Prvi simptomi trudnoce

Mene dr ucila da su plodni dani izmedju 10. i 17. dana od prvog dana menstruacije, s tim sto su 13. i 14. najplodniji...

ako ti je menstruacija redovna i na oko 28 dana onda da.
caka je da se nikad sa sigurnošću ne može reći kad su plodni dani, pa se uzima da su 3 dana pre i posle tog dana koji se dobija kada se od dana prve menstruacije oduzmu dve nedelje.
i tu dobiješ tu računicu koju imaš gore da su izmedju 10-og i 17-og dana za ženu čiji je ciklus redovan i traje 28 dana.
 
moze da prati i bazalnu temperaturu
ako se bude drzala disciplinovanapar pravila kod merenja, bice dosta precizni :)
i ne mora da znaci da je ovulacija uvek 14 dana od kraja, to je vec pomalo zastarela info :)
nek ide kod doce na folikulometriju, pa ce znati
 
..tako se prave bebe.. :heart: ..kad te krene, bokice, troje cesh u pet godina da zapakujesh.. :zag:

..ja nemam pojma kad su mi plodni dani..

ja imam reiovno ono ovulacijsko krvarenje, plus bol, pa znam, a i merim ovu temperaturu od pre par dana, tako da cu biti jos preciznija :D
daj boze da bude tako i da se zaredjaju, posto bih volela puno dece :)
i stalno neka nova imena zapisujem hehehe
sad trenutno mi se svidjaju naj Vladimir i Strahinja i Katarina i Aleksija :D sva imaju po 8 slova, a po jedno vise od prezimena :D
boze, luda sam, to je definitivno, odlepila sam totalno :D
 
ja imam reiovno ono ovulacijsko krvarenje, plus bol, pa znam, a i merim ovu temperaturu od pre par dana, tako da cu biti jos preciznija :D
daj boze da bude tako i da se zaredjaju, posto bih volela puno dece :)
i stalno neka nova imena zapisujem hehehe
sad trenutno mi se svidjaju naj Vladimir i Strahinja i Katarina i Aleksija :D sva imaju po 8 slova, a po jedno vise od prezimena :D
boze, luda sam, to je definitivno, odlepila sam totalno :D

..meni se mnogo svidelo ono tvoje plakanje pred sestrom kokoshkom na shalteru.. :zper: :aha:
..ajde pa nas obraduj shto pre.. :)
 
haha
jao
ma ja sam inace takva
kod mene nema sredine, sva osecanja su mi povisena uvek
ako sam tuzna, onda se ceo svet srusio
ako sam povredjena kao da su mi srce iscupali
ako sam srecana, onda mi je osmeh oko cele glave i ljudi mogu da vide sta sam jela kolko zinem
i tako
sve je kod mene tako predimenzionirano
u stanju sam da zaplacem, smejem se ko luda i ljutim se u istom satu :D
 
svaku drugi, svaki treci, a kada sam u tim plodnim danima onda i svaki dan....

Pa to mi kazi sta me strecasz:lol: to mogu da prezivimz:p
Al ti plodni dani sto me nerviraju...isla sam pre neki dan na redovnu kontrolu i dr kaze daj brzo da uradimo neke hormone jer imam folikul koji je veliki pa da vidi kada ce da pukne...i javi mi zena uvece telefonom da samo sto ne pukne, i kaze znate sta vam je ciniti. A ja mrtva umorna, skoro nisam tako bila, jedva cekam da dodjemo kuci, vec u kolima dremam, on me pita sta kaze a je se milsim, pa mislim...ne znam dal da mu kazem...i dobro rasanila sam se posle:zstidljivko: al ne volim kad nesto moram makar i sex bio.
 
jandrilino nisi odlepila :)
*** lako je nekome reci da se opusti i da ce beba doci......
mi uopste nismo ni pokusavali pa je dosla

zato se i jesdam isprepadala sada jer mi je jos rano

i zbog kasnjenja bio dosta izrazen pms a ja istripovala onako u strahu da sam trudna jer stvarno jesu bili razni simptomi tu :lol:
al nisam...i eto posto sam budala,meni je potajno malo i zao sto nisam :lol:
posle cele te frke sta cu ako jesam,sad mi zao sto nisam
e to je znak da je neko odlepio a ne to kad jako ze;lis bebicu pa smisljas imena
:heart:
 
jandrilino nisi odlepila :)
*** lako je nekome reci da se opusti i da ce beba doci......
mi uopste nismo ni pokusavali pa je dosla

zato se i jesdam isprepadala sada jer mi je jos rano

i zbog kasnjenja bio dosta izrazen pms a ja istripovala onako u strahu da sam trudna jer stvarno jesu bili razni simptomi tu :lol:
al nisam...i eto posto sam budala,meni je potajno malo i zao sto nisam :lol:
posle cele te frke sta cu ako jesam,sad mi zao sto nisam
e to je znak da je neko odlepio
a ne to kad jako ze;lis bebicu pa smisljas imena
:heart:

