Protesti: Srbija vs Soros; i ciljevi buduće opozicije

Poruka
4.272
U Srbiji postoje soroševski globalisti, koji imaju više rukavaca. Jedan je SNS, a drugi je pro-Eu ''opozicija'' koji međusobno rade na satiranju srpskog naroda i uništenju državnog suvereniteta. Svaka buduća opozicija mora poći od te činjenice. Ko god bude bio makar i blago pro-eu - nije opozicija. S tim u vidu, cilj opozicije mora biti uništenje Demokratske stranke, njenih derivata i slanje njihovih ljudi u političku penziju. Oni su kancer koji onemogućava Srbiji bilo kakvu slobodu već decenijama i nameće opoziciji pro-evropske i anacionalne teme. Brisanje kompletne DS će pomoći da svi domaći evropejci stanu uz Vučića, ako već nisu, a na drugoj strani će se stvoriti prostor za stvaranje suverenističkog opozicionog bloka.
 
U Srbiji postoje soroševski globalisti, koji imaju više rukavaca. Jedan je SNS, a drugi je pro-Eu ''opozicija'' koji međusobno rade na satiranju srpskog naroda i uništenju državnog suvereniteta. Svaka buduća opozicija mora poći od te činjenice. Ko god bude bio makar i blago pro-eu - nije opozicija. S tim u vidu, cilj opozicije mora biti uništenje Demokratske stranke, njenih derivata i slanje njihovih ljudi u političku penziju. Oni su kancer koji onemogućava Srbiji bilo kakvu slobodu već decenijama i nameće opoziciji pro-evropske i anacionalne teme. Brisanje kompletne DS će pomoći da svi domaći evropejci stanu uz Vučića, ako već nisu, a na drugoj strani će se stvoriti prostor za stvaranje suverenističkog opozicionog bloka.
Ne.

Ključno pitanje je da li će tvoj voljeni *******i da nastavi da smara slučajne prolaznike ili ne.

Znači samo neopoziva ostavka je izlaz iz nestabilnosti.
 
Soroš je, očito, najmoćniji čovjek na svijetu. Prema teorijama urote, zaslužan je za globalizam, probleme neoliberalne ekonomije i politike, klimatske promjene, ekonomske krize, migrantske krize, diktature, lgbt pokret, bla-bla...
Samo portparol , glasnogovornik.
Iza njega stoje neki mnogo jači, Soroši, Rotšildi, Morgani, Kraljevske kuće ... a iza njih ...
 
Mislim da slicne zablude kao ova sa Sorosem pocinju tako sto neka individua, neki novinar ili politicar objavi glupost vodjen ili nekom sopstvenom zabludom, mastom ili nekim Vucicevicevskim sindromom... Zatim to preuzmu ludaci u zemljama sirom sveta i dodaju svoje zacine po ukusu.... Kod nas ovi nasi... Te smo tako ovde dobili nekakvog deda Sorosa koji veze nema sa tim sa cime ga povezuju... Covek je prebogat i verovatno da je opsednut tom nekom svojom filantropijom organizovao nekakva udruzenja koja finansiraju razne nevladine organizacije i udruzenja koja ce pomoci ljudima u raznim drustvima...Taj novac dodje i do kola srpskih sestara na primer... Finansiraju i medije, motivisu ih da budu slobodni... Medjutim, ovakva drustva i ovakve vlasti to ne podnose.. To ne podnose i oni koji ne dobiju nikakvu pomoc... Zato napadaju, etiketiraju... Eto tako je Soros postao osoba kojoj u medijima uz clanak biraju najdvratnije fotografije...A ljudi su amovima usmereni njega da mrze...
 
Mislim da slicne zablude kao ova sa Sorosem pocinju tako sto neka individua, neki novinar ili politicar objavi glupost vodjen ili nekom sopstvenom zabludom, mastom ili nekim Vucicevicevskim sindromom... Zatim to preuzmu ludaci u zemljama sirom sveta i dodaju svoje zacine po ukusu.... Kod nas ovi nasi... Te smo tako ovde dobili nekakvog deda Sorosa koji veze nema sa tim sa cime ga povezuju... Covek je prebogat i verovatno da je opsednut tom nekom svojom filantropijom organizovao nekakva udruzenja koja finansiraju razne nevladine organizacije i udruzenja koja ce pomoci ljudima u raznim drustvima...Taj novac dodje i do kola srpskih sestara na primer... Finansiraju i medije, motivisu ih da budu slobodni... Medjutim, ovakva drustva i ovakve vlasti to ne podnose.. To ne podnose i oni koji ne dobiju nikakvu pomoc... Zato napadaju, etiketiraju... Eto tako je Soros postao osoba kojoj u medijima uz clanak biraju najdvratnije fotografije...A ljudi su amovima usmereni njega da mrze...
Prijatelju, ja hocu da jedan od retkih proizvoda koje sam kupovao kao sto je Knjaz Milos bude u drzavnom vlasnistvu, a ne u rukama Soroseve kompanije iz Londona.

