Прва Мојсијева Књига - Постанка

ne oglašava se, mada kad bi došao citirao bi mi kako je neki sveti otac došao do saznanja da je mozes princ koji je brata ugurao da priča umesto njega pisao
jbt koji oksimoron, nije znao da priča a znao da piše a šatro princ
Добор, мене чачакаш опет...

Имаш све у СЗ, полако читај не не смарај више са туђом памећу из Америчких библиотека за атеисте
 
mani se ti sz to ti moj savet a ti opet bolje za sebe znaš.
СЗ је само за попове и аскете у Православљу по дифолту дозвољен за учење због залеђа знања који имају...њема се не брани читање, остали морају прво у пачију школу НЗ, па теек онда да се баце у те призраке и сенкописање Закона, које вас рају убијају у појам да правилно схватите шта му је намена...
 
ne oglašava se, mada kad bi došao citirao bi mi kako je neki sveti otac došao do saznanja da je mozes princ koji je brata ugurao da priča umesto njega pisao
jbt koji oksimoron, nije znao da priča a znao da piše a šatro princ
Па нису египатски принчеви били модерни политичари да су морали држати ораторске говоре да напале масу.
 
Nije nepoznat
zato se i zove 1 Mojsijeva jer je Mojsije pisao.

biblijska knjiga — Postanak


(PRVA KNJIGA MOJSIJEVA)


Pisac: Mojsije


Mesto pisanja: pustinja


Pisanje završeno: 1513. pre n. e.


Obuhvaćeno razdoblje: od ’početka‘ do 1657. pre n. e.
Zdravo. Nezgodan momenat je što najstariji komadić prve knjige Mojsijeve je komadić srebrne plocice,kao amajlija, koju datiraju u 4 vek pre nase ere. Kazu da na njoj pise neka molitva koja je najverovatnije iz prve mojsijeve.
Znači imate jaz od 11 vekova u kome nema nikakvog traga niti od Mojsija, niti od njegovih navodnih pisanija. U prakticnom smislu, mogli su jednako tvrditi I da je Mojsije ziveo 100000 godina ranije, nema pa nema. Nemamo nikakav dokaz da mozda Mojsije nije fiktivna licnost, izmisljena tokom Vavilonskog ropstva u 7 veku pne. Imamo svetu knjigu za koju su Jevreji rekli da je sveta. Knjigu koju su Jevreji pisali. U kojoj su napisali sa su oni svet narod. I da im je tu svetost dao Bog , o kome su jedino Jevreji pisali u Jevrejskoj svetoj knjizi. ( svaka cast Jevrejima, samo navodim cinjenice). I jos jedno, ako je Jevrejima poceo vladati Bog u vreme Abrahama ( bazirano po Jevrejskim pisanijama iz jevrejskih svetih knjiga) , kojim narodom je taj isti Bog bogovao pre toga? Gde se u istoriji bilo kog drugog naroda pre Abrahama spominje da je Jahve vladao nad njima?Kao da ga ni bilo nije, sve dok pripadnici svetog naroda, nisu sami zapisali u svojim svetim knjigama...
 
Poslednja izmena:
Sad mi je prosto krivo sto niko od Srba, pre kakvih 1100 godina, ne napisa da je pricao sa bogom Perunom, I sto ne napisa da smo svet narod. Taman bi onda bilo vreme da sada iskopam kakav privesak u kome je ispisana molitva Perunu. I onda da proklamujem da je to napisao sveti prorok u svojim knjigama, koje sad nemamo, kao niti dokaz da je on ziveo. Ali nije problem, napisacemo opet svih 5 svetih knjiga sada , pokupicemo iz secanja I prica...evo malo I o Lazaru, malo I o kraljevic Marku...ma ne bi bilo lose da I mi ubacimo pricu od Sargona, kako je plovio u kosarici, ali napisacemo da se radi o Obilicu. Mozemo malo nacifrati I kako je Perun stvarao svet... Onda ostaje da se taj materijal umnozava, poput mapa o skrivenim tovarima blaga Popa Martina. I da se ukljuci u katehizam, I buba napamet kako smo samo mi sveti Boziji narod. I da nema Boga osim naseg Peruna. Ko se tome usprotivi, nije problem, ponudicemo im kamenovanje, spaljivanje, zatiranje njihovih domova. Ako ko kaze da to nije moguce uciniti ...pogledajte nasu istoriju u zadnjih 130 godina. Obrenovici- Karadjordjevici- Cetnici-Partizani- pa sad opet Cetnici- pa partije svih boja. Svaka generacija sa svojom istinom je toliko drugacija od prethodnih generacija I prethodnih istina. Verovanja jednih generacija su postala neverovanja drugih generacija. Jedino sta mi verujemo da je postojano , je ono sta je napisano u jevrejski svetim spisima....?
 
