Prosečan Srbin umesto kod psihijatra posećuje gatare

Pre izvesnog vremena sam kroz razgovor sa prijateljima došao do zaključka da ljudi sve više idu kod gatara umesto kod psihijatra kada imaju problema. Em garantuje privatnost em nemam pojma šta im je u glavi :D

Šta mislite o ovom trendu? :D

Sasvim razumljivo. Psihijatri u Srbiji su toliko losi, neprofesionalni i sami po sebi slucajevi za psihijatra da je sasvim razumljivo da se radije okrecu cak i nekome kao sto je neka tamo gatara.
 
Ne samo na Balkanu, u celom svetu ima ljudi koji potcenjuju nauku,
veruju više vračarama, šamanima i nadrilekarima...
veruju u magiju, kristalnu kuglu...spiritizam...
...počinju dan sa horoskopom...za sudbinu pitaju šolju i dlan...
natalna i numerološka karta su im putokaz kroz život...
Neki su pristalice morbidnih kultova i sekti...
a raznorazne teorije zavere su im duševna hrana.

Takvi beže od psihijatra, a i on beži od njih, osim ako i sam nije takav.
U tom slučaju - zbogom pameti. :)
 
Šta se sve podrazumijeva pod 'gatarama'???

Da li ste vi čuli za vidovite ljude?
Znate li šta vidovitost uopšte znači?

Ako ne znate onda su vam svi oni koji vam 'gledaju u budućnost' i u vašu psihu zaista 'gatare'. Gatare su vam onda i psihijatri. Klonite ih se.

Šta je vidovitost?
Vidovitost je sposobnost viđenja vaše duše kao i predviđanja ili pro-viđenja 'budućih događaja'.
Vidite, budućnost ne postoji. Ono što smatramo budućim jesu mogućnosti koje nisu manifestovane.
Da li će te mogućnosti ikada biti manifestovane? Moguće.
Od čega zavisi njihova manifestaija?
Zavisi od našeg izbora koji je određen najjačim motivima (za iskustvom) koji vladaju nad našom voljom.

Gdje se sve to odigrava i kako je moguće da vidoviti ljudi vide moguće događaje koji se još nisu desili?
Sve se to dešava u našem Pod-Svjesnom razumu.
Naš pod-svjesni razum je fabrika mogućnosti a te mogućnosti naš pod-svjesni razum stvara na osnovu informacija koje dobija od svjesnog razuma, dakle na osnovu onoga što doživljavamo kao našu 'realnost', iz usmjerenja naše akcije, ali takođe i na osnovu ubjeđenja koja smo stvorili tokom našeg razvoja, tokom prošlih iskustava. Vidoviti ljudi su usmjereni na frekvencije konteksta našeg pod-svjesnog razuma. U pod-svjesnom razumu su već naslagane mogućnosti naših budućih realnosti i čekaju da budu odobrene. Odobrenje dobijaju najjačim motivima koji vladaju nad određenim trenutkom. Zato vidoviti ljudi mogu vidjeti šta vas muči, šta vas čini da stvarate takve mogućnosti i šta vas čini da ih birate kao realnost kakvu ćete doživjeti. Oni su 'opremljeni' specijalnim 'vidom' koji jasno, kao na dlanu predočava šta smo pod-svjesno naumili ostvariti.

Ako sve to znate onda vam može biti od velike koristi da imate vidovitu osobu kojoj se možete povjeriti. Istinski vidoviti ne trebaju vaše priče, oni vide vašu energiju, onaj suptilni dio koji nije vidljiv našim fizičkim očima. Kao takvi, oni su vrijednost koju bi trebalo nagrađivati. Postavljeni su u ovaj svijet da nas upućuju na put naše duše... koji najčešće biva iskrivljen našim razumom, ubjeđenjima.

Naši strahovi, naša ubjeđenja, mogu postati naši najjači motivi te oni za nas kao filteri biraju našu realnost. Tako recimo ako smo duboko ustrašeni od bolesti, i ne znajući da imamo strah u sebi mi taj strah projektujemo i koristimo ga kao filter koji odobrava našu realnost.

Mogu li nam 'gatare' pomoći da se oslobodimo od problema, ubjeđenja, bolesti?
Mogu, ali samo onda ako pod 'gatarama' smatramo istinski vidovite ljude a njihovom viđenju pristupimo s potpunim razumijevanjem.

