Provlacenje

Ja sam skoro tek provalio da se najbolje prolazi u zivotu ako se snalazis,a slabo sta radis! Ja nisam od tih da sredjujem veze,ali ja nista ne moram da se trudim,zajebacu sve vas bubalice,upisacu drzavni fakultet ili visoku skolu bez ikakve veze i imacu jednog dana ok platu! E sada da ja vas pitam sta je bolje truditi se kao konj i gubiti nerve ili ici linijom manjeg otpora i postici isto?

Ovo je tacno.
Ili si lovac ili lovina. Ali moras razumeti da ne uspevaju svi svuda. Recimo ako hoces da postanes naucnik moras uciti ono legit. Ako hoces da budes popularan u drustvu i direktor moras da znas da se snalazis.
 
Ne mislim nista o njima jer se svako snalazi kako zna i ume i tako je uvek bilo i bice.

Uspevaju snalazljivi a ne posteni! Posmatraj zivot ovako....kao kada krenes ka golu i trebas da fintom predriblas protivnicke igrace i igrac koji bolju fintu smisli da zaobidje na foru igraca(u ovom slucaju situaciju neku u zivotu) ima da prodje dalje i uspe.
 
Joj, evo mi ga moj najbolji drug, naravno sa svojim stavom da su pošteni ljudi glupi.

Um, inače, nek' se snalazi ko kako hoće, ako je njemu u redu da daje mito i da upada gde stigne preko veze, i ako dobije posao preko veze, i ako mu život bude preko veze, super za njega, svaka mu dala.
A onaj koji je pošten ne mora da upadne nigde, ne mora da ima nikakav posao, ali će biti ČIST, neće imati grižu savesti da ga izjeda do kraja života.
Nisu pošteni ljudi krivi što je u Srbiji sve prevara...
 
Joj, evo mi ga moj najbolji drug, naravno sa svojim stavom da su pošteni ljudi glupi.

Um, inače, nek' se snalazi ko kako hoće, ako je njemu u redu da daje mito i da upada gde stigne preko veze, i ako dobije posao preko veze, i ako mu život bude preko veze, super za njega, svaka mu dala.
A onaj koji je pošten ne mora da upadne nigde, ne mora da ima nikakav posao, ali će biti ČIST, neće imati grižu savesti da ga izjeda do kraja života.
Nisu pošteni ljudi krivi što je u Srbiji sve prevara...

jedno retoricko pitanje za tebe....u zdravstvu kao i svuda u zemlji vlada korupcija i za neke operacije se ceka 2 god da te operisu makar i bio smrtno ugrozen ako ne das mito!

Sutra da dodjes u situaciju da ti je neophodna operacija odma' i da treba da das mito da li ces pregaziti svoje zivotne principe i dati kovertu lekaru ili cekati 1-2 god na operaciju i da ti se nesto lose desi u medjuvremenu?

korupcija i poslovi preko veze se ne zavrsavaju samo u Srbiji toga je uvek bilo i bice svuda u svetu negde vise a negde manje.
 
hm,msm da je ova tema vec bila,i da si je otvorio upravo ti
elem,i za to me zabole,svako se snalazi kako ume
neko je lep,neko je pametan,neko je snalazljiv
(a neko je ja:mrgreen:)
 
