Quantcast

Psihometrija - " Teleskop za proslost "

sveznalo

Ističe se
Poruka
2.835
Ne znam koliko vas se susrelo sa ovim terminom, ali poslednjih godina, kao jedno od najzanimljivijih sposobnosti naucnini su pripisivali psihometristima.
O cemu se radi... Smatra se da psihometristi imaju sposobnost, bas kao sto i u naslovu pise, teleskopa za proslost. Naime, funkcionisu tako sto uzmu jedan predmet u ruke, recimo pismo, i u stanju sa da vide osobu koja je napisala to pismo i sto je najzanimljivije od svega da zna sta pise u pismu. Drugim recima, "zna" sve sto i to pismo, odnosno, ceo zivotni put tog pisma on zna u momentu kada uzme isto u ruke.

E sada, naravno, vrsila su se neka istrazivanja i ne znam tacno koji naucnici su shvatili da u svakom od nas lezi, u bukvalnom smislu te reci, sposobnost psihometrije.
Pogotovu je evidentna, kako smatraju, kod osoba koje imaju izrazene izbocine u predelu lobanje.

Naravno, dokaza ima mnogo, imam jednu knjigu sa tom temom, u kojoj je sve objasnjeno do sitnih crevca :lol: , a na internetu mozete da nadjete jos stosta, ako ste zainteresovani naravno. :D

Jos samo da napomenem, da kada su vrsili eksperimente, ljudi saznavali mnogo o istoriji i nacinu zivota recimo Rimljanja, samo sto su, kako vole da ih zovu, paragnosti dodirivali plocice iz tog razdoblja.
A u policiji su isto tako, neamli broj puta, resili i najvece misterije i zlocine...

Toliko o psihometriji, pisite ako znate nesto vise o ovome ili ako imate neka pitanja... :bye:

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.803
Šta zanči "Izbočine u predelu lobanje?" Da li u predelu potiljka, čeonog režnja, profila?
Pisanje pojmovima samo da bi se pokazalo da se zna za njih ne znači neumitno da ih autor zna pravilno upotrebljavati.
Evidentno u ovom slučaju.

Dakle, gde na lobanji, u kom predelu lobanje? (pravilna formulacija)

Kqkve izbočine? Promer, dužina, oblik?
Viđao sam na kolegama to, pa me zanimaju karakteristike istih, da vidim je l' to šuplja po običaju ili ima nešto u tome.

sveznalo

Ističe se
Poruka
2.835
Šta zanči "Izbočine u predelu lobanje?" Da li u predelu potiljka, čeonog režnja, profila?
Pisanje pojmovima samo da bi se pokazalo da se zna za njih ne znači neumitno da ih autor zna pravilno upotrebljavati.
Evidentno u ovom slučaju.

Dakle, gde na lobanji, u kom predelu lobanje? (pravilna formulacija)

Kqkve izbočine? Promer, dužina, oblik?
Viđao sam na kolegama to, pa me zanimaju karakteristike istih, da vidim je l' to šuplja po običaju ili ima nešto u tome.
Ako si procitao ceo moj uvodni post, mogao si da vidis da se to odnosilo na sve izbocine, i to u bukvalnom smislu, ne mislim kao na slike sto je okacio ovaj pre tebe nego izbocine, kao crte lica...;)
A sto se tice toga da si vidjao na kolegama, ne cudi me, posto svako bice, znaci, ne samo covek, na svetu ima izbocine na glavi... :hahaha:
Ako smatras da je suplja, ne shvatam sta pokusavas onda ovde? :)

Poslednja izmena:

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.803
Definiši gde na glavi. Ako pod izbočinama misliš na lice, dobro jutro kolumbo.
Moja glava, ako izuzmemo lice, je savršena u geometrijskom smislu. Savršena takođe po onome što je u njoj, al' to nije tema priče.

prema tome, sem lica, kakve izbočine spominješ? Ili, ako smatraš da je za tu sposobnost dovoljno imati lice, onda se ne bih složio jer još nisam video čoveka koji nema lice. Proizilazi da svaki čovek koji ima lice- sposoban je za taj ukradeni izraz Psihometrija.

