PUKLA EU: Milion Evropljana ostalo bez posla zbog sankcija EU Rusiji!

Strašno me sekira propadanje Europe. Kaubojski sateliti plaćaju cenu kaubojske bahatosti i njihovih interesa. Tako treba.

Ali ne treba zanemariti ni enormnu štetu Rusije, ne bi je trebalo potcenjivati ...

Ipak, Srbija je na dobrom putu što se ne svrstava i želi dobre odnose sa svima, bez vojnih saveza. Bravo Vučko. :)

:worth:
 
Али другари...

Европа не пропада.

То је све део ваше колективне психозе.

Naravno da su u kolektivnoj psihozi, i to odavno.

Da je nih neko slusao, stekao bi utisak da Amerika i EU vise ne postoje, da je na tim mestima samo pepeo.

Medjutim, realnost govovri drugacije, osim na forumu gde je sve moguce.

"Svet je lep kada sanjamo".
 
Naravno da su u kolektivnoj psihozi, i to odavno.

Da je nih neko slusao, stekao bi utisak da Amerika i EU vise ne postoje, da je na tim mestima samo pepeo.

Medjutim, realnost govovri drugacije, osim na forumu gde je sve moguce.

"Svet je lep kada sanjamo".



Jel ti pricas o onoj istoj Evropi koja je u januaru 2009. posle samo 5 dana na kolenima molila Putina da odvrne slavinu sa gasom koji ide preko Ukrajine, ili mozda govoris o nekoj drugoj Evropi? :think:
 
Немачка фирма Giesecke&Devrient отпушта у овој години трећину запослених.

А можда и нема везе са санкцијама Русији...
Oni se bave stapmpanjem vrednosnih hartija i to vec 130 godina. Moguce je da otpustaju trecinu zaposlenih, ali to ne moze dibiduz nikakve
veze sa Putinom ili automobilima, ili sa sankcijama.
 
*** *** ***

Siluanov: Rublja skače, ne reguje na pad cene nafte i spoljni dug
Novosti online | 22. mart 2015.


Rublja je porasla za 13 odsto od početka godine i više na nju ne utiče pad cena nafte ili plaćanje spoljnog duga, izjavio je ruski ministar finansija Anton Siluanov:bye::bye::bye:











Rublja je porasla za 13 odsto od početka godine i više na nju ne utiče pad cena nafte ili plaćanje spoljnog duga, izjavio je ruski ministar finansija Anton Siluanov.

Rublja više nije vezana za cenu nafte čiji je pad doveo do drastične devalvacije ruske valute krajem 2014. godine, rekao je Sulianov.

„Uprkos padu cena nafte poslednjih nekoliko dana, kurs rublje praktično miruje. Šta to znači? To znači da je valuta našla svoje novo mesto u uslovima nove cene nafte i novog platnog bilansa“, rekao je ministar u intervjuu za rusku televiziju.
Siluanov je rekao da kurs rublje nije pao u februaru tokom isplate spoljnog duga ruskih kompanija. On je dodao da je siguran da neće biti nikakvih značajnijih promena kursa.
„Čak i ako cene nafte budu drugačije nego što su danas, kurs rublje neće reagovati na isti način kao što je na kraju prošle ili početkom ove godine“, rekao je Siluanov.
Siluanov je dodao da je vrednost rublje u odnosu na dolar i evro porasla za 13 odsto od početka godine. :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako milion? Pa u Nemackoj u automobilskoj inustriji ima 740.000 zaposlenih, a tu se racunaju i raznorazni zaposleni
koji isporucuju i proizvode delove, boje, elketriku za automobile.
I ti cenis da bi zbog 10.000 automobila godisnje manje propala nemacka auto industrija?
U celoj Evropi ima oko 2,2 miliona zaposlenih u toj industriji,a privreda nije samo, cak je i nevazan deo
BIP-a EU.
Čudi me da nema one komsomolke-ona bi otpustila sve nemačke zaposlene-bez Rusije ni dana ne bi mogli...:mrgreen:
A činjenice govore da Rusija bez izvoza energije i sirovina-čabar!
 
Sankcije su uvijek bile mač sa dvije oštrice - udari protivnika ali udari i tebe.

Od ovih sankcija će dugoročno dobiti samo Rusija i one zemlje koje nisu učestvovale u sankcijama.

Rusija će osnažiti domaću proizvodnji za dosada uvoznu robu a zapad će dugoročno izgubiti veliko tržište Rusije, koje je raznu robu potražilo i našlo u drugim zemljama.

Velikoj zemlji kao što je Rusija nije moguće uspješno uvesti sankcije.
To je velika glupost.
 
Vec su dobili otkaze i zavrsili na ulici

A istovremeno amerika povecala svoju spoljno trgovinsku razmenu sa Rusijom :super:

Amerikanci navukli EU-ropske smradove da uvedu sankcije sami sebi a oni profitiraju :super:

:lol: A Rusija propada takodje.

P.S. Sta si to crni Tihi napravio od sebe s tom maskom?
vhc5jk_th.gif
Sta ce ti to? Da te nije slucajno necega stid pa se "maskiras"?
 
