Pseudo zanimanja

leki1

Domaćin
Poruka
3.493
Prava je poplava pseudo zanimanja. Evo nekih : Field Inzenjer, Timlider, OP Menadzer, PM Operation manager, Project Manager. Zejedničko im je da ne rade ništa, tj prodaju maglu, to jest otvaraju usta, brbljaju a onda radnici ili inženjeri ili drugi stručnjaci odrade posao. Neverovatno da pri tom zaradjuju veće pare i od programera i zasluge za obavljanje poslova dodeljuju sebi. Savremeni robovlasnički sistem. Šta vi mislite ?
 
mada izgleda tako kako si opisao, oni ustvari odrade dobar posao za gazdu. Drže sve ispod sebe u strahu i znaju da koordiniraju. Ovde pričam o sposobnim. Nesposobni preko veze teže da će da prođu na duže staze
 
Uopšte se ne isplati da budeš produktivan jer će onda uvek da te upregnu. Treba da pokažeš da se razumeš, da znaš sa ljudima i onda tebe stave u menadžment a zarobe nekog ko je produktivan za proizvodnju
 
Prava je poplava pseudo zanimanja. Evo nekih : Field Inzenjer, Timlider, OP Menadzer, PM Operation manager, Project Manager. Zejedničko im je da ne rade ništa, tj prodaju maglu, to jest otvaraju usta, brbljaju a onda radnici ili inženjeri ili drugi stručnjaci odrade posao. Neverovatno da pri tom zaradjuju veće pare i od programera i zasluge za obavljanje poslova dodeljuju sebi. Savremeni robovlasnički sistem. Šta vi mislite ?
oni su cuvari kapitalizma. Ovakve osobe se svim sredstvima braniti postojeci sistem, kapitalizam, jer ce u bilo kom drugom sistemu ostati bez leba.
Sto ih ima vise, a sve ih je vise, sistem je sigurniji jer ga oni brane svim sredstvima. Slicnu funkciju ima i drzavna administracija koja , sa promenom rezima, sigurno ostaje bez polsa. Zato broj ovih, i ovih prethodnih, raste sve vise, proporcionalno rastu nezadovoljstva radnika u kapitalizmu.
 
Prava je poplava pseudo zanimanja. Evo nekih : Field Inzenjer, Timlider, OP Menadzer, PM Operation manager, Project Manager. Zejedničko im je da ne rade ništa, tj prodaju maglu, to jest otvaraju usta, brbljaju a onda radnici ili inženjeri ili drugi stručnjaci odrade posao. Neverovatno da pri tom zaradjuju veće pare i od programera i zasluge za obavljanje poslova dodeljuju sebi. Savremeni robovlasnički sistem. Šta vi mislite ?
Mi smo imali (ne zadugo) Project menadzera koji nije poznavao tehnologiju i proces servisiranja. Sam je dao otkaz.
 
oni su cuvari kapitalizma. Ovakve osobe se svim sredstvima braniti postojeci sistem, kapitalizam, jer ce u bilo kom drugom sistemu ostati bez leba.
Sto ih ima vise, a sve ih je vise, sistem je sigurniji jer ga oni brane svim sredstvima. Slicnu funkciju ima i drzavna administracija koja , sa promenom rezima, sigurno ostaje bez polsa. Zato broj ovih, i ovih prethodnih, raste sve vise, proporcionalno rastu nezadovoljstva radnika u kapitalizmu.
S tim sto nisu samo u drzavnim poslovima nego i u privatnim ...
 
Prava je poplava pseudo zanimanja. Evo nekih : Field Inzenjer, Timlider, OP Menadzer, PM Operation manager, Project Manager. Zejedničko im je da ne rade ništa, tj prodaju maglu, to jest otvaraju usta, brbljaju a onda radnici ili inženjeri ili drugi stručnjaci odrade posao. Neverovatno da pri tom zaradjuju veće pare i od programera i zasluge za obavljanje poslova dodeljuju sebi. Savremeni robovlasnički sistem. Šta vi mislite ?
Politicar
 
Uvek postoji potreba da se optimizuju procesi proizvodnje, a na način koji ne treba svi da znaju. Podela na izvršioce i spajanje više procesa neko mora da izvrši na optimalan način koji se vidi tek posle realizacije proizvodnje. Magla izražena razlici prihoda....
Naravno, menadžeri raznih vrsta moraju da imaju tu sposobnost ili ne mogu da stvore maglu....ili magiju :), a često im je posao samo da prave maglu izvršiocima procesa proizvodnje ili projekta...dok je gazda pristojan momak koji sa svima može da pije....a da nema ni on pojma i ne može da izda svoju strategiju koju mu pravi menadžer...
 
Prava je poplava pseudo zanimanja. Evo nekih : Field Inzenjer, Timlider, OP Menadzer, PM Operation manager, Project Manager. Zejedničko im je da ne rade ništa, tj prodaju maglu, to jest otvaraju usta, brbljaju a onda radnici ili inženjeri ili drugi stručnjaci odrade posao. Neverovatno da pri tom zaradjuju veće pare i od programera i zasluge za obavljanje poslova dodeljuju sebi. Savremeni robovlasnički sistem. Šta vi mislite ?
Ti ljudi su veoma bitni, kako ti field inzinjer ili project menadzer moze biti glupost?
 
Da. Njihov posao je kako da ti budeš maksimalno produktivan, kako da te navole da radiš i kad ti se ne radi i sl.
Njihov posao je da se termini ispostuju, Recimo u mojoj firmi svaki dan dok imamo remont kosta 2 milina eura, veoma bitno je da se termijn ispostuje i remont na vrijeme zavrsi, plate i bonusi koje dobijes su smijurija u odnosu na gubitak koji se svaki dan pravi ako se termijn ne ispostuje. Radio sam nekada te poslove.
 
Kada se radi o privatnom kapitalu, gazda, vlasnik ili grupa ljudi uvek mogu i imaju prava da zaposle sina svoje švalerke koji ništa ne zna da radi da bi ga skinuli majci s vrata.....problem teme je država i prodavci magle u državnoj službi koji dele tvoju platu....njih ubacuju kao 6tog neradnika koji deli platu jednog....a služi da se pare iz budžeta podele "zaslužnim" švalerkama i kumovima....ili kao oči i uši nesposobnih državnih službenika...
 
Naravno... Inace i dalje tvrdim da su probljavači, jer manje rade od radnika a uzimaju više

Pa ne znam, evo, svi projekt menadzeri sa kojima sam radio su radili bar 50% vise sati od mene, imaju veliku odgovornost (njih trpaju oozgo ako nesto ne valja u vezi sa projektom, ako se ne isporuci ono sto se trazi, programeri ih trpaju odozdo ako nesto nisu odradili kako treba....)

Ja, licno, nikad ne bih radio taj posao osim ako bi mi ponudili bezobrazno velike pare.
 
1708080476808.png
1708080504634.png
 

Back
Top