Sad mi je prosto krivo sto niko od Srba, pre kakvih 1100 godina, ne napisa da je pricao sa bogom Perunom, I sto ne napisa da smo svet narod. Taman bi onda bilo vreme da sada iskopam kakav privesak u kome je ispisana molitva Perunu. I onda da proklamujem da je to napisao sveti prorok u svojim knjigama, koje sad nemamo, kao niti dokaz da je on ziveo. Ali nije problem, napisacemo opet svih 5 svetih knjiga sada , pokupicemo iz secanja I prica...evo malo I o Lazaru, malo I o kraljevic Marku...ma ne bi bilo lose da I mi ubacimo pricu od Sargona, kako je plovio u kosarici, ali napisacemo da se radi o Obilicu. Mozemo malo nacifrati I kako je Perun stvarao svet... Onda ostaje da se taj materijal umnozava, poput mapa o skrivenim tovarima blaga Popa Martina. I da se ukljuci u katehizam, I buba napamet kako smo samo mi sveti Boziji narod. I da nema Boga osim naseg Peruna. Ko se tome usprotivi, nije problem, ponudicemo im kamenovanje, spaljivanje, zatiranje njihovih domova. Ako ko kaze da to nije moguce uciniti ...pogledajte nasu istoriju u zadnjih 130 godina. Obrenovici- Karadjordjevici- Cetnici-Partizani- pa sad opet Cetnici- pa partije svih boja. Svaka generacija sa svojom istinom je toliko drugacija od prethodnih generacija I prethodnih istina. Verovanja jednih generacija su postala neverovanja drugih generacija. Jedino sta mi verujemo da je postojano , je ono sta je napisano u jevrejski svetim spisima....?
da nije rimsko carstvo uvidelo da je jevrejska vera dobra za njih, ne bi se ni zapatilo.
apostoli su išli širom sveta i to ti onda sve govori. a da rimljani nisu ko zna da li bi postojala osim kao i danas u izraelu.
zašto nema zapisa, pa sve je spaljeno jer odgovarajući društveni poredak se mora održati.
 
Па нису египатски принчеви били модерни политичари да су морали држати ораторске говоре да напале масу.
izvini ali lik koji je non stop pričao sa bogom mora biti rečit ako je več kao princ bio tutuban.
a jel ima bilo kakvog istorijskog izvora van avramskih religija da potvrdi tačnost biblijske slike mojsija kao princa egipta?
 
zato što ima titulu proroka.
Па? Нигдје не стоји да је предуслов да будеш пророк да имаш добре реторичке способности.

jel ima bilo kakvog istorijskog izvora van avramskih religija da potvrdi tačnost biblijske slike mojsija kao princa egipta?
Из тог периода директних извора нема али не можеш очекивати да ће бити јер су Египћани брисали своје поразе из историје. Касније се Мојсије помиње у дјелима историчара попут Манетона, Артапана Александријског, Јосифа Флавија, Страбона итд.
 
Па? Нигдје не стоји да је предуслов да будеш пророк да имаш добре реторичке способности
druže znaš li šta je prorok uopšte, da zapali masu, da mu veruju u vizije a ne da šalje drugog da pregovara.
možda je štedeo glas :D

a ovo dole neću ni da komentarišem, klasično vađenje.
i šta kaže flavije?
 
druže znaš li šta je prorok uopšte, da zapali masu, da mu veruju u vizije a ne da šalje drugog da pregovara.
možda je štedeo glas :D

a ovo dole neću ni da komentarišem, klasično vađenje.
i šta kaže flavije?
Мијешаш пророке и политичаре. Пророци су били послани да преносе Божије поруке и опомињу народ.
 
da nije rimsko carstvo uvidelo da je jevrejska vera dobra za njih, ne bi se ni zapatilo.
apostoli su išli širom sveta i to ti onda sve govori. a da rimljani nisu ko zna da li bi postojala osim kao i danas u izraelu.
zašto nema zapisa, pa sve je spaljeno jer odgovarajući društveni poredak se mora održati.
Gosn Sale, primetiste li da su Rimljani pragmatični sto se tice Bogova ? Prvo pozajmise Bogove Grcke, zatim dodase I Mitru Perzijskog. U neko doba pocese da modališu I po Bogu Jevrejskom. Koja God Vera je prozujala pored njih, Rim je to iskoristio. Baš su pravi maheri. Ostaju trenutno dve podopcije : 1 - da li su Rimljani preuzeli gotovu autohtonu veru, koja se iznedrila sama od sebe ? 2 - ili su možda I tu upetljali prste , pa kreirali formulu koja I'm koristi vec dva Milenijuma?
 
Gosn Sale, primetiste li da su Rimljani pragmatični sto se tice Bogova ? Prvo pozajmise Bogove Grcke, zatim dodase I Mitru Perzijskog. U neko doba pocese da modališu I po Bogu Jevrejskom. Koja God Vera je prozujala pored njih, Rim je to iskoristio. Baš su pravi maheri. Ostaju trenutno dve podopcije : 1 - da li su Rimljani preuzeli gotovu autohtonu veru, koja se iznedrila sama od sebe ? 2 - ili su možda I tu upetljali prste , pa kreirali formulu koja I'm koristi vec dva Milenijuma?
kud ćeš bolju religiju da je vlast od "gore" i da se poštuje gospodar iako te bičuje. pa zar nisu držali robove do 20 veka
 

Back
Top