Programski savet RTS: Odložiti prikazivanje Nemanjića

Zašto je ova serija "obrukala Srbe i istoriju"? Ima li neko konkretne reči kojima bi to opisao, u smislu bruka zbog toga i toga, u tom minutu, pa zbog toga, zbog onoga. Nigde nisam video detaljno objasnjenje, a seriju nazalost jos nisam stigao pogledati. Iz trejlera sto sam zaključio jeste da je gluma nekako izveštačena i to je sto sam uspeo zaključiti na osnovu ta 2 minuta. Pa ako je neko voljan da ukaže sta je to konkretno katastrofa, osim te glume...
Има безброј текстова критике и примедби -укуцај на Гуглу Серија "Немањићи-рађање краљевине" ПА ЧИТАЈ, јбт..... не мислиш ваљда да ће сада неко да ти овде преноси ако већ ниси пратио..... свашта......имаш примедбе и од обичних грађана али такође и велики број примедби од стручњака
 
Комшија по сваку цену жели да угура у политику и то ону најприземнију дневу.
Питање квалитета ове серије није поолитичко, него много дубље и шире. То је емитована пикот емисија јасно показала. Превише је ово озбиљан проблем да би се сводио на дневну политику и међупартијске чарке.
Прво што треба да се упитамо је зашто Програмски савет РТС - реагује данас, мада је могао да реагује још док је серија била на нивоу предприпрема на основу сценарија и редитељске књиге снимања из које се могло да види шта ће да се добије.Њихова је кривица у томе свему није ништа мања од оних програмских људи из куће. Није њихова функција да буду цензори, него да буду онај шири кров јавног сервиса.
Судећи по виђеном у пилот емисији за ову серију помоћи нема, она је дефинитивно фијаско. Не може се цензорским маказама и премонтиррањем поправити оно што није снимљено и оно чега у сценарију нема. Сада је касно да гледају и да се мешају сем да признају своју кривицу такође због утрошених средстава .
 
Истрошена лица глумаца .могли са Лаушевића да убаце .страшно ..

Лаушевић је одбио улогу после читања сценарије, а од сценарија све почиње Комунисткињо.

- - - - - - - - - -

Ма да како да не Гордан Михић не зна да направи серију, почетник јбга :cepanje:

Знао је , али у ваше време и у сасвим дрзгачијем менталном и идејном приступу. За ову тему је показао да не зна.
 
Лаушевић је одбио улогу после читања сценарије, а од сценарија све почиње Комунисткињо.

- - - - - - - - - -



Знао је , али у ваше време и у сасвим дрзгачијем менталном и идејном приступу. За ову тему је показао да не зна.

нисам знала да је Лаушевић одбио .

озбиљно ово је за робију и неко мора да одговара
 
Trebali su Bjeli da daju on bi od Nemanjića napravio srpsku igru prestola

Не знам зашто су сви фасцинирани Бјелогрлићем .мени су његове серије сапуњаве .прфитира од ниских страси и голих дуп.ета .нема ту ни квалитета , нити уметности .

боље да се држи глуме ..веома слабо
 
заиста је серија лоша ..и то ништа не може да промени ако се не зауставе нове епизоде тиме пропада сваки наредни покушај да се направи добра серија.

серију треба зауставити и материјал спалити .

тражити од министарства културе РФ помоћ при релизације нове серије и променити све и више не давати главне улоге исторшеним глумицима

и сви да врате новце које су узели за серију , укључујући и хонораре глумаца..надам се да статисти нису плаћени
 
kul06.jpg


по овоме могу да наслутим катастрофе осталих епизода ..гле, статисе као да статирју на пинковој фарми ..безлична лица и лоша глума..

СТРАВИЧНО

Узели људи преко 3 милиона евра а направили серију на нивоу дечије приредбе.Катастрофа.
 
Има безброј текстова критике и примедби -укуцај на Гуглу Серија "Немањићи-рађање краљевине" ПА ЧИТАЈ, јбт..... не мислиш ваљда да ће сада неко да ти овде преноси ако већ ниси пратио..... свашта......имаш примедбе и од обичних грађана али такође и велики број примедби од стручњака

Ja ne trazim misljenje bezbroja, nego konretno tvoje. Posto verujem da bi u ovoj propaloj zemlji mogao bolju seriju da napraviš :D
 
Узели људи преко 3 милиона евра а направили серију на нивоу дечије приредбе.Катастрофа.

