bulje Vladimira Putina, mislim, sve su mogli da prežive, ali taj orden...i to dokazanom ustaši...
kako je život prema nekome maćeha :-(

Ма кад су(смо) преживели Тадићева извињења, све може.

Можда је човек био (иако је био обавештајац) необавештен. :lol:
 

Back
Top