Propagandna muzika

Evo jos jednog mog mišljenja. Mislim da prvo treba da pogledate u rečnik značenje reči "propaganda". To što neko peva o homoseksualnoj ljubavi ne znači da je to propaganda.

Uzmi u obzir da tema nije koncipirana kao strogo ozbiljna tema. Ako je neko rekao za neki spot da siri odredjenu propagandu, ne znaci da to stvarno misli. I ako zaista veruje, ne znaci da je stopostotno siguran.

Evo samo za tebe jedna pesma koja siri mizoginiju.


Desingerica x Pljugica - Recci

Refren:

Belo, keš i luksuz, šta ti treba, kaži
Znam da ti cupi vlaži na kola u garaži
Ličе, sve su iste, svaka pare traži
Ma, bajo, daćе čika, koliko treba, kaži
 
Uzmi u obzir da tema nije koncipirana kao strogo ozbiljna tema. Ako je neko rekao za neki spot da siri odredjenu propagandu, ne znaci da to stvarno misli. I ako zaista veruje, ne znaci da je stopostotno siguran.

Evo samo za tebe jedna pesma koja siri mizoginiju.


Desingerica x Pljugica - Recci

Refren:

Belo, keš i luksuz, šta ti treba, kaži
Znam da ti cupi vlaži na kola u garaži
Ličе, sve su iste, svaka pare traži
Ma, bajo, daćе čika, koliko treba, kaži
To nije propaganda već sranje.
 
To nije propaganda

Moze biti ali ne mora da znaci. Ako je neko ulozio pare da se ta pesma, ili barem ta vrsta muzike, pusta sto vise, i to s ciljem da se stvori populacija hiper-maskuliziranih muskaraca, onda se racuna kao propaganda. E sad, da li je to slucaj ili nije, o tome moze da se diskutije. No, iz dosadasnjih razgovora s tobom znam ti nisi neko s kim moze da se razgovora, tako da . . .

Ne znam koliko te interesuje ali ima zvizdaca koji tvrde da su privatni zatvori u Americi platili muzickim kucama da predju na gangsta rep jer su procenili da ce kriminal tako porasti i s tim da ce im pomoci da napune zatvore.
 
Zagrebačko Prljavo kazalište izvelo je pesmu Neki dječaci sa stihovima:

Ti ideš sa svojim muškim društvom
i loviš prljave žene
,
a ja te čekam vjerno kao pas.
Znam da me praviš ljubomornim,
jer koliko si mi puta
na klupi u parku znao reći
:
Ja sam za slobodnu mušku ljubav.


 

Jelena Karleusa - Block!

Pesma o tome kako mlada devojka treba da reaguje kada joj udvarac posalje sliku polnog organa na PP.

Preteca muzika, pretezno muski pokreti tela kao i sam tekst pesme nam govore da devojka ne sme da ima milosti prema udvaracu ukoliko polni organ nije velicine banane. Ukoliko jeste, onda se preporucuje da devojka pozove udvaraca kod sebe na "njam njam" -- ali samo ukoliko je sama. U svakom slucaju, devojka treba da deluje maksimalno zastrasujuce. Sve ispod toga je ispod casti.

Sto se tice plesaca i diverziteta medju istim, mozemo da primetimo da su svi homoseksualnog opredeljenja tj. da nema nijednog heteroseksualnog plesaca. Na drugu stranu, imamo 2 crnca i 3 belca ( jedan od kojih je izuzetno iritantan. )
 

Back
Top