Prva žrtva malih boginja u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se, preterao sam.
U stvari, samo se nadam da sam preterao.
Reči "prinudna" i "prisilna" u državi u kojoj živim mi izazivaju mučninu. Još je gore kada te reči izgovaraju ministri u vladi.
I kao kada se pijanac normalno ispovraća na šank, na temi sam opljunuo po ministrima, zemunskim klanovima, lobistima protiv poštovanja UN konvencije...
Protiv snažne neprijateljske propagande nemam bolje oružje. Za sada.
 
Sigurno je da ovaj narod,vec napacen,ne treba da se prisiljava na nesto.Vec da se dobro obrazuje i da se u novinama i TV pise i prica posteno.Bez nekih uvijanja i da se kaze da su vakcine ispitane i da nisu nikakav atak na organizam.da je normalno da poneko dete dobije i povisenu temperaturu zbog njih,jer je to ptopratna reakcija organizma.Neka deca imaju bolji imunitet,od rugih i prodju bez problema,a slabija deca sa tom blazom temperaturom,koju moze dobiti i ako sedi ili stoji malo duze na suncu ili u ladovini na nekoj promaji.Samo bez tenzija.
 
Kada na tekst pun naučnih argumenata budeš odgovorio naučnim kontraargumentima onda moze biti diskusije.

Dok god to odbijaš vadeći se na gluposti ti si običan "denier", osoba koja zapuši uši i viče lalala. Takav ne treba da odlučuje o bilo čemu, a pogotovo ne o zdravlju dece.

Текст пун научних аргумената?! Па ти се зajeбаваш! :hahaha:

Ајде, прихватам зajeбанциjу, одвојићу мало времена и осврнути се на једну слику којом данима млатараш по сличним темама, на коју си ваљда толико поносан да си је и потписао у дну.
 
Vakcine nisu ispitane vec su cist eskperiment nad decom, s obzirom da ima slucajeva i slucajeva sa ozbiljnim reakcijama i trajnim posledicama. Drzava te uslovljava da po rodjenju unosis toksine u sebe kako bi razvio imunitet na predstojece toksicno okruzenje. Nije li to suludo i potpuno kontradiktorno svacijoj teznji - da bude zdrav ?
 
Vakcine nisu ispitane vec su cist eskperiment nad decom, s obzirom da ima slucajeva i slucajeva sa ozbiljnim reakcijama i trajnim posledicama. Drzava te uslovljava da po rodjenju unosis toksine u sebe kako bi razvio imunitet na predstojece toksicno okruzenje. Nije li to suludo i potpuno kontradiktorno svacijoj teznji - da bude zdrav ?

Imas li ti dokaza da je to tako i da vakcine nisu dobre.Ja imam da su dobre.Moja generacija je vakcinisana,i neznam ni za jedan slucaj da je neko oboleo od vakcina.Moja deca i njihove generacije,isto nisu obolele od vakcina,a imaju po 30 godina i neku vise.Moji unuci i jos nisam cuo niti video da je se neko dete razbolelo od vakcina.Doduse oni su jos mali i rastu,pa cemo videti dalje.Jedan unuk sada polazi u prvi razred,drugi ima 5 godina,a ova mal ima godinu dana i svi su redovno dobijali vakcine i dobijace dok treba.Nisam cuo u okolini ni za njihova godista da je se neko dete razbolelo od vakcina.Sve ostale propratne bolesti sto idu u decjem uzrastu ne mogu racunati,niti bilo ko racuna da su posledice vakcina.Jer oni tek stvaraju imunitet,pa tu i tamo neka prehlada je normalna.
 
Vakcine nisu ispitane vec su cist eskperiment nad decom, s obzirom da ima slucajeva i slucajeva sa ozbiljnim reakcijama i trajnim posledicama. Drzava te uslovljava da po rodjenju unosis toksine u sebe kako bi razvio imunitet na predstojece toksicno okruzenje. Nije li to suludo i potpuno kontradiktorno svacijoj teznji - da bude zdrav ?

Trenutno imaš oko 300.000 naučnih radova/istraživanja o vakcinama, ne lupaj.