...
U društvima 'slijepaca' 'gatare' prosperiraju. Društvu trebaju istinski vidoviti ljudi.
 
Jedna moja devojka je išla kod "pouzdane" gatare i ova joj se nalupetala za medalju, te za mene da sam joj veran, dobar, da ću budem bogat, da ćemo se uzemo uglavnom ništa nije "ubola"
Meni je bilo urnebesno smešno kako su ljudi ostali bez love za jednu šuplju priču. Posle me cima drugar da mu pravim sajt za neki poso koji poso? Taaamo neki pa koji? Keva mu leči na daljinu :hahaha:

Majmunska posla.
 
Čuj prosečan Srbin :hahaha:
Kada bi izvadio nekog prosečnog Srbina iz mase njemu sličnih videlo bi se da istog nikakva duhovnost nije ni dotakla a sem tehničkih novotarija civilizacijska dostignuća kao da su projurila mimo njega. Isti ne samo da poseduje sličan mentalni sklop kao i njegov srednjevekovni predak već i veruje u iste stvari. To su kokošije noge, ptičije pero, kojekakvi rogovi, izmet od slepog miša (itd.) koji se sa nekoliko reči izbajaju i postaju predmeti najvišeg poštovanja, sredstva koja leče, otklanjaju uroke i usmeravaju sudbine . Sve to tone u toliku glupost koliko je to u ljudskoj prirodi uopšte i moguće. A kad pri tome dodamo ukus prosečnjaka (sa Cecama,Draganama,Tapijem i Stojom) onda se upotpunjuje jedna tužna slika. Uz to su ti naši prosečni Srbi i sujetni , spremni o svemu da raspravljaju i toliko brbljivi da ih treba motkom rasterivati.

A onda se neki čude odkud toliki jaz i nesporazum sa civilizovanim narodima.
 
Čuj prosečan Srbin :hahaha:
Kada bi izvadio nekog prosečnog Srbina iz mase njemu sličnih videlo bi se da istog nikakva duhovnost nije ni dotakla a sem tehničkih novotarija civilizacijska dostignuća kao da su projurila mimo njega. Isti ne samo da poseduje sličan mentalni sklop kao i njegov srednjevekovni predak već i veruje u iste stvari. To su kokošije noge, ptičije pero, kojekakvi rogovi, izmet od slepog miša (itd.) koji se sa nekoliko reči izbajaju i postaju predmeti najvišeg poštovanja, sredstva koja leče, otklanjaju uroke i usmeravaju sudbine . Sve to tone u toliku glupost koliko je to u ljudskoj prirodi uopšte i moguće. A kad pri tome dodamo ukus prosečnjaka (sa Cecama,Draganama,Tapijem i Stojom) onda se upotpunjuje jedna tužna slika. Uz to su ti naši prosečni Srbi i sujetni , spremni o svemu da raspravljaju i toliko brbljivi da ih treba motkom rasterivati.

A onda se neki čude odkud toliki jaz i nesporazum sa civilizovanim narodima.


Nevjerovatni zaključci.
Moja baba je bila iscjeljitelj. Dolazili su joj oni kojima doktori nisu mogli pomoći, obično to tako biva. Između ostalog "salijevala je strave", tako se to zvalo. U jednom ritualu otklanjala je noćne more koje ne samo da su mučile onoga kojemu je "salijevala stravu", već i sve ukućane. To još niti jednom psihijatru civilizovanih naroda nije uspjelo. Ovi 'civilizovani' svoje usluge naplaćuju civilizovano. Moja baba nije naplaćivala svoje usluge, mnogi su dolazili nazad sa poklonima koje ona nije tražila.

...

Najtužnije je kad neko ko nema nikakva iskustva sa ovakvim pojavama donosi tobož' validan zaključak.

...

Kao nastavak familijarne priče i ja imam dar iscjeljitelja. Kao i moja baba i ja ne naplaćujem za te usluge ali za razliku od moje babe ja ne koristim nikakve dodatke, biljke, vatru, i drugo... jednostavno koristim moć volje.

Naravno, nisam ovdje da se dokazujem bilo kome, samo kažem da postoje moći u nama kojih 99,9 % of nas nismo svjesni da postoje.

Zato je tim 99,9% od nas ostalo da vjerujemo da l' psihijatrima, doktorima, iscjeljiteljima ili pak gatarama.

Ali najjadnijj su oni koji pljuju po bilo kome jer često su oni koji se u nemoći predaju na milost i nemilost onih koje su do tad pljuvali.
 
