Psihometrija - " Teleskop za proslost "

Mislim da sve ostavlja traga i u materijalnim predmetima...predelima..
Znate li ono kad senzibilna osoba dođe na mesto gde se odigravala neka bitka, i loše se oseća? (a ne zna šta se sve tu dešavalo)
To je kao kad kažu za kuću... "zidovi pamte".
I ne može svako da percipira te suptilne otiske, da tako kažem. Samo senzibilnije osobe.
 
Brzi, je l' mene pitaš?
Nije mi bila poenta podizanja teme da pričam o svojim ličnim iskustvima :).

tebe pitam...mnogo sam razmisjao na temu, nikako da pronadjem ubedljiv nacina za zapisivanje dogadjaja, pa rekoh, da pitam nekog koga to interesuje..

Naime, ja mogu sebi predstaviti nacin na koji bi se "citalo" sta se dogodilo, ali kako i u kom medijumu ostane "zapisano" ?
 
tebe pitam...mnogo sam razmisjao na temu, nikako da pronadjem ubedljiv nacina za zapisivanje dogadjaja, pa rekoh, da pitam nekog koga to interesuje..

Naime, ja mogu sebi predstaviti nacin na koji bi se "citalo" sta se dogodilo, ali kako i u kom medijumu ostane "zapisano" ?

Misliš, na koji način predmeti upijaju energiju, "pamte", ako sam te dobro shvatila?
To su već umovanja iz vremena najstarijih grimoara :)... koja se zasnivaju na "receptima" za manipulaciju energije. Poznato je kako su magičari svoju ličnu energiju ulivali u određene predmete, stvarajući od njih atipične stvari sa određenom namenom... i zanimljivim karakteristikama :).
Kao što se lična moć maga može "uliti" u predmet, tako drastični događaji, koji oslobađaju veliki napon energije (najčešće vrlo strsne situacije) natapaju predmete, predele...
E sad, neki predmeti su bolji prijemnici, neki lošiji...
Na primer, poznato je da plemeniti metali bivaju najbolji posredinici energije, dok je svila izolator..
Samo, pitanje je koliko je sve to iskoristivo u današnjici. Moraćemo da čekamo jedno 100000000000000000000000000000000000 godina da sve to nauka dokaže i proveri.

Gnjec, prvo se reši nadmenog stava, i tek onda ćeš možda imati šansu da prepoznaš senzibilnu osobu (mada, kontam da tebe to i ne interesuje, već je pitanje postavljeno tek onako - čisto provokacije radi :) ).
I bez spama, moliću.
 
Moram malo da se ubacim i dodam da "izmisljate toplu vodu". Ono o cemu govorite je:

- akasa - nivo (duhovni, nematerijalni, transcendentni) u kome je zapisano "sve sto jeste, sto je bilo, i sto ce biti". Ne mozete da ga zamislite jer i ne pripada materijalnom svetu. Zato se ti nivoi i zovu transcendentni, van pojma koji nas um moze da spozna na osnovu iskustva. Ljudi koji dospeju u stanje transcendentnog dozive to stanje, ali ne mogu kasnije adekvatno da ga opisu jer nemaju pojmove sa kojima bi ga uporedili.

- trece oko, agja (ili adjna) cakra - cakra povezana sa epifizom, zlezdom koja se nalazi u centru (!!!) glave. Ljudi koji uspeju da razviju trece oko:

Those whose Agya chakra is opened, can see the future and past, and can have telepathic abilities.

Drugim recima, trece oko omogucuje ljudima "paranormalne" sposobnosti. I da, svako od nas ima ovu zlezdu i moze da je razvije, neko vise neko manje, kao i u svemu ostalom. Ali trud na razvoju treceg oka se visestruko isplati (ne u materijalnom smislu).
http://chakrasjourney.com/agya-chakra.html

Pineal-Gland.jpg


Na internetu imate dosta sjajnog materijala, ovo gore je samo primer koji sam uzeo jer mi je bio 2. sajt u listi, a imao je ovu lepu recenicu kao za ovu temu.