Što se toksina tiče, garantujem da ne razumeš ni šta ta reč znači:

vakcine_i_toksini_ex.jpg
 
Vakcine nisu ispitane vec su cist eskperiment nad decom, s obzirom da ima slucajeva i slucajeva sa ozbiljnim reakcijama i trajnim posledicama. Drzava te uslovljava da po rodjenju unosis toksine u sebe kako bi razvio imunitet na predstojece toksicno okruzenje. Nije li to suludo i potpuno kontradiktorno svacijoj teznji - da bude zdrav ?
Vakcine se daju preventivno da bi čovek ostao zdrav. Vakcinacija nije nikakav eksperiment nego civilizacijska tekovina koja je iskorenila mnoge zarazne bolesti i spasla milione života. Svaki roditelj treba da zaštiti dete od smrtonosnih bolesti koje se sprečavaju vakcinacijom.
Sve ovo je stav kompletne medicinske struke u celom svetu. Ne postoji ni jedna država na ovoj planeti koja nema program masovne vakcinacije dece u sklopu zdravstene zaštite. Jesu li svi glupi i neznalice u celom svetu, a samo šačica vas antivaksera je pametna?
 
Vakcine se daju preventivno da bi čovek ostao zdrav. Vakcinacija nije nikakav eksperiment nego civilizacijska tekovina koja je iskorenila mnoge zarazne bolesti i spasla milione života. Svaki roditelj treba da zaštiti dete od smrtonosnih bolesti koje se sprečavaju vakcinacijom.
Sve ovo je stav kompletne medicinske struke u celom svetu. Ne postoji ni jedna država na ovoj planeti koja nema program masovne vakcinacije dece u sklopu zdravstene zaštite. Jesu li svi glupi i neznalice u celom svetu, a samo šačica vas antivaksera je pametna?

ali ne ostaju:idea:

- - - - - - - - - -

Imas li ti dokaza da je to tako i da vakcine nisu dobre.Ja imam da su dobre.Moja generacija je vakcinisana,i neznam ni za jedan slucaj da je neko oboleo od vakcina.Moja deca i njihove generacije,isto nisu obolele od vakcina,a imaju po 30 godina i neku vise.Moji unuci i jos nisam cuo niti video da je se neko dete razbolelo od vakcina.Doduse oni su jos mali i rastu,pa cemo videti dalje.Jedan unuk sada polazi u prvi razred,drugi ima 5 godina,a ova mal ima godinu dana i svi su redovno dobijali vakcine i dobijace dok treba.Nisam cuo u okolini ni za njihova godista da je se neko dete razbolelo od vakcina.Sve ostale propratne bolesti sto idu u decjem uzrastu ne mogu racunati,niti bilo ko racuna da su posledice vakcina.Jer oni tek stvaraju imunitet,pa tu i tamo neka prehlada je normalna.

znam ljude koji se razboljevaju i sline na svaka 2 meseca,znaci postoje vakcine za neke nevidjene epidemije neverovatnih razmera a ne postoje za obicnu prehladu,mante me
 
znam ljude koji se razboljevaju i sline na svaka 2 meseca,znaci postoje vakcine za neke nevidjene epidemije neverovatnih razmera a ne postoje za obicnu prehladu,mante me

Tvoje neznanje je impresivno. Prvo, vakcine se prave za opasne bolesti, što prehlade nisu. Drugo, prehlada je zajednički naziv za preko 200 srodnih oboljenja, čiji su uzrok (logično)preko 200 srodnih virusa iz 5 različitih familija. Ne može postojati jedna vakcina za sve, niti je nekome potrebna.
 
Текст пун научних аргумената?! Па ти се зajeбаваш! :hahaha:

Ајде, прихватам зajeбанциjу, одвојићу мало времена и осврнути се на једну слику којом данима млатараш по сличним темама, на коју си ваљда толико поносан да си је и потписао у дну.

Ево да мало размотримо како се то наши форумски научењаци баве „аргументима”. Више пута је у темама о вакцинама постављана ова слика:

