Prvi put...

I šta,kada se odvojimo od matorih odjednom postajemo pametni i znamo šta je ljubav?:dash:

Milorade, stvarno je neumesno da ti kao "pametna" individua, pogrešno pročitaš moj post! Rekao sam da postajemo zrele ličnosti, a samo "zrele ličnosti" mogu da shvate kako ljubav funkcioniše... Ja pamet nigde nisam spominjao... Ali tvrdim da od ljubavi ne može da se živi, ali isto tako tvrdim i da jedino ZA ljubav treba živeti! Ti, da bi znao šta je to ljubav moraš ZA ljubav živeti... znači, kao zrela jedinka koja doprinosi, u materijalnom i duhovnom svetu, znači, osam sati rada, osam sati rekreacije, i osam sati odmora, sa samo jednom misli u glavi: Kako svojoj VOLJENOJ, i vašoj deci(ako ih imate) da obezbediš sve i pokažeš i pružiš ljubav, s tim da potpuno zanemariš svoje kvazi-potrebe! A tako i tvoja voljena treba da se ponaša prema tebi i npr. vašoj deci,naravno- ako ih imate...:lol: E tek tada možete reći: Mi smo u LJUBAVI, ili volimo se i sl.:ok:

Iskreno scaterbrain sada si rekao glupost
Ne postoji takva stvar kao prava ili neprava ljubav, svaka je na neki nacin prava!
"ljubav" je onda po tebi tek ada imas 80 godina i zivis na grbaci svima i svi zele da umress z:D z:D
Posto jelte tada si "najsikusniji".

Braco, ne donosi zaključke više nikada! Siguran sam da ćeš tako biti mnogo uspešniji i srećniji u svom životu!:ok:

I ti, baš kao i Milorad, pričaš o nečemu što ja nisam napisao... Ljudi, vi smišljate svoje "mudrosti" i trpate ih na pf kao da sam ih ja napisao... Iskustvo i zrelost nemaju dodirnih tačaka, čak su ponekad te dve reči i ambivalentne... Tj. "iskusan" muškarac, koji je povalio "brdo" devojaka je izuzetno nezrela ličnost, baš kao i hedonista, sladostrasnik, prevarant, lažov, licimer, egocentrik, itd. A to su sve iskusne, ali i nezrele ličnosti. A što se tiče ovih staraca od po 80 godina, i to jeste ljubav... Eto, moji baba i deda su se sa po 20godina venčali, i čak posle 60 godina teškog braka,mukotrpnog rada na njivi, i svih nedaća i bede, krize i problema, oni se i dalje vole, žrtvuju se jedno za drugo i pomažu se međusobno-znači,i vole se! Bili su zreli sa 20 godina života, ono što su hteli (čitaj: ljubav) to su i doživeli i boga mi i proživeli! Oni su srećni ljudi, i njihovo iskustvo mi govori da za ljubav ne postoje "prave godine", nekad se desi pre, nekad kasnije, nekada i nikad, ali treba se nadati, i ZA ljubav treba živeti!:ok:
 
E pa o tome ti pričam! Imate tek 17 godina, i nemate pojma o životu! Živite još uvek na grbači roditelja, i još verujete da je to "ljubav"!? :dontunderstand:

*** za tebe je ljubav nesto sto dozivi jedan u milion, za mene nesto sto se desava svakom.. Volim.. Volim na svoj nacin, to je za mene prirodno stanje..
Da imam 17 godina.. Pa i kad sam imala 7 i tad sam nekog volela...
Voleti..Ljubav..
To oseca svaka osoba..
Sta ima veze sto zivim na grbaci roditelja..? Znas neko ceo zivot zivi na grbaci roditelja, pa ne mozemo reci da nikad nije voleo..
Zato se oko ljubavi pravi tolika frka ?!
 
Jano, jedna stvar je ako ti nekoga voliš,... to jeste ljubav, ali polovična! Treba i ta druga osoba tebe da voli istom "jačinom" kao i ti nju,...da bi mogla da tvrdiš da je to ljubav! A zaista je teško uskladiti te "jačine" ljubavi u jednu vezu!
Ne tvrdim ja da ti to ne doživljavaš, ti si srećna devojka ako si doživela ljubav tako rano, samo kažem da se paziš i da ta ljubav možda ne bude večna, kao što su nekada bile ljubavi...