Ne zelim stvaranje saveza Srbije, Albanije i Severne Makedonije i da gledam predsednika kako se sastaje sa Ramom i Sorosevim sinom u Skoplju nakon cega daje dozvolu da Albanci bez pasosa ulaze u Srbiju.
 
U Srbiji postoje soroševski globalisti, koji imaju više rukavaca. Jedan je SNS, a drugi je pro-Eu ''opozicija'' koji međusobno rade na satiranju srpskog naroda i uništenju državnog suvereniteta. Svaka buduća opozicija mora poći od te činjenice. Ko god bude bio makar i blago pro-eu - nije opozicija. S tim u vidu, cilj opozicije mora biti uništenje Demokratske stranke, njenih derivata i slanje njihovih ljudi u političku penziju. Oni su kancer koji onemogućava Srbiji bilo kakvu slobodu već decenijama i nameće opoziciji pro-evropske i anacionalne teme. Brisanje kompletne DS će pomoći da svi domaći evropejci stanu uz Vučića, ako već nisu, a na drugoj strani će se stvoriti prostor za stvaranje suverenističkog opozicionog bloka.


Auuu citam ovo i na 70% bi stavio svoj potpis.
Ozbiljno sam sjeban, sutra mora idem da potrzim pomoc.

Za DS sve 100%, dodao bi jos neki vid sankcija SVIMA koji su se pojavili u 'utisku nedelje' ikada, ili javno od 1990 do npr 2005 govorili o svojim politickim nacionalnim ili kakvim god planovima za Srbiju javno u medijima.
za SNS se ne slazem, kao i za stvaranje bilo kakvom BLOKA.
To ce da se pretvori u DOS gde ce svaki 'blokcic' da vuse na svoju stranu i sto cacani kazu kraduckaju
 
Ne mora da bude u drzavnom vlasnistvu, vec drzava treba da obezbedi podjednake uslove pa ako mozes ti napravi kompaniju, zaradi pare i kupi Knjaz Milos...Drzava samo treba da bude posten sudija, ne vlasnik, jer ce i njom da upravlja partija... Kao i uvek od kad je naseg drustva...
Najveca je zabluda da smo mi nekada imali uredjeno drustvo. Mi ga nikada nismo imali i nemamo cemu da se vratimo... Zatim ide zabluda da se ovo drustvo nekada moze urediti bez Evrope... Ne moze i nece nikada, dzaba sve vreme trosili na to... A nama je omladina zadrto tog misljenja... Nema ovde uredjenog drustva koje ce da napreduje, bez EU... A sa EU tek kroz desetine i desetine godina....
Kad vec nismo hteli da se padom Berlinskog zida okrenemo zapadu...
I da dodam da je Jugoslavija bila drzava sa stalnim reformama, koja nije mogla da izbegne posrtanje. Njena snaga je bila u dobrim odnosima sa USA i odklonu od SSSR, inace bi smo i tad bili isti kao zemlje varsavskog pakta...
 
Ne mora da bude u drzavnom vlasnistvu, vec drzava treba da obezbedi podjednake uslove pa ako mozes ti napravi kompaniju, zaradi pare i kupi Knjaz Milos...Drzava samo treba da bude posten sudija, ne vlasnik, jer ce i njom da upravlja partija... Kao i uvek od kad je naseg drustva...
Najveca je zabluda da smo mi nekada imali uredjeno drustvo. Mi ga nikada nismo imali i nemamo cemu da se vratimo... Zatim ide zabluda da se ovo drustvo nekada moze urediti bez Evrope... Ne moze i nece nikada, dzaba sve vreme trosili na to... A nama je omladina zadrto tog misljenja... Nema ovde uredjenog drustva koje ce da napreduje, bez EU... A sa EU tek kroz desetine i desetine godina....
Kad vec nismo hteli da se padom Berlinskog zida okrenemo zapadu...
I da dodam da je Jugoslavija bila drzava sa stalnim reformama, koja nije mogla da izbegne posrtanje. Njena snaga je bila u dobrim odnosima sa USA i odklonu od SSSR, inace bi smo i tad bili isti kao zemlje varsavskog pakta...

Si ti negde putovao, ono kao inostranstvo na 10-15 dana a da nije budimpesta, grcka ili bilo koja boranija u okolini?
Da li postoji uredjeno drustvo po tvojoj meri?
Sta smatras 'uredjenim drustvom'?
* na ova dva pitanja odgovaraj samo ako si na prvo odgovorio sa DA i navedi gde si bio tih 15-tak dana.
 
