Pronadjen pasos....sta sad?

Siromah čovek se izgubi kad ima veliku gomilu novca kod sebe. Za njega je to kao da nosi žar u rukama. Zato što je velika svota, on se boji krađe, taj novac ga opterećuje, a čovek zaboravlja neprijatno i opterećujuće.
Možda je neko podigao životnu ušteđevinu, zarađenu mukotrpnim radom i pasjim životom, negde u tuđini?
Kako da trošim tuđi znoj, i da mi bude mirna savest, kad mi je neprijatno i ako nekom ne odgovorim na "dobr dan", zato što sam zamišljen, i zato što sam krajičkom svesti to registrovao, a postao svestan toga kad je bilo prekasno da otpozdravim....

Ne znam, pitaj Dzordza
 
Sta da pita mene:lol:kako prosjaci trose tudj znojav novac ne radeci nista..kako lopovi zive bez grize savesti..da ne pominjem ubice za male pare..kako politicari muzu posten svet i mirno spavaju..dakle mi se ne zapitamo i nista ne radimo povodom toga sto nas neko pljacka svakodnevno..mirimo se s tim..da li bi lakse bilo ako smo nasli od lopova pa bili robin hood i delili sirotinji?
 
Sta da pita mene:lol:kako prosjaci trose tudj znojav novac ne radeci nista..kako lopovi zive bez grize savesti..da ne pominjem ubice za male pare..kako politicari muzu posten svet i mirno spavaju..dakle mi se ne zapitamo i nista ne radimo povodom toga sto nas neko pljacka svakodnevno..mirimo se s tim..da li bi lakse bilo ako smo nasli od lopova pa bili robin hood i delili sirotinji?

Hahahaha jaooo ovo je vec preraslo za politiku.A izvini sta ocekujes da narod uradi?Ja sam se pomirio jer znam da ovde necu ziveti vise a za vas ne znam. :per:
 
Zelim da ispadnem covek i da nekako nadjem vlasnika pasosa koji sam nasao.. E sad, kako to da izvedem? :think: Ima li ko neku ideju? Jedno je kada nadjem novcanik pa imam lepo adresu pa se i snadjem...ali sta sad? Ovo je neka gluperda koje nema ni na FB ni na Skype...Kiparski je drzavljanin...Na poledjini pasosa, tj na zadnoj strani postoji adresa kome se javiti u slucaju nekog accident-a...e sad, ne mogu tek tako da posaljem pasos postom u Nikoziju, a covek je u Srbiji i verovatno ima nekih problema zbog toga...ne znam kako je uopste prosao pasosku kontrolu sinoc posto je pasos izgubio u avionu... Ne znam da li da mozda kontaktiram kiparsku ambasadu ovde u Beogradu jer ce on mozda njih kontaktirati da je ostao bez pasosa...ne znam sta da radim, a da bude pametno.....
Cuo sam da je prijava pronadjenog pasosa policiji ravno ludilu jer mora da se pise zapisnik sta, kako i gde...i to mi ne treba u zivotu...tako da to pada u vodu...

Sam si dao odgovor,
otiđi u njegovu Ambasadu-
On je već bio kod njih,
u to ne sumnjaj....
Jer,šta se prvo radi u stranoj zemlji
kad se izgubi identifikacioni dokument ?
Prirodno - ode u svoju Ambasadu
za privremeni "papir" da izbegne
hapšenje i neprijatnosti.
Ne bih ja slao pasoš poštom u Nikoziju.
Postavlja se pitanje validnosti adrese iz pasoša....
 
Sam si dao odgovor,
otiđi u njegovu Ambasadu-
On je već bio kod njih,
u to ne sumnjaj....
Jer,šta se prvo radi u stranoj zemlji
kad se izgubi identifikacioni dokument ?
Prirodno - ode u svoju Ambasadu
za privremeni "papir" da izbegne
hapšenje i neprijatnosti.
Ne bih ja slao pasoš poštom u Nikoziju.
Postavlja se pitanje validnosti adrese iz pasoša....

