Promene u srpskom školovanju: ocene od 1 do 7.

прво клиња од 14. година је веома поводљив глупостима и не зна шта га занима. да би се саградио треба му знања па чак и против његове воље.
(пример: ја нисам знао чему логаритми са 17 година када сам их учио - после сам сконтао да су итекако битни)

друго, ако баш неће, не мора да иде у школу - средња није обавезна?
Samo sam opravdavao ideju o više izbornih predmeta za one učenike koji već ZNAJU šta ih zanima, a šta ih NE zanima! Znači, imaš set obaveznih predmeta plus obaveznih X-izbornih po svome izboru!
 
Ali ti pricas o stvaranju fah idiota, ako stvoris nekoga ko se razume samo u astronomiju i slanje satelita na Mesec a ovo ostalo ne uci jer se time ne bavi sta je on onda ako nije fah idiot?
Ajde to i da zanemarimo, recimo umetnost i sport su vise hobiji koje prate ljudi raznih zanimanja i ti stvarno mislis da neko zna sve te stvari kojima su te opterecivali dok si isao u skolu? Pa ako zna da nabroji tri lika Ane Karenjine i dva dela Sekspira taj je uspesan...
Imaš bolju ideju? Kako dati vrhunsko obrazovanje svima iz svih oblasti? Pa NAKON školovanja se ljudi specijalizuju i po 10 godina da bi postali relevantni stručnjaci.... SAMO za tu oblast!
 
Imaš bolju ideju? Kako dati vrhunsko obrazovanje svima iz svih oblasti? Pa NAKON školovanja se ljudi specijalizuju i po 10 godina da bi postali relevantni stručnjaci.... SAMO za tu oblast!
ne mogu svi da budu strucnjaci u svemu
al nemoj da zivi neko u zabludi da ce 30 godina po zavrsetku gimnazije znati upola onoga sto je ucio
 
ne mogu svi da budu strucnjaci u svemu
al nemoj da zivi neko u zabludi da ce 30 godina po zavrsetku gimnazije znati upola onoga sto je ucio
Zaboravićeš hrpu onoga što ti kasnije nije trebalo, ali ćeš da proširiš i usavršiš ona znanja koja ti trebaju! Kada sam ja išao u srednju školu, ono od čega dobro živim i danas NIJE ni postojalao, a kamoli da bi se to učilo! :super:
 

Back
Top