Vec su dobili otkaze i zavrsili na ulici

A istovremeno amerika povecala svoju spoljno trgovinsku razmenu sa Rusijom

Amerikanci navukli EU-ropske smradove da uvedu sankcije sami sebi a oni profitiraju
Obične laži, ja živim u Nemačkoj, ne da su daleko od otkaza nego ih zab... ona stvar za sve, a posebno van granice Nemačke, a pogotovo što će rusi nešto da kupe ili ne.. ako neće rusi oće ameri sve to da kupe po duploj ceni...
ps. pored autoindustrije ima mnogo drugih industrija koje cvetaju..
 
Obične laži, ja živim u Nemačkoj, ne da su daleko od otkaza nego ih zab... ona stvar za sve, a posebno van granice Nemačke, a pogotovo što će rusi nešto da kupe ili ne.. ako neće rusi oće ameri sve to da kupe po duploj ceni...
ps. pored autoindustrije ima mnogo drugih industrija koje cvetaju..

mozda u tvom selu jos nema otkaza, ali izvori iz EU, tvrde da je do sada otkaz popilo 1 milion radnika EU zbog uvodjenja sankcija Rusiji.
 
Milion Evropljana bez posla zbog sankcija Rusiji

"Nove ekonomske sankcije Zapada prema Rusiji podrivaju stabilnost i zaposlenost stanovništva ne samo te zemlje, već i u EU" izjavio je predsednik Asocijacije evropskog biznisa (AEB) Filip Pegorje.

312718_siromastvo--foto-themoneyupdate-com_f.jpg


Sankcije ispraznile džepove mnogih Evropljana
Filip Pegorje je rekao da je zbog dosadašnjih sankcija bez posla ostalo oko milion ljudi širom Evropske unije, dodajući da su i u Rusiji vidljive posledice. On kaže da je neophodno razvijati dugoročnu saradnju i dobrosusedske odnose sa Rusijom i ne dozvoliti uvođenje novih sankcija.

Takođe, treba usmeriti sve napore da u junu ove godine, kada će se ponovo potegnuti pitanje produžetka sankcija Rusiji, do te odluke ne dođe, kaže Pegorje.

Poglavlje 35 treba otvoriti na početku pregovora, navodi se u nacrtu rezolucije EP.

Početkom marta Savet Evrope produžio je paket sankcija Rusiji do 15. septembra, kojim se ograničava oko 150 ljudi iz Rusije, kao i 37 kompanija. Lideri mnogih zemalja kao što su Italija, Grčka, Kipar, Španija, Austrija, Mađarska, Slovačka su u više navrata skretali pažnju javnosti na štetne posledice tih mera.

Dobar primer tome je i Italija, koja je posle Nemačke drugi najveći partner iz EU po pitanju saradnje prvenstveno iz oblasti energetike. Povodom toga se oglasio i premijer Mađarske Viktor Orban rekavši da se zavaravaju svi koji misle da evropska ekonomija može da bude konkurentna bez saradnje sa Rusijom, kao i da energetska bezbednost može da opstane bez energenata iz Rusije.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/481398/Milion-Evropljana-bez-posla-zbog-sankcija-Rusiji

Ove sankcije EU Rusiji me podsecaju na onu narodnu izreku "Naljutio se deda na selo - pa odseko sebi onu stvar" :hahaha:
ЕУ воде раге, ислужене бирократе без сопственог мишљења, неинтелигентне, тупе и похлепне послушничке бирократе.
 
To znaci da je propala?

Blago tebi sa takvim razmisljanjem.

nije propala, ali propada. da samo malo znas koliko je STANDARD pao u holandiji za zadnjih 20 god. pre 20 god sam imao besplatno skolstvo, zdravstvo , lekove, zubara plata bila otprilike kao i sada stan sam placao 200 eura, benzin 50 centi.sad me zdravstvo kosta 160 eura mesecno, za lekove prvih 450 eura(god) ja moram platiti, benzin je 178 centi, zubara placam 100% u skolstvu stalne pobune studenata, a stan je sad izmedju 800 i 1200 eura. samo ti si u jednom u pravu, EU banke su sve bogatije i one ne propadaju a ako propadnu drazava ih nacionalizuje i upumpa novac u njih.cudno jel da?
 
Poslednja izmena:
nije propala, ali propada. da samo malo znas koliko je STANDARD pao u holandiji za zadnjih 20 god. pre 20 god sam imao besplatno skolstvo, zdravstvo , lekove, zubara plata bila otprilike kao i sada stan sam placao 200 eura, benzin 50 centi.sad me zdravstvo kosta 160 eura mesecno, za lekove prvih 450 eura(god) ja moram platiti, benzin je 178 centi, zubara placam 100% u skolstvu stalne pobune studenata, a stan je sad izmedju 800 i 1200 eura. samo ti si u jednom u pravu, EU banke su sve bogatije i one ne propadaju.

Ma znam ja da je i EU u krizi, ne samo iz novina, ali da je propala, nije. Da li ce se odrzati kao unija, videcemo.

Ali za mnogo bogatije zemlje od nas (a i od Rusije, posto je to tema) tvrditi da su propale, malo je stvarno bezveze.
 

Back
Top