Covek je vec resio problem, malo ste zakasnili ;)
 
meni nije jasno kako ljudi tako zaborave kofere,tasne,kese ili sta god vec pune para...pa ja kad nosim vise od dvadeset eura u dzepu uvek imam lociran novcanik jer sam u grcu da me neko ne opljacka...a da ne pricam kad nosim vise para, samo mi je to na umu...a posebno ako se radi o nekoj situaciji gde nosis pare sa nekim odredjenim ciljem, pa nisi sigurno krenuo po hleb i mleko sa par desetina hiljada eura, nego da ih transportujes od tacke a do tacke b i to ti je glavni zadatak u datom trenutku...i onda ih tako posejes negde :eek:
 
meni nije jasno kako ljudi tako zaborave kofere,tasne,kese ili sta god vec pune para...pa ja kad nosim vise od dvadeset eura u dzepu uvek imam lociran novcanik jer sam u grcu da me neko ne opljacka...a da ne pricam kad nosim vise para, samo mi je to na umu...a posebno ako se radi o nekoj situaciji gde nosis pare sa nekim odredjenim ciljem, pa nisi sigurno krenuo po hleb i mleko sa par desetina hiljada eura, nego da ih transportujes od tacke a do tacke b i to ti je glavni zadatak u datom trenutku...i onda ih tako posejes negde :eek:

To se i ja pitam. Posebno celu torbu :)
Pa paradajz da nosim sa pijace pa ne bih mogla da ga izgubim :lol:
 
meni nije jasno kako ljudi tako zaborave kofere,tasne,kese ili sta god vec pune para...pa ja kad nosim vise od dvadeset eura u dzepu uvek imam lociran novcanik jer sam u grcu da me neko ne opljacka...a da ne pricam kad nosim vise para, samo mi je to na umu...a posebno ako se radi o nekoj situaciji gde nosis pare sa nekim odredjenim ciljem, pa nisi sigurno krenuo po hleb i mleko sa par desetina hiljada eura, nego da ih transportujes od tacke a do tacke b i to ti je glavni zadatak u datom trenutku...i onda ih tako posejes negde :eek:

Pa sta mislis, kakvi ljudi zaboravljaju torbe pune para? (retko se desava, ali se ipak desi)
 
meni nije jasno kako ljudi tako zaborave kofere,tasne,kese ili sta god vec pune para...pa ja kad nosim vise od dvadeset eura u dzepu uvek imam lociran novcanik jer sam u grcu da me neko ne opljacka...a da ne pricam kad nosim vise para, samo mi je to na umu...a posebno ako se radi o nekoj situaciji gde nosis pare sa nekim odredjenim ciljem, pa nisi sigurno krenuo po hleb i mleko sa par desetina hiljada eura, nego da ih transportujes od tacke a do tacke b i to ti je glavni zadatak u datom trenutku...i onda ih tako posejes negde :eek:
Ispravno !!!
Eto, ja kada pođem u radnju, da kupim 'leb i mleko, ponesem i pušku, u strahu od pljačkaša !!! :D
 
...ma majka mu po meni poslala da plati stan godinu dana unapred, zamalo da izgubim pare - ostala mi torba sa novcem na stolici na aerodromu :dash:... sela u bus i tek tad primetim, vratim se i nadjem je gde sam je i ostavila :super:

Ti si ludaaaaaaa :D :D :D Pa tudje pare cuvam bolje neg' svoje, da ne bi dosla u problem da moram od svojih da vracam tudje :D Al' da ih nisi nasla na toj stolici ne bi mi bilo zao tebe, nego tog jadnog decka, mada ni njega mi ne bi bilo zao, jer bi mu ti vratila novac iz svog budzeta :zcepanje: Cak i onaj koji je nasao pare bio bi srecan :zcepanje:
 
Pa sta mislis, kakvi ljudi zaboravljaju torbe pune para? (retko se desava, ali se ipak desi)
ne znam...ja sebe smatram donekle rasejanom ali nikad ne gubim stvari poput novcanika,fotoaparata,mobilnog,kljuceva i slicno....barem se do sada to nikada nije desilo,i to su stvari koje uvek kontrolisem po nekim intervalima u mojoj glavi :lol: gde se nalaze.....a opet znam toliko ljudi koji olako ostave negde stvar i posle jednostavno zaborave da je pokupe...i ne jednom,vec redovno, bar jednom godisnej ako ne i cesce gube te bitne stvari...meni zna da se desi da zaboravim nesto kod kuce, alopet je ram kod kuce bezbriznija, pa znam da ce me docekati kada se vratim...al tako po autobusima,restoranima i slicno...nikad :neutral: evo cak mi i kisobrani dugo traju :eek:
Ispravno !!!
Eto, ja kada pođem u radnju, da kupim 'leb i mleko, ponesem i pušku, u strahu od pljačkaša !!! :D
neka i treba! ja zivim u gradu koji je poznat po dzeparosima, pa retko nosim vise od 20 eura sa sobom iako sam ranije imala naviku da nosim i pare "za svaki slucaj". mada me do sada niko nikad nije opljackao,iako je jednom prilikom pokusao kada je bilo slavlje celog grada,al sam ja ko pravi paranoik osetila da mi se nesto cudno desava oko torbe pa sam najurila matorog :)
 

Back
Top