Psi lutalice

Samo jedno pitanje da postavim:Posto imam u ulici pse lutalice,e sad ja ih hranim jer mi ih je zao.Ja nazalost ne mogu da ih zadrzim kod sebe.E sad pitanje:Kako cu najlakse moci da ih udomim?Da li postoji neka organizacija sl.SPCA u Americi koja bi im nasla dom?Da li postoji neko prihvatiliste gde brinu o tim psima?Ili moram da ih slikam i oglasavam ovde i na drugim forumima?Koliko bi oprilike kostalo ako bih odneo psa na vakcinaciju i sterilizaciju?Hvala unapred.
 
Samo jedno pitanje da postavim:Posto imam u ulici pse lutalice,e sad ja ih hranim jer mi ih je zao.Ja nazalost ne mogu da ih zadrzim kod sebe.E sad pitanje:Kako cu najlakse moci da ih udomim?Da li postoji neka organizacija sl.SPCA u Americi koja bi im nasla dom?Da li postoji neko prihvatiliste gde brinu o tim psima?Ili moram da ih slikam i oglasavam ovde i na drugim forumima?
Manje - više sve ćeš morati sam, jer postojeća udruženja koja se bave zaštitom životinja (mislim na ona koja obavljaju svoj posao) već imaju i više životinja nego što mogu da podnesu. Možeš im se obratiti za savet, al' ne verujem da će se naći iko da umesto tebe preuzme te pse.


Koliko bi oprilike kostalo ako bih odneo psa na vakcinaciju i sterilizaciju?Hvala unapred.
Ako živiš u Beogradu, navodno bi trebalo da košta 100 dinara i to baš od danas.
Nadam se da će se javiti neko ko će napisati koje su veterinarske ordinacije sklopile ugovor sa gradskom upravom.
 
@Caliburn
Da li si mozda saznao koje su to vet.ordinacije u Bg-u.Hvala na odg.

Na Veterinarskom fakultetu u Beogradu sterilišu i kastriraju pse (možda i mačke, ne znam) bez plaćanja, tj za džabe. Ne znam da li im obezbeđuju i smeštaj u postoperativnim danima. Može čak i veterinar da se bira koji će izvršiti operaciju.
U Centru za mešance u Krnjači sterilišu i kastriraju i pse i mačke za neku malu svotu i ako je potrebno obezbeđen im je i smeštaj u postoperativnim danima. Isto može da se bira veterinar koji će raditi operaciju.

Ženke posle sterilizacije treba svaki dan, nekih nedelju do deset dana da primaju antibiotike. Zato je potrebno da neko brine o njima, inače, ako je dobro vreme napolju one mogu i odmah sutradan posle operacije opet da budu na ulici, ali je potrebno da je neko svaki dan narednih dana vodi kod veterinara na antibiotike.
Takođe treba pričuvati psa da 12 sati pre operacije ne jede i ne pije.
Za mužjake ne znam kakva je procedura u postoperativnim danima.
 
Stvarno sam pristalica CNR, to nije nikakva tajna, ali to mora da se sprovodi sistematski, na vecoj teritoriji, inace sve funkcionise po principu spojenih sudova-sve dok ih ima na jednom mestu, bice ih i na ostalim. U mom gradu se vec 5 godina radi CNR i jedno vreme je broj pasa osetno opao ali onda su iz drugih gradova i iz udaljenijih sela poceli da ostavljaju pse u delovima opstine gde se psi hvataju. Na kraju krajeva, jedan od dvoje pasa kje trenutno cuvam je prosao CNR i onaj ispred cije je kapije ostavljen posle kastracije ga je jednostavno izrucio iz auta kod nas na krivini zajedno sa svojom kujicom koju sam u sopstvenom aranzmanu sterilisala.

Inace, cela poenta CNR je da odredjenu teritoriju cuvaju poznati psi, zdravi, neagresivni prema ljudima i prema vlasnickim psima ali teritorijalni u odnosu prema drugim psima bez vlasnika, a da se pri tom ne pare i ne kote.
 
http://www.petfriendlyvojvodina.com/projekat/koraci
Resenja koja se nude za kontrolu populacije pasa lutalica
1.Sterilizacija
2. Vakcinacija i obelezavanje (da svaki pas bude cipovan)
3.Izgradnja prihvatilista
4. Uhvati-sterilisi-pusti. Posle bi se psi vratili na teritoriju na kojoj su bili.

