Provlacenje

Provlacenje je kad imas da naucis nesto i ti onda muljas,prepisujes,pravis kombinacije testova koje izvadis kao da si napisao(ja to radim iz pojedinih predmeta imas 4-5 pitanja i ti uzmes 5 listova i na svaki napises po jedno pitanje,od toga na svakom testu ce biti dva a ti imas jedno celo pitanje 100% uradjeno tacno) ja sam dobar djak meni vise od 3 ne treba ni za **** iz sranje predmeta jer nam je takvo skolstvo da ucimo sranja! Predmeti koji me zanimaju to ucim ostalo naucim minimum,iz filozofije imam 5 iz ostalih 3,4 i 2 i ima koji 1 ali **** mi se vucem dovoljno poena iz skole da ne moram da radim prijemni za bilo koju visoku skolu u Srbiji i mogu da se sam finansiram i trcim da ucim i da se lomim od rada... Bole me.... Pravnika je puno,Elektrotehnika nije bas svetla buducnost jer ima dosta servisera i programera za kompove,a iz Elektro distribucije i Elektro istoka posle privatizacije Epsa mnogi ce da lete,Medecina je isto zaglibila previse je doktora i sestara,Gradjevina e tu vec nesto moze da se radi van Srbije i ovde je sve zamrlo,Poljoprivreda da studiras i to je tek prslo i ako nisi u Vojvodini dzabe ucis,Filozofija to sam razmisljao ali sa tim brises bulju i radis kao kelner,BEzbednost da popijes metak ili da budes Biin birokrata kojeg svi drkaju nisi lud,Ekonomista tek ima ko pleve,Matematicari i informaticari mogu da se snadju ali suvise je to Hard Core za mene,Vojna akademija je vec nesto gde imas posla ali losa plata i glava u torbi,kriminalistika ima posla,masinstvo je prslo i tako da drugari jedino sto vam se isplati je da budete politicar,kriminalisticar,oficir,pilot jer samo tu ima posla,za sve ostalo vam treba debela veza!

mmm..:zper: može može...
P.S. kriminalistika ti je na pravnom faxu. ;)
 
Jel se ne bi ti osecao, beskorisnoo, glupavo i bem li ga kako jos da zavrsis celu medicinu na vezu i da ti odes sa kolegama doktorima na pice u kafanu da zapocnete pricu o zacepljenju aorte a da ti pritom ni ne znas sta je aorta. Ne govorim samo o tom materijalnom spokojstvu vec i duhovnom, pa ja kad bi zavrsio ovako fakultet skocio bih lagano pod prvi voz majke mi. ne volim da se provlacim i kraj a jos vise ne volim takve osobe :neutral:

Pitacu te jednog dana kada ti tako neki koji je kupio diplomu bude sef!
Za medicinu je zaista zajebano i tu ne znam da li se kupuje diploma i dali ima mogucnosti,ali ekonomija se legalno prodaje na privatnim fakultetima jaka stvar!
Odrasti! Zivot nije tako lep kao sto izgleda,pravde na zemlji nema i vredis onoliko koliko mozes da se snadjes,ali moras znati barem 60-70% onoga cime hoces da se bavis!

ne lupetkaj ajde :mazi:

Nije problem kada mi kazes e nisi upravu! Ali kad mi ovo kazes zasluzujes da budes nasamaran kao konj!
 
e sa tim ces bas da nadjes posao na kom mozes da napredujes!:lol: Imas svega par proizvodjaca lekova u Srbiji i vise ih nece biti,jedino mozes da radis u nekoj apoteci i da budes salterski radnik ili da nesto drkas u bolnici,nema napretka i ostajes zacementiran tamo gde si poceo!:) Razmisljaj malo!

ja hvala bugu...necu nista sto se tice hemija....:D
 
Pitacu te jednog dana kada ti tako neki koji je kupio diplomu bude sef!
Za medicinu je zaista zajebano i tu ne znam da li se kupuje diploma i dali ima mogucnosti,ali ekonomija se legalno prodaje na privatnim fakultetima jaka stvar!
Odrasti! Zivot nije tako lep kao sto izgleda,pravde na zemlji nema i vredis onoliko koliko mozes da se snadjes,ali moras znati barem 60-70% onoga cime hoces da se bavis!