Ako nisam u pravu, ako se lice ne računa pod tim izboćinama, onda moja savršena glava, lobanja, nema predispozicije za psihometriju.

Dakle, da li pod izboćinama kontaš i lice ili ne, i ako ne, kako onda treba da izgledaju te izboćine na lobanji?

sveznalo

Ističe se
Poruka
2.835
Definiši gde na glavi. Ako pod izbočinama misliš na lice, dobro jutro kolumbo.
Moja glava, ako izuzmemo lice, je savršena u geometrijskom smislu. Savršena takođe po onome što je u njoj, al' to nije tema priče.

prema tome, sem lica, kakve izbočine spominješ? Ili, ako smatraš da je za tu sposobnost dovoljno imati lice, onda se ne bih složio jer još nisam video čoveka koji nema lice. Proizilazi da svaki čovek koji ima lice- sposoban je za taj ukradeni izraz Psihometrija.

Ako nisam u pravu, ako se lice ne računa pod tim izboćinama, onda moja savršena glava, lobanja, nema predispozicije za psihometriju.

Dakle, da li pod izboćinama kontaš i lice ili ne, i ako ne, kako onda treba da izgledaju te izboćine na lobanji?
:hahaha: jooooj, vristim... :rotf:
stvarno nemam snage da se prepucavam sa tobom, molim te, nemoj da mi unistavas temu, nije vise zanimljivo ko nekad... ;) :lol:

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.803
Pogotovu je evidentna, kako smatraju, kod osoba koje imaju izrazene izbocine u predelu lobanje.
Ovo pojasni, a i ovo:

Ako si procitao ceo moj uvodni post, mogao si da vidis da se to odnosilo na sve izbocine, i to u bukvalnom smislu, ne mislim kao na slike sto je okacio ovaj pre tebe nego izbocine, kao crte lica...
A sto se tice toga da si vidjao na kolegama, ne cudi me, posto svako bice, znaci, ne samo covek, na svetu ima izbocine na glavi...
Pa daj definiši i objasni te izbočine, gde se talno na glavi nalaze, daj fotku ili crteš.. ili se potrudi da lepo objasniš.

Poslednja izmena:

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.803
Evo šta je psihometrija, sve ostalo je prevara.

Psihometrija (grč. psiho... + metron- mjera) znanost je o mjerenju mentalnih sposobnosti i procesa, tj. nastojanje da se duševne pojave predoče matematičkim sredstvima. To uključuje mjerenja znanja, mogućnosti i osobnosti. Velika pažnja se posvjećuje pojedincu, odnosno razlikama između pojedinaca te razlikama između pojedinaca u grupi.

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.803
Pa razmisli malo kako usna duplja moze biti unutar lobanje... :hahaha:

Izbocine imaju sasvim normalan izgled... Medjutim, mozda se nadje i pokoji pojedinac sa antetnom cmiljcima i bradavicama... :eek:

Unutar lobanje se nalazi mozak. I on popunjava celu unutrašnjost lobanje.
Vilice se ne nalaze unutar lobanje, nego ispod nje. Samim tim i usna duplja.

(Lobanja nije zatvorena lopta, nego najpribližnije polulopti, tako da nema govora o nečemu "unutra")

Ne zahvaljuj se, uvek mi je drago da pomognem onima kojima pomoć treba. Kakav bi ja bio pisac da se moja reč ne čuje... :):)

sveznalo

Ističe se
Poruka
2.835
Unutar lobanje se nalazi mozak. I on popunjava celu unutrašnjost lobanje.
Vilice se ne nalaze unutar lobanje, nego ispod nje. Samim tim i usna duplja.

(Lobanja nije zatvorena lopta, nego najpribližnije polulopti, tako da nema govora o nečemu "unutra")

Ne zahvaljuj se, uvek mi je drago da pomognem onima kojima pomoć treba. Kakav bi ja bio pisac da se moja reč ne čuje... :):)
Molim te, kada naucis sta se sve nalazi u lobanji i kakvog je ona oblika, onda cemo pricati, posto ovako, ocigledno je da ne mozemo... :)

Poslednja izmena od moderatora:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.