Si ti negde putovao, ono kao inostranstvo na 10-15 dana a da nije budimpesta, grcka ili bilo koja boranija u okolini?
Da li postoji uredjeno drustvo po tvojoj meri?
Sta smatras 'uredjenim drustvom'?
* na ova dva pitanja odgovaraj samo ako si na prvo odgovorio sa DA i navedi gde si bio tih 15-tak dana.
Da... Isao desetak uzastopnih godina na po sest meseci...
Pa u Evropi su to uglavnom drustva koja su prosla humanizam i renesansu....Kad je Vuk isao s knjigom ispod miske u Bec da opismeni jedan "mali" narod...u Becu su vec procitali Kanta... To drustvo je tada bilo podjednako uredjenije od naseg, kao danas...
Daleko od toga da postoji savrseno drustvo, ali recimo da ce Rumunija, Bugarska i Crna Gora za tridesetak godina biti daleko uredjenije od nas... Jer mi smo na laznom putu u EU u koju nas sistem ne zeli da udje... A sistem je za to pripremio i zabludeli antievropski narod...
 
Sorosa koji veze nema sa tim sa cime ga povezuju... Covek je prebogat i verovatno da je opsednut tom nekom svojom filantropijom organizovao nekakva udruzenja koja finansiraju razne nevladine organizacijе

сорош је пре свега један финансијски шпекулант а онда и један од највећих штеточинаца, задужен за централну и пре свега (југо) источну европу

на том просттору је финансирао бројне левичарско/либералне/глобалистичке идеологије, као и преврате и транзиције, а залаже се још ( и финансира) и признавање терористичке ''државе косово'', уништавање националних традиција, довођење милиона азијата и африканаца у европу и за многе друге тако прогресивне идеје...

2016. су његове филантропске организације забрањене у русији


или баш немаш појма, или си нека антифа бич :lol:
 
Poslednja izmena:
сорош је пре свега финансијски шпекулант и један од највећих штеточинаца у централној и пре свега (југо) источној европи

на том просттору је финансирао небројене левичарско/либералне/глобалистичке идеологије, преврате и транзиције, а залаже се још и за признавање терористичке ''државе косово'', уништавање националне традиције, довођење милиона азијата и африканаца у европу и за многе друге тако прогресивне идеје...

2016. су његове филантропске организације забрањене у русији


или баш немаш појма, или си антифа бич...
:hahaha: ... A Rokfeler je put puta menjao srce...
 
Najveci sorosevac u Srbiji je Vucic, on je trenutno kralj sorosevaca.

Inace sto se tice gasenja prisilnog gasenja DS-a, apsolutno sam protiv tih metoda, mislim da se razumemo ja nisam nikad podrzavao nit glasao za njih nit je to ikad bila moja opcija ali mi je skroz u redu da postoji i jedna takva opcija koje je za tu evropsku/prozapadnu/liberalnu pricu pa sad kome se to svidja nek podrzava to (sad nebitno da li je njihova podrska 2% ili 20%) , isto kao sto je u redu da postoji i opcija nacionalne/konzervativne orijentacije i komunisticko/socijalisticka opcija i anarhisticka i monarhisticka i teokratska, itd, pa sad ko se u cemu pronadje nek podrzava to i nek glasa za tu opciju , ne vidim u cemu je problem, mislim da svako treba da ima pravo na politicki aktivizam i da bira i bude biran (osim onih nekih ekstremnih organizacija koje zagovaraju neki ekstremni nacionalizam, rasizam, netoleranciju, ksenofobiju, diskriminaciju, nasilje i ugrozavanje necijih prava, pa izmedju ostalog i zivota , e takve organizacije mislim da jedino treba staviti van zakona i zabraniti im delovanje).
Mislim cak je i pozeljno, pogotovo u parlamentu imati sto vise razlicitih misljenja i razlicitih spektara.

Ono svaka zabrana i gusenje slobode govora i delovanja vodi u fasizam,diktaturu i jedno-partijski sistem , mislim sta znaci i sta vredi da imamo vise partija ako bi svi imali ista stanovista i isti program (i mogli da deluju samo unutar limitiranog prostora), to znaci da odprilike to bi bilo kao u Severnoj Koreji ili kao sada vec i kod nas gde bi imali jednu najvecu partiju i jos nekoliko manjih satelit-partija koje se programom ili po necemu drugom u principu nista ne razlikuju od te vodece partije.
Tako da politicki pluralizam je dosta bitna stvar za neko normalno i zdravo funkcionisanje drustva.