aQBhsOz.jpg


Наш вајни научењак (који се у дну своје рукотворине потписао: Muad’Dib) навео је: „Цитат из текста: Здравствене прилике у Војводини у XVIII веку”, али је ипак као наслов своје рукотворине ставио: „Војводина, 19. век”. Наравно, сад ћу ја испасти ситничар јер се хватам за небитне детаље (вијек тамо – вијек овамо, јака ствар) умјесто да пажњу посветим хрпи „научних аргумената”...
Та хрпа „аргумената” започиње реченицом: „Један француски лекар 1870-их израчунао је...” Један француски љекар? Ово у старту обећава „аргументе” који неодољиво подсјећају на хашке „експерте” и њихове „експертске извјештаје” који су врвили од „једног човјека у локалној кафани”, „случајног пролазника” и сл. који су „експерту” редовно причали управо оно што је писало у оптужницама. (Да не помињем и то да се мртви броје или пребројавају, шта ту има да се израчунава нећу ни да питам.)
Податак о стравичној смртности (од 1000, њих 445 не дочека девету годину живота) послужио је нашем научењаку да црвеним словима закључи:
„Некада давно људи нису живели у складу са природом, они су умирали у складу са природом.
Модерна медицина нас је вакцинама и антибиотицима спасила њихове судбине.”

Очито, циљ овог памфлета је да се наметне закључак како су вакцине и антибиотици смањили тако велику смртност, међутим у изворном тексту из ког је наш научењак штрпнуо шта му је требало за овај памфлет, не само да нема ни помена вакцина, него сасвим јасно стоји:
„Нехигијенски услови, болест и глад су обележили средњовековну Европу. Када су на европским дворовима у XVIII веку млади пажеви падали у несвест од тешког задаха и неугодних мириса који су осећали у просторијама, онда није тешко замислити какве су хигијенске прилике владале по војвођанским селима, где су експлоатисани сељаци живели у беди и прљавштини.
(...)
Данашња Војводина у XVIII веку беше једна подводна, водоплавна и мочварна, здрављу шкодљива равница, пуна бескрајних бара и ритова. На здравље становништва штетно су утицале и густе магле, оштри ветрови и ваздух пун прашине, и најгоре нездрава пијаћа вода из бара и плитких незаштићених бунара.”

Не сумњам да ће нам наш вајни научењак који се бави текстовима „пуним аргумената” сад објаснити којим су то вакцинама стари Војвођани пелцовани против биједе, прљавштине, водоплавне равнице, мочвара, ритова, прашине, барских вода и плитких бунара у здрављу шкодљивој равници.
 
Tekst koji sam koristio se zaista zove tako, ali pokriva i 19. vek, to što sam citirao o lekaru je upravo iz 19.veka. Dakle da, hvataš se za sitnice, tražiš igle u platu sena.

Citat o lekaru je iz teksta istoričara koji je pretraživao arhive iz tog doba. Naravno, to ne ispunjava današnje standarde, ali je najbolje što iz tog doba postoji.

Za drugi deo, verovao ili ne, beda, nemaština, nehigijenski uslovi života i danas postoje. Neverovatno, zar ne? A ipak, smrtnost dece je višestruko smanjena, kako to objašnjavaš?
 
Tekst koji sam koristio se zaista zove tako, ali pokriva i 19. vek, to što sam citirao o lekaru je upravo iz 19.veka. Dakle da, hvataš se za sitnice, tražiš igle u platu sena.

Citat o lekaru je iz teksta istoričara koji je pretraživao arhive iz tog doba. Naravno, to ne ispunjava današnje standarde, ali je najbolje što iz tog doba postoji.

Za drugi deo, verovao ili ne, beda, nemaština, nehigijenski uslovi života i danas postoje. Neverovatno, zar ne? A ipak, smrtnost dece je višestruko smanjena, kako to objašnjavaš?

Кад боље размислим, у праву си. Ето баш сам прије неки дан шетао Новим Садом и чудом се чудио... Навикао да видим људе по Београду како сјадају у кафић или купују флашице са водом за освјежење у топлим данима, чудио сам се Новосађанима који су бјесомучно тражили неке заостале устајале барице да у њима брчну ноге, умију се, а онда и сркну мало жабокречине да се освјеже.
 
Znaš ti o čemu pišem, naravno praviš se lud.

Slika je napravljena kao odgovor na priču koju forsiraju upravo antivakcinaši: da smo nekada bili mnogo zdraviji, da nije bilo "ovoliko bolesti", da smo bili srećniji jer smo živeli u skladu sa prirodom. Ovo što je na slici je realnost tog doba.
 