Ovo je sve lepo na papiru, u praksi nije dobro, prihvatiliste je lose, jos uvek je na djubretu, sterilisu bolesne pse ... ne brinu o njima, ne lece ih, situacija kao nekada u Ovci, ko se seca zna o cemu se radi.
 
У околини блока у коме се налази дом здравља "Др Ристић" станари хране неколико кучића. Пси су вакцинисани, стерилисани, чиповани, храњени, пажени - једном речју о њима се води брига. Не сметају никоме осим директору дотичног дома здравља. Од недавно је један по један пас почео да нестаје. Један од њих је, после месец дана потраге нађен испред Народног позоришта и враћен. Замислите пса који је рођен и цео живот провео на Новом Београду када се нађе у строгом центру града. Враћен јесте, али то више није исти пас. Уплашен је, истраумиран, ко зна кроз шта је све прошао! Враћени су и остали, по њих су, ноћу, дошли и однели их у Овчу...За сада су сви ту, али докле?
Када се зна да је директор дома здравља, између осталог, приморавао запослене да дрвеће поливају врелом водом јер му је сметало место на коме се налази, онда се не треба чудити што му сметају и кучићи. Како ли тек посматра пацијенте, осим као извор прихода?!
Не знам како бисте ви реаговали, али ја сам сигуран да у дотични дом здравља више нећу ногом крочити.
 
Imam utisak da ove godine ima mnogo više legala pasa koji nemaju vlasnika nego npr prošle godine.
Da li me utisak vara, ili se zaista zastalo sa sterilizacijom i kastracijom, na račun toga što se sve više propagiraju azili i njihova izgradnja na području Beograda i okoline? Ako je tako to je zaista žalosno..
Nisam u toku sa dešavanjima, ali nekako na prvi pogled mi zaista tako izgleda..
 
Imam utisak da ove godine ima mnogo više legala pasa koji nemaju vlasnika nego npr prošle godine.
Da li me utisak vara, ili se zaista zastalo sa sterilizacijom i kastracijom, na račun toga što se sve više propagiraju azili i njihova izgradnja na području Beograda i okoline? Ako je tako to je zaista žalosno..
Nisam u toku sa dešavanjima, ali nekako na prvi pogled mi zaista tako izgleda..

I ja bih rekla da ima sve više napuštenih pasa, i ovde, evo, usvojila sam dvoje, tj. oni mene, mislim da je to zato što se nesavesni vlasnici uzdaju u nadležne da ih oslobode životinja. "Muko moja, pređi na drugoga!"
 
ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИЗМЕНЕ ЗАКОНА О ДОБРОБИТИ ЖИВОТИЊА


Evropska inicijativa 17:

U subotu 29.10.2011. godine Udruženje "Feniks" organizuje protest kao reakciju na najavljenu mogućnost izmene Zakona o dobrobiti životinja i to u članovima koji regulišu način rešavanja problema napuštenih životinja. Smatramo da nadležni organi ne sprovode doneti Zakon i podzakonske akte što za posledicu ima neadekvatno rešavanje problema napuštenih životinja. Nasuprot tome, predstavnici institucija pokušavaju da dezavuišu javnost kako postojeće Strategije i legalne procedure nisu efikasne, a u tome imaju podršku medija koji doprinose stvaranju opšte panike i masovne histerije.

Iz tog razloga zahtevamo da se zaista krene sa doslednim neselektivnim sprovođenjem Zakona o dobrobiti. Takođe ovim putem iskazujemo naše izričito neslaganje sa apsurdnim mogućim izmenama postojećeg zakona.

Od nadležnih zahtevamo da ako nisu u stanju da sprovode Zakone i reše problem daju ostavke na svoje funckije i vođenje ovog sektora prepuste onima koji su sposobni da to učine.