Mislim sad prava demokratija u principu ne postoji nigde (ili bas zaista retko gde) i sad za tu demokratiju ili vise "demokratiju" niko ne tvrdi da je ona idealna i da savrseno funkcionise ali opet bolji sistem trenutno tesko da postoji i uostalom sta bi bila alternativa demokratiji , jedno-partijski sistem, jednoumlje, fasizam, diktatura, korporatizam, feudalizam, da budemo evropska Saudijska Arabija ili sta ?
 
Da... Isao desetak uzastopnih godina na po sest meseci...
Pa u Evropi su to uglavnom drustva koja su prosla humanizam i renesansu....Kad je Vuk isao s knjigom ispod miske u Bec da opismeni jedan "mali" narod...u Becu su vec procitali Kanta... To drustvo je tada bilo podjednako uredjenije od naseg, kao danas...
Daleko od toga da postoji savrseno drustvo, ali recimo da ce Rumunija, Bugarska i Crna Gora za tridesetak godina biti daleko uredjenije od nas... Jer mi smo na laznom putu u EU u koju nas sistem ne zeli da udje... A sistem je za to pripremio i zabludeli antievropski narod...

A otkud ti ideja da Srbi hoce u jevropu? Treba valjda neko da nas pita?
Ja na primer ne bih, ti bi. Da vidimo sta kazu ostali na nekom referendumu, pa ce da zaratimo lako.
Treba se zemlja uredi da lici na nesto. Ali ako npr ostavis burazersku BAGRU u sudstvu, koju je postavio rezim DS-a, to nije moguce.
A opet ako svako ko dodje na vlast menja direktore, sudije...
pretpostavljam da na to mislis kad govoris o uredjenju?
Uredjene 'demokratije' ne zabranjuju mito, korupciju, prostituciju , (da ne idemo dalje u rasizam isl), oni su to 'uredili' pa na mito (fondove) placas tax, korupciju -nije koverta nego prefinjeniji nacini tu smo bili na evropskom putu, npr G17+ nije uzimalo mito od stranaca vec su se cerke skolovale u inostranstvu,

Bas trazim razumne razloge ali kad kazes da ce ovi koje si naveo da budu uredjeniji od nas ne rezoniuujes bas realno.
Bugari u EU a treba im viza za EU, za 30god mozda budu gde smo mi danas-da im ne trebaju vize?
Rumunija najveci deo investicija iz Francuske koji vec tradicionalno rade sa njima.
CG nisam bio 20god i necu jos sledecih 20, cisto sumljam jer od '45 pa sledecih 45 god nisu uspeli da urede klozete, ali ajde to ti iako ne verujem priznam da ce da za sledecih 30god uvedu klozete u 21vek i EU.
 
@jos_1_5ak

Dakle, nikakvog pluralizma ne može biti, ne zbog fašizma, nego zato što nam je od 90-ih nametnuta matrica evropskih vrednosti koje podrazumevaju kult nacionalne krivice, desuverenizaciju, predaju svih strateških nacionalnih interesa, pomirenje u regionu itd. Ta matrica je nametnuta kao apsolutno dobro i merilo vrednosti u medijima i u političkom životu. Samo onaj ko ispoveda te vrednosti, ko maše njima kao zastavom, on dobija prostor u javnom životu kao legitiman učesnik. Ko je na suprotnoj strani isključuje se iz javnog života i političke arene, ako se pojavi na protestu, svi grme na njega i govore kako ga treba oterati. Kada se evro-soroševci pojave na protestu, mediji, a i Vučić, im aplaudiraju, i onda oni sebe još hvale da su ''prava opozicija'' a preuzeli su protest od nacionalista koji su krvarili i na kraju završili u zatvoru. I sve to ide na ruku Vučiću i SNS.
 
A Rusija je etalon demokratije,vladavine zakona i prosperiteta?
знаш ли шта је то демократија?

нек рецимо то буде воља већине - да ли већина жели лгбт власт и параде, жели у нато, жели пакистанце, полицијске часове.... :think:
 
A otkud ti ideja da Srbi hoce u jevropu? Treba valjda neko da nas pita?
Da ja mislim da velika vecina naoda ne zeli u EU... Ne zeli sluzba, ne zeli ovaj lopovski sistem... Mediji degradiraju EU i razvijeni svet... Ne zele ni oni...Cak slike pored clanaka evropskih politicara su birane da budu "gadne".... Narod se drzi na tom nivou prostakluka... Ne zeli ni vlast u EU, ona je na laznom putu da bi imala podrsku sveta i pristup pristupnim fondovima...
A sto se tice Bugara oni ce kupovati nase fabrike za tridesetak godina... Naravno nikada nece biti u centru Evropskog kapitala, ali bice daleko ispred nas, koliko je danas ispred nas Slovenija, Ceska ili Slovacka, toliko ce biti i Bugarska.... Mi smo zarobljeni iznutra, a ne spolja...
 

Back
Top