Psiholozi su realna opasnost za društvo, po mom mišljenju

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.351
Gledam neki video gde psholog objašnjava kako da spaziš nedijagnoziran skriveni autizam kod odraslih ljudi. Vidim kako prefinjeno prepliće opšte prihvaćene norme sa svojom propagandom. Naravno da je propaganda jer je je on psiholog specijalista za autizam a kanal mu je sponzorisan od firme koja prodaje online savetovanje.

Psiholozi će da teraju sve dotle dok ti ne nađu dijagnozu, a svakome će da nađu, pa te onda zarobe za doživotno savetovanje, ne retko sa lekovima (opet sponzorisanim).

Pričao sam sa dosta veoma mladih ljudi, počev od tinejdžera i skoro svi su opsednuti time da definišu i sebe i druge kojem tipu ličnosti pripadaju (dakle psihologijom generalno). A u poslednje vreme čujem enormno mnogo diskusije o autuzmu i kako je on sveprisutan.

Psiholozi, koji retko imaju čvrste dokaze za bilo šta o ćemu pričaju ne da nisu ništa bolji od astrologa (koji su im i bili uzor da krenu) već su i mnogo gori, imho (po mom skromnom mišljenju)

Da li ste i vi primetili trend?

 
Sad sam se zainteresovao pa čitam malo po netu...

Zašto neki ljudi mrze ili ne veruju psiholozima?
Jer svaki iebeni terapeut će vam dati drugačije mišljenje i/ili dijagnozu čak i ako svakom od njih ispričate istu priču. Kako možete verovati psiholozima kada se to dogodi? Doktori vam nikada ne bi postavili višestruku dijagnozu ako biste im rekli da ste slomili skočni zglob.
 
Ima tih koji pripisuju lekove ne udubljujući se previše, po službenoj dužnosti...
Ali biti psiholog je ozbiljna profesija. Njegovo zanimanje trebalo bi se zvati psihološki tragač. On pred sobom iz nauke i prakse ima čitav set pojmova, disbalansa i oboljenja i razgovorom sa mušterijom dužan je da prepozna oblik boli kod dotične i da osvesti kroz vreme to u njoj. Pa nisu svi ludi da traže psihologa za džabe...(oh kako višeslojna rečenica :cool: )
 
Pa isto je u oba slučaja... I sam znaš da su bolji rezultati kad se neko posveti do kraja klijentu nego kad samo površno posmatra.
Pisao sam skoro da je u Njujorku sada trend da ljudi bataljuju psihologe i idu jednom ili dvaput godišnje kod astrologa umesto toga. Ne samo da je jeftinije, nego daje i dramatično bolje rezultate.
 

Back
Top