Znaci, covek sa razvijenim "trecim okom" moze videti proslost, sadasnjost i buducnost, koji su, inace, zapisani u akasa nivou. Posto je akasa nivo zapravo "duhovni omotac" u kome postoji nas materijalni univerzum, logicno je da on sadrzi i sve (bukvalno) o onome sto je samo deo njega.

Ko zeli bas da zna znanje neka se baci na proucavanje Veda (cisto napomena da se i budizam zapravo zasniva na vedskom ucenju).
 
"Psihometrija - sposobnost da drzeci u ruci neki predmet oseti njegovu istoriju. Dzozef Rouds Bujkenan - americki lekar,sproveo je naucni eksperiment na studentima koji imaju "izbocinu" (frenologija - ideja da "izbocine" na nasoj lobanji otkrivaju nas karakter) za osetljivost. U papir su bili zamotani razni metali, a Bujkenan je s odusevljenjem otkrio da mnogi studenti mogu daotkriju med, celik, olovo itd. samo ako prstima dodirnu papir. Jedan od njegovih najboljih senzitivaca, Carls Inmen moze da oseti sadrzaj zapecacenih pisama, kao i karakter onoga koji ga je napisao. Inemen je pokazao istu pronicljivost kada su mu u zapecacenim kovertama dali fotografije - degerotipije.
Vilijam Denton, profesor geologije s Bostonskog univerziteta, procitao je Bujkenanov originalni clanak o psihometriji - rec znaci " merenje duse " - i odluci da sam pokusa. Njegova sestra En bila je "veoma senzibilna" , ne samo da je mogla da opise karakter autora pisma, mogla je cak da opise i njihov izgled i okruzenje.
To je navelo Dentona da se zapita sledece: ako na pismo mogu da se utisnu autorova slika i okruzenje, zasto kamenje ne bi moglo da prima odraze predmeta u cijoj je neposrednoj blizini se godinama nalazi. Kada je sestri dao komad vulkanske lave s Havaja zadrhtala je kada je ugledala "okean vatre kako se, kljucajuci razvija preko strmine". Znacajno je sto je na moru videla brodove pa je denton znao da je lava izbacena u erupciji 1840. god. kada je americka mornarica bila na havajima. Komad kosti nadjen u krecnjaku oziveo je sliku dinosaurusa na plazi. Komad meteorita doneo je sliku praznog prostora sa zvezdama koje su izgledale abnormalno velike i sjajne. Komadic Indijanske loncarije doneo je sliku crvenih Indijanaca... U jednom eksperimenatu svojoj zeni je pokazao komad rimske plocice uzet iz rimske vile koja je pripadala govorniku ciceronu. Opisala je rimsku vilu i postrojene vojnike. "
Velika enciklopedija neresenih zagonetki,
Kolin i Dejmon Vilson
 
Sva mjesta imaju svoje pamćenje. Sva živa stvorenja isijavaju energiju i ona ulazi u materiju koja nas okružuje. Naročito u kristalima postoje šupljine u koje ta energija ostane i zadrži se. Naročito osjetljivi ljudi mogu osjetiti tu energiju. Čak se može desiti da ta energija, budući da nosi sva svojstva organizma koji ju je odaslao, vremenom ojača i počne se ponašati kao zaseban entitet, mada to ne može nikad biti već prije kao nekakav otisakoriginala. Naročito na mjestima na kojima se dogodio neki stresni događaj energije umiju biti vrlo jake i počnu poprimati oblike entiteta. To je ono što mi nazivamo duhovi. Na svakom svijetu postoje posebna mjesta i posebno kamenje koje ima u sebi zabilježene naročite događaje za taj svijet. To kamenje je naročito važno i ono se ne smije dirati. Ljudi koji to osjete vole dodirivati to kamenje jer tad osatje i njihov otisak u njemu, a to se na kraju puno cijeni pa se prema tim dušama odnose sa posebnim poštovanjem.
 
Poslednja izmena:

Back
Top