Nije problem kada mi kazes e nisi upravu! Ali kad mi ovo kazes zasluzujes da budes nasamaran kao konj!
Za diplome stvarno ne znam, ali opet, malo li je 1.000 evrica za farmaceuta :p
e sa tim ces bas da nadjes posao na kom mozes da napredujes!:lol: Imas svega par proizvodjaca lekova u Srbiji i vise ih nece biti,jedino mozes da radis u nekoj apoteci i da budes salterski radnik ili da nesto drkas u bolnici,nema napretka i ostajes zacementiran tamo gde si poceo!:) Razmisljaj malo!

Pa sad bas, aj kazi ti s kojim poslom u Srbiji moze da se napreduje, slusam te :neutral:
 
mmm..:zper: može može...
P.S. kriminalistika ti je na pravnom faxu. ;)

jes ali to bas nema neke veze sa forenzicarima ili se varam? Mislio sam na forenzicara,to ti je onako zanimljiv posao,ali ti treba besprekoran dosije i tebe i tvojih roditelja,dobro znanje fizike,matisa,hemije i toga i dobra veza u policiji! Ako nemas vezu u Srbiji niko si i nista ma koliko ti znao i vredeo! Jedino mozes da se zaposlis kod prvatnika ili kod neke strane korporacije za izrabljivanje naroda!:mrgreen:
 
jes ali to bas nema neke veze sa forenzicarima ili se varam? Mislio sam na forenzicara,to ti je onako zanimljiv posao,ali ti treba besprekoran dosije i tebe i tvojih roditelja,dobro znanje fizike,matisa,hemije i toga i dobra veza u policiji! Ako nemas vezu u Srbiji niko si i nista ma koliko ti znao i vredeo! Jedino mozes da se zaposlis kod prvatnika ili kod neke strane korporacije za izrabljivanje naroda!:mrgreen:

Ovo odgavara mom profilu :lol:
 
Za diplome stvarno ne znam, ali opet, malo li je 1.000 evrica za farmaceuta :p


Pa sad bas, aj kazi ti s kojim poslom u Srbiji moze da se napreduje, slusam te :neutral:

Evo sa Ekonomskog imas smer elektronsko poslovanje i osiguranje to ce tek zaziveti kod nas na visokim skolama,a na faksu doktoriraj bankarstvo i mozda jednog dana ako se budes bavio politikom izbijes na mesto guvernera ili direktora neke banke!
Sa Medecinskim uzmes hirurgiju i mozes da postanes nacelnik bolnice ili nekog odeljenja,a mozes i da sljakas privatno,ginekolog i psihijatar mlate pare na porodjaje i privatno na seanse!
sa pravnim mozes da postanes sudija,ali opet ako imas politicku vezu i odredjene godine iskustva kao advokat!
vojna akademija napredujes kroz cinove do generastaba
sa faksom bezbednosti mozes da budes direktor vatrogasne sluzbe,bie,policije...
samo par smerova na nekom fakultetu mogu da te odvedu do mesta direktora,ostali su dobro placeni ali su zacementirani na jednom polozaju!
 
Ja sam sve vas zajebao! A ni faks nisam...ne zavrsio..nego ni upisao!


Ozbiljno na temu.


Zahvaljujuci internacionalnom trzistu koje se zove Internet bukvalno bilo kakav posao mozes da pretvoris u sopstveni biznis. Ako si talentovan i kreativan naravno i imas neophodno znanje sto se marketinga tice ili nekoga ko bi se tim poslom bavio za tebe. To je jedno mesto za napredovanje, nezavisno od drzave sve dok je porez u granicama normale i priliv novca iz inostranstva dozvoljen.