Provlacenje je kad imas da naucis nesto i ti onda muljas,prepisujes,pravis kombinacije testova koje izvadis kao da si napisao(ja to radim iz pojedinih predmeta imas 4-5 pitanja i ti uzmes 5 listova i na svaki napises po jedno pitanje,od toga na svakom testu ce biti dva a ti imas jedno celo pitanje 100% uradjeno tacno) ja sam dobar djak meni vise od 3 ne treba ni za **** iz sranje predmeta jer nam je takvo skolstvo da ucimo sranja! Predmeti koji me zanimaju to ucim ostalo naucim minimum,iz filozofije imam 5 iz ostalih 3,4 i 2 i ima koji 1 ali **** mi se vucem dovoljno poena iz skole da ne moram da radim prijemni za bilo koju visoku skolu u Srbiji i mogu da se sam finansiram i trcim da ucim i da se lomim od rada... Bole me.... Pravnika je puno,Elektrotehnika nije bas svetla buducnost jer ima dosta servisera i programera za kompove,a iz Elektro distribucije i Elektro istoka posle privatizacije Epsa mnogi ce da lete,Medecina je isto zaglibila previse je doktora i sestara,Gradjevina e tu vec nesto moze da se radi van Srbije i ovde je sve zamrlo,Poljoprivreda da studiras i to je tek prslo i ako nisi u Vojvodini dzabe ucis,Filozofija to sam razmisljao ali sa tim brises bulju i radis kao kelner,BEzbednost da popijes metak ili da budes Biin birokrata kojeg svi drkaju nisi lud,Ekonomista tek ima ko pleve,Matematicari i informaticari mogu da se snadju ali suvise je to Hard Core za mene,Vojna akademija je vec nesto gde imas posla ali losa plata i glava u torbi,kriminalistika ima posla,masinstvo je prslo i tako da drugari jedino sto vam se isplati je da budete politicar,kriminalisticar,oficir,pilot jer samo tu ima posla,za sve ostalo vam treba debela veza!


Pod a) - lupetash.
Pod b) - za ove boldovane ce uvijek biti posla ukoliko su kvalitetni radnici i ukoliko zele da napreduju. Istina je da pravnika i ekonomista ima puno,ali za njih ce uvijek biti posla. Matematika,informatika... ako nishta - instrukcije drze i namlate se para.
Elektro, mashinstvo - to su najkomlikovanija zanimanja, i nema dovoljno kadra shto znachi - potrudi se,nauchi,zavrshi i posao je tvoj.
Medicina, gradjevina, arhitektura... ako ti se ne ostaje u Srbiji [regionu,nevermind], sa tim zanimanjima mozesh vani.


Logichno je da treba veza, bez toga slabo ko moze da nadje posao,bar u nashoj zemlji. I zashto je ne iskoristiti? Naravno, ne da budesh na grbachi te firme, ali ukoliko postoji shansa da te tamo neko zaposli, zar nije logichno da pristanesh? Treba se truditi na svaki moguci nachin.
Nece tebe niko primjetiti ako se prijavish na biro i svaki dan govorish - "E,od sutra trazim posao."


Inache, tih shtekara ima na svakom koraku, u mom razredu u srednjoj je bila takva djevojka kojoj je otac placao, podmicivao profesore.. to je strashno bilo. :dash:
 
e sa tim ces bas da nadjes posao na kom mozes da napredujes!:lol: Imas svega par proizvodjaca lekova u Srbiji i vise ih nece biti,jedino mozes da radis u nekoj apoteci i da budes salterski radnik ili da nesto drkas u bolnici,nema napretka i ostajes zacementiran tamo gde si poceo!:) Razmisljaj malo!

Nije tachno. Svaka apoteka mora imati 2 magistra farmacije u jednoj smjeni. Ljudi koji zele da napreduju otvorice apoteku i raditi, a od toga se dobre pare mogu zaraditi, uvijek treba hljeba i ljekova.
Ti "shalterski radnici" u imaju platu vecu nego neko ko sjedi u kancelariji kao pripravnik, za tvoju informaciju.
Tako da, malo se raspitaj prije glupetanja. :mrgreen:
 
Ne mogu a da ne primetim neke stvari u skoli. Pre neki dan jedan momak iz odeljenja je pricao tj svi smo zajedno pricali o tome sta cemo upisati koj fakultet. Inace momak je osrednji djak ali se fantasticno provlaci tokom ove tri godine i izvlaci uvek odlican uspeh. I njegova logika je sledeca, on tako do 4. godine da se provlaci a na fakultet ima vezu pa ce tamo da se provlaci tako :think: Ne mogu a da ne primetim ovako nesto :confused: Da li postoje ovakve osobe i kod vas, sta mislite o njima, a sta mislite o njihovom zaista divnm planu :roll:
Svuda oko mene su ti koji se provlače preko veze dok su oni koji poštenim radom hoće nešto da postignu, u zapećku :(
 