Nevjerovatni zaključci.
Moja baba je bila iscjeljitelj. Dolazili su joj oni kojima doktori nisu mogli pomoći, obično to tako biva. Između ostalog "salijevala je strave", tako se to zvalo. U jednom ritualu otklanjala je noćne more koje ne samo da su mučile onoga kojemu je "salijevala stravu", već i sve ukućane. To još niti jednom psihijatru civilizovanih naroda nije uspjelo. Ovi 'civilizovani' svoje usluge naplaćuju civilizovano. Moja baba nije naplaćivala svoje usluge, mnogi su dolazili nazad sa poklonima koje ona nije tražila.

...

Najtužnije je kad neko ko nema nikakva iskustva sa ovakvim pojavama donosi tobož' validan zaključak.

...

Kao nastavak familijarne priče i ja imam dar iscjeljitelja. Kao i moja baba i ja ne naplaćujem za te usluge ali za razliku od moje babe ja ne koristim nikakve dodatke, biljke, vatru, i drugo... jednostavno koristim moć volje.

Naravno, nisam ovdje da se dokazujem bilo kome, samo kažem da postoje moći u nama kojih 99,9 % of nas nismo svjesni da postoje.

Zato je tim 99,9% od nas ostalo da vjerujemo da l' psihijatrima, doktorima, iscjeljiteljima ili pak gatarama.

Ali najjadnijj su oni koji pljuju po bilo kome jer često su oni koji se u nemoći predaju na milost i nemilost onih koje su do tad pljuvali.

Nemoj sada da se vadimo, secam se da si lecio ljude na daljinu i pokusavao sa mesijanstvom, sto ne osporava neke tvoje tvrdnje.
 
Nemoj sada da se vadimo, secam se da si lecio ljude na daljinu i pokusavao sa mesijanstvom, sto ne osporava neke tvoje tvrdnje.


Zamisli bogati...Mesijanstvo?
Da, ako je to poruka i znanje koje prenosim iz našeg izvora koje nam kažu; SVI I SVE SMO JEDNO.

Uostalom, ko tebe tjera da čitaš moje komentare, moje poruke?
Znam ko: tjera te tvoj bolesni ego.
...
I da, ja sam već odavno rekao da mogu da iscjeljujem 'na daljinu', to nije nikakva tajna... jer daljine nema. Daljina je kao i sam prostor umišljena u našim razumima. Svi smo OVDJE I SADA.
Ja pomažem onima koji imaju povjerenja u mene, nikome nasilno... i zamisli, ne tražim ništa zauzvrat. NIŠTA.
Možeš li to da zamisliš svojim skučenim razumom ???
Ne možeš. I ne treba da zamišljaš. Nije ti vrijeme,
 
Zamisli bogati...Mesijanstvo?
Da, ako je to poruka i znanje koje prenosim iz našeg izvora koje nam kažu; SVI I SVE SMO JEDNO.

Uostalom, ko tebe tjera da čitaš moje komentare, moje poruke?
Znam ko: tjera te tvoj bolesni ego.
...
I da, ja sam već odavno rekao da mogu da iscjeljujem 'na daljinu', to nije nikakva tajna... jer daljine nema. Daljina je kao i sam prostor umišljena u našim razumima. Svi smo OVDJE I SADA.
Ja pomažem onima koji imaju povjerenja u mene, nikome nasilno... i zamisli, ne tražim ništa zauzvrat. NIŠTA.
Možeš li to da zamisliš svojim skučenim razumom ???
Ne možeš. I ne treba da zamišljaš. Nije ti vrijeme,

Aj meni središ dva kurja oka na levom tabanu, nikako da kupim ruski flaster, stalno ih seckam makazama kad mi zasmetaju :lol: Znam znam na godišnjem si :lol:
 

Hahaha

Je l' taj Bla komentar ima veze sa određenjem proseka međ Srbima?
Reci nam gdje je tvoje mjesto na toj ljestvici.
U nadproseku Bla?

- - - - - - - - - -

Aj meni središ dva kurja oka na levom tabanu, nikako da kupim ruski flaster, stalno ih seckam makazama kad mi zasmetaju :lol: Znam znam na godišnjem si :lol:

Jsi li siguran da su ti kurije oči na tabanima? Da nisu u glavi?
Pogledaj molim te, nemoj da iscjeljujem što nije bolesno.
 

Back
Top