Većina naših glumaca je stvorena da glumi u komedijama, i u takvom žanru zaista ne vidim izveštačenost, dok nijedna ozbiljnost i veliki projekat im ne priliče. Verujem da je to odraz sadašnjeg, modernog, komedijaškog karaktera Srba i ove države na samrti, kao i višedecenijsko odsustvo psihološke težnje za nečim grandioznim. Samo plitko i površno se dobro odradi. Ima izuzetaka naravno, ali to su samo izuzeci koji potvrdjuju pravilo.
 
Poslednja izmena:
заиста је серија лоша ..и то ништа не може да промени ако се не зауставе нове епизоде тиме пропада сваки наредни покушај да се направи добра серија.

серију треба зауставити и материјал спалити .

тражити од министарства културе РФ помоћ при релизације нове серије и променити све и више не давати главне улоге исторшеним глумицима

и сви да врате новце које су узели за серију , укључујући и хонораре глумаца..надам се да статисти нису плаћени


Na osnovu samo jedne epizode ne moze se doneti nikakav konacan sud pogotovo sto tek dolaze krunisanja, vencanja, monasenja, ratovi. Ono sto je fundament radjanje Nemanjica kao dinastije.
 
Zašto je ova serija "obrukala Srbe i istoriju"? Ima li neko konkretne reči kojima bi to opisao, u smislu bruka zbog toga i toga, u tom minutu, pa zbog toga, zbog onoga. Nigde nisam video detaljno objasnjenje, a seriju nazalost jos nisam stigao pogledati. Iz trejlera sto sam zaključio jeste da je gluma nekako izveštačena i to je sto sam uspeo zaključiti na osnovu ta 2 minuta. Pa ako je neko voljan da ukaže sta je to konkretno katastrofa, osim te glume...

Буквално све у вези ове серије не ваља, осим можда костима. Али буквално све и кад бисмо кренули да набрајамо вероватно бисмо у набрајању изоставили много битних ствари.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na osnovu samo jedne epizode ne moze se doneti nikakav konacan sud pogotovo sto tek dolaze krunisanja, vencanja, monasenja, ratovi. Ono sto je fundament radjanje Nemanjica kao dinastije.

нико не спори да је династија Немањића постојала и била славна .

то што ти набрајаш је историја али ово што смо ми видели је ругло које је екранизовано и не представља достојно Немањиће.
 
Ниџо Крмивоје, од кад смо прокламовали јавно твој идентитет, да си Ниџа Крмивоје ти једино што пишеш јесу овакве поруке.

Ако уђемо на твој профил па на скорашње поруке видимо да се скоро у свакој поруци мени обраћаш и плачеш због тога што је Џег открила твој смрдљивкасти идентитет прасољупца.

https://forum.krstarica.com/search.php?searchid=3919504

- - - - - - - - - -



Буквално све у вези ове серије не ваља, осим можда костима. Али буквално све и кад бисмо кренули да набрајамо вероватно бисмо у набрајању изоставили много битних ствари.

Kako znam prikazana je 1 epizoda, a ne 10 pa da se moze suditi o celoj seriji. Mada i da isprave te nedostatke na koje ciljas, a mozda su oni tipicni samo za tu 1.epizodu, glumu neće ispraviti, ostaće takva kakva je, loša i izveštačena, pa je onda svejedno...
 
буквално је СВЕ лоше у првој пилот епизоди.



Не видим како може нешто да се поправи у преосталим епизодама кад су сви учесници радили преко оне мушке ствари.


Ево ти линк па погледај https://andrija-i-andjelka.com/nemanjici-radjanje-kraljevine-1-epizoda/
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не знам зашто су сви фасцинирани Бјелогрлићем .мени су његове серије сапуњаве .прфитира од ниских страси и голих дуп.ета .нема ту ни квалитета , нити уметности .

боље да се држи глуме ..веома слабо

Nema nikakve fascinacije ali sve što je do sad radio radio je kvalitetno.
 
Локације изабране за битке су катастрофалне и уопште нема специјалних ефеката

645883_0104du06_f.jpg


да су се овде две војске сукобиле .трава би била утабана .ово је заиста ТРАГИЧНО!

- - - - - - - - - -

Nema nikakve fascinacije ali sve što je do sad radio radio je kvalitetno.

у рангу са Рањен орлом и осталим сапуницима .далеко је то од квалитета .занимљиво може јесте тренутно али није квалитено .
 

Back
Top