Prvi Apple-ovi ARM Mac računari bi mogli uključivati 13-inčni MacBook Pro i 24-inčni iMac

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.302
Prvi Apple-ovi ARM Mac računari bi mogli uključivati 13-inčni MacBook Pro i 24-inčni iMac


Mnogi očekuju da će Apple tokom svoje WWDC 2020 konferencije objaviti prelazak na procesore zanovane na ARM tehnologiji na Mac računarima. Analitičar Ming-Chi Kuo tvrdi da bi prvi ARM Mac računari mogli uključivati 13-inčni MacBook Pro i 24-inčni iMac. On takođe sugeriše da će se ovi računari pojaviti tokom jeseni, mada upozorava da bi objava mogla biti pomerena i na prvo tromesečje 2021. godine.

Kuo ističe da će novi Mac-ovi biti za 50 do 100 procenata brži od njihovih parnjaka sa Intel čipovima. Bloomberg je ranije objavio izveštaj u kojem pominje kompanijin prvi ARM model koji koristiti 12-jezgarni procesor. Analitičar takođe pominje da će potpuno novi MacBook dizajn stići sredinom 2021. godine, ali nije precizirao da li će to biti navodni 12-inčni ARM-zasnovani MacBook.

Naravno, ne postoje garancije da će se sve obistiniti kako Kuo prognozira. Na ovo će veliki uticaj imati i razvoj situacije sa COVID-19 pandemijom, što može uticati na odlaganje pomenutih objava.

Izvor: Engadget
 
Sami su se pokopali!? Ne možeš ugraditi proc koji troši 100W u laptop koji CELI ne sme da troši više od toga! :super:
A gde si video da neki lap sa intelom trosi 100W lol

Ne preteruj foske.

Idu na ultra low power , arm je sjajno resenje ... problem je doduse samo emulacija softvera kako na winu tako i na osx-u.
 
Pa Windows 10X

Ne znam koliko je OSX pripremljen u vezi softverske podrske na ARM-u

Linux isto traljavo ... ne znam ko koristi deksop linux os na arm-u ... kakvo je iskustvo uopste.
Ako se ne varam, za istu aplikaciju na ARM-u treba VIŠE instrukcija nego za 'sadašnje' PC-procesore? Ako je to pisano traljavo i neoptimizovano kao do sada, biće to pushiona!
 
Ma to na telefonima, ali na desktopu tesko. Pojavili su se serverski neki ARM procesori koji se takmice
sa AMD i Intel, ali Zen2 koliko vidim ih duplo duva.
90% privatnih korisnika samo visi na društvenim mrežama i gleda poštu. Milioni PC-a su glupe registar-kase i blagajne, glupe periferije zakačene na servere firmi ili online aplikacije itd. Šta će svima njima HEPTA-core CPU sa 128 GB memorije itd? VELIKO tržište za neku nadobudnu ekipu iz garaže....
 
90% privatnih korisnika samo visi na društvenim mrežama i gleda poštu. Milioni PC-a su glupe registar-kase i blagajne, glupe periferije zakačene na servere firmi ili online aplikacije itd. Šta će svima njima HEPTA-core CPU sa 128 GB memorije itd? VELIKO tržište za neku nadobudnu ekipu iz garaže....
90% masina su upravo low power sranjca koja sluze mnogima sve bolje i bolje ... drugo je desktop pc masina... serveri i ostala cuda.
 
A itx ploča je jeftinija od 'standardnih'? Da ne bude da je Fićo skuplji od Mercedesa!? :super:
Pa dobro ja sam ti predložio najmanji format , imaš i micro ATX za 50e ...teško da nađeš i kod konkurencije za manje para..
Imaš mala kućišta , fantazija spakujes mašinu staviš na sto i ne čuje se ništa.

Thermaltake-Core-V21.jpg


Imas i stara tvoja OEM, prepakujes samo haha , snadjes se.
 
Pa dobro ja sam ti predložio najmanji format , imaš i micro ATX za 50e ...teško da nađeš i kod konkurencije za manje para..
Imaš mala kućišta , fantazija spakujes mašinu staviš na sto i ne čuje se ništa.

Pogledajte prilog 718614

Imas i stara tvoja OEM, prepakujes samo haha , snadjes se.
?? Ovo je slika tvoje mikrotalasne rerne? :zcepanje:
 

Back
Top