Ne mogu a da ne primetim neke stvari u skoli. Pre neki dan jedan momak iz odeljenja je pricao tj svi smo zajedno pricali o tome sta cemo upisati koj fakultet. Inace momak je osrednji djak ali se fantasticno provlaci tokom ove tri godine i izvlaci uvek odlican uspeh. I njegova logika je sledeca, on tako do 4. godine da se provlaci a na fakultet ima vezu pa ce tamo da se provlaci tako :think: Ne mogu a da ne primetim ovako nesto :confused: Da li postoje ovakve osobe i kod vas, sta mislite o njima, a sta mislite o njihovom zaista divnm planu :roll:

Nema takvih u pravom smislu , svi u odeljenju pokushavamo da smanjimo sebi rad i medjusobno se pomazhemo , tako da recimo jedan uchenik napishe vezhbe iz jednog predmeta , ja iz drugog , neko iz treceg i siv profitiramo .
Tako da se svi u neku ruku provlachimo .

Nemam nikakve "veze" ni za srednju , a ni za fakultet , srednja je manje-vishe laganica , a za fakultet cu dati svoj maksimum (ako bude potreban :mrgreen:)
 
Molim vas recite mi jel ovo provlacenje??

Prijemni 2008,ja znaci nista nisam naucio,poslednji dan prelistao matu cisto da se kaze da nisam dzaba kupio knjigu..Svi su isli na pripreme sem mene..Dosao i taj dan ja seo iza strebera,djaka generacije,sve prepisao i polozio sa maximum bodova dok su ostali koji su placali pripreme i po 200 - 300 evra polozili sa manje bodova od mene a neki su uspeli i da poloze sa famoznim jednim bodom (navodno zbog treme haha) i da se plasiraju tek u drugi krug...hahahaha...
 
Molim vas recite mi jel ovo provlacenje??

Prijemni 2008,ja znaci nista nisam naucio,poslednji dan prelistao matu cisto da se kaze da nisam dzaba kupio knjigu..Svi su isli na pripreme sem mene..Dosao i taj dan ja seo iza strebera,djaka generacije,sve prepisao i polozio sa maximum bodova dok su ostali koji su placali pripreme i po 200 - 300 evra polozili sa manje bodova od mene a neki su uspeli i da poloze sa famoznim jednim bodom (navodno zbog treme haha) i da se plasiraju tek u drugi krug...hahahaha...

da.:mazi:
 
Pa tako je to, ogroman broj onih koji imaju diplome su ih dobili na taj nacin
Nije da mi to ne smeta,ali ne obazirem se na to
Na kraju krajeva, ne ucim zbog fakulteta nego zbog sebe
Svako ima svoj nacin, kakav god bio, ne bi smo trebali da dozvoljavamo da nas pogadjaju takve stvari, gledaj sebe i cepaj napred ostale zaboravi (u ostale ne spadaju prijatelji isl ma znate vec) :mrgreen:
 
jedno retoricko pitanje za tebe....u zdravstvu kao i svuda u zemlji vlada korupcija i za neke operacije se ceka 2 god da te operisu makar i bio smrtno ugrozen ako ne das mito!

Sutra da dodjes u situaciju da ti je neophodna operacija odma' i da treba da das mito da li ces pregaziti svoje zivotne principe i dati kovertu lekaru ili cekati 1-2 god na operaciju i da ti se nesto lose desi u medjuvremenu?

korupcija i poslovi preko veze se ne zavrsavaju samo u Srbiji toga je uvek bilo i bice svuda u svetu negde vise a negde manje.

Uh, dilema.
Da ja umirem, iskreno, ne bih uradila ništa.
Ali da je neko drugi u pitanju, preduzela bih već nešto...
 
Molim vas recite mi jel ovo provlacenje??

