PUDLE

Prvo, ovo je AKC standard, sto ne vazi u Evropi. Po njemu je toy ispod 10 inca sto bi bilo ispod 25,4 a kod nas po FCI standardu je od 24-28cm. Sve ispod nije standard, ne ide u uzgoj i na izlozbe, znaci kucni ljubimac. Kod Amerikanaca nema patuljastih pudli, tacnije, ima tri visine, a u Evropi 4.
Tabele, ma kako zanimljive bile, generalno mogu biti dooonekle reperi, jer tek kod stvarno izuzetno malih jedinki mozemo tvrditi da ce neki pas biti toy, sve ostalo je, bar u mojoj boji, vrlo diskutabilno,
Imam tabele za 4 legla i jako su razlicite tezine bile na pocetku i tek sa odprilike 6 mesci smo bar priblizno znali u ko ce koliki biti i pored, npr istih roditelja. Gledanjem iskljucivo mame i tate tesko da mozete bilo sta reci sa sigurnoscu, s obzirom da ja iz iste kombinacije imam psa i od 25 i 26cm i pored toga sto imam visine pasa i do 10 generacija unazad.
Kod nasih, Srpskih rodovnika nema upisane ni visine ni boje pasa, pa je tek tu tvrdnja da ce neki pas imati visinu u cm je potpuno besmislena....
 
Zdravo svimaaa! Da li ima nekog u grupi ko ima kraljevsku pudlu? Interesuje me da li se kupaju iskljucivo u salonima ili i vi kuci to obavljate! Ja svog psa kupam i sama ali to budu tantalove muke,susenje 🥴🥴🥴uzas! Takodje me zanima cime cistite oci pudlama,drljice! Hvala svima na odgovorima
 
Zdravo svimaaa! Da li ima nekog u grupi ko ima kraljevsku pudlu? Interesuje me da li se kupaju iskljucivo u salonima ili i vi kuci to obavljate! Ja svog psa kupam i sama ali to budu tantalove muke,susenje 🥴🥴🥴uzas! Takodje me zanima cime cistite oci pudlama,drljice! Hvala svima na odgovorima
Ko kako zeli, tacnije kako finansije dozvoljavaju. U salonu osim samog kupanja obicno ociste psima usi, iseku nokte (bar bi trebalo). Za oci upotrebljavam samo fizioloski rastvor ili cistu vodu, ako pas nema nikakav problem, Znaci, klasicno umivanje ujutro :)
 
Veliki POZDRAV svim ljubiteljima pudla.. Tema je malo utihnula bas sad kad odllucujem koju pudlu ili odgajivac da izaberem za srednju pudlu.. pa bi molio da mi pomognete posebno ljudi koji uzgajaju pudle.. Zato molim malo POMOCI AKO MOZE..HVALA I POZDRAV...
 
Jedna od cera mog decka je imala uspesan debi: 1. izlozba CAC Stari Banovci kod veoma strogog sudije Ane Brankovic VP(veoma perspektivna) i u BIS-u 3. mesto u bebama
onda ponovljen uspeh, na CAC Stara Pazova: VP i 3. mesto u bebama i kod sudije Sinise Sancanina
Da ne bude zabune zbog velicine :) Mama bebe je srednja pudla, tako da je i ona srednje velicine :)


Pogledajte prilog 239538 Pogledajte prilog 239539

Pogledajte prilog 239540 Odlicna u stavu, pokretu i odlicnog temperamenta, voli da se sredjuje i da se prikazuje :)
[/QUOTEda li vi imate srednje pudle
 
Jer sam od pre mesec dana i sama vlasnik jednog crnog pudlana :heart: posle duge potrage i biranja.... Inače odmah da se ogradim da me slučajno neko ne bi pitao.... Uzela sam štene bez rodovnika isključivo kao ljubimca.... I nisam se ni malo pokajala... Čak naprotiv... ;) savršen je u svakom smislu i ispunjava sve standarde rase... :heart:
 
Pozdrav svima :) Zainteresovana sam za kupovinu aprikot patuljaste pudle. Jel mozete da mi preporucite nekog u Srbiji ko ih prodaje? Iskljucivo kao kucnog ljubimca, sa rodovnikom
 
preuzmi (10).jpeg
 

Back
Top