Prvi put...

osim ako nije sa devojkom koju volis..zasto to vama nijje preduslov? da li ja zivim u svetu maste? ili sta je problem..

Ti živiš u svetu mašte! :ok:
A iskreno da kažem- ja bih i dan-danas bio nevin, da sam čekao onu koju volim! Iskreno, nikada je ne bih dočekao! Jer, ona je ONA, žena iz Andrićeve priče: "Jelena, žena koje NEMA!" Jbga, nismo svi isti... Ja mogu iskreno da volim samo savršenu devojku, dok ostale mogu da gotivim, ili da se zaljubim u njih, ali ljubav i zaljubljenost su dva RAZLIČITA pojma! I svi vi, ležete u krevet sa osobama, prema kojima osećate ZALJUBLJENOST, ali ne i LJUBAV! Ljubav dožive samo srećnici, i rariteti, dok ostali žive u laži da su "u ljubavi". :cool:
 
Zasto svi vi govorite o nekoj ljubavi o kojoj ste culi na filmu, procitali u knjizi..? Neke sekspirovske, za nikad pre i nikad posle... Ma daj..
Kazes da mozes da volis samo savrsenu devojku.. Bas ti znas sta bi osecao da takva postoji..I u sustini, ljubav se od zaljubljenosti razlikuje po tome sto kad volis nekog to znaci da si ga prihvatio i da ga volis uprkos svim njegovim manama..
Nemoj da mi govoris da nisam volela i da necu nikad..Govori u svoje ime.. Mozda si malo emotivno hendikepiran, mozda samo nije naisla ta osoba..
Ne znam, ali sasvim sigurno znam razliku izmedju zaljubljenosti i ljubavi, i sasvim sigurno tvrdim da ljubav postoji.
 
Jano, reci svom dečku da čekaš bebu i vidi njegovu reakciju! Tada će ti biti jasno, da li si "u ljubavi", ili si samo u "zaljubljeničkom ropstvu"! Ako te on iskreno voli, tu vest će dočekati sa osmehom,i srećan, ...a ako je samo zaljubljen u tebe, ima da se uplaši, ima da ti ponudi abortus, ili pak tebi da prepusti da sama odlučiš o tome, a da će te kao ON podržati... (čim ti tako kaže- znaj da neće, ili pak neće, onako kako bi trebao)

A vi, momci,ako hoćete da saznate da li ste u PRAVOJ ljubavi, recite svojoj devojci da ste pogrešili, da ste se napili i da ste je prevarili sa nekom drugom... Tražite joj oproštaj, i videćete da li je ONA zaista u ljubavnoj vezi sa vama, ili je tek samo u "zaljubivoj fazi"! Devojka koja iskreno voli, svoj ponos lagano pregazi i OPROSTI, a ona koja krene sa svađom, koja vas otkači i sl. ta vas, realno i ne voli preterano, jer nije u stanju da razume sve vaše mane, nije u stanju da vam oprosti sitnicu.
 
Jano, reci svom dečku da čekaš bebu i vidi njegovu reakciju! Tada će ti biti jasno, da li si "u ljubavi", ili si samo u "zaljubljeničkom ropstvu"! Ako te on iskreno voli, tu vest će dočekati sa osmehom,i srećan, ...a ako je samo zaljubljen u tebe, ima da se uplaši, ima da ti ponudi abortus, ili pak tebi da prepusti da sama odlučiš o tome, a da će te kao ON podržati... (čim ti tako kaže- znaj da neće, ili pak neće, onako kako bi trebao

Izvini ali lupio si... uopšte ne mora da dočeka tu vest sa osmehom i srećan ako je voli... posebno ako su klinci.
Pa ja prva, koja nisam klinka, živim sa dečkom koga volim, planiramo zajednički život i decu, da saznam da sam trudna bih premrla od straha, jer nisam sad spremna za decu. I verovatno u početku ne bih bila baš srećna.

Poenta je u ovom drugom, da razgovara sa tobom i podrži te... da zajedno donesete odluku, kakva god ona bila. A strah će sigurno biti prisutan, i normalan je.

Što se tiče teme, ljudi se razlikuju, ja sam za prvi put bila spremna tamo negde oko 17 godine, i meni je to normalno. Nisam volela dečka sa kojim sam bila, ali sam bila zaljubljena, bilo nam je lepo u vezi, verovala sam mu i bila sam opuštena sa njim. I to je bilo bitno. A vremenom sam ga i zavolela.
 
Jano, reci svom dečku da čekaš bebu i vidi njegovu reakciju! Tada će ti biti jasno, da li si "u ljubavi", ili si samo u "zaljubljeničkom ropstvu"! Ako te on iskreno voli, tu vest će dočekati sa osmehom,i srećan, ...a ako je samo zaljubljen u tebe, ima da se uplaši, ima da ti ponudi abortus, ili pak tebi da prepusti da sama odlučiš o tome, a da će te kao ON podržati... (čim ti tako kaže- znaj da neće, ili pak neće, onako kako bi trebao)

A vi, momci,ako hoćete da saznate da li ste u PRAVOJ ljubavi, recite svojoj devojci da ste pogrešili, da ste se napili i da ste je prevarili sa nekom drugom... Tražite joj oproštaj, i videćete da li je ONA zaista u ljubavnoj vezi sa vama, ili je tek samo u "zaljubivoj fazi"! Devojka koja iskreno voli, svoj ponos lagano pregazi i OPROSTI, a ona koja krene sa svađom, koja vas otkači i sl. ta vas, realno i ne voli preterano, jer nije u stanju da razume sve vaše mane, nije u stanju da vam oprosti sitnicu.

Zamisli, 17 godina imamo i ja njemu to kazem...
I sad kao on treba vest da doceka srecan i presrecan, napusti skolu, isto i ja, da odgajamo dete.. How yes no.
 

Back
Top