Prijemni 2008,ja znaci nista nisam naucio,poslednji dan prelistao matu cisto da se kaze da nisam dzaba kupio knjigu..Svi su isli na pripreme sem mene..Dosao i taj dan ja seo iza strebera,djaka generacije,sve prepisao i polozio sa maximum bodova dok su ostali koji su placali pripreme i po 200 - 300 evra polozili sa manje bodova od mene a neki su uspeli i da poloze sa famoznim jednim bodom (navodno zbog treme haha) i da se plasiraju tek u drugi krug...hahahaha...
da :lol:
Nema takvih u pravom smislu , svi u odeljenju pokushavamo da smanjimo sebi rad i medjusobno se pomazhemo , tako da recimo jedan uchenik napishe vezhbe iz jednog predmeta , ja iz drugog , neko iz treceg i siv profitiramo .
Tako da se svi u neku ruku provlachimo .

Nemam nikakve "veze" ni za srednju , a ni za fakultet , srednja je manje-vishe laganica , a za fakultet cu dati svoj maksimum (ako bude potreban :mrgreen:)

pa gledaj sad, jeste donekle provlacenje, ali to je suvise, tinejdzersko provlacenje svako od nas gleda linijom manjeg otpora. Ali ti ces kao lekar recimo sutradan da neciji zivot spasavas sa poklonjenom diplomom lekara?! O takvim stvarima pricam ja, ne ja napisem domaci i svi ostali preprisu ;)
 
dete studiraj ti lepo nuklearnu fiziku ili tako neki zajeban smer pa da mi posle pricamo dalje! Imas posle do jaja posao u Cernu ili u Nasi,tu su pare a batali se ti ovih smrtnickih faksova i smerova ako mislis da si stvarno maher za prirodne nauke!
Naravno da jesam, al kako ja da znam da cu prooci do NASA-e :think:
Niko to ne moze da mi garantuje i nemoj molim te ono, ako si stvarno vredan radan ovo ono, mozes i to, kad ne moze.
Koliko ima pametnih ljudi po Srbiji pa ih vides kako tegle korpe po drakstorima :neutral:
Ovo mi zvuci jebozovno... Kao neki poziv na sex.. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:

:eek:
 
da :lol:


pa gledaj sad, jeste donekle provlacenje, ali to je suvise, tinejdzersko provlacenje svako od nas gleda linijom manjeg otpora. Ali ti ces kao lekar recimo sutradan da neciji zivot spasavas sa poklonjenom diplomom lekara?! O takvim stvarima pricam ja, ne ja napisem domaci i svi ostali preprisu ;)

Veruj mi takvi ljudi obicno ce imati validnu diplomu..
Nije tako to crno belo. A i lekarstvo je ipak i zanat, koji se uci praksom takodje.
recimo cesto je dobra problematika, da li treba se muciti za neki predmet koji te apsolutno ne interesuje i predstavlja ti pakao na primer? Ne znam, recimo da ucis statistiku Nigerije, nekome dunulo to i asda to moras da ucis, da li bi prepisao ili ne? Dilema
A vecina tih doktora, i uopste ljudi koji rade, kristalisu svoje znanje kroz praksu, nema tu mnogo veze, to su samo mitovi. Lekar koji ne zna svoj posao ce vrlo brzo biti "otkriven" :)
Desi se ponekad naravno, ali vecina njih su na mestu. Isto je i sa sudijama, advokatima, ekonomistima, itd. Osim naravno ako nisu tu postavljeni da bi muvali itd.
 
Naravno da jesam, al kako ja da znam da cu prooci do NASA-e :think:
Niko to ne moze da mi garantuje i nemoj molim te ono, ako si stvarno vredan radan ovo ono, mozes i to, kad ne moze.
Koliko ima pametnih ljudi po Srbiji pa ih vides kako tegle korpe po drakstorima :neutral:


:eek:

Ovo je tacno, ai opet nije samo stvar pameti, cak mozda pamet tu igra najmanju ulogu
Vec je stvar krvnicnog rada i ucenja, ziliona knjiga. I to tek skontas na faksu, da nije sve tako jednostavno :).
I vrlo je moguce da ce ti samo presesti itd. Najbolje je ici korak po korak, pa de stignes. Zivot nije unapred odredjena linearna igrica :D
 

Back
Top