Niko ne pravi frku, samo mi je ofucano, kada se svi gađaju tom ljubavlju, iako su doživeli tek zaljubljenost, a ne obostranu i pravu ljubav, bez koristi i sebičluka
 
Jano, jedna stvar je ako ti nekoga voliš,... to jeste ljubav, ali polovična! Treba i ta druga osoba tebe da voli istom "jačinom" kao i ti nju,...da bi mogla da tvrdiš da je to ljubav! A zaista je teško uskladiti te "jačine" ljubavi u jednu vezu!
Ne tvrdim ja da ti to ne doživljavaš, ti si srećna devojka ako si doživela ljubav tako rano, samo kažem da se paziš i da ta ljubav možda ne bude večna, kao što su nekada bile ljubavi...

Niko ne pravi frku, samo mi je ofucano, kada se svi gađaju tom ljubavlju, iako su doživeli tek zaljubljenost, a ne obostranu i pravu ljubav, bez koristi i sebičluka
 
ljubav su izmislili siromasni da bi dosli do... :mrgreen:
 

Prilozi

  • 10df8ex.jpg
    10df8ex.jpg
    48,6 KB · Pregleda: 13
Jano, jedna stvar je ako ti nekoga voliš,... to jeste ljubav, ali polovična! Treba i ta druga osoba tebe da voli istom "jačinom" kao i ti nju,...da bi mogla da tvrdiš da je to ljubav! A zaista je teško uskladiti te "jačine" ljubavi u jednu vezu!
Ne tvrdim ja da ti to ne doživljavaš, ti si srećna devojka ako si doživela ljubav tako rano, samo kažem da se paziš i da ta ljubav možda ne bude večna, kao što su nekada bile ljubavi...

Niko ne pravi frku, samo mi je ofucano, kada se svi gađaju tom ljubavlju, iako su doživeli tek zaljubljenost, a ne obostranu i pravu ljubav, bez koristi i sebičluka

Da, srecna sam sad na onaj nacin o kome ti pricas.. A da ce biti vecno.. Pa i ne kazem da ce biti.. A ne kazem ni da nece..
Ko to od nas zna..
A otkud to da je ranije bilo vise takvih ljubavi?
 
Da, srecna sam sad na onaj nacin o kome ti pricas.. A da ce biti vecno.. Pa i ne kazem da ce biti.. A ne kazem ni da nece..
Ko to od nas zna..
A otkud to da je ranije bilo vise takvih ljubavi?

Pa ne znam da li je bilo više, ali činjenica je da danas brakovi pucaju kao čaše u rukama pijanih, a pogledamo koliko je tih starkelja koji su i dan-danas u istom i srećnom braku:neutral:
 
E da, al isto tako su nekada brakovi i ugovarani, vise su se gledale neke druge stvari, manje ljubav. Zene vaspitavane da na muzeve gledaju kao na bogove..pa naravno, njima u tom slucaju nista ne fali, a one misle da je to sasvim normalno..
Novije generacije bas tako i ne gledaju na stvar, mozda zato dolazi do razvoda.. Feminizam, jednakost polova i slicno tome, sve je to relativno novo.
Ljubav s tim i nema mnogo veze..
 
Pre svega,u shvatanju sebe...kad uporedim sebe sa 16 i sebe sa 18,to ko da su dve razlicite osobe.....neverovatno koliko se covek promeni i sazri za samo 2 godine.

sa 16 si jos dete,a sa 18 si vec koliko toliko formiran mlad covek....uporedi sebe sa periodom od pre 2 godine,da li si isti...??:)

Kad sam imao 16 godina kontao sam koliko je stari glup... sad kad imam osamnaest kontam koliko je stari naučio za dvije godine :mrgreen:
 
bas naprotiv, ljubav su izmislili umetnici i drugi pičkopaćenici da bi fdošli do toga, a sirotanja raja to radi po sistemu - stave zvone staramajci i ebu sve što be zvoni - to im je životna radost...
 
Pre svega,u shvatanju sebe...kad uporedim sebe sa 16 i sebe sa 18,to ko da su dve razlicite osobe.....neverovatno koliko se covek promeni i sazri za samo 2 godine.

sa 16 si jos dete,a sa 18 si vec koliko toliko formiran mlad covek....uporedi sebe sa periodom od pre 2 godine,da li si isti...??:)

Samo sam malo ozbiljniji...i malo sam visi nego pre...:p

Ali u vezi prvog puta? Pih, pre 2 god. mi se trazilo isto k'o i sad...:mrgreen:
 

Back
Top