Ево да мало размотримо како се то наши форумски научењаци баве „аргументима”. Више пута је у темама о вакцинама постављана ова слика:
U ruralnim delovima Indije situacija nije ništa bolja nego u Evropi u srednjem veku. Dobar deo stanovništva živi u siromaštvu. Preko 60 miliona nema pristup čistoj pijaćoj vodi, a 300 miliona nema struju, pa opet nisu rasadnik zaraznih boleština. Zavvaljujuči masovnoj vakcinaciji Indija je uspela da iskoreni dečiju paralizu i tamo duže vreme nije bilo registrovanog slučaja polija. To je enorman poduhvat za zemlju od 1.2 milijarde ljudi gde visok procenat živi u siromaštvu i bio je moguć upravo zbog razumevanja društva za naučni napredak u medicini.
 
ali ne ostaju:idea:

- - - - - - - - - -



znam ljude koji se razboljevaju i sline na svaka 2 meseca,znaci postoje vakcine za neke nevidjene epidemije neverovatnih razmera a ne postoje za obicnu prehladu,mante me

Ima i za prehladu,samo treba da se javi na vreme,pre nego sto dodje do prehlade.Kod mene u okolini,mnogi stariji ljudi primaju vakcine protiv gripa i nemaju takvih problema,ali to obave pre nego sto pocne sezona gripa.
 
Izvinjavam se, preterao sam.
U stvari, samo se nadam da sam preterao.
Reči "prinudna" i "prisilna" u državi u kojoj živim mi izazivaju mučninu. Još je gore kada te reči izgovaraju ministri u vladi.
I kao kada se pijanac normalno ispovraća na šank, na temi sam opljunuo po ministrima, zemunskim klanovima, lobistima protiv poštovanja UN konvencije...
Protiv snažne neprijateljske propagande nemam bolje oružje. Za sada.

Nisi preterao.

Kakav nadimak ima ministar zdravlja u Srbiji?

Po čemu je poznat?

Ako ne znate da ponovimo: za nadimak izgooglajte, i odvalite se od smeha, a što se tiče toga po čemu je poznat - poznat je po tome što je javno, na televiziji, iznosio dijagnozu izvesnog Aleksandra Kornica.

Dijagnoza je tajna i ona ostaje između doktora i pacijenta.

Ko je to radio pre njega? Jozef Gebels je javno, na radiju, iznosio dijagnoze Hitlerovih političkih protivnika.

Da li je još neko to radio, bilo kada i bilo gde u svetu? Jeste Vojislav Šešelj 90-tih godina prošlog veka. Donosio je neke papire i govorio kako je Vuk Drašković ležao na psihijatriji i kako se Vesna Pešić u mladosti lečila od neke polne bolesti. I više niko i nigde.

Mnogo lepo društvo. Kolege.

Pametnom dosta.

Sve što je „prinudno“ i „obavezno“ mora da se bojkotuje. Ako nam se ne da da diskutujemo o nečemu na forumu, čemu onda diskusija? Ako ja moram da podržavam prisilu, a ne da iznesem svoj stav, onda zašto da diskutujem? Ako će svi da misle isto, čemu diskusija? A samim tim i tema? Ako primetimo da su samo dva ministra u istoriji iznosila dijagnoze političkih protivnika svojih šefova, a nismo mi to radili, u čemu je naš prekršaj? Tačka.
 
Znaš ti o čemu pišem, naravno praviš se lud.

Slika je napravljena kao odgovor na priču koju forsiraju upravo antivakcinaši: da smo nekada bili mnogo zdraviji, da nije bilo "ovoliko bolesti", da smo bili srećniji jer smo živeli u skladu sa prirodom. Ovo što je na slici je realnost tog doba.
Daj malo inteligencije kad praviš pamflete, kreativnost bez inteligencije je groteska.
 
Imas li ti dokaza da je to tako i da vakcine nisu dobre.Ja imam da su dobre.Moja generacija je vakcinisana,i neznam ni za jedan slucaj da je neko oboleo od vakcina.Moja deca i njihove generacije,isto nisu obolele od vakcina,a imaju po 30 godina i neku vise.Moji unuci i jos nisam cuo niti video da je se neko dete razbolelo od vakcina.Doduse oni su jos mali i rastu,pa cemo videti dalje.Jedan unuk sada polazi u prvi razred,drugi ima 5 godina,a ova mal ima godinu dana i svi su redovno dobijali vakcine i dobijace dok treba.Nisam cuo u okolini ni za njihova godista da je se neko dete razbolelo od vakcina.Sve ostale propratne bolesti sto idu u decjem uzrastu ne mogu racunati,niti bilo ko racuna da su posledice vakcina.Jer oni tek stvaraju imunitet,pa tu i tamo neka prehlada je normalna.

