Protesti protiv Putinovog dolaska

Pa da ali nema veze ni sa Rusima
Jer je Staljin bio Gruzin i SSSRom nisu upravljali Rusi
SSSR je bio grobnica za Ruse kao i Jugoslavija za Srbe
Samo sto su Srbi vise izgubili nego Rusi,ali su i Rusi previse izgubili

- - - - - - - - - -



Pa ne dolazi Putin da okupira Madjarsku !

Mangupe, knjigu u sake, Staljin je umro 1953. SSSR je 1956. vodio Hruscov. A sto se okupacije tice, znas kako se kaze - koga je zmija ujela i gustera se boji.
 
Hiljade Mađara protestovalo je danas ulicama Budimpešte protiv Vladimira Putina.

protest_putin_madarsko_15_reuters.JPG


Link


*** *** *** :think:

ti napisao hiljade a na b92 lepo pise stotine madjara. Jaguar sto si lazov? :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mangupe, knjigu u sake, Staljin je umro 1953. SSSR je 1956. vodio Hruscov. A sto se okupacije tice, znas kako se kaze - koga je zmija ujela i gustera se boji.

Hruscov je bio Ukrajinac i ponavljam sovjetskim savezom nisu upravljali Rusi,ne znam dal si na primer cuo za Beriju

Dlugomire knjigu u sake !

Mada ces verovatno da mi obrises ovaj komentar kao sto imas obicaj kad ti neko pobije argumente neznalice,unistavam te covece na svakom koraku zao mi te vise
 
Šta su i oni platili , ne računajući pojedince koje možeš nabrojati na prste?

Pusti propagandu molim te.

I znam , jedan brat od strica mi je oženjen vojvođanskom Nemicom , folkdojčerkom čiju mnogobrojnu bližu i dalju familiju niko nije popreko pogledao posle rata...sem što su tu i tamo davali deci mešovita švapsko mađarska imena.

U pravu si za mađare i ustaše...netaknuti.

Nije propaganda, već istina. Gotovo svi Nemci su proterani ( sa punim pravom) iz Vojvodine. Mnogi su streljani. O čemu ti pišeš???
 
A ti isti Mađari su u Srbiji zaštićeni kao beli medvedi. Taman posla da se desi neki incident sa naše strane, dok oni imaju desetine napada na Srbe, posebno u Temerinu.

Buraz ponavljam ti opet dzabe to da pricas zadojenim evropejcima i srpskim jugoslovenima
Oni ne zele da shvate jer ih boli da se suoce sa istinom i sudbiom svog naroda ili su placeni da unistavaju srpsku istoriju,kulturu,tradiciju i da lazu


Kao sto kazes da za drugi svetski rat nisu odgovarali Hrvati i Madjari ja bi se nadovezao da nisu odgovarali ni Siptari,Bugari i Srbi islamske vere(Bosnjaci) za drugi svetski rat ako vec govorimo samo o tom ratu

Mada ipak to proterivanje Nemaca i kolektivno kaznjavanje i krivicu celog naroda NE PODRZAVAM
 
Tvoja rečenica samo pokazuje klero-nazističku prirodu ruskog naroda.

Naime, kakve veze ima što i LGBT narodnost prisustvuje mitingu?

Vaša netrpeljivost je samo razlog više da se Putin sutra gađa paradajzom, i izmakne mu se stolica.
Generalizuješ čitav jedan narod, i govoriš da mu je u genima zapisano da teži ka nacizmu.
Nazivaš nekoga nacistom, služeći se nacističkom retorikom. Bravo.
 
Hiljade Mađara protestovalo je danas ulicama Budimpešte protiv Vladimira Putina.


Link


*** *** ***. :think:

........:p:p:p рече jaguar и И ПРОМЕНИ ОРИГИНАЛНИ ТЕКСТ ШТО ЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПО ПРАВИЛНИКУ.... али у овом случају наши вредни модератори нису реаговали, наравно...:think:

Protesti protiv Putinovog dolaska

Izvor: Tanjug Budimpešta -- Stotine Mađara protestovalo je danas ulicama Budimpešte protiv Vladimira Putina, dan uoči njegovog dolaska u Mađarsku.



Prema fotografijama reportera AFP-a, između dve glavne budimpeštanske železničke stanice - Istočne i Zapadne - prošetalo je oko 2.000 demonstranata.
Po izjavi jednog od organizatora protesta, pravac šetnje - s istoka na zapad, simbolizuje želju Mađara da ostanu deo Zapada. "Vređa nas što (premijer) Orban pravi budalu od Mađarske pozivajući ovde Putina da bi pravili tajne dogovore dok je u susednoj Ukrajini rat", rekao je za AFP rečeni organizator protesta.

Po mišljenju analitičara Andraša Raca, susret u Mađarskoj je mnogo važniji za Putina nego za Orbana, jer ruski predsednik njime želi da pokaže Zapadu kako ima saveznika u jednoj zemlji članici EU i NATO.

Putin bi, po Racu, u svojoj prvoj poseti Mađarskoj nakon 2006. mogao da izvrši pritisak na Orbana da se založi protiv novih sankcija EU Rusiji.

Mađarska je podržavala dosadašnje sankcije Rusiji, ali je uvek isticala njihov negativni uticaj.

Orban je prošle godine izjavio kako je EU pucala "samoj sebi u nogu" kvareću trgovinske odnose s Moskvom.

Mađarski lider želi da sa Putinom pregovoara o fleksibilnom dugoročnom sporazumu o snabdevanju gasom, s obzirom da tekući sporazum o tome ističe ove godine.