Druga varijanta je lokalno "fizicko" preduzetnistvo za koje ne moras da imas fakultet ali moras da imas dobar pocetni kapital da bi mogao da krenes.
 
mozes sa elektrotehnikom da se zaposlis cim uzmes diplomu...:)

radis kao programe ili serviser za racunare i tih je pun ****,elektro istok ce sve energeticare da skartira,ostace neki manji broj ljudi ni tu nema neke velike perspektive! Ima to smisla zavrsavati,ali zavisi gde zivis! Mi iz Zapadne Srbije smo ga poduvali sa time,jer cemo mi prvi da osetimo cari te privatizacije i moramo da cekamo mesecima na posao dok u BG-u mozes za tren oka naci posao! Nije isto!
 
radis kao programe ili serviser za racunare i tih je pun ****,elektro istok ce sve energeticare da skartira,ostace neki manji broj ljudi ni tu nema neke velike perspektive! Ima to smisla zavrsavati,ali zavisi gde zivis! Mi iz Zapadne Srbije smo ga poduvali sa time,jer cemo mi prvi da osetimo cari te privatizacije i moramo da cekamo mesecima na posao dok u BG-u mozes za tren oka naci posao! Nije isto!

pa odes da studiras u bg.....:) tamo zavrsis i tamo se zaposlis....:)
a ti kao programer ne mozes da ostanes bez posla.....
 
Ne mogu a da ne primetim neke stvari u skoli. Pre neki dan jedan momak iz odeljenja je pricao tj svi smo zajedno pricali o tome sta cemo upisati koj fakultet. Inace momak je osrednji djak ali se fantasticno provlaci tokom ove tri godine i izvlaci uvek odlican uspeh. I njegova logika je sledeca, on tako do 4. godine da se provlaci a na fakultet ima vezu pa ce tamo da se provlaci tako :think: Ne mogu a da ne primetim ovako nesto :confused: Da li postoje ovakve osobe i kod vas, sta mislite o njima, a sta mislite o njihovom zaista divnm planu :roll:

Takvih ima svuda, a i mi smo svi pomalo takvi tj skloni provlacenju.Zasti ici tezim putem kada nam se laksi takodje nudi kao opcija?Ako ja malo namignem profesorci malo se nasmejem , pa ona meni...i na kraju kao ne vidi i ja sve prepisem i na kontrolnom iako nisam ucio dobijem 5, ne znaci da se provlacim, ili da ne ucim, jednostavno svako treba da zna da iskoristi trenutak.Tako da, provlacite se ako vama tako odgovara, ali pazite sve se vraca, a jedino se pravi trud i rad nagradjuju..:D
 
Takvih ima svuda, a i mi smo svi pomalo takvi tj skloni provlacenju.Zasti ici tezim putem kada nam se laksi takodje nudi kao opcija?Ako ja malo namignem profesorci malo se nasmejem , pa ona meni...i na kraju kao ne vidi i ja sve prepisem i na kontrolnom iako nisam ucio dobijem 5, ne znaci da se provlacim, ili da ne ucim, jednostavno svako treba da zna da iskoristi trenutak.Tako da, provlacite se ako vama tako odgovara, ali pazite sve se vraca, a jedino se pravi trud i rad nagradjuju..:D

Ovo mi zvuci jebozovno... Kao neki poziv na sex.. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:
 
Ma na pamet mi ne pada da bubacim kao kreten. Mada mi ni na pamet ne pada da na neke veze i vezice odradim to. Prosto, radim mudro a ne vredno. Radilo je do sada radice i od sada. Do faksa. Posle toga nisam siguran. Videcemo.
 
Ne mogu a da ne primetim neke stvari u skoli. Pre neki dan jedan momak iz odeljenja je pricao tj svi smo zajedno pricali o tome sta cemo upisati koj fakultet. Inace momak je osrednji djak ali se fantasticno provlaci tokom ove tri godine i izvlaci uvek odlican uspeh. I njegova logika je sledeca, on tako do 4. godine da se provlaci a na fakultet ima vezu pa ce tamo da se provlaci tako :think: Ne mogu a da ne primetim ovako nesto :confused: Da li postoje ovakve osobe i kod vas, sta mislite o njima, a sta mislite o njihovom zaista divnm planu :roll:

To su ljudi koji ce uspeti u zivotu :ok:
Oni koji znaju how to do it.
 

Back
Top