Nije znak da je odlepio, vec je znak da jako voli svoju bebu i da zeli da podari brata ili sestru. Jel smo se ondaK dogovorile za jesen? Ja bih krenula ranije, ali sve zavisi kako cemo stajati sa preseljenjem. Ne bih bas sa dve bebe tako daleko

(ko ne razume, neka procita lokaciju ili potpis :rumenko:)
 
jandrilino nisi odlepila :)
*** lako je nekome reci da se opusti i da ce beba doci......
mi uopste nismo ni pokusavali pa je dosla

zato se i jesdam isprepadala sada jer mi je jos rano

i zbog kasnjenja bio dosta izrazen pms a ja istripovala onako u strahu da sam trudna jer stvarno jesu bili razni simptomi tu :lol:
al nisam...i eto posto sam budala,meni je potajno malo i zao sto nisam :lol:
posle cele te frke sta cu ako jesam,sad mi zao sto nisam
e to je znak da je neko odlepio a ne to kad jako ze;lis bebicu pa smisljas imena
:heart:
:lol:
Nemoj da budes tuzna, zajedno cemo jos malo! :cmok2:
 
Cao devojke :) Evo i mene ! Pa da pocnem :)
Proslo je 45 dan od prvog dana moje poslednje menstruacije,inace nemam redovnu menstruaciju ali mi ovoliko nikadaaa nije kasnila!Simptome nemam sem sto mnooogo cesce mokrim,a to cesce mokrenje je krenulo u periodu kada sam trebala da dobijem pa sve do danas. Pre nedelju dana sam imala utisak da imam upalu misica celog tela i bila sam ubedjena ili da cu se razboleti ili da cu dobiti,svaki misic me je boleo i to je trajalo jedan dan.Isplanirala sam da danas kupim test medjutim jutos su me bolela krsta i stomak kao kad trebam da dobijem i taj bol je brzo prestao,medjutim veceras je opet poceo.Ne znam sta da mislim.Nisam planirala trudnocu ali bih bila srecna i da jesam trudna.Pa me zanimaju vasa iskusta i misljenje :)poz
 
Cao devojke :) Evo i mene ! Pa da pocnem :)
Proslo je 45 dan od prvog dana moje poslednje menstruacije,inace nemam redovnu menstruaciju ali mi ovoliko nikadaaa nije kasnila!Simptome nemam sem sto mnooogo cesce mokrim,a to cesce mokrenje je krenulo u periodu kada sam trebala da dobijem pa sve do danas. Pre nedelju dana sam imala utisak da imam upalu misica celog tela i bila sam ubedjena ili da cu se razboleti ili da cu dobiti,svaki misic me je boleo i to je trajalo jedan dan.Isplanirala sam da danas kupim test medjutim jutos su me bolela krsta i stomak kao kad trebam da dobijem i taj bol je brzo prestao,medjutim veceras je opet poceo.Ne znam sta da mislim.Nisam planirala trudnocu ali bih bila srecna i da jesam trudna.Pa me zanimaju vasa iskusta i misljenje :)poz
 
Cao devojke :) Evo i mene ! Pa da pocnem :)
Proslo je 45 dan od prvog dana moje poslednje menstruacije,inace nemam redovnu menstruaciju ali mi ovoliko nikadaaa nije kasnila!Simptome nemam sem sto mnooogo cesce mokrim,a to cesce mokrenje je krenulo u periodu kada sam trebala da dobijem pa sve do danas. Pre nedelju dana sam imala utisak da imam upalu misica celog tela i bila sam ubedjena ili da cu se razboleti ili da cu dobiti,svaki misic me je boleo i to je trajalo jedan dan.Isplanirala sam da danas kupim test medjutim jutos su me bolela krsta i stomak kao kad trebam da dobijem i taj bol je brzo prestao,medjutim veceras je opet poceo.Ne znam sta da mislim.Nisam planirala trudnocu ali bih bila srecna i da jesam trudna.Pa me zanimaju vasa iskusta i misljenje :)poz

Vrlo moguce da jesi. Kupi test,pa javi. ;)
 
Nova sam u svemu ovome, pa bi mi jako dobro dosla pomoc. :( Naime, 26-og februara sam imala rizican odnos sa deckom, tj pre 11 dana. Ubrzo nakon toga sam, iz nekog razloga, pocela da se osecam cudno (lagana mucnina u toku dana promene raspolozenja, uglavnom nervoza jer baaaaas zelim tu bebicu, pospanot u toku dana, sto je totalno nekarakteristicno za mene :eek:) .Treba da dobijem danas, sutra... mada, iskreno se nadam da nece biti nista od menstruacije, ni sada, ni narednih 9 meseci :D Sada me muce simptomi koji su indenticni onima u PMS-u ( bol u donjem delu stomaka, bol u ledjima, kukovima, glavobolje, ...) Pomoc! :sad2: Da li je to samo obican PMS ili su prvi znaci trudnoce?
Hvala unapred :zag:
 

Back
Top