Tokom prošlogodišnje posete Moskvi Orban je, inače, s Kremljom potpisao sporazum o kreditu u visini 10 milijardi evra za proširenje jedine mađarske nuklearke.

***************************
Иначе, свиђа ми се што им гејеви предводе "политичке" протесте.....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hruscov je bio Ukrajinac i ponavljam sovjetskim savezom nisu upravljali Rusi,ne znam dal si na primer cuo za Beriju

Dlugomire knjigu u sake !

Mada ces verovatno da mi obrises ovaj komentar kao sto imas obicaj kad ti neko pobije argumente neznalice,unistavam te covece na svakom koraku zao mi te vise
Kakve crne argumente, ti si tvrdio da je bio Gruzijac, Staljin, eno ti prethodne poruke. Niko ti nista nije brisao. A ocigledno ne znas da su i u doba SSSR uglavnom svi potezi te drzave pripisivani Rusima kao najvecem narodu. Zato je uostalom i Putin bio kod nas na paradi, a ne predsednik Gruzije, Ukrajine ili cega vec.
 
........:p:p:p рече jaguar и И ПРОМЕНИ ОРИГИНАЛНИ ТЕКСТ ШТО ЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПО ПРАВИЛНИКУ.... али у овом случају наши вредни модератори нису реаговали, наравно...:think:
Nije promenila nego vi niste citali ceo tekst nego samo podnaslov. A ispod u tom istom tekstu pise:

Prema fotografijama reportera AFP-a, između dve glavne budimpeštanske železničke stanice - Istočne i Zapadne - prošetalo je oko 2.000 demonstranata.

I ti si sam kopirao i taj deo u kom pise 2000, ali jednostavno nisi gledao, samocopy/paste i vozi. Ne znam zasto su na jednom mestu napisali ovako, a na drugom onako, to je vec do B92.
 
Poslednja izmena:
Nije promenila nego vi niste citali ceo tekst nego samo podnaslov. A ispod u tom istom tekstu pise:

Prema fotografijama reportera AFP-a, između dve glavne budimpeštanske železničke stanice - Istočne i Zapadne - prošetalo je oko 2.000 demonstranata.

Обавезно додавање нуле.
Маџари га дочекују као спасиоца.
 
U krajnjoj liniji nebitno, Stariji se secaju da smo mi uglavnom u doba socijalizma sve stanovnike SSSR zvali skupno Rusima, njihove proizvode smo zvali ruskim, a ne sovjetskim. Za Lade smo svi govorili da su ruska kola iako je na svakoj lepo pisalo ''СДЕЛАНО В СССР''. Imao sam, pa znam. Svaki Madjar stariji od 40 godina zna ruski jer je morao da ga uci u skoli, ali ako se danas na ruskom obratite nekom od njih najcesce ce okrenuti glavu, neki ce vas i opsovati. Jednostavno veci deo njih ne voli Ruse, ali posto lova prica sve jezike uredno ce uzimati rentu za prolaz ruske nafte i gasa i praviti s njima razne profitabilne poslove.
 
Hruscov je bio Ukrajinac i ponavljam sovjetskim savezom nisu upravljali Rusi,ne znam dal si na primer cuo za Beriju

Dlugomire knjigu u sake !

Mada ces verovatno da mi obrises ovaj komentar kao sto imas obicaj kad ti neko pobije argumente neznalice,unistavam te covece na svakom koraku zao mi te vise

Тачно тако. Тај исти Хрушчов је дао Украјини Крим, а Лењин је признао украјинску нацију и формирао им државу, дајући им руске територије.

Уопште велика је лаж да је СССР био ,,руски", кад су сви други, сем Руса, имали више користи него Руси. Исто важи и за СФРЈ, где су сви, сем Срба, имали користи а Срби само штету.

А то да СССР-ом нису владали Руси, то је неспорна чињеница.
 
U krajnjoj liniji nebitno, Stariji se secaju da smo mi uglavnom u doba socijalizma sve stanovnike SSSR zvali skupno Rusima, njihove proizvode smo zvali ruskim, a ne sovjetskim. Za Lade smo svi govorili da su ruska kola iako je na svakoj lepo pisalo ''СДЕЛАНО В СССР''. Imao sam, pa znam. Svaki Madjar stariji od 40 godina zna ruski jer je morao da ga uci u skoli, ali ako se danas na ruskom obratite nekom od njih najcesce ce okrenuti glavu, neki ce vas i opsovati. Jednostavno veci deo njih ne voli Ruse, ali posto lova prica sve jezike uredno ce uzimati rentu za prolaz ruske nafte i gasa i praviti s njima razne profitabilne poslove.

Ма то је твоја ствар како си ти сматрао СССР и како си називао производе из СССР-а, овде говоримо о чињеницама. Чињеница је да СССР није био никаква ,,руска држава" јер нити су СССР-ом владали Руси, нити је он био наклоњен руским интересима. Напротив, СССР је био антируска творевина.

Први владар СССР-а (Лењин) говорио је да ,,Русе треба вешати", а његов главни сарадник Троцки да у ,,Русији треба пролити реке крви".

Толико о ,,руској држави" СССР-у...
 
Изгледа да је анти - Путинов фонд у ЕУ пуко начисто, бар судећи по МАСИ у Будимпешти, пошто су успели да скупе
највише оних ЛГБТ присталица, и то на фору, због закона који је донешен у Русији о геј популацији....чини ми се да се
у првим редовима виде и наши представници ни - Кита, баба - Јага и још пар њих, чисто ради масовности....а и пала
нека кинтица, ситна, али на ову кризу свака капка ко пљусак.....

BBhERKB.img
 

Back
Top