Propagandna muzika

Opisuje se"patnja" lošeg tipa, koji je kasno shvatio da ga je njegov anđeo napustio(čudnovato!).
Reči"dok sanjala je oltar, ja sam bio tiran",otkriva o kakvom je čoveku reč.
Ipak...
Pokunjena faca šalje poruku da i takvi mogu da pate(tišu)...
Suzu da pusti čovek..

Mene vise brine taj njegov rafalni "ra-ta-ta-ta" stil recitovanja. Bojim se da lose utice na govorne vestine mladih. Mislim, ako vec ne umes da pevas i primoran si da recitujes -- tj. da "repujes" -- onda barem recituj kao neko ko ume da govori.

Nego, od tebe sam ocekivao nesto drugo :cool:

Аха, укла ирио сам напокон шта је пропаганда.

Такорећи...све што нама не одговара.

Понекад прогледамо кроз прсте,зато што то умеју само велики и јаки.

На оптужбе да лупетарамо произвољно,
очас посла станемо иза забринутости за нашу милу омладину.

Наивно сам слушао музику,од сада ћу пазити.

Idemo dalje . . .

Kraftwerk - The Robots

Neko neuk bi mogao da pomisli da se radi o nemackom folkloru ali zapravo se radi o sirenju ljubavi spram robota i to onih najprimitivnijih koji znaju da obavljaju jednu ili dve funkcije. Tesko mi je za poverovati da je neko od clanova ovog cuvenog benda mogao da pomisli da je dobra ideja da glume mentalno ogranicene individue i da od toga prave karijeru.

Ljude koji slusaju takvu vrstu muzike drzim na odredjenoj minimalnoj distanci jer smatram da je mnogo lakse spustiti nego podici. Pravim izuzetke samo u slucaju kad neko slusa neku takvu muziku zato sto im se dopao neki slucajno okej detalj.
Definitivno je lakše spustiti nego podići.Oduvek bilo.
Ne pravim izuzetke.Ne znam šta se kome dopada.

Pesma (za mene)nosi poruku "loš sam, gnjida sam, razumem zašto si otišla, ali ...uvek ću te nositi u srcu.A i pokušavam da ti nabijem osećaj krivice".

Inače, očajna je....

Аха, укапирио сам напокон шта је пропаганда.

Такорећи...све што нама не одговара.

Пропагандом се назива сваки садржај који има за циљ да утиче на публику.

Малтене све што видимо је неки вид пропаганде (укључујући и ово што читаш), из простог разлога што је човек биће које настоји да утиче на друге. Релативно су ретки садржаји који настају из неке друге потребе. Чак и онда када неки уметник свесно направи чисто естетско дело, људи који га гледају ће у њему наћи неку поруку.

Аха, укапирао сам напокон шта је пропаганда.

Такорећи... све што нама не одговара.

Малтене све што видимо је неки вид пропаганде (укључујући и ово што читаш), из простог разлога што је човек биће које настоји да утиче на друге.

Како каже легендарна игрица:

"Every inscription, every utterance, every gesture seeks to dominate the plane of meaning."

Малтене све што видимо је неки вид пропаганде (укључујући и ово што читаш), из простог разлога што је човек биће које настоји да утиче на друге. Релативно су ретки садржаји који настају из неке друге потребе. Чак и онда када неки уметник свесно направи чисто естетско дело, људи који га гледају ће у њему наћи неку поруку.

Da, s tim sto rec "propaganda" danas cesto ima negativnu konotaciju tj. podrazumeva prevaru. Ovde na ovoj temi rec je upravo o toj vrsti tj o. sadrzaju kojim se putem prevare nastoji uticati na ljude. Nema veze da li je uticaj dobar ili los ( mada se ja licno vise fokusiram na los. )

Svaka pesma oslikava odredjeni nacin zivota i kao takva moze da utice na nacin zivota realnih ljudi. Razliciti ljudi, razlicite ideje o tome kakav zivot valja predstaviti kroz umetnost. Nije problem kada, recimo, homoseksualac sedne pa napise pesmu po svom ukusu. Problem je kad neko uzme tu pesmu i krene agresivno da je promovise. Okej je da svoj rad pokazes drugim ljudima pod uslovom da ne pokusavas da zaobidjes njihov razum. Svako ce, u tom slucaju, da donese najbolju mogucu odluku za sebe, a ako im tvoj rad bude skodio, sami ce snositi odgovornost. Problem je kada se novcem ili ucenom kontrolise koliko se koja pesma pusta, koliko je koju pesmu tesko otkriti, sta kriticari kazu, koje nagrade se dodeljuju kome, itd.

Gej populaciji gej muzika, nije problem. Cenim i jednom delu strejt populacije. Ali kako smo dosli do toga da popularna muzika bude gej muzika?

Dead Or Alive - You Spin Me Round

Spontano ludilo?

Dead Or Alive - You Spin Me Round

Никад раније нисам видео спот за ову песму; успео је да ми је огади.

Gej populaciji gej muzika, nije problem. Cenim i jednom delu strejt populacije. Ali kako smo dosli do toga da popularna muzika bude gej muzika?

Spontano ludilo?

Раније је још и могла да се прода прича како се то развило органски, али не и данас кад имамо холивудске филмове у којима има толико „woke” мотива да стари обожаватељи у потпуности батаљују поједине франшизе. Из тога се да закључити да финансијере тих филмова не интересује краткорочни профит већ васпитавање нове генерације ретарда (при чему ће касније доћи и профит).

Većina ovoga na temi nije propagandna muzika, evo recimo jedne pesme koja je pokrenula čitav jedan pokret.

Strejt edž (ponekad skraćeno na engleskom jeziku sXe ili označeno sa XXX ili X) je subkultura hardkor panka čiji se pristalice uzdržavaju od upotrebe alkohola, duvana i drugih rekreativnih droga, kao reakcija na ekscese pank subkulture. Za deo subkulture, ovo se proteže na uzdržavanje od promiskuitetnog seksa, na vegetarijansku ili vegansku ishranu i na neupotrebu kofeina ili lekova na recept. Termin strejt edž je usvojen iz pesme Straight Edge hardkor pank benda Minor Threat iz 1981. godine

PSY je fenomen, pesma je pozitivna propaganda koja opisuje snobove iz bogatog predgradja Juzne Koreje.

Ne znam za druge ali na mene bas i ne utice dobro. Sama muzika mi spusta koeficijent inteligencije za par poena. Znaci, izuzimam tekst, izuzimam spot.

Neverbalni faktor . . . ne mogu da ga zanemarim. Ako to ne valja, tesko mi je da usvojim verbalni, kakav god da je.

Naprimer . . .

Tom MacDonald - People So Stupid

Back