Imam mladjeg clana familije obolelog od autizma. I da se ne desi nekom blizem, razumnom je dovoljan jedan zabelezen slucaj za razlog da se ne kocka sa sudbinom zivota deteta kada je u pitanju neispitana i nepouzdana stvar. Zato me zanima na koji nacin se moze bar fizicki izbeci vakcinacija deteta u porodilistu, da li postoji neki protokol i potpisivanje saglasnosti, ili ti po rodjenju prosto odnesu bebu dok si ti lisen znanja o tome sta mu sve rade na takozvanim pregledima.
 
Kockanje sa životom deteta je upravo to o čemu se ti raspituješ. U sred epidemije sa 5000 zaraženih i 15 mrtvih ti bi decu radije ostavio nezaštićenu?

Odgovoreno ti je i na tezu o "neispitanosti" vakcina, kao i na davno raskrinkanu vezu o autizmu. Ti ne želiš ni da razmotriš dokaze koje ti se ne sviđaju već slepo teraš po svom. Imaš link u mom potpisu pa izvoli pobij jednu stavku, samo jedan deo jednog odgovora, naučnim argumentima. Ako želiš da dođeš do istine barem ćeš pokušati, zanimljivo je da niti jedan antivakcinaš to nije pokušao. Lakše je optužiti neistomišljenika da je plaćenik I nastaviti sa verovanjem u laži.

- - - - - - - - - -

Daj malo inteligencije kad praviš pamflete, kreativnost bez inteligencije je groteska.

Izvoli pa nađi istorijski verodostojniji tekst o zdravlju naroda u tom dobu u Srbiji. Ja imam još dva koja su u skladu sa ovim, a ti ispaljuj parole slobodno kad nemaš čime da odgovoriš.
 
Znaš ti o čemu pišem, naravno praviš se lud.

Наравно да знам о чему пишеш – рекламираш вакцине. И не правим се луд него се мало спрдам, заправо настављам спрдњу коју си (не желећи то) сам започео овом рукотворином.



Slika je napravljena kao odgovor na priču koju forsiraju upravo antivakcinaši: da smo nekada bili mnogo zdraviji, da nije bilo "ovoliko bolesti", da smo bili srećniji jer smo živeli u skladu sa prirodom. Ovo što je na slici je realnost tog doba.
Izvoli pa nađi istorijski verodostojniji tekst o zdravlju naroda u tom dobu u Srbiji. Ja imam još dva koja su u skladu sa ovim, a ti ispaljuj parole slobodno kad nemaš čime da odgovoriš.
Ама не ради се о вјеродостојности текста. Начин на који ти „побијаш тезе антивакцинаша о ранијем здравом животу” је смијурија, а овамо тупиш о „текстовима пуним научних аргумената”. На страну сад вијек тамо или овамо или поузданост података „једног француског љекара”. Ако већ вјерујеш да је текст који си одабрао вјеродостојан, да заиста осликава реалност тог доба па вјеруј и да су разлози за ту реалност они који се наводе у том истом тексту, а као основни разлог је у тексту јасно наведено: „нездрава пијаћа вода из бара и плитких незаштићених бунара”. Уклањањем главног разлога, уклања се и већина посљедица. Водовод и канализација су ту кључни, а не вакцина (што је таман оно што би ти да побијаш). Или хоћеш рећи да сте вакцинисали устајале баре и плитке бунаре?

Друга ствар, да, умирало се много, али читаш ли ти уопште то што штрпнеш из неког текста? Пренио си да је од 1.000 душа умирало:
– 23 при порођају
– 277 при избијању зуба, од грчева и глиста
– 7 од мрасе (малих богиња)
– 2 на порођају као породиља
– 195 од туберкулозе, астме и других хроничних болести у грудима
– 250 од грознице
– 12 од срчане капи
– 41 од водене болести​

Које су то вакцине искоријениле умирање при порођају?! При избијању зуба, од грчева и глиста?! Од астме и других хроничних болести у грудима? Од грознице? Од срчане капи? Од водене болести? Мислиш да је довољно да уз вакцине додаш и антибиотике да би покрио све ово?

Узгред, на списку имаш и 7 (и словима: седам) умрлих од малих богиња. Ето, та страшна, та смртоносна болештина била је ЧЕТРДЕСЕТ пута мање смртоносна од избијања зуба, грчева и глиста.
Алал ти реклама! :klap:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top