Pozivamo sve organizacije za zaštitu životinja i građane da nam se pridruže i da zajedno sprečimo moguću izmenu zakona i insistiramo na doslednoj primeni postojećeg.

Sprečimo da nasilje nad životinjma još jednom poprimi legalni i institucionalizovani oblik.


https://www.facebook.com/event.php?eid=281282195236779


Treba da dođemo svi, dakle u što većem broju, jer radi se sudbini svih pasa u Srbiji! Ne dozvolimo da ozakone ubijanje! Sada ili nikada!
Širite dalje!

--
Evropska inicijativa 17

Blog
http://evropskainicijativa17.blogspot.com/

Facebook page
https://www.facebook.com/pages/Evropska-inicijativa-17/118076134910976?ref=ts

Facebook group
https://www.facebook.com/groups/evropskainicijativa17/?ref=ts
 
Хвала свима који су дошли, било је заиста сјајно! А окупљених грађана "стотинак", па неће бити:
"Lepo je imati COVEKA pored sebe a danas vas je bilo, ne kako glupi,neobrazovani, neinformisani, bezobrazni itd novinari kazu,pisu i lazu, nekoliko stotina vec oko 1000! Danas je bio lep dan sa lepim ljudima i uvek lepim zivotinjama. Da Bog da se sto cesce i u sto vecem broju okupljali i druzili!",
како рече Наташа Медић која је трудна дошла да помогне...
 
Poslednja izmena:
У дилеми сам како да схватим изостанак било какве реакције на мој апел и позив да се бар огласите у вези ПРОТЕСТА ПРОТИВ ИЗМЕНЕ ЗАКОНА О ДОБРОБИТИ ЖИВОТИЊА. Јер, ово је само једна у низу акција које ће се предузимати и у будућности. Да ли је у питању инертност или нешто друго?
 
У дилеми сам како да схватим изостанак било какве реакције на мој апел и позив да се бар огласите у вези ПРОТЕСТА ПРОТИВ ИЗМЕНЕ ЗАКОНА О ДОБРОБИТИ ЖИВОТИЊА. Јер, ово је само једна у низу акција које ће се предузимати и у будућности. Да ли је у питању инертност или нешто друго?

Dogadjaj je bio u BG u kom-veci deo nas i ne zivi. Daj peticiju, potpisacu je.
 
Dogadjaj je bio u BG u kom-veci deo nas i ne zivi. Daj peticiju, potpisacu je.
Предложене измене у закону, које су биле повод за ово протестно окупљање се односе на државу Србију, како на псе и мачке у мом, тако и у твом граду. Е сад, да ли ће се и како спроводити то је друга прича. Ипак, боље је на време реаговати, бар да се на папиру регулишу неке ствари. Као што си могла да видиш, подршку смо имали од удружења и друштава из много градова, чак и из Хрватске, нико није тражио да потпише петицију. Сматрам да је то непотребно, исто колико и пасивно седети код куће и патити због свега што се дешава куцама и мацама на улици. Ово се не односи на тебе, свако од нас ради како и колико може. Мало труда и напора око учешћа у јавним манифестацијама подршке значи много више него писана реч на папиру или на екрану компјутера. Ја лично, и даље ћу сваки пут изаћи на улицу јер само то могу. И никада нећу одустати од борбе за њихово добро.
Узгред, не знам због чега је избрисан пост ccaterpillar-а који је дотакао један од основних проблема градских улица.
NEVASPITANI vlasnici ljubimaca nisu samo karakteristika Beograda. Isti problem muči i velike gradove u Britaniji, Švajcarskoj, Švedskoj.
Međutim, tamo se plaćaju velike kazne, pa inspektori, da bi ljubimce uhvatili na delu, šetaju parkovima "u civilu". Svetska praksa pokazuje da je jedini način da se reši problem - osetna kazna i dovoljan broj kesa za sakupljanje.
Ја носим кесе и скупљам измет за мојим кучићима. Кад би сви тако радили, сигурна сам, смањила би се, бар мало, нетрпељивост према куцама на улици. Јер, и неко ко је равнодушан, кад угази или се оклизне на измет, заузеће негативан став.